Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εφορευτικη επιτροπη ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/06/2012 - 08:25

Τελικά δεν πήγα ούτε να ψηφίσω !
Δεν ξέρω τι πρόκειται να γίνει. Θα δείξει !!


Τα έχεις λύσει όλα τα προβλήματα σου εσύ? γιαυτο δεν πηγές να ψηφισεις?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 18/06/2012 - 16:49

Λοιπον τελικα δεν πηγα, αλλα πηγα στις 6 να ψηφισω.αφου ψηφισα μου δωσαν την ταυτοτητα δεν μου ειπαν τιποτα, και τους ειπα και καλη συνεχεια! Τελος καλο ολα καλα!!!

#78   konsttantinos

konsttantinos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/06/2012 - 22:11

Καταρχάς να διευκρινίσω ότι οι αποζημιώσεις που λένε μερικοί φίλοι ανωτέρω, 1500-2000 €, για τους δικ. αντιπροσώπους είναι ΛΑΘΟΣ! Σε αυτές τις εκλογές πήραμε στο χέρι, κατόπιν κρατήσεων 442 €, ποσό το οποίο θα φορολογηθεί. Στις προηγούμενες, ήταν 720 € κατόπιν κρατήσεων. Όσον αφορά στην εφ. επιτροπή, δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. Βέβαια αυτο δεν σημαίνει ότι όταν μας καλούν δεν πάμε! Δεν είναι χαζοι αυτοί που εμφανίζονται. Χθες έκανα εκλογές με ένα άτομο μόνο εφ. επιτροπή και το γραμματέα. Οι άλλοι 7 τις εφορευτικής δεν ήρθαν. Εκτός από μια έγκυο που την απαλλαξα και έναν έξυπνο που μου έφερε χαρτί ο αδελφός του απο ιδιωτικό νοσοκομείο, ότι είχε γαστρεντεριτιδα. Βέβαια δεν το δέχτηκα και του είπα ότι αν ερθει να ψηφίσει θα τον κρατήσω. Σιγά μην ερχόταν.
Σε κάθε περίπτωση, καλο είναι να αλλάξουμε νοοτροπία και όταν μας καλούν να πηγαίνουμε. Ελπίζω να μην περιμένει κάποιος να αναλύσω τους αυτονόητους λόγους για τους οποιους επιβάλλεται να πηγαίνουμε εφ. επιτροπή.

#79   GRes

GRes

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2012 - 07:30

Τα έχεις λύσει όλα τα προβλήματα σου εσύ? γιαυτο δεν πηγές να ψηφισεις?


Όχι φίλε μου. Δεν είναι θέμα αν έχω λύσει όλα τα προβλήματα μου αλλα ήμουν εφορευτική επιτροπή στο εκλογικό τμήμα που ψηφιζα.

#80   soupatoras

soupatoras

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/06/2012 - 11:16

Καταρχάς να διευκρινίσω ότι οι αποζημιώσεις που λένε μερικοί φίλοι ανωτέρω, 1500-2000 €, για τους δικ. αντιπροσώπους είναι ΛΑΘΟΣ! Σε αυτές τις εκλογές πήραμε στο χέρι, κατόπιν κρατήσεων 442 €, ποσό το οποίο θα φορολογηθεί. Στις προηγούμενες, ήταν 720 € κατόπιν κρατήσεων. Όσον αφορά στην εφ. επιτροπή, δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. Βέβαια αυτο δεν σημαίνει ότι όταν μας καλούν δεν πάμε! Δεν είναι χαζοι αυτοί που εμφανίζονται. Χθες έκανα εκλογές με ένα άτομο μόνο εφ. επιτροπή και το γραμματέα. Οι άλλοι 7 τις εφορευτικής δεν ήρθαν. Εκτός από μια έγκυο που την απαλλαξα και έναν έξυπνο που μου έφερε χαρτί ο αδελφός του απο ιδιωτικό νοσοκομείο, ότι είχε γαστρεντεριτιδα. Βέβαια δεν το δέχτηκα και του είπα ότι αν ερθει να ψηφίσει θα τον κρατήσω. Σιγά μην ερχόταν.
Σε κάθε περίπτωση, καλο είναι να αλλάξουμε νοοτροπία και όταν μας καλούν να πηγαίνουμε. Ελπίζω να μην περιμένει κάποιος να αναλύσω τους αυτονόητους λόγους για τους οποιους επιβάλλεται να πηγαίνουμε εφ. επιτροπή.


Ας μου δωσουν και εμενα 442 και θα ερθω τρεχοντας...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες