Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Τελικά μάλλον ψάχνουν για πολυ καραγκιόζηδες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/06/2012 - 18:19

κι όμως για να το κάνουν υπάρχουν άνθρωποι ανενημέρωτοι που δεν μπαίνουν ίσως στα σχετικά φόρουμ και τους πιάνουν κορόιδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/06/2012 - 18:28

κι όμως για να το κάνουν υπάρχουν άνθρωποι ανενημέρωτοι που δεν μπαίνουν ίσως στα σχετικά φόρουμ και τους πιάνουν κορόιδα


Πιστεψε με το ιδιο κοροιδο ειναι και καποιος που μπαινει σε φορουμ και αγοραζει iPad 2 στα 600 ευρω , οταν θα μπορουσε να αγορασει με αυτα τα λεφτα το νεο iPad.
Ειπαμε η αληθεια ειναι καπου στην μεση....

#18   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/06/2012 - 18:33

Πιστεψε με το ιδιο κοροιδο ειναι και καποιος που μπαινει σε φορουμ και αγοραζει iPad 2 στα 600 ευρω , οταν θα μπορουσε να αγορασει με αυτα τα λεφτα το νεο iPad.
Ειπαμε η αληθεια ειναι καπου στην μεση....

έχεις δίκιο και σε αυτό, τι να πω, ίσως μερικοί έχουν λεφτά για σκόρπισμα δεν το ψάχνουν καθόλου. Άλλοι όπως κι εγώ προτιμάνε να κάνουνε μια καλή έρευνα αγοράς ή να περιμένουν για μια καλή ευκαιρία (όχι του τύπου μισή τιμή γιατί εκεί την πάτησες όπως προελέχθει)

#19   apaes

apaes

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 20:37

Κοροιδια ειναι, αλλα πολλοι τσιμπανε, ειδικα οσοι δεν ασχολουνται ιδιαιτερα και αλλαζουν καθε χρονο κινητο με επιδοτησεις κλπ. Εχει γινει στο παρελθον και απο κωτσοβολο, νομιζω και public. Ειδικα στον πρωτο ειχε πεσει πολυ κραξιμο στο fb, ελεγαν οτι πανε σε αναπτυσσομενες χωρες, αλλα η αληθεια ειναι οτι τα καλα κομματια τα τσιμπαγαν μεταξυ τους οι υπευθυνοι.

#20   lover

lover

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 23:26

από κάτι τέτοιες περιπτώσεις βγάζουν εύκολα και γρήγορα λεφτά!

#21   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/06/2012 - 23:29

πηγα και εγω πριν κατι βδομαδες να δω ποσο παιρνουν το htc μου για να εχω εκπτωση στο ipod touch..
30 ευρω μου ειπαν...
εννοειτε δεν το σκοτωσα το htc..

#22   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/06/2012 - 23:44

σε εμενα στον κωτσοβολο καινουργιο bb9780 μου ειπαν 100ε στο χερι και 115 νομιζω για εκπτωση σε αγορα μου απο το καταστημα..οχι και 100ε 550ε κινητο..

#23 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 02/06/2012 - 08:50

Απόλυτα λογικές τιμές είναι. Όποιος περιμένει να μοσχοπουλήσει την παλιά του συσκευή σε κατάστημα απλά ονειροπολεί. Ποιοι θα το κάνουν; Όσοι σταματήσουν να πασάρουν σε υψηλές τιμές στα forum αφού το λίπος όλων μας τελειώνει και οι αγορές των πολλών θα κοπούν.

#24   Shon

Shon

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:05

Οι μεγαλύτεροι καραγκιόζηδες είναι οι ιδιώτες που προτιμούν να σκοτώσουν τη συσκευή τους σε ένα κατάστημα παρά να κάνουν μια καλύτερη τιμή σε άλλο ιδιώτη!!

#25   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:13

Οι μεγαλύτεροι καραγκιόζηδες είναι οι ιδιώτες που προτιμούν να σκοτώσουν τη συσκευή τους σε ένα κατάστημα παρά να κάνουν μια καλύτερη τιμή σε άλλο ιδιώτη!!


και η προστασία του καταναλωτή τι κάνει ρε παιδιά δηλαδή; Ποιος είναι ο ρόλος της; Γιατί πάντα οι καραγκιόζηδες να είναι οι ιδιώτες;
αν σκοτώνουν την αγορά και δεν τους ενδιαφέρει, όφειλε να ενδιαφέρει κάποιους άλλους αρμόδιους. δεν μπορεί να αφήνεται το κάθε εκμεταλλευτήριο για κατάστημα να αισχροκερδεί.

#26   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:18

και η προστασία του καταναλωτή τι κάνει ρε παιδιά δηλαδή; Ποιος είναι ο ρόλος της; Γιατί πάντα οι καραγκιόζηδες να είναι οι ιδιώτες;
αν σκοτώνουν την αγορά και δεν τους ενδιαφέρει, όφειλε να ενδιαφέρει κάποιους άλλους αρμόδιους. δεν μπορεί να αφήνεται το κάθε εκμεταλλευτήριο για κατάστημα να αισχροκερδεί.

Με συγχωρείς κιόλας, αλλά αν σου πει ο κάθε έμπορος "σου δίνω 250 για το iPad 64GB 3G σου" και πεις ναι, ε τότε δεν φταίει ο έμπορος.

Φταις εσύ που το δέχεσαι.

Δεν υπάρχει κάποιος να σε προστατεύσει από αυτό...

Το κατάστημα λέει "Αγοράζω μεταχειρισμένα".

Προφανώς δίνει όσα θέλει αυτό (τραγικά λίγα κατά τη γνώμη μου και συμφωνώ με όλους σας).

Αλλά κανείς δε σε υποχρεώνει να το δώσεις εκεί...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 02/06/2012 - 09:16


#27   vgrigor

vgrigor

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:30

Δεν ξέρω τι είναι πιο θλιβερο: να διαπιστώνουμε το αισχρό γεγονός ότι εταιρία σημαίνει μεγιστοποίηση κέρδους ή ότι πλέον το συνηθίζουμε και το θεωρούμε λογικό.

Πάρε και ένα σύνθημα: τέρμα πια η αυταπάτες, ή με το κεφάλαιο ή με τους εργάτες.

Και καλή 17η Ιούνη

#28   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:34

Δεν ξέρω τι είναι πιο θλιβερο: να διαπιστώνουμε το αισχρό γεγονός ότι εταιρία σημαίνει μεγιστοποίηση κέρδους ή ότι πλέον το συνηθίζουμε και το θεωρούμε λογικό.

Πάρε και ένα σύνθημα: τέρμα πια η αυταπάτες, ή με το κεφάλαιο ή με τους εργάτες.

Και καλή 17η Ιούνη

Δεν καταλαβαίνω που είναι το παράλογο...

Εσύ έχεις κάτι να πουλήσεις.

Αυτοί θέλουν να το αγοράσουν και λένε μία εξευτελιστικά χαμηλή τιμή!

Γιατί είσαι υποχρεωμένος να την δεχτείς?

ΑΝ δηλαδή εγώ πάω στην αντιπροσωπία της Ferrari και τους πω "σας δίνω 10 ευρώ για αυτό το αυτοκίνητο" αυτοί πρέπει να μου πουν "ΟΚ αλλά αισχροκερδείς σε βάρος μας?".

#29   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:40

Δεν καταλαβαίνω που είναι το παράλογο...

Εσύ έχεις κάτι να πουλήσεις.

Αυτοί θέλουν να το αγοράσουν και λένε μία εξευτελιστικά χαμηλή τιμή!

Γιατί είσαι υποχρεωμένος να την δεχτείς?

ΑΝ δηλαδή εγώ πάω στην αντιπροσωπία της Ferrari και τους πω "σας δίνω 10 ευρώ για αυτό το αυτοκίνητο" αυτοί πρέπει να μου πουν "ΟΚ αλλά αισχροκερδείς σε βάρος μας?".


καλά είσαι σοβαρός; Θέλω να του σπάσω τα πόδια μόνο για την κοροϊδία ρε. Το καταλαβαίνεις; Δεν θα μου το κάνει εμένα, ούτε εσένα αλλά έχει μεγάλες πιθανότητες στα πρόβατα τους πατεράδες μας στις μητέρες μας στους συγγενείς σας. Πόσο αλλάζουν οι καιροί και τώρα δικαιολογούμε την παρανομία.. πραγματικά απίστευτο.

Γιατί είσαι υποχρεωμένος να την δεχτείς? <- γιατί να μην είναι αυτός υποχρεωμένος να μην το κάνει; Εμένα γιατί να μη μου παρέχει κάποιος προστασία;

ΑΝ δηλαδή εγώ πάω στην αντιπροσωπία της Ferrari και τους πω "σας δίνω 10 ευρώ για αυτό το αυτοκίνητο" αυτοί πρέπει να μου πουν "ΟΚ αλλά αισχροκερδείς σε βάρος μας?". - Δεν μπορείς να πας στην αντιπροσωπία της Ferrari γενικότερα. Και απλούστατα αν τους πεις κάτι τέτοιο θα σε διώξουν. Εγώ δεν μπορώ να διώξω το public ή τον κάθε κλέφτη ή τον κάθε παράνομο από τη χώρα μου.

#30   vgrigor

vgrigor

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/06/2012 - 09:44

Δημοκρατικότητα δεν είναι η δυνατότητα επιλογής ή μη μιας εξευτελιστικής κατα τα αλλα πρότασης.
Δεν είπα ότι σε υποχρεώνουν (που και αυτό σηκώνει κουβέντα με την κουλτούρα προπαγάνδας που χρησιμοποιούν). Είπα ότι είναι ανήθικο. Και λυπηρό να το θεωρούμε λογικο.
Είναι ανήθικο να εκμεταλλεύεται για δικό σου (πολύ μεγάλο) κέρδος, ψευτοαναγκες που ο ίδιος έχεις φτιάξει και ταυτόχρονα να το παρουσιάζει και ως υπηρεσία προς τον πελάτη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες