Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Quickpwn for Firmware v2.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
311 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2008 - 22:29

Quote

Παιδιά κάνω κανονικά restore το iPhone μου που είναι ελληνικό σε v2.2 και όταν πάω να κάνω jailbreak με το Quickpwn 2.2 όλα βαίνουν καλώς μέχρι το σημείο που χρειάζεται να το φέρω σε DFU mode.



Ποτέ δεν μου εμφανίζει  να ακολουθήσω την διαδικασία. Κολλάει στο σημείο αυτό. Τι να κάνω;


Έκανες unzip το αρχείο με το default πρόγραμμα των Windows?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tolis11

tolis11

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2008 - 23:03

ναι ολα τα κανο σωστα.δεν ειναι ι πρωτη φορα που κανω jailbrake.για να καταλαβεισ δεν μου εμφανιζει με μαυρα γραμματα την ακολουθια που πρεπει να κανω για να το φερο σε dfu mode δλδ το τελευταιο πραγμα πριν ξεκινισει το jailbreak.εχο το τελευτεο itunes 8.2 ολα ειναι οπωσ πρεπει.

#48   MitsosOSougias

MitsosOSougias

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2008 - 08:38

Φίλοι μου καλημέρα.

Ομολογώ ότι είμαι τελείως άσχετος ... οποτε μπορεί να με αρχίσετε στις σφαλιάρες αν πω βλακεία!

Έβαλα βλακωδώς το 2.2 μέσο itunes. Πράγμα που μου αφαίρεσε την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω hardware unlock. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω τώρα η είμαι καταδικασμένος?

Με συγχωρείτε αν ρωτάω κάτι πολύ απλό.

#49   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/11/2008 - 09:51

Αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να κάνεις κάτι (όπως downgrade της baseband). Περιμένεις νεότερα από την Dev team.

Ίσως να είσαι τυχερός και να δουλεύει το software unlock (όταν με το καλό κυκλοφορήσει) και σε όσους αναβάθμισαν στην v2.2 από το iTunes χωρίς PwnageTool.



#50   drkaltsas

drkaltsas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Chris_Kaltsas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:39

Καλημέρα. Είχα 2.1, έκανα αναβάθμιση σε 2.2, ολα οκ κ μετά πήγα να κάνω jailbreak,αλλά η διαδικασία κολλάει στην τελευταία καρτέλα που γράφει για τον συνδυασμό πλήκτρων. Τί μπορεί να γίνεται?

#51   NoNickeD

NoNickeD

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:42

Ευχάριστα τα νέα ! Μια ερώτηση έχω να θέσω μόνο . Στην προηγούμενη έκδοση (2.1) όταν έκανα jailbreak χάθηκαν μέσα από το iPhone όλες οι επαφές που είχα. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην χαθούν;



Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Με εκτίμηση,
Νίκος.

#52   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:43

backup dude
http://www.iphonehel...ic,1593.15.html

#53   NoNickeD

NoNickeD

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:48

Ναι λογικό είναι , η ερώτηση μου είναι η εξής με το που συνδέεις το iPhone στον Η/Υ και ανοίγεις το iTunes παίρνει από μόνο του Backup; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Ευχαριστώ και πάλι.

#54   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:55

Backup του iPhone γίνεται μέσω iTunes. Ανοίγετε το iTunes, κάνετε δεξί κλικ στο εικονίδιο της συσκευής και επιλέγετε backup. Αυτό θα κρατήσει ένα αντίγραφο των επαφών σας, των SMS σας, των bookmarks, του camera roll και τέτοια. Oι εφαρμογές, τα παιχνίδια, τα τραγούδια, τα βίντεο κτλπ δεν κρατιούνται backup εφόσον υπάρχουν ήδη στον υπολογιστή σας. Για να κρατήσετε backup των εφαρμογών που εγκαταστήσατε μέσω Cydia, χρησιμοποιήστε το AptBackup από Cydia. Tρέξτε το και πατήστε backup. Αυτό θα κρατήσει αυτόματα μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που έχετε περάσει. Στο επόμενο restore που θα κάνετε, λοιπόν, θα πατήσετε οπωσδήποτε restore from backup και όχι set as new device. Έτσι θα περαστεί το backup που κάνατε προηγουμένως στο iTunes. Είπαμε ότι την μουσική, τις εφαρμογές κτλπ θα τις περάσετε πάλι με συγχρονισμό. Ύστερα, κατεβάστε πάλι το AptBackup, ανοίξτε το και πατήστε restore. Θα εγκαταστήσει αυτόματα όλες τις εφαρμογές που είχατε από Cydia.

Kαλό είναι επίσης να διαβάζετε και το manual. Αυτές είναι αυτονόητες διαδικασίες ;)

#55   NoNickeD

NoNickeD

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:57

Ευχαριστώ πολύ φίλε sepsis!  ;D

#56   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2008 - 12:58

Quote

Καλημέρα. Είχα 2.1, έκανα αναβάθμιση σε 2.2, ολα οκ κ μετά πήγα να κάνω jailbreak,αλλά η διαδικασία κολλάει στην τελευταία καρτέλα που γράφει για τον συνδυασμό πλήκτρων. Τί μπορεί να γίνεται?


restart το pc, και ξανακάνεις τη διαδικασία. Αν επιμείνει, ξαναεγκατέστησε το NET Framework, ξανακατέβασε το Quickpwn και ξεζίπαρετο με το default (extract here)

#57   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2008 - 13:11

Λογικά όσοι έχουν αγοράσει το 3G από Ελλάδα δεν θα έχουν πρόβλημα κάνοντας update από itunes έτσι δεν είναι?και μπορεί κάποιος να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το software unlock?ευχαριστώ

#58   drkaltsas

drkaltsas

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@Chris_Kaltsas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/11/2008 - 13:42

Quote

Quote

Καλημέρα. Είχα 2.1, έκανα αναβάθμιση σε 2.2, ολα οκ κ μετά πήγα να κάνω jailbreak,αλλά η διαδικασία κολλάει στην τελευταία καρτέλα που γράφει για τον συνδυασμό πλήκτρων. Τί μπορεί να γίνεται?




restart το pc, και ξανακάνεις τη διαδικασία. Αν επιμείνει, ξαναεγκατέστησε το NET Framework, ξανακατέβασε το Quickpwn και ξεζίπαρετο με το default (extract here)


πάλι δεν το κάνει..τι γίνεται?

#59   Melkon

Melkon

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/11/2008 - 14:33

Παιδες δυστηχως δεν εχει Pawnage tool για windows

Quote απο τον musclenerd απο τη devteam

Quote

No, there won't be a PwnageTool 2.2 for Windows -- unless perhaps a Windows programmer contacts us. Everyone currently on the devteam that writes code does it for Apple platforms, not Microsoft.


http://blog.iphone-d...e#disqus_thread

#60   sotos_2002

sotos_2002

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/11/2008 - 14:51

Quote

Φίλοι μου καλημέρα.



Ομολογώ ότι είμαι τελείως άσχετος ... οποτε μπορεί να με αρχίσετε στις σφαλιάρες αν πω βλακεία!



Έβαλα βλακωδώς το 2.2 μέσο itunes. Πράγμα που μου αφαίρεσε την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω hardware unlock. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω τώρα η είμαι καταδικασμένος?



Με συγχωρείτε αν ρωτάω κάτι πολύ απλό.


Ένας φίλος μου έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Αν τρέξεις το quikpwn θα σου έχει να επιλέξεις να σου κάνει και unlock το iphone,(εκεί που διαλέγεις αν θα σου περάσει το cydia, installer κτλ)
απλά θα χρειαστείς τους bootloaders 3.9 και 4.6

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες