Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δίλημμα για new iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:03

Παίδες καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω δυο πραγματάκια που θα κρίνουν την αγορά ενός new iPad. Καταρχήν να πω ότι ουσιαστικά το ipad το θέλω για φορητότητα και ευκρινές σερφάρισμα και οι εφαρμογές κλπ δυνατότητες έπονται. Το πρώτο και πιο σημαντικό είναι το αν υπάρχει θέμα να ψωνίσω iPad από ιντερνετικό κατάστημα, βλέπε bird phone κ’ easy buy στο αν υπάρχει θέμα να μου δώσουν καμιά κινεζιά ή να μην έχω εγγύηση. Το δεύτερο πράγμα που με προβληματίζει είναι η χωρητικότητα που θα επιλέξω. Να πω ότι το 4s που έχω είναι στα 16gb και είμαι οριακά ευχαριστημένος στο νέο iPad είναι μεγάλες οι διαφορές όγκου των εφαρμογών? Σε σχέση με το τηλέφωνο? Τι γνώμη έχετε? Τέλος αυτό το έχω ψιλοκαταλήξει για το 3g δε ξέρω αν έχει βγάλει σε κάποιον από εσάς κάποιο πρόβλημα δουλεύει complet όπως και στα τηλέφωνα…?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:12

Για φορητότητα και ευκρινές σερφάρισμα που λες δεν θα βρεις νομίζω κάτι καλύτερο...

Για τα ιντερνετικά καταστήματα, αν διαλέξεις κάποιο που να είναι legit και το έχει δοκιμάσει κόσμος δε θα έχεις θέμα.

Με την εγγύηση δεν θα έχεις πρόβλημα, είναι παγκόσμια και ισχύει με το serial number από τη στιγμή της πρώτης ενεργοποίησης.

Τώρα στις χωρητικότητες... Τα 16 Gb που οριακά σε καλύπτουν στο iPhone τι είναι? Φωτογραφίες? Βίντεο? Μουσική? Apps?

Όσο για το 3G δεν έχει κανένα πρόβλημα. Κάποια που είχαν, έστρωσαν μετά την 5.1.1.

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:19

Παίδες καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω δυο πραγματάκια που θα κρίνουν την αγορά ενός new iPad. Καταρχήν να πω ότι ουσιαστικά το ipad το θέλω για φορητότητα και ευκρινές σερφάρισμα και οι εφαρμογές κλπ δυνατότητες έπονται. Το πρώτο και πιο σημαντικό είναι το αν υπάρχει θέμα να ψωνίσω iPad από ιντερνετικό κατάστημα, βλέπε bird phone κ’ easy buy στο αν υπάρχει θέμα να μου δώσουν καμιά κινεζιά ή να μην έχω εγγύηση. Το δεύτερο πράγμα που με προβληματίζει είναι η χωρητικότητα που θα επιλέξω. Να πω ότι το 4s που έχω είναι στα 16gb και είμαι οριακά ευχαριστημένος στο νέο iPad είναι μεγάλες οι διαφορές όγκου των εφαρμογών? Σε σχέση με το τηλέφωνο? Τι γνώμη έχετε? Τέλος αυτό το έχω ψιλοκαταλήξει για το 3g δε ξέρω αν έχει βγάλει σε κάποιον από εσάς κάποιο πρόβλημα δουλεύει complet όπως και στα τηλέφωνα…?

Ευχαριστώ προκαταβολικά


Μακριά απο Easy Buy.. Καλυτερα να πας σε κάποιο κατάστημα της επιλογής σου..

Για τη χωρητικότητα στο iPad τα 32GB θεωρητικά είναι η καλύτερη επιλογή. Αν θες να βάλεις κάποια ταινία, μουσική..

Όσο για το 3G, όταν λες πρόβλημα? Τι εννοείς?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 21/06/2012 - 11:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:29

Για φορητότητα και ευκρινές σερφάρισμα που λες δεν θα βρεις νομίζω κάτι καλύτερο...

Για τα ιντερνετικά καταστήματα, αν διαλέξεις κάποιο που να είναι legit και το έχει δοκιμάσει κόσμος δε θα έχεις θέμα.

Με την εγγύηση δεν θα έχεις πρόβλημα, είναι παγκόσμια και ισχύει με το serial number από τη στιγμή της πρώτης ενεργοποίησης.

Τώρα στις χωρητικότητες... Τα 16 Gb που οριακά σε καλύπτουν στο iPhone τι είναι? Φωτογραφίες? Βίντεο? Μουσική? Apps?

Όσο για το 3G δεν έχει κανένα πρόβλημα. Κάποια που είχαν, έστρωσαν μετά την 5.1.1.


Είναι οι 438 εφαρμογές που έχω :P Νταξ πιστεύω στο ipad θα υπάρχει λυτότητα :P Φώτο και βίντεο προφανώς δεν θα τραβάω πολλά και για μουσική θα έχω το iPod η διαφορά είναι 130 ευρώ σε τιμή που προφανώς δεν μου περισεύουν, αξίζει όμως να τα δώσω σε σχέση και με τη χρήση που κάνω αυτή είναι η ερώτηση μου. ty

Μακριά απο Easy Buy.. Καλυτερα να πας σε κάποιο κατάστημα της επιλογής σου..

Για τη χωρητικότητα στο iPad τα 32GB θεωρητικά είναι η καλύτερη επιλογή. Αν θες να βάλεις κάποια ταινία, μουσική..

Όσο για το 3G, όταν λες πρόβλημα? Τι εννοείς?


Γιατί μακριά απο easy buy τι παίζει? Κατοχυρωμένο κατάστημα του bestprice.gr είναι... Βέβαια αν πάρω ιντερνετικά θα πάρω από bird phone που είναι και αυτό κατοχυρωμένο από bestprice.gr

Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 21/06/2012 - 11:30


#5   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:30

Αν κάνεις μια αναζήτηση για το easy buy θα καταλάβεις τι εννοεί ο Νίκος. Πράγματα χρησιμοποιημένα με ανοιγμένο κουτί για καινούρια,μεγάλοι χρόνοι παράδοσης κτλ κτλ.

Αναρτημένη εικόνα


#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:35

Γιατί μακριά απο easy buy τι παίζει? Κατοχυρωμένο κατάστημα του bestprice.gr είναι... Βέβαια αν πάρω ιντερνετικά θα πάρω από bird phone που είναι και αυτό κατοχυρωμένο από bestprice.gr


Οι χαμηλές τιμές εκεί έχουν να κάνουν με ανοιγμένες συσκευασίες. Σε πολλούς άλλα περίμεναν και άλλα ήρθαν..

Ρίξε μια ματιά εδώ για να καταλάβεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:38

Αν κάνεις μια αναζήτηση για το easy buy θα καταλάβεις τι εννοεί ο Νίκος. Πράγματα χρησιμοποιημένα με ανοιγμένο κουτί για καινούρια,μεγάλοι χρόνοι παράδοσης κτλ κτλ.


Οκ. Για bird phone δεν βρίσκω κάτι αρνητικό στην αναζήτηση και είναι διαφορά απο κατάστημα της τάξης των 50 - 60 ευρό.

#8   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/06/2012 - 11:39

Για το bird phone έχω κι εγώ καλή άποψη αλλά δεν έχω ψωνίσει τίποτα εγώ προσωπικά.

Αναρτημένη εικόνα


#9   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:02

Για το bird phone έχω κι εγώ καλή άποψη αλλά δεν έχω ψωνίσει τίποτα εγώ προσωπικά.


Όταν μου έρθει η ταμπλέτα στο ταχυδρομείο δεν μπορώ να τσεκάρω εκείνη τη στιγμή αν είναι ανοιγμένη και να μην δώσω τα λεφτά της αντικαταβολής?

#10   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:19

Φιλε μου παρτο απο kinitomania.
απο κει το πηρα εγω την προηγουμενη εβδομαδα.
Αριστη εξυπηρετηση το ειχα σε μια μερα.
Τα παιδια ολα τρομερα.
Αξιζει ενα μπραβο στο καταστημα απο εμενα.
Και σε περιπτωση προβληματος (bleeding,dead pixels) στο αλλαζουν την ιδια μερα.
Εχει 476 ευρω τα 16 γιγα.

#11   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:21

Για κινητομάνια εγκρίνω και εγώ.

Είναι ένα φθηνότερο λόγω του ότι τα φέρνει από έξω και πολύ εξυπηρετικοί.

#12   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:22

Εδω και μια εβδομαδα εχω αγορασει ενα ιphone 4s k 2 new iPad (16gb,64gb) απο εκεινο το καταστημα.
Το αγαπαωωωω :P

#13   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:39

Εδω και μια εβδομαδα εχω αγορασει ενα ιphone 4s k 2 new iPad (16gb,64gb) απο εκεινο το καταστημα.
Το αγαπαωωωω :P


Φίλε μου, έχει ίδια τιμή με το bird phone και δεν είναι πιστοποιημένο απτό bestbrice σαν κατάστημα :S Να σε ρωτήσω αν ξέρεις όταν μου έρθει η ταμπλέτα στο ταχυδρομείο δεν μπορώ να τσεκάρω εκείνη τη στιγμή αν είναι ανοιγμένη και να μην δώσω τα λεφτά της αντικαταβολής? Επίσης το 16αράκι δε σε βόλεψε γιατί πήρες και 64άρι, αν επιτρέπεται...?

Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 21/06/2012 - 12:40


#14   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:41

Τι σημαίνει πιστοποιημένο από bestprice?Απλά τα καταστήματα που φαίνονται στο bestprice,skroutz κτλ πληρώνουν κάποια συνδρομή.
Συνήθως τα στέλνουν με κούριερ όχι με ταχυδρομείο και δύσκολο από κατάστημα να πεις κάτι τέτοιο.

Αναρτημένη εικόνα


#15   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/06/2012 - 12:48

Τι σημαίνει πιστοποιημένο από bestprice?Απλά τα καταστήματα που φαίνονται στο bestprice,skroutz κτλ πληρώνουν κάποια συνδρομή.
Συνήθως τα στέλνουν με κούριερ όχι με ταχυδρομείο και δύσκολο από κατάστημα να πεις κάτι τέτοιο.


Ναι, αυτό που ρωτάω είναι αν μπορώ να πω στο courier ότι θέλω να ανοίξω τη χάρτινη μεμβράνη που έχει έξω από το κουτί του iPad για να δω αν είναι ανοιγμένη η συσκευασία.

Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 21/06/2012 - 12:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες