Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 16:55

Ποια τετραπύρηνα ρε; Και 20πύρηνα να τα κάνετε, το μηλαράκι δεν το φτάνετε!!!


Τελευταία επεξεργασία από: morpheusgr, 08/07/2012 - 16:58
Διορθωση βιντεο


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:27

Ποια τετραπύρηνα ρε; Και 20πύρηνα να τα κάνετε, το μηλαράκι δεν το φτάνετε!!!

μην φας έχουμε γλαροσουπα.

#3   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:35

μην φας έχουμε γλαροσουπα.


Το βίντεο το είδες πριν πεις την εξυπνάδα;

#4   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:39

Το βίντεο το είδες πριν πεις την εξυπνάδα;

λες να μην το ειδα.πρεπει να εχει πολυ μεγαλο κομπλεξ καποιος για να τα συγκρίνει και μονο αυτα τα 2.εδω το σ2 που ειναι 6 μηνες πιο νεο ειναι στα ιδια με το 4ρι.αυτο που βλεπεις επανω ειναι η ανωτερότητα του λειτουργικού και τπτ παραπανω.ας μην σχολιασω οτι στο σ3 δεν σβήνει αυτα που τρεχουν στο background και οτι δεν υπάρχει μαυρο σ3 γτ μπλε δεν ειναι αυτο με τπτ.

και για να μην ακουω παπατσες δες εδω
http://www.myphone.g...608#post4189608

γτ να πανε σε exynos????
ναι ναι ειναι πιο αργος...μπεεεεεεε

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 08/07/2012 - 17:43


#5   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:48

Φίλε μου κανέναν δεν ενδιαφέρει αν το κινητό είναι διπύρηνο ή τετραπύρηνο, αλλά αν είναι γρήγορο ή όχι, στο βίντεο καθαρά. Φαίνεται ποιο είναι πιο γρήγορο, και όσον αφορά το χρώμα, πιθανότατα να φταίει ο φωτισμός. Επίσης φαίνεται ξεκάθαρα ότι οι εφαρμογές στο background κλείνονται και στα 2 κινητά. Τέλος, το άρθρο που μου έστειλες είναι ΦΗΜΕΣ και τίποτα άλλο !


Τελευταία επεξεργασία από: torter10, 08/07/2012 - 17:49


#6   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:50

Φίλε μου κανέναν δεν ενδιαφέρει αν το κινητό είναι διπύρηνο ή τετραπύρηνο, αλλά αν είναι γρήγορο ή όχι, στο βίντεο καθαρά. Φαίνεται ποιο είναι πιο γρήγορο, και όσον αφορά το χρώμα, πιθανότατα να φταίει ο φωτισμός. Επίσης φαίνεται ξεκάθαρα ότι οι εφαρμογές στο background κλείνονται και στα 2 κινητά. Τέλος, το άρθρο που μου έστειλες είναι ΦΗΜΕΣ και τίποτα άλλο !



Φίλε μου κανέναν δεν ενδιαφέρει αν το κινητό είναι διπύρηνο ή τετραπύρηνο, αλλά αν είναι γρήγορο ή όχι, στο βίντεο καθαρά. Φαίνεται ποιο είναι πιο γρήγορο, και όσον αφορά το χρώμα, πιθανότατα να φταίει ο φωτισμός. Επίσης φαίνεται ξεκάθαρα ότι οι εφαρμογές στο background κλείνονται και στα 2 κινητά. Τέλος, το άρθρο που μου έστειλες είναι ΦΗΜΕΣ και τίποτα άλλο !

ναι οκ αλλα το android ειναι πολυ φρέσκο δεν μπορεις να τα συγκρινεις και παλι γτ αν το κανεις γτ δεν βαζεις και το windows που ειναι πιο γρήγορο απο τα 2?

#7   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:51

Ρε παιδια τι τρωγεστε δεν εχω καταλαβει!!Ο καθε ενας κανει τις επιλογες του και αγοραζει την συσκευη που τον εξυπηρετει!Αυτη μπορει να ειναι με βαση προσωπικα θελω και τιποτα αλλο!Αλλος θελει την εμφανιση του 4s και δεν τον νοιαζουν οι επιδοσεις...Αλλος θελει πιο μεγαλη οθονη και προτιμαει το s3!Γουστα ειναι αυτα...Για τις αναγκες του καθε ανθρωπου ενα πιο ''ανισχυρο'' τηλεφωνο μπορει να τον εξυπηρετει καλυτερα και να το απολαμβανει περισσοτερο!
Περι ορεξεως.............
XS Max 256 Gb Space Gray

#8   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:52

ναι οκ αλλα το android ειναι πολυ φρέσκο δεν μπορεις να τα συγκρινεις και παλι γτ αν το κανεις γτ δεν βαζεις και το windows που ειναι πιο γρήγορο απο τα 2?


Γιατί να μην τα συγκρίνω; Ξέρεις πόσοι λένε ότι το Android είναι πιο καλό και γρήγορο; Το βίντεο τα λέει όλα! Τα Windows είναι όντως αρκετά καλά αλλά όχι iOS !

#9   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:53

λες να μην το ειδα.πρεπει να εχει πολυ μεγαλο κομπλεξ καποιος για να τα συγκρίνει και μονο αυτα τα 2.εδω το σ2 που ειναι 6 μηνες πιο νεο ειναι στα ιδια με το 4ρι.αυτο που βλεπεις επανω ειναι η ανωτερότητα του λειτουργικού και τπτ παραπανω.ας μην σχολιασω οτι στο σ3 δεν σβήνει αυτα που τρεχουν στο background και οτι δεν υπάρχει μαυρο σ3 γτ μπλε δεν ειναι αυτο με τπτ.

και για να μην ακουω παπατσες δες εδω
http://www.myphone.g...608#post4189608

γτ να πανε σε exynos? :huh:
ναι ναι ειναι πιο αργος...μπεεεεεεε


1)Στο βιντεο φαινεται πως και στο samsung παταει remove background, οποτε εισαι λαθος στο οτι οι εφαρμογες τρεχουν απο πισω. Μην ξεχνας επισης πως το λογισμικο του iOS εχει ως δυνατο σημειο την αυτοδιαχειριση της ram σε αντιθεση με τo android
2)"Η ανωτεροτητα του λειτουργικου και τιποτα παραπανω" ειναι τα λογια σου. Φιλε ειλικρινα με καλυψες πληρως!!!

Εμενα το ιδιο μου κανει ειτε ανοιγει μια εφαρμογη μερικα msec αργοτερα η γρηγοροτερα , για σενα παιζει ρολο προφανως.

ΥΓ : γιατι βελαζεις???

#10   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:53

Ρε παιδια τι τρωγεστε δεν εχω καταλαβει!!Ο καθε ενας κανει τις επιλογες του και αγοραζει την συσκευη που τον εξυπηρετει!Αυτη μπορει να ειναι με βαση προσωπικα θελω και τιποτα αλλο!Αλλος θελει την εμφανιση του 4s και δεν τον νοιαζουν οι επιδοσεις...Αλλος θελει πιο μεγαλη οθονη και προτιμαει το s3!Γουστα ειναι αυτα...Για τις αναγκες του καθε ανθρωπου ενα πιο ''ανισχυρο'' τηλεφωνο μπορει να τον εξυπηρετει καλυτερα και να το απολαμβανει περισσοτερο!
Περι ορεξεως.............


Δεν τρωγόμαστε, συζήτηση κάνουμε, άλλωστε γι' αυτό δημιούργησα το συγκεκριμένο θέμα !

Τελευταία επεξεργασία από: torter10, 08/07/2012 - 17:53


#11   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:54

Γιατί να μην τα συγκρίνω; Ξέρεις πόσοι λένε ότι το Android είναι πιο καλό και γρήγορο; Το βίντεο τα λέει όλα! Τα Windows είναι όντως αρκετά καλά αλλά όχι iOS !

τι να σου πω το 8ρι(windows) που δοκίμασα το τρωει το δικο μου το note :(

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 08/07/2012 - 17:55


#12   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:56

τι να σου πω το 8ρι(windows) που δοκίμασα το τρωει το δικο μου το note :(


Το Note δεν είναι ιδιαίτερα γρήγορο σαν τηλέφωνο! Το είχα συγκρίνει με το 4S ενός φίλου σε ένα μαγαζί και το 4S ήταν πιο γρήγορο !

#13   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:57

1)Στο βιντεο φαινεται πως και στο samsung παταει remove background, οποτε εισαι λαθος στο οτι οι εφαρμογες τρεχουν απο πισω. Μην ξεχνας επισης πως το λογισμικο του iOS εχει ως δυνατο σημειο την αυτοδιαχειριση της ram σε αντιθεση με τo android
2)"Η ανωτεροτητα του λειτουργικου και τιποτα παραπανω" ειναι τα λογια σου. Φιλε ειλικρινα με καλυψες πληρως!!!

Εμενα το ιδιο μου κανει ειτε ανοιγει μια εφαρμογη μερικα msec αργοτερα η γρηγοροτερα , για σενα παιζει ρολο προφανως.

ΥΓ : γιατι βελαζεις :huh:

δεν περνω θεση απλα αντικημενικος θελω να ειμαι και οπως το κραζω καπου το κανω θεο αλλου :P ρε παιδια αυτο με την ραμ στα android τι χαλί που ειναι παλευουν παλεύουν και στα βασικα ακομη πισωωωωω

#14   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/07/2012 - 17:59

δεν περνω θεση απλα αντικημενικος θελω να ειμαι και οπως το κραζω καπου το κανω θεο αλλου :P ρε παιδια αυτο με την ραμ στα android τι χαλί που ειναι παλευουν παλεύουν και στα βασικα ακομη πισωωωωω


Καλά το θέμα με την Ram το έχουν εξαντλήσει! Τώρα ετοιμάζονται να βγάλουν κινητό με 2GB Ram, που το 4S με 512MB πάει πιο καλά από αυτά που έχουν 1GB !

#15   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 08/07/2012 - 18:05

θελω να δω τι θα κανει τωρα η apple με την camera για να τα βαλει με το πυροβόλο της nokia μιας και ειχε αυτο το κομμάτι

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 08/07/2012 - 18:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες