Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iOS 6: Επίσημη παρουσίαση στο WWDC 2012


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   chris93

chris93

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:04

Ευτυχως που υπαρχει και η jailbreak σκηνη για να μας δινει οτι μας στερει η Apple...
3gs αθανατο !

Τελευταία επεξεργασία από: chris93, 13/06/2012 - 16:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:06

για αλλη μια φορα θα πω:πουτ@ν@ς γιοι engineers of apple!!δλδ θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!τοσο δυσκολο ρε παλιομ@λ@κες φιλοχρηματοι να προσθεσετε και στο 4ρι τα υπολοιπα?αλλα ξεχασα πως θα μας κανετε να πληρωσουμε αλλα 700 ευρωπουλα για να βγαλετε και εσεις κατι γιατι πεινατε!!αισχος, αλητεια,ελλειψη σεβασμου, μη αντιληψη του προβληματος που επικρατει σε ολες τις χωρες, και να παψουν πια να ειναι αλαζονες. διοτι ναι αγοραζουμε τα προιοντα τους αλλα για ποσο?απλα ντροπη απο μια τετοια εταιρεια που ανεκαθεν το ατου της ηταν το λογισμικο αρχικα στο desktop και μετεπειτα στα κινητα να συμπεριφερεται με τετοιο ξεφτιλισμενο τροπο.απλα λυπαμαι και χαιρομαι ταυτοτχρονα που υπαρχουν ατομα οπως η dev team και οι υπολοιπες που κανουν jailbreaκ καθε γ@μημενη συσκευη τους.και δεν λυπαμαι καθολου περι πειρατειας κτλπ....οσο δεν σεβονται...δεν θα σεβομαστε...απλα τα πραγματα...δεν μπορει το λευκο 4ρι να μου το βγαζει στην αγορα 26 απριλιου του 2011 και 11 ιουνιου του 2012 να μου λεει μεσα στην μαπα οτι φιλε γυρνα και βαλτο στον κωλο σου γιατι...ετσι!μπορουμε και στο λεμε! και εγω να πρεπει να στεναχωρηθω να ξενερωσω και να δω οτι τα λεφτα μου δεν επιασαν τοπο.απλα ντροπη γιια αλλη μια φορα...λυπαμαι apple...λυπαμαι παιδια εδω στο φορουμ.. διοτι βλεπω οτι περα απο τους πολιτικους στην ελλαδα που μας ριχνουν τοσα χρονια την παραμυθα και μας λενε μ@λ@κες και πληρωνοουμε τα σπασμενα αλλων...ετσι μας λενε μ@λ@κες και μια ιδιωτικη εταιρεια η οποια βρισκεται στην κορυφη απο εμας...με τον κοπο και τον μοχθο μας...να μας λεει ετσι απλα ...ΜΑΛΑΚΕΣ...
ζητω συγγνωμη αν σας χαλασα την αισθητικη με τον μακρυ μου λογο... ..αλλα βαρεθηκα στα 29 μου να μου λενε ολοι πιπες..

Τέλος, ναι, το Bluetooth για μένα είναι σημαντικό. Βαρέθηκα να στέλνω με email πχ φωτογραφίες.
Θα ήθελα να βγάλω έξω συντομεύσεις to 3G για παράδειγμα και το Wifi.
Θα ήθελα να μπορώ σε ένα νέο μαιλ να μπορώ να κάνω επισύναψη μια φωτογραφία - Νομίζω οτι στο νέο ios6 το δα κάπου αλλά δε ξέρω αν θα το υποστηρίζει το παμπάλαιο iphone4 μου.
Θα ήθελα facetime μέσω 3G - Υπάρχει στο νέο ios6 αλλά ΔΕΝ υποστηρίζεται στο iphone4...
Θα ήθελα μια απλή αναφορά στα μηνύματα. Έλεος.
Θα ήθελα να έχω υποφάκελο μέσα σε φάκελο.

Δεν καταλαβαίνω, πόσο δύσκολα ή περίεργα είναι αυτα για να τα δούμε σε iphone ΧΩΡΙΣ JB.


.

Πεστα στην apple

Τελευταία επεξεργασία από: stelios7, 13/06/2012 - 16:06


#318   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:27

Εγώ λατρεύω κάθε update της apple... είμαι κολλημένος anti-jb. Δεν λέω καλή η φάση να κάνεις jb ένα iPhone... όσο και το να σπάς PSP και PS3 και πάει λέγοντας.... δεν είναι ότι μου περισσεύουν λεφτά για να κάνω αγορές εφαρμογών αντί να τις έχω τζάμπα...

Τα χουμε πει χιλιαδες φορες, δεν κανεις JB για τα σπασμενα, δεν εχει καμια σχεση το JB με το σπασιμο του PS3. Εισαι κολλημενος antiJB ( οπως ειπες) χωρις να εχεις κατανοησει την φιλοσοφια και την ιδεολογια του JB... Με το JB αυξανεις κατα πολυ την χρηστικοτητα και εκμεταλευεσαι δυνατοτητες της συσκευης που η apple ανεξηγητα σου στερει ( πιο πρoσφατα παραδειγματα το NC , αλλα και το Facetime (3G).

#319   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:32

Αυτό ακρίβώς omilitis1987, γράφω και πιο πάνω.
Οτι θεωρώ απαράδεκτο, για μια συσκευή όπως το iphone4, των 800 ευρώ, να χρειάζεται JB για να χρησιμοποιήσω και να εκμεταλευτώ τις δυνατότητες της συσκεύης μου.

#320   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:40

Ναι, ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω γιατί να μην το υποστιρίξει το iPhone 4!!! Ίσως μας δώσει μια εξήγηση κάποια στιγμή η Apple
Δεν με καίει γιατί έχω 4S αλλά μου έχει κινήσει την περιέργια!!!

Είναι απλή η απάντηση.... Χρειάζεται την έξτρα επεξεργαστική ισχύ του A5 και A5X για να τρέξει...:P.... Δεν ντρέπονται λέω εγώ; Έχουν του κόσμου τις άχρηστες υπηρεσίες να τρέχουν στο background σαν υπηρεσίες συστήματος και δεν μπορούν να βάλουν και αυτή; Γύρω στις 60 είναι παντελώς άχρηστες! Τι σκατά δηλαδή με αυτή την Apple; Φίλε μου μην ανησυχείς... Του χρόνου και εσύ με το iPhone 4S στην ίδια μοίρα με εμάς θα είσαι... Θα βγάζει update και τα περισσότερα νέα χαρακτηριστικά δεν θα τα διαθέτει για το 4S... Όπως εμάς τώρα...

Αυτό ακρίβώς omilitis1987, γράφω και πιο πάνω.
Οτι θεωρώ απαράδεκτο, για μια συσκευή όπως το iphone4, των 800 ευρώ, να χρειάζεται JB για να χρησιμοποιήσω και να εκμεταλευτώ τις δυνατότητες της συσκεύης μου.

Έτσι είναι η Apple όμως και δεν νομίζω να αλλάζει... Αν δεν θες αυτούς τους περιορισμούς και δεν θες να κάνεις ούτε jailbreak η λύση είναι μία.... Πάρε άλλο κινητό αντί για iPhone...

#321   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:45

Επίσης υπάρχει κάτι ανάλογο με το Do not Disturb στο Cydia αλλά να έχει χρονικά όρια όπως το έχει υλοποιήσει η Apple?

Nα μην ρωτάω τα ίδια. Ξέρεις κανείς;

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 13/06/2012 - 16:46


#322   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 16:46

Έτσι είναι η Apple όμως και δεν νομίζω να αλλάζει... Αν δεν θες αυτούς τους περιορισμούς και δεν θες να κάνεις ούτε jailbreak η λύση είναι μία.... Πάρε άλλο κινητό αντί για iPhone...


Σε μια τέτοια κίνηση οδηγεί, φίλε Zarzonis, αρκετούς πλεόν κατόχους iphone. Να μεταπηδήσουν σε άλλη εταιρία, σε άλλη συσκευή.
Εγώ απο την άλλη, ναι μεν "πιστός" στην apple, αλλά δε μπορώ να μη θίξω τα κακώς κείμενα της. Δεν είμαστε δα και τόσο κορόιδα για να τα καταπίνουμε όλα αμάσητα.

#323   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 13/06/2012 - 17:00

Τι βγαίνετε και κράζετε ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω... Αφού οι 9/10 που κράζουν εδώ μέσα είστε fanboys. Και σκατά να σας πουλήσει η apple με το σηματάκι πάνω θα το αγοράσετε... Με το να βγαίνετε και να κράζετε μέσα σε forums δεν πρόκειται να γίνει κάτι... Απλά κάθεστε και σπάτε τα Α...δια σας μεταξύ σας. Ο μόνος τρόπος διαμαρτυρίας είναι μειώνοντας τις πωλήσεις τις. Και οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαι πεπεισμένος ότι δεν μπορείτε να το κάνετε. Ας βγει το νέο iphone και ας πέσουν στη μέση οι πωλήσεις να δείτε τι καλά θα διορθωθεί η Apple και όλες αυτές τις ''μικρολεπτομέρειες'' που λέτε πολλοί θα τις έχει για στανταράκια... Αλλά οι περισσότεροι εδώ μέσα έχετε εθιστεί και δεν μπορείτε να το κάνετε αυτό. Λες και άμα κρατήσετε για 1-2 χρόνια άλλη συσκευή θα βγάλετε σπυράκια. Με ιντερνετική διαμαρτυρία δεν γα....σε ποτέ κανείς... Τώρα πέστε όλα τα fanboys να με φάτε... Ποσώς μ'ενδιαφέρει.

#324   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 17:44

Να σας υπενθυμίσω ότι με απλό Cydia tweak το Facetime ήταν διαθέσιμο και μέσω 3G και στο 4άρι, οπότε δεν υπάρχει ουσιαστικά αιτιολογία για τη μη διαθεσιμότητα του Facetime σε αυτό.

Α και χέστηκε η Apple για τις πωλήσεις των συσκευών της στην Ελλάδα...Οπότε οτι και να κάνετε δε θα το καταλάβουν καν.

#325   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 17:48

Υπομονή 1 εβδομάδα για το νέο Nexus και αφήστε τα παλικάρια να βάλουν στο iOS 7.0 το magical,magnificent,miraculous feature της αναφοράς sms, της αποστολής με bluetooth, κανένα shortcut όπου ΕΓΩ γουστάρω γιατι είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ το κινητό, κανένα widget για να μη βλέπω εδω και 5 χρόνια κουτάκια, να σταματήσει να αντιγράφει το Cydia και να βγάλει κάτι επαναστατικό όπως έκανε πριν χρόνια, να σκεφτεί και τον κοσμάκη λίγο έξω απο την Αμερική,Αγγλία και Γερμανία. Μου βγάλατε την video κλήση ως επανάσταση και αυτό ΜΟΝΟ απο wifi στην αρχή... Πας και μου φτιάχνεις ολάκερη εφαρμογή για τα καταραμένα εισιτήρια, το λέω και δακρύζω δηλαδή... θα περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβριο να δω το νέο κινητό σου για να μπορώ μέσα απο το email να στείλω μια φωτογραφία, φτάσαμε στο iOS 5.0 για να μπορώ να δω ενα notification center... Βάζω το κινητό στο αθόρυβο και ένα εικονίδιο δίπλα στο ρολόι δεν σας έκοψε να βάλετε. Πήραμε 4s (καταραμένη στιγμή που άφησα το GSII) και αυτό για να μιλάμε 1 χρόνο αγγλικά σε μια γκόμενα που απαντάει μόνο οταν έχει καλό σήμα 3g και δεν μπορεί να ψάξει κάτι στην χώρα μου. Ίσα ίσα να μου βάζει τα ξυπνητήρια δηλαδή. Και απο εφαρμογές ειδικά για το πανίσχυρο 4s ουυυυυυ...

#326   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/06/2012 - 17:52

Υπομονή 1 εβδομάδα για το νέο Nexus και αφήστε τα παλικάρια να βάλουν στο iOS 7.0 το magical,magnificent,miraculous feature της αναφοράς sms, της αποστολής με bluetooth, κανένα shortcut όπου ΕΓΩ γουστάρω γιατι είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ το κινητό, κανένα widget για να μη βλέπω εδω και 5 χρόνια κουτάκια, να σταματήσει να αντιγράφει το Cydia και να βγάλει κάτι επαναστατικό όπως έκανε πριν χρόνια, να σκεφτεί και τον κοσμάκη λίγο έξω απο την Αμερική,Αγγλία και Γερμανία. Μου βγάλατε την video κλήση ως επανάσταση και αυτό ΜΟΝΟ απο wifi στην αρχή... Πας και μου φτιάχνεις ολάκερη εφαρμογή για τα καταραμένα εισιτήρια, το λέω και δακρύζω δηλαδή... θα περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβριο να δω το νέο κινητό σου για να μπορώ μέσα απο το email να στείλω μια φωτογραφία, φτάσαμε στο iOS 5.0 για να μπορώ να δω ενα notification center... Βάζω το κινητό στο αθόρυβο και ένα εικονίδιο δίπλα στο ρολόι δεν σας έκοψε να βάλετε. Πήραμε 4s (καταραμένη στιγμή που άφησα το GSII) και αυτό για να μιλάμε 1 χρόνο αγγλικά σε μια γκόμενα που απαντάει μόνο οταν έχει καλό σήμα 3g και δεν μπορεί να ψάξει κάτι στην χώρα μου. Ίσα ίσα να μου βάζει τα ξυπνητήρια δηλαδή. Και απο εφαρμογές ειδικά για το πανίσχυρο 4s ουυυυυυ...

Φίλε μου είσαι Android fanboy και πήρες 4S?

ΤΟ λάθος είναι δικό σου όχι της Apple.

Καλορίζικο το SIII σου και καλή συνέχεια στο androidhellas ή όπου αλλού πας.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 13/06/2012 - 17:52


#327   Hanlecter

Hanlecter

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 17:59

Φίλε μου είσαι Android fanboy και πήρες 4S?

ΤΟ λάθος είναι δικό σου όχι της Apple.

Καλορίζικο το SIII σου και καλή συνέχεια στο androidhellas ή όπου αλλού πας.


Μα δεν είναι αυτό το θέμα. Καλή, χρησή η Apple, αλλά το marketing που ακολουθεί είναι λάθος (πρακτικά, όμως, βλεπει ότι αποδιδει άρα γιατι να μην το συνεχίσει θα μου πεις?)

το θέμα δεν ειναι μονο να κρατήσεις τους ηδη πελάτες σου, αλλα να τους το ανταποδώσεις με κάτι πρωτοποριακό.. συμφωνώ σε όλα σχεδόν που έχεις πει (το πιο σταθερό λειτουργικό, μικρά αλλα σταθερά βήματα) αλλά είναι προκλητικό να μην υποστηρίζεις συσκευες με τα "νεα" σου "καλουδια" έτσι επειδή γουστάρεις και μπορεις να το κανεις...

απλά δεν μπορώ να το διανοηθώ γιατί το iphone4 να μην υποστηριζει facetime over 3G... ή ακόμα και Siri...

#328   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:15

Ναι και να επιστρέφουν ξανά πίσω μετανιωμένοι... όπως κάποιοι γνωστοί μου!!!

Σε μια τέτοια κίνηση οδηγεί, φίλε Zarzonis, αρκετούς πλεόν κατόχους iphone. Να μεταπηδήσουν σε άλλη εταιρία, σε άλλη συσκευή.
Εγώ απο την άλλη, ναι μεν "πιστός" στην apple, αλλά δε μπορώ να μη θίξω τα κακώς κείμενα της. Δεν είμαστε δα και τόσο κορόιδα για να τα καταπίνουμε όλα αμάσητα.



#329   jim88

jim88

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:18

Ενδιαφέρουσες οι αλλαγές αλλα περίμενα κάτι πιο καινοτόμο

#330   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:25

Καλά δεν θα το σχολιάσω όλο το κατεβατό σου ένα μόνο θα πω... Τραγικό λογισμικό το Android και μην ξεχνάμε ότι είναι πιστή αντιγραφή του iOS γι' αυτό και η Apple πετάει τους χάρτες της Google εκτός!!!!
Αν δεν υπήρχε το iPhone θα προτιμούσα ένα απλό Nokia κινητό να παίρνει μόνο τηλ. και να στέλνει μνμ παρά να έχω Android!!!

Υπομονή 1 εβδομάδα για το νέο Nexus και αφήστε τα παλικάρια να βάλουν στο iOS 7.0 το magical,magnificent,miraculous feature της αναφοράς sms, της αποστολής με bluetooth, κανένα shortcut όπου ΕΓΩ γουστάρω γιατι είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ το κινητό, κανένα widget για να μη βλέπω εδω και 5 χρόνια κουτάκια, να σταματήσει να αντιγράφει το Cydia και να βγάλει κάτι επαναστατικό όπως έκανε πριν χρόνια, να σκεφτεί και τον κοσμάκη λίγο έξω απο την Αμερική,Αγγλία και Γερμανία. Μου βγάλατε την video κλήση ως επανάσταση και αυτό ΜΟΝΟ απο wifi στην αρχή... Πας και μου φτιάχνεις ολάκερη εφαρμογή για τα καταραμένα εισιτήρια, το λέω και δακρύζω δηλαδή... θα περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβριο να δω το νέο κινητό σου για να μπορώ μέσα απο το email να στείλω μια φωτογραφία, φτάσαμε στο iOS 5.0 για να μπορώ να δω ενα notification center... Βάζω το κινητό στο αθόρυβο και ένα εικονίδιο δίπλα στο ρολόι δεν σας έκοψε να βάλετε. Πήραμε 4s (καταραμένη στιγμή που άφησα το GSII) και αυτό για να μιλάμε 1 χρόνο αγγλικά σε μια γκόμενα που απαντάει μόνο οταν έχει καλό σήμα 3g και δεν μπορεί να ψάξει κάτι στην χώρα μου. Ίσα ίσα να μου βάζει τα ξυπνητήρια δηλαδή. Και απο εφαρμογές ειδικά για το πανίσχυρο 4s ουυυυυυ...


Το στοίχημα που βάζει τώρα είναι οι νέοι χάρτες... Το πρώτο λογισμικό που ενσωματώνει και Navigation άσχετα αν θα είναι μόνο για 4S και πάνω... Αυτήν την στιγμή αυτό το χαρτί παίζουν!!!

Ενδιαφέρουσες οι αλλαγές αλλα περίμενα κάτι πιο καινοτόμο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες