Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εφορευτικη επιτροπη ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dionysis11

dionysis11

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:19

Παλιότερα νομίζω πλήρωναν αυτούς που καλούσαν για Ε.Ε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:29

Εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να πάω, αρκεί να μοιραζόμουν τα λεφτά που παίρνει ο δικαστικός αντιπρόσωπος και ο γραμματέας...

#18   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:38

Ο δικαστικός παίρνει από 300 και πάνω,σε μεγάλα τμήματα είχα διαβάσει φτάνει και 600.Γιατί η εφορευτική επιτροπή δλδ να πάει τσάμπα;

Αναρτημένη εικόνα


#19   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:41

Ενα μπραβο στο λαμόγιο και σε ολα τα αλλα λαμογια που προτεινανε τροπους διαφυγης. Μπραβο παιδια. Και μετα εχετε απορια πως εφτασε η χωρα μας σε αυτο το σημειο και γιατι οι πολιτικοι μας ειναι οπως ειναι. Μπραβο παιδια. Αντε και στο επομενο thread δωστε και οδηγιες φοροροδιαφυγης.
Ε ναι τωρα. Τι εκλογες και π...ς. Παμε για μπανακι και φραπεδουμπα.


Επειδη εχω ξαναπλακωθει σε αλλο forum για αυτο το θεμα και με ατομα που ειχαν την ιδια αποψη με εσενα, σε ρωταω λοιπον:
1) Ο δικηγορος ειναι μαγκας που τσιμπαει 500€; (μη σχολιασω ποσα επαιρνε παλιοτερα). Ο γραμματεας γιατι να πληρωνεται τοτε;
Η εφορευτικη επιτροπη, στο πηγαδι κατουρησε;
Ας μοιραστει το ποσο δικαια, και θα παω.
Και επειδη θα μου πεις οτι ο δικηγορος εχει την ευθυνη, σε ρωτω: ο αστυνομικος που ειναι απ εξω και παιρνει μεροκαμματο, δεν εχει ευθυνη;
2) Ζητανε να υπηρετησουμε το κρατος και τη δημοκρατια τουσ (αστειο ε;) για 1 ημερα, αμισθοι...μαλιστα..! Το τσαμπα και η δουλεία πεθαναν, ειδικα σε αυτο το κρατος που ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ τους πολιτες του, και τους εξοντωνει με τους γνωστους τροπους.
3) Αν θελουν δουλους για εφορευτικη επιτροπη, ας παρουν τα κομματοσκυλα απο τα ιδρυματα που ειναι γραμμενα στα κομματα. Τι τα εχουμε εκει και κανουν; Μονο για γκομενιτσες, μυκονο και να τους περνανε μαθηματα; Ας παρουν αυτους.
4) Οσους καλουν να πανε αμισθοι, τους ρωτανε αν εκεινη την ημερα δουλευουν; Αν χανουν καποιο μεροκαμματο απο τις δουλειες τους; Δεν ειναι ολοι δημοσιοι υπαλληλοι.
Για παμε....

#20   thomaz

thomaz

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Smar-Tom

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:46

Επειδη εχω ξαναπλακωθει σε αλλο forum για αυτο το θεμα και με ατομα που ειχαν την ιδια αποψη με εσενα, σε ρωταω λοιπον:
1) Ο δικηγορος ειναι μαγκας που τσιμπαει 500€; (μη σχολιασω ποσα επαιρνε παλιοτερα). Ο γραμματεας γιατι να πληρωνεται τοτε;
Η εφορευτικη επιτροπη, στο πηγαδι κατουρησε;
Ας μοιραστει το ποσο δικαια, και θα παω.
Και επειδη θα μου πεις οτι ο δικηγορος εχει την ευθυνη, σε ρωτω: ο αστυνομικος που ειναι απ εξω και παιρνει μεροκαμματο, δεν εχει ευθυνη;
2) Ζητανε να υπηρετησουμε το κρατος και τη δημοκρατια τουσ (αστειο ε;) για 1 ημερα, αμισθοι...μαλιστα..! Το τσαμπα και η δουλεία πεθαναν, ειδικα σε αυτο το κρατος που ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ τους πολιτες του, και τους εξοντωνει με τους γνωστους τροπους.
3) Αν θελουν δουλους για εφορευτικη επιτροπη, ας παρουν τα κομματοσκυλα απο τα ιδρυματα που ειναι γραμμενα στα κομματα. Τι τα εχουμε εκει και κανουν; Μονο για γκομενιτσες, μυκονο και να τους περνανε μαθηματα; Ας παρουν αυτους.
4) Οσους καλουν να πανε αμισθοι, τους ρωτανε αν εκεινη την ημερα δουλευουν; Αν χανουν καποιο μεροκαμματο απο τις δουλειες τους; Δεν ειναι ολοι δημοσιοι υπαλληλοι.
Για παμε....


Συμφωνώ και στα 4 που ανέφερες και ένα 5ο απο εμένα. Χωρίς να έχω κάτι με τους εκπαιδευτικούς.. Παρασκευή και Δευτέρα δεν εργάζονται. Τα εύκολως εννοούμενα παραλειπόντε. Και ναι! Δουλεύω σερβιτόρος γιατί στα 29 μου έμεινα άνεργος απο εταιρία που οικονομαει στο όνομα της κρίσης! Να χάσω το μεροκάματο γιατί πρέπει να συμμετέχω στο πάρτυ δημοκρατίας!

#21   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:48

Επειδη εχω ξαναπλακωθει σε αλλο forum για αυτο το θεμα και με ατομα που ειχαν την ιδια αποψη με εσενα, σε ρωταω λοιπον:
1) Ο δικηγορος ειναι μαγκας που τσιμπαει 500€; (μη σχολιασω ποσα επαιρνε παλιοτερα). Ο γραμματεας γιατι να πληρωνεται τοτε;
Η εφορευτικη επιτροπη, στο πηγαδι κατουρησε;
Ας μοιραστει το ποσο δικαια, και θα παω.
Και επειδη θα μου πεις οτι ο δικηγορος εχει την ευθυνη, σε ρωτω: ο αστυνομικος που ειναι απ εξω και παιρνει μεροκαμματο, δεν εχει ευθυνη;
2) Ζητανε να υπηρετησουμε το κρατος και τη δημοκρατια τουσ (αστειο ε;) για 1 ημερα, αμισθοι...μαλιστα..! Το τσαμπα και η δουλεία πεθαναν, ειδικα σε αυτο το κρατος που ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ τους πολιτες του, και τους εξοντωνει με τους γνωστους τροπους.
3) Αν θελουν δουλους για εφορευτικη επιτροπη, ας παρουν τα κομματοσκυλα απο τα ιδρυματα που ειναι γραμμενα στα κομματα. Τι τα εχουμε εκει και κανουν; Μονο για γκομενιτσες, μυκονο και να τους περνανε μαθηματα; Ας παρουν αυτους.
4) Οσους καλουν να πανε αμισθοι, τους ρωτανε αν εκεινη την ημερα δουλευουν; Αν χανουν καποιο μεροκαμματο απο τις δουλειες τους; Δεν ειναι ολοι δημοσιοι υπαλληλοι.
Για παμε....

Οι αστυνομικοί φίλε μου τόσα χρόνια το πέραν κανονικά το εκλογικό επίδομα η κάνω λάθος;

#22   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:50

Όσοι επέλεγαν να πάνε το έπαιρναν κανονικά Πέτρο..Δεν ήταν υποχρεωτικό.

Αναρτημένη εικόνα


#23   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/06/2012 - 16:58

Όσοι επέλεγαν να πάνε το έπαιρναν κανονικά Πέτρο..Δεν ήταν υποχρεωτικό.

Για τους αστυνομικούς μιλάω που λέει ο φίλος ότι είναι έξω από το εκλογικό χωρίς να πληρώνονται και απαντώ ότι μέχρι σήμερα για κάθε εκλογές ( δημοτικές βουλευτικές ευρωεκλογές ) το επίδομα επίδομα, χωρίς να χρειάζεται να κανείς και κάτι.

#24   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:06

Οι αστυνομικοι επαιρναν παντα εκλογικο εκτος απο τις τελευταιες εκλογες.η μονη διαφορα ειναι οτι παλια επαιρναν 500αρι ενω οι δικαστικοι και οι δικηγοροι κοντα στο 2500 αρι χλκ

RF forever


#25   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:10

Για να μην παρεξηγηθώ, πιστεύω πως οι αστυνομικοί είναι απο τους χειρότερα αμοιβώμενους δημοσίους, μαζί με τους στρατιωτικούς , αλλά σε ορισμένα πράγματα πιστεύω πως φταίει ο συνδικαλισμός τους.

#26   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:16

Yπάρχει περίπτωση να στο στείλουν με συστημένο?

#27   kostas13patra

kostas13patra

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:24

Για τους αστυνομικούς μιλάω που λέει ο φίλος ότι είναι έξω από το εκλογικό χωρίς να πληρώνονται και απαντώ ότι μέχρι σήμερα για κάθε εκλογές ( δημοτικές βουλευτικές ευρωεκλογές ) το επίδομα επίδομα, χωρίς να χρειάζεται να κανείς και κάτι.


Δε γραφω καπου οτι δεν πληρωνονται. Γραφω οτι πληρονονται κανονικα το μισθο τους.
Αυτο το επιδομα που λετε, ποσο ειναι? Ειναι 500€? Προφανως και οχι, αλλα ο δικηγορος τα τσεπωνει ομως ετσι?

Δεν εχω προβλημα με τους δικηγορους, εχω προβλημα με την αμοιβη τους παιδια, που δεν μοιραζεται δικαια.
Εαν το κρατος φροντιζε τα λεφτα αυτα, να καταμερισθουν δικαια, τοτε να παμε εφορευτικη. Και αντε να δεχθω ενα 70-30 γιατι ο δικηγορος εχει την ευθυνη…Αλλα ως εκει.

#28   gregog7

gregog7

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:26

Για να μην παρεξηγηθώ, πιστεύω πως οι αστυνομικοί είναι απο τους χειρότερα αμοιβώμενους δημοσίους, μαζί με τους στρατιωτικούς , αλλά σε ορισμένα πράγματα πιστεύω πως φταίει ο συνδικαλισμός τους.

Στους στατιωτικους δεν υπάρχει συνδικαλισμός.Σε άλλες εκλογες οι αστυνομικοί πέρναν 1000€ ενω στις τελευταίες -80% και ναι ειναι αδικο η εφορευτική να μην παίρνει τπτ,ουτε 50€ σαν μεροκάματο,καλά τωρα ούτε για αστείο

#29   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:31

Άποψη μου είναι ότι λεφτά θα πρέπει να παίρνουν μόνο όσοι μετακινούνται εκτός του νομού που διαμένουν μόνιμα. Όλοι οι υπόλοιποι όχι, τώρα για το θέμα ευθύνης δεν το συζητώ, δηλαδή άμα πάρει 3000 η ευθύνη γίνεται μικρότερη;

Στους στατιωτικους δεν υπάρχει συνδικαλισμός.Σε άλλες εκλογες οι αστυνομικοί πέρναν 1000€ ενω στις τελευταίες -80% και ναι ειναι αδικο η εφορευτική να μην παίρνει τπτ,ουτε 50€ σαν μεροκάματο,καλά τωρα ούτε για αστείο

Για των αστυνομικών το συνδικαλισμό μιλάω

#30   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/06/2012 - 17:54

Επειδή πολλές ανακρίβειες γράφονται, οι δικαστικοί δεν παίρνουν ούτε 300, ούτε 2500...

Πριν τις προηγούμενες εκλογές, ο δικαστικός αντιπρόσωπος έπαιρνε περίπου 1500-1700 ευρώ ανάλογα με το που ήταν (έξοδα μεταφοράς κλπ).

Ο Γραμματέας (χρειάζεται μόνο απολυτήριο λυκείου) έπαιρνε 150 ευρώ.

Στις τελευταίες εκλογές τα ποσά αυτά κόπηκαν ΑΚΡΙΒΩΣ στο 50%.

Δεν θέλω να πω ότι είναι πολλά ή λίγα απλά αυτά είναι τα νούμερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες