Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iOS 6: Επίσημη παρουσίαση στο WWDC 2012


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:10

Κάτσε να το δούμε πρώτα!!! Να πω την μαύρη αλήθεια αν το μεγαλώσουν δεν ξέρω κατα πόσο θα θέλω να το πάρω!!!
Θα προτιμούσα αναβάθμιση οθόνης στο ίδιο μέγεθος συσκευής με κάποιον τρόπο από αυτούς που έχουμε δει κατά καιρούς!

αχ αχ αχ παλι λεφτα πρεπει να μαζευουμε για να αγορασουμε το καινουργιο τον οκτωβριο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:11

Και εγώ νομίζω ότι τό FaceTime over 3G θα μού ήταν χρήσιμο στό 4άρι.
Και δέν νομίζω να υπάρχει θέμα hardware, όταν αντί να χρησιμοποιείς δεδομένα από τό WiFi χρησιμοποιείς από τό 3G.
Εκτός άν υπάρχει κάποια λεπτομέρεια πού μάς ξεφεύγει, π.χ. μπορεί όταν είσαι μέσω 3G να κάνει μεγαλύτερη συμπίεση στό video (για να είναι χωρίς lags η επικοινωνία), καί άρα να χρειάζεται μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ.

Αλλά το άλλο, που δέν υποστηρίζει VIPs στό 3GS? Όχι ότι είναι απαραίτητη λειτουργία, αλλά από τήν άλλη τί απαιτήσεις σέ hardware να έχει;!
Ή το shared photo stream.

Και φυσικά τό Siri στό iPad 2.
Άν δέν έβγαινε καθόλου σέ iPad, να τό καταλάβω, να πώ είναι θέμα πολιτικής. Αλλά όταν το δίνεις στό καινούριο iPad, γιατί όχι καί στό iPad 2, που έχει τα ίδια χαρακτηριστικά (βασικά καλύτερα, γιατί ο επεξεργαστής δουλεύει σέ υψηλότερη συχνότητα!) με τό 4S?!

#303   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:11

Η εξήγηση είναι απλή. Για να σε αναγκάσει να πας στην επόμενη συσκευή.

Πες 4S ή νεο iPhone..

Για γέλια και για κλάματα.. Απράδεκτη απλά.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#304   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:22

Γελάω και μόνο που βλέπω τα νέα features του νέου ios και τι θα υποστηρίζει στο 4άρι μου.

Δόξα το Θεό, θα έχω VIP List...

#305   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:28

Δεν πειράζει παιδιά δεν θα πάθουμε κάτι... εγώ είχα 3GS με 2 αναβαμθίσεις συσκευών και να μην υποστιρίζει σχεδόν τίποτα απο το iPhone 4 & 4S, έκανα υπομονή μέχρι που πείρα το 4S!!!

#306   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:36

Λογικο δεν ειναι να θελει η εταιρια να δινει προβαδισμα στις νεες συσκευες της ωστε να δωσει κινητρα να αναβαθμιζει ο κοσμος και να βγαζει κερδος? ειναι μηπως φιλανθρωπικη οργανωση η apple? ολοι ετσι θα καναμε στην θεση τους, ετσι δεν ειναι?

#307   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:39

Έτσι ακριβώς... ποιος ο λόγος να βγάλει μια νέα συσκευή αν είναι να υποστηρίζουν οι προηγούμενες όλα τα νέα features της καινούργιας!!!

Λογικο δεν ειναι να θελει η εταιρια να δινει προβαδισμα στις νεες συσκευες της ωστε να δωσει κινητρα να αναβαθμιζει ο κοσμος και να βγαζει κερδος? ειναι μηπως φιλανθρωπικη οργανωση η apple? ολοι ετσι θα καναμε στην θεση τους, ετσι δεν ειναι?



#308   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:40

No facetime over 3G Για το ipad2 και το i4?
γιατι ρε γ@μ0τ0?
ipad 2 εχω και πειραχτηκα πολυ τωρα :(

#309   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 14:56

Λοιπόν επειδή δε πειράζει το ένα και δε πειράζει το άλλο (δε το λέω για τον φίλο fenomeno69), τα πράγματα έχουν ως εξής.
Όταν αγοράζεις ένα κινητό της τάξης των 750+ ευρώ, έχεις και κάποιες απαιτήσεις απο αυτό. Μπορεί η apple να έχει το καλύτερο λειτουργικό στα κινητά,
αλλά είναι απαράδεκτο αυτό που κάνει σχετικά με τις αναβαθμίσεις και οτι συνεχίζει να αγνοεί προσθήκες που είναι ουσιαστικές για έναν χρήστη.

Πέρσυ στο 4s, κρατάει ίδιο καλούπι με το 4, διορθώνει τη πατάτα με την κεραία, βάζει το Siri μέσα και καλύτερο επεξεργαστή και σε αναγκάζει να το πάρεις ως το νέο iphone ενώ το 4 είναι ακριβώς ίδιο με το 4s, πλην του σίρι (χοντρικά).
Ε, πόσο ξεπέτα είναι αυτό και αισχροκέρδεια? Και δε λέω να συνεχίζει τα features του νέου iphone και στις παλιές συσκευές. Καμία σχέση. Αλλά όχι για ψιλουπήδημα να θεωρεί ως major update 2-3 πραγματάκια και να το λέει "νέο iphone".

Θες να βγάλεις νέο ιphone?
Φτιάξε ένα ΝΕΟ, με νέο design, με πραγματικά μεγάλες αλλαγές -όπως όταν περάσαμε απο ios 4 σε 5- και όχι σαν το ios 6, που δεν υποστηρίζει σε iphone4 και ipad2 σημαντικά features.

Τέλος, ναι, το Bluetooth για μένα είναι σημαντικό. Βαρέθηκα να στέλνω με email πχ φωτογραφίες.
Θα ήθελα να βγάλω έξω συντομεύσεις to 3G για παράδειγμα και το Wifi.
Θα ήθελα να μπορώ σε ένα νέο μαιλ να μπορώ να κάνω επισύναψη μια φωτογραφία - Νομίζω οτι στο νέο ios6 το δα κάπου αλλά δε ξέρω αν θα το υποστηρίζει το παμπάλαιο iphone4 μου.
Θα ήθελα facetime μέσω 3G - Υπάρχει στο νέο ios6 αλλά ΔΕΝ υποστηρίζεται στο iphone4...
Θα ήθελα μια απλή αναφορά στα μηνύματα. Έλεος.
Θα ήθελα να έχω υποφάκελο μέσα σε φάκελο.

Δεν καταλαβαίνω, πόσο δύσκολα ή περίεργα είναι αυτα για να τα δούμε σε iphone ΧΩΡΙΣ JB.


.

Τελευταία επεξεργασία από: vmac, 13/06/2012 - 15:00


#310   Folemac

Folemac

    iPH Enthousiast

  • 414 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:23

το Siri γιατι δεν το υποστηριζουν για το iPhone 4 το iPad 2.. τωρα θυμασααααα.. χαχαχαχαχα :rolleyes: ελπιζω με την κανονικη ελευση τον οκτωβριο να το υποστιριζει ..

Τελευταία επεξεργασία από: Folemac, 13/06/2012 - 15:28


#311   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:24

Έτσι ακριβώς... ποιος ο λόγος να βγάλει μια νέα συσκευή αν είναι να υποστηρίζουν οι προηγούμενες όλα τα νέα features της καινούργιας!!!

Άν όμως δείς τήν ιστορία τής Apple, η συμπεριφορά τής είναι τελείως διαφορετική!
Π.χ. μέχρι πρίν δύο χρόνια μέ τό Leopard, υποστήριζε μηχανήματα 10ετίας και βάλε, με όλα τα χαρακτηριστικά!
Εδώ μηχανήματα τού 2004 είχαν compatibility mode για να τρέχουν τπ´ κλασσικό Mac OS 9 και προγράμματα που είχαν γραφτεί τό 85 και τό 90!
Γενικά, σε θέματα υποστήριξης παλιότερων συσκευών η Apple ήταν υπεράνω κριτικής.
Πρόσφατο παράδειγμα τό 3GS, τηλέφωνο 3,5 ετών που μέχρι και σήμερα υποστηρίζει τήν τελευταία έκδοση iOS με πλήρεις λειτουργίες!

#312   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:37

για αλλη μια φορα θα πω:πουτ@ν@ς γιοι engineers of apple!!δλδ θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!τοσο δυσκολο ρε παλιομ@λ@κες φιλοχρηματοι να προσθεσετε και στο 4ρι τα υπολοιπα?αλλα ξεχασα πως θα μας κανετε να πληρωσουμε αλλα 700 ευρωπουλα για να βγαλετε και εσεις κατι γιατι πεινατε!!αισχος, αλητεια,ελλειψη σεβασμου, μη αντιληψη του προβληματος που επικρατει σε ολες τις χωρες, και να παψουν πια να ειναι αλαζονες. διοτι ναι αγοραζουμε τα προιοντα τους αλλα για ποσο?απλα ντροπη απο μια τετοια εταιρεια που ανεκαθεν το ατου της ηταν το λογισμικο αρχικα στο desktop και μετεπειτα στα κινητα να συμπεριφερεται με τετοιο ξεφτιλισμενο τροπο.απλα λυπαμαι και χαιρομαι ταυτοτχρονα που υπαρχουν ατομα οπως η dev team και οι υπολοιπες που κανουν jailbreaκ καθε γ@μημενη συσκευη τους.και δεν λυπαμαι καθολου περι πειρατειας κτλπ....οσο δεν σεβονται...δεν θα σεβομαστε...απλα τα πραγματα...δεν μπορει το λευκο 4ρι να μου το βγαζει στην αγορα 26 απριλιου του 2011 και 11 ιουνιου του 2012 να μου λεει μεσα στην μαπα οτι φιλε γυρνα και βαλτο στον κωλο σου γιατι...ετσι!μπορουμε και στο λεμε! και εγω να πρεπει να στεναχωρηθω να ξενερωσω και να δω οτι τα λεφτα μου δεν επιασαν τοπο.απλα ντροπη γιια αλλη μια φορα...λυπαμαι apple...λυπαμαι παιδια εδω στο φορουμ.. διοτι βλεπω οτι περα απο τους πολιτικους στην ελλαδα που μας ριχνουν τοσα χρονια την παραμυθα και μας λενε μ@λ@κες και πληρωνοουμε τα σπασμενα αλλων...ετσι μας λενε μ@λ@κες και μια ιδιωτικη εταιρεια η οποια βρισκεται στην κορυφη απο εμας...με τον κοπο και τον μοχθο μας...να μας λεει ετσι απλα ...ΜΑΛΑΚΕΣ...
ζητω συγγνωμη αν σας χαλασα την αισθητικη με τον μακρυ μου λογο... ..αλλα βαρεθηκα στα 29 μου να μου λενε ολοι πιπες..

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 13/06/2012 - 15:39

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#313   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:37

Παντως σε σχεση με την 5 beta που μετανοιωνα καθε λεπτο που την περασα, περυσι,η 6 δειχνει πολυ πιο σταθερη για beta.

#314   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:39

Ότι να ναι πάλι.Ποια εξήγηση υπάρχει για τη μη υποστήριξη Facetime over 3G για το 4?
Για τα πανηγύρια.

Α μπράβο!! Νευρίασα τώρα!! Γιατί να μην το υποστηρίζει το 4αρι, ούτε το Facetime, ούτε το turn by turn navigation! Πολύ γρήγορα ξεχνάει η Apple τα προϊόντα της!

#315   redararas

redararas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 15:43

Δείτε τις γελοίες αναβαθμίσεις του ios 6.0 και το όπως φαίνεται ίδιο για 3η χρονιά design του iphone, από την καλή πλευρά. Δεν θα έχουμε κανένα κίνητρο να δώσουμε λεφτά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες