Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Reboot on Recovery mode after blacksn0w? Blame Apple not GeoHot


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 09/11/2009 - 19:03

Καλησπέρα σας,
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στα windows Vista, που να σου δείχνει τη bootrom έχει το iphone, γιατί έχω αγοράσει το iphone 3GS μου στις 26/10/2009. Το έχω κάνει jailbrake και με προβληματίζει η διάρκεια της μπαταρίας.

Δες εδω.. http://www.iphonehel...om-version-mac/

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 09/11/2009 - 19:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ermisblue

ermisblue

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 09:33

Γεια σας εγώ παραγγειλα ενα iphone 3Gs απο Γερμανο απο την πρωτη ημερα που ανακοινωθηκε αλλα δεν εχει ερθει ακομα. Διαβαζοντας συνεχως τις εξελιξεις περι jailbreak, ειχα στεναχωρεθει στην αρχη αλλα μετα που μπορεσανε και το σπασανε και παλι ειπα ολα καλα.Σημερα διαβαζω εδω οτι με καθε reboot θα χρειαζετε κατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι . Εχω ενα iphone 3G και εχω εξοικιωθει με την διαδικασια jailbreak μεσω pwnage tool αλλα απο blackra1n kai blacksn0w ειχα πει να δοκιμασω με το καινουριο που θα ερθει (αμα ερθει ποτε).Καταλαβενω περιπου τι γινεται αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι πχ εχεις ενα iphone απο την καινουρια παρτιδα του κανω jailbreak με blackra1n το φορτωνεις με ενα σωρο προγραμματα και αλλα και καποια στιγμη γινετε reboot ειται στο ζητησει μεσω cydia ειται τελειωσει η μπαταρια ή απλα κλεισει απο μονο του. Τι γινετε, τι χανω απο μεσα ,τι πρεπει να κανω οταν ξανανοιξει τι θα χρειαστω πχ αν ειμαι εκτος σπιτιου και χωρις ιντερνετ.Αυτα ,οποιος ξερει και οποιος εχει αναλογες εμπειριες ας εξηγησει αναλυτικα.Ευχαριστω προκαταβολικα.

P.S. Αν ξερει καποιος για το ποτε θα ειναι διαθεσιμα iphone3Gs ,γιατι ρωτησα παντου και δεν μπορω να βρω λογω ελλειψης και αυτοι που εχουν Vodafone και Πλαισιο μονο με συμβολαιο ας γραψει.και παλι thnks

#18   mdspell

mdspell

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 11:07

Δεν χάνεις τίποτα από μέσα. Απλά το συνδέεις στον υπολογιστή τρέχεις το blackra1n για 15 δευτερόλεπτα και είσαι πάλι μέσα το δοκίμασα πάνω στο ipod touch 3g. Σταματάτε να μουρμουράτε σαν τις κατίνες της γειτονιάς σιγά το πράμα να κάτσω 15 δευτερόλεπτα στον υπολογιστή μου να ανοίξει το κινητό ή το ipod. Αυτή είναι η λύση προς το παρόν και σε όσους δεν αρέσει ας μην το κάνουν jb... σιγά, ενδιαφερθείτε για πιο σημαντικά πράγματα... είναι γεγονός... υπάρχουν

#19   ermisblue

ermisblue

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 15:44

Δεν χάνεις τίποτα από μέσα. Απλά το συνδέεις στον υπολογιστή τρέχεις το blackra1n για 15 δευτερόλεπτα και είσαι πάλι μέσα το δοκίμασα πάνω στο ipod touch 3g. Σταματάτε να μουρμουράτε σαν τις κατίνες της γειτονιάς σιγά το πράμα να κάτσω 15 δευτερόλεπτα στον υπολογιστή μου να ανοίξει το κινητό ή το ipod. Αυτή είναι η λύση προς το παρόν και σε όσους δεν αρέσει ας μην το κάνουν jb... σιγά, ενδιαφερθείτε για πιο σημαντικά πράγματα... είναι γεγονός... υπάρχουν



ok thanks

#20   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/11/2009 - 15:47

Δεν χάνεις τίποτα από μέσα. Απλά το συνδέεις στον υπολογιστή τρέχεις το blackra1n για 15 δευτερόλεπτα και είσαι πάλι μέσα το δοκίμασα πάνω στο ipod touch 3g. Σταματάτε να μουρμουράτε σαν τις κατίνες της γειτονιάς σιγά το πράμα να κάτσω 15 δευτερόλεπτα στον υπολογιστή μου να ανοίξει το κινητό ή το ipod. Αυτή είναι η λύση προς το παρόν και σε όσους δεν αρέσει ας μην το κάνουν jb... σιγά, ενδιαφερθείτε για πιο σημαντικά πράγματα... είναι γεγονός... υπάρχουν


καλα ολα αυτα που λες αλλα αν εισαι εκτος σπιτιου και σου κλεισει?τοτε τι γινεται? δεν εχω καταλαβει ακριβως ολους τους ορους που αναφερατε αλλα στο περιπου καταλαβα τι περιπου παιζει με αυτο τo/τη reboot..

#21   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/11/2009 - 16:15

καλα ολα αυτα που λες αλλα αν εισαι εκτος σπιτιου και σου κλεισει?τοτε τι γινεται? δεν εχω καταλαβει ακριβως ολους τους ορους που αναφερατε αλλα στο περιπου καταλαβα τι περιπου παιζει με αυτο τo/τη reboot..


Τρέχεις σπίτι και το "βρέχεις" δυστυχώς ... Ούτως η άλλως ρε παιδιά αν είστε εκτός σπιτιού και σας κλείσει μέχρι να πάτε σπίτι δεν θα είχατε τηλ είτε με τον ένα είτε με τον άλλον τρόπο ..

Τώρα για τα ταξίδια θέλει προσοχή και αν έχετε κάνα net-book θα είστε τυχεροί (όπως εγώ :) )

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 23/11/2009 - 16:15


#22   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2009 - 16:34

Blackra1n και ολα καλα

#23   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/11/2009 - 16:39

Τρέχεις σπίτι και το "βρέχεις" δυστυχώς ... Ούτως η άλλως ρε παιδιά αν είστε εκτός σπιτιού και σας κλείσει μέχρι να πάτε σπίτι δεν θα είχατε τηλ είτε με τον ένα είτε με τον άλλον τρόπο ..

Τώρα για τα ταξίδια θέλει προσοχή και αν έχετε κάνα net-book θα είστε τυχεροί (όπως εγώ :) )


Η αμεσως επομενη ερωτηση μου θα ηταν τα ταξιδια αλλα net-book δεν παιζει!φτου να παρει, εκει που ειχα αποφασισει να το κανω jb πρεπει να το ξανασκεφτω,,καταραμενη apple!!οχ μωρεε τωρα νευριασαα!ειναι σιγουρο οτι οολα τα καινουρια θα εχουν νεα εκδοση iboot? πως μπορουμε να δουμε αν οντως ισχυει και στο δικο μας?

#24   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 23/11/2009 - 16:52

Η αμεσως επομενη ερωτηση μου θα ηταν τα ταξιδια αλλα net-book δεν παιζει!φτου να παρει, εκει που ειχα αποφασισει να το κανω jb πρεπει να το ξανασκεφτω,,καταραμενη apple!!οχ μωρεε τωρα νευριασαα!ειναι σιγουρο οτι οολα τα καινουρια θα εχουν νεα εκδοση iboot? πως μπορουμε να δουμε αν οντως ισχυει και στο δικο μας?


Στην πράξη! Το δοκιμάζεις! Επίσης αν έχεις Mac μπορείς με έναν οδηγό που υπάρχει στο Forum !

#25   magdak

magdak

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/11/2009 - 16:57

Στην πράξη! Το δοκιμάζεις! Επίσης αν έχεις Mac μπορείς με έναν οδηγό που υπάρχει στο Forum !


Mαλισταα,οχι δεν εχω mac,οποτε θα το δοκιμασω και ΕΛΠΙΖΩ να ειμαι απο τις τυχερες,,φφφ τι σπασιμο τωρα!ευχαριστω AlexK!

#26   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/11/2009 - 12:35

Blackra1n και ολα καλα


Δηλαδή αν χρησιμοποιηθεί blackra1n όλα θα είναι καλά...? Είναι σίγουρο αυτό?

#27   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 24/11/2009 - 13:40

δεν ειναι τιποτα,δεν χανεισ τιποτα & οτι περασεις & χρειαζεται reboot περναει κανονικα τον winterboard μια φορα θα τον περασεισ μετα μπορεις να βαλεις θεματα & να τα αλλαζεις οποτε θελεις,δεν ξαναχρειαζεται reboot,οσο για το αεροπλανο το γυρνας σε airplane mode γι'αυτο το εχει.εγω παντοσ τοσες μερες ουτε με εχει απασχολησει καθολου κραταει & η μπαταρια του αρκετα & gps βαζω & παιχνιδια παιζω.Αν εισαι εξω & με to 3g & δεις οτι δεν εχεις μπαταρια παλι δεν προσεχεις μην σου κλεισει.

#28   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/11/2009 - 14:21

δεν ειναι τιποτα,δεν χανεισ τιποτα & οτι περασεις & χρειαζεται reboot περναει κανονικα τον winterboard μια φορα θα τον περασεισ μετα μπορεις να βαλεις θεματα & να τα αλλαζεις οποτε θελεις,δεν ξαναχρειαζεται reboot,οσο για το αεροπλανο το γυρνας σε airplane mode γι'αυτο το εχει.εγω παντοσ τοσες μερες ουτε με εχει απασχολησει καθολου κραταει & η μπαταρια του αρκετα & gps βαζω & παιχνιδια παιζω.Αν εισαι εξω & με to 3g & δεις οτι δεν εχεις μπαταρια παλι δεν προσεχεις μην σου κλεισει.


Ναι αλλά αυτό δεν είναι λύση στο πρόβλημα. Να έεις το νου σου μην σου κλείσει...το θέμα είναι να μην έχεις τέτοια άγχη! Και αν περάσεις μία νέα εφαρμογή και θελήσεις ή ακόμα πιο απλά ξεχαστείς και κάνεις roboot...τι γίνεται εκεί????

#29   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 24/11/2009 - 15:03

Ναι αλλά αυτό δεν είναι λύση στο πρόβλημα. Να έεις το νου σου μην σου κλείσει...το θέμα είναι να μην έχεις τέτοια άγχη! Και αν περάσεις μία νέα εφαρμογή και θελήσεις ή ακόμα πιο απλά ξεχαστείς και κάνεις roboot...τι γίνεται εκεί????


Αν για οποιονδήποτε λόγο κλείσει η επανεκκινήσει το κινητό σου τότε ο μόνος τρόπος για να το ανοιξεις είναι να τρέξεις το Blackrain ! Αυτό σημαίνει Tethered jaiblreak ;)

#30   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/11/2009 - 15:30

Αν για οποιονδήποτε λόγο κλείσει η επανεκκινήσει το κινητό σου τότε ο μόνος τρόπος για να το ανοιξεις είναι να τρέξεις το Blackrain ! Αυτό σημαίνει Tethered jaiblreak ;)



Καλά κρασιά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)