Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τι είδους λογαριασμός τράπεζας χρειάζεται για developer


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   HarisKap

HarisKap

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2012 - 00:18

Καλησπέρα
Tώρα ξεκινάω σαν ios developer αλλά σε video games κατηγορία,έχω ετοιμάσει κάποιες δουλείες αλλά επειδή βρίσκομαι αμερική και θέλω ο λογαρσιασμός να είναι ελλάδα,τι τράπεζες δεχεται η apple?τί είδος λογαριασμού?Από όσο είδα πρέπει να σταλθεί φαξ με τα στοιχεία και να περιμενω.είναι κάτι άλλο που πρέπει να γνωρίζω?

ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Shon

Shon

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 11:39

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει μια χρεωστική κάρτα.Σκέψου οτι κάνεις μια αγορα απο κάποιο online κατάστημα.Δεν εχει καμία διαφορά.
Στη συνέχεια πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα και να τη στείλεις με φαξ.

Να πω την αλήθεια μου φαίνεται λίγο περίεργη η ερώτησή σου (εκτος και αν δεν έχεις αγοράσει ποτέ online).Ελπίζω να σε κάλυψα B)

#3   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2012 - 11:46

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει μια χρεωστική κάρτα.Σκέψου οτι κάνεις μια αγορα απο κάποιο online κατάστημα.Δεν εχει καμία διαφορά.
Στη συνέχεια πρέπει να συμπληρώσεις μια φόρμα και να τη στείλεις με φαξ.

Να πω την αλήθεια μου φαίνεται λίγο περίεργη η ερώτησή σου (εκτος και αν δεν έχεις αγοράσει ποτέ online).Ελπίζω να σε κάλυψα B)


Δεν θέλει να αγοράσει παιχνίδι απο το apple store. Να πουλήσει θέλει μέσω του apple store.

#4   Shon

Shon

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 12:25

Διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω και μην ποσταρεις οτι σου κατέβει για τα 100+.Σε αυτό το θέμα το παιδί ψάχνει μια σοβαρή απάντηση για ενα σοβαρό θέμα.

Η διαδικασία για Developer Account/Certificate κτλπ δεν διαφέρει απο την online αγορα ενός προϊόντος.

Μετά φυσικά υπάρχει η ανάγκη για το φάξ και λίγο ακόμα ψάξιμο.

Τελευταία επεξεργασία από: Shon, 05/06/2012 - 12:26


#5   Cretan1986

Cretan1986

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:22

Μιας και το έθιξε το παλικάρι το θέμα, για πώληση εφαρμογών η apple απαιτεί ΑΦΜ; Και αν ναι τι γίνεται αν κάποιος δεν έχει κάνει έναρξη επαγγέλματος; Υπάρχει κάτι στην Ελληνική νομοθεσία ώστε να φορολογούνται τα συγκεκριμένα κέρδη χωρίς έναρξη;

#6   Shon

Shon

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:47

Μπορεις να φορολογηθεις σαν φυσικό πρόσωπο με 40%.

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλά το έχω ακούσει από πολλές σοβαρές πηγές.Developers που το έχουν κάνει και λογιστές.

#7   HarisKap

HarisKap

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2012 - 22:59

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,ρώτησα γιατί δεν ήξερα εάν υπάρχει κάποιο θέμα με το apple store,οπότε μια απλή χρεωστική κάνει.

#8   HarisKap

HarisKap

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2012 - 23:18

Συγνώμη για το διπλό ποστ,αλλά έχετε να μου προτεινέτε κάποια τράπεζα?η alpha λέει κάτι για μηχανιματάκια που βγάζουν κωδικό για 15 λεπτά η αγροτική δεν δουλεύει η χρεωστική μέσο διαδυκτίου και δεν βρήσκομαι Ελλάδα για να πάω προσωπικά

#9   Shon

Shon

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 23:30

http://www.bankofcyp...epaidcardcy_gr/

Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να βρεις Τράπεζα Κυπρου στην περιοχή σου :P

Επισης δεν καταλαβαίνω γιατι θέλεις να μπλέξεις.Αν θυμάμαι καλα η διεύθυνση στην πιστωτική πρέπει να είναι ίδια με τη διευθυνση κατοικίας σου.

Αν κάνω λάθος με συγχωρεις :D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες