Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Αγορά του iPhone4S ή αναμονη για το νέο iPhone;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Αξίζει η αγορά του 4s ή η αναμονή για το νέο iPhone;

Θα αγοράζατε το 4S μέσα στον Ιούνιο ή θα παριμένατε για το νέο iPhone ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 20/06/2012 - 23:01

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!
Έχω 700 ευρώ στην άκρη και σκέφτομαι να αγοράσω iPhone με σκοπό να το κρατήσω τουλάχιστον μια διαιτία! (Δεν μας περισεύουν για να αγοράζουμε κάθε χρόνο καινούργιο).
Βρισκόμαστε στα τέλη Ιούνη και το δήλημα που έχω είναι το εξής: Αν αγοράσω το 4s και σε δύο μήνες βγεί καινούργιο αρκετά καλύτερο από το 4s θα έχω πετάξει τα λεφτά μου αγοράζοντας το παλιό 4s. Στον αντίποδα, αν περιμένω και η Apple δεν ανακοινώσει κάτι, παρατείνωντας το 4s θα έχω χάσει αρκετό χρόνο απόλαυσης απο το iphone μου, δεν ξέρω είμαι αρκετά μπερδεμένος, ακούω γνώμες, τί θα κάνατε στην θέση μου;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/06/2012 - 23:11

Φίλε μου δεν υπάρχει κανΕνα δίλημμα... Περιμένεις το νέο iPhone. Να σκέφτεσαι τους 24 μήνες απόλαυσης που θα έχεις με το νέο και όχι τους τρεις της αναμονής.


#3   Johnakis

Johnakis

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/06/2012 - 01:31

Στην ίδια θέση ήμουν και εγώ πριν βγει το 4s, και αν και τελικά πήρα το 4άρι, πλέον πιστεύω πως ήταν λάθος... Καλύτερα περίμενε και δεν θα το μετανιώσεις

#4   mac78

mac78

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Alana...

Δημοσίευση 21/06/2012 - 06:13

Κρατα τα μη σου ερθει κανα εξτρα χαρατσι!! Φυσικα αστειο ηταν, γνωμη μου να παρεις το υπαρχον.Ποσο ποιο τουμπανο απο αυτο να ειναι; Τετραπυρινο με ram πολλα Gb ?

#5   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 21/06/2012 - 06:40

Κρατά γιατί το καινούργιο θα έχει σίγουρα παραπάνω ram που χρειάζεται το iPad 2 με το 3 που έχουν 500mb ram διάφορα είναι μέρα με την νύχτα οπότε φαντάσου το ίδιο και το iPhone θα έχει σίγουρα μεγαλύτερη οθόνη 4 ιντσων καινούργιο σχέδιο καλύτερη κάμερα πιθανόν και μπροστά που έιναι κάτι που δέν εχει αλλάξει απο το 4 γενικά το 4s σε 4μηνες θα μοιάζει με παλιό σαράβαλο και θα κλαις τα λευτα σου συν ότι θα έχει και καινούργιο επεξεργάστη τετραπυρινο και καινούργιο τσιπ γραφικών όπως φαίνεται απο τις δοκιμές

#6   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 21/06/2012 - 06:47

Θα βγει 100% καινούριο iPhone το Σεπτέμβριο το iPhone έχει μείνει απείρως πολύ πίσω στα πάντα σε θέμα hardware απο κάμερα μέχρι και στην ανάλυση οθόνης που θεωρούνταν τα ατού του μέχρι επεξεργάστη και το σχέδιο ο κόσμος το βαρέθηκε και σίγουρα θα βγάλει κάτι το λίγο διαφορετικό απο αυτό που είναι τώρα και ειδικά αμα είναι απο αλουμίνιο απο πίσω η liquid metal το 4s ούτε 300 ευρώ δεν θα μπορείς να το δώσεις ολοι θα θέλουν το 5 μόνο όσοι δεν έχουν χρήμα στην τσέπη θα περνουν 4s

#7   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 21/06/2012 - 09:59

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις χρίσημες συμβουλές σας, μέχρι εχθές το βράδυ ήμουν έτοιμος να ξυπνήσω σήμερα το πρωί και να πάρω το 4s, αλλά απ' ότι φαίνεται η υπομονή είναι αρετή :rolleyes: οπότε κουράγιο μέχρι να βγεί το καινούργιο iPhone!

#8   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2012 - 15:17

Παρε ενα μεταχειρισμενο 4 με 350ε που εχει ελαχιστες διαφορες με 4s και μετα πουλα το κ συμπληρωσε τα αλλα 350 που εχεις κ παρε το 5! Ετσι θα γλυτωσεις κ την αναμονη!

#9   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 22/06/2012 - 18:39

Παρε ενα μεταχειρισμενο 4 με 350ε που εχει ελαχιστες διαφορες με 4s και μετα πουλα το κ συμπληρωσε τα αλλα 350 που εχεις κ παρε το 5! Ετσι θα γλυτωσεις κ την αναμονη!


Σωστός ο φίλος, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θέλω να μπω σε περεπέτειες και να περιμένω μετά να πουλήσω το 4...... και σε ποιά τιμή; πόσα λεφτά θα χάσω, θα βρεθεί σίγουρα αγοραστής;

#10   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 22/06/2012 - 18:50

Λοιπών αγοράζεις τώρα το 4S με περίπου 450€, σου μένουν αλλα 250€ και τα αφήνεις στην άκρη. Όταν βγει το καινούργιο πουλάς το 4S στα 400€ + 250€ που σου έμειναν και αγοράζεις το καινούργιο.! Έτσι απλά θα έχεις τώρα το 4S και μετα το καινούργιο.

#11   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 26/06/2012 - 10:20

Εγω είμαι της άποψης την αναμονής. Περιμένεις να βγει το καινούριο. Αν δεν σε ικανοποιήσει, παίρνεις το 8αρι 4S με 100€ λιγότερα απο ότι τώρα. Κι εγω αυτο θα κάνω.

ΥΓ. Πάρε ένα 3GS με 200€ να παίζεις και το πουλάς χαλαρά σε τρεις μήνες

#12   architekt666

architekt666

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/07/2012 - 12:12

Αναμονη για το 5αρι!

#13   Nerompistolo

Nerompistolo

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/07/2012 - 19:03

Κανενα διλλημα, το να παρεις κατι πολυ ανωτερο με τα ιδια χρηματα ειναι μονοδρομος, συμφωνω για αγορα ενος 3gs στο οποιο μπορεις να εξασκηθεις στα κολπα του iphone και να σε βρει το 5ρι ετοιμο ;)
Σιγουρα θα εχεις και ενα μικρο κοστος μιας και οταν βγει το καινουριο η συσκευη σου θα χασει αξια, αλλα θεωρω οτι η "χασουρα" θα ειναι μεγαλυτερη αν ψωνησεις τωρα μια συσκευη που σε 3 μηνες θα θεωρειται παλια....

#14   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 06/07/2012 - 00:11

Θα βγει μέχρι τον Οκτώβριο το iPhone 5 η θα περιμένω άδικα; Έτσι έπαθα και με το iPod touch 4g που έχω, κοντεύει διετία και δεν έχει βγάλει νέο μοντέλο, στο ίδιο σκεπτικό και με γνώμονα ότι 4s συνεχίζει να πουλάει γιατί να μην καθυστερήσει την κυκλοφορία του 5 κανά χρόνο ακόμα;
ΥΓ. Δεν χρειάζομαι το iPhone 3GS, τα κόλπα του iOS τα γνωρίζω ήδη από το iPod touch 4g που χρησιμοποιώ καθημερινά!

#15   boogieman

boogieman

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2012 - 00:15

100% θα βγει μεχρι νοεμβρη αλλιως ολοι htc και samsung... Απλα δε παιζει να μη βγαλει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες