Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:30

στο s3 εχει βαλει φοντο iphone review....φανταζομαι ποσο αντικειμενικο ειναι το τεστ
ασε που εκανα ταυτοχρονα το τεστ με το βιντεο και το δικο μου s3 ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες απο αυτο του βιντεο αρα δεν ξερω τι μπορει
να εχει πειραξει ο τυπος πριν κανει το τεστ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:47

στο s3 εχει βαλει φοντο iphone review....φανταζομαι ποσο αντικειμενικο ειναι το τεστ
ασε που εκανα ταυτοχρονα το τεστ με το βιντεο και το δικο μου s3 ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες απο αυτο του βιντεο αρα δεν ξερω τι μπορει
να εχει πειραξει ο τυπος πριν κανει το τεστ


PhoneBuff ειναι και οχι iPhone φιλε
Τετοιες ιδεες μονο εσεις εχετε...εκλεισε τους επεξεργαστες με καποιο τροπο για να το περασει το iphone...ΕΛΕΟΣ

#33   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:52

PhoneBuff ειναι και οχι iPhone φιλε
Τετοιες ιδεες μονο εσεις εχετε...εκλεισε τους επεξεργαστες με καποιο τροπο για να το περασει το iphone...ΕΛΕΟΣ


και πως εξηγεις το οτι στο παρακατω βιντεο το s3 μπουταρει με τεραστια διαφορα πιο γρηγορα απο το 4s?
ενω στο βιντεο του πρωτου ποστ καθυστερει αδικαιολογητα

http://www.youtube.com/watch?v=MYxN_FzmBCo

#34   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:53

στο s3 εχει βαλει φοντο iphone review....φανταζομαι ποσο αντικειμενικο ειναι το τεστ
ασε που εκανα ταυτοχρονα το τεστ με το βιντεο και το δικο μου s3 ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες απο αυτο του βιντεο αρα δεν ξερω τι μπορει
να εχει πειραξει ο τυπος πριν κανει το τεστ


Μπορει το δικο σου s3 να ειναι πειραγμενο.
Που ξερουμε εμεις τι κανεις .....

#35   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:54

Μπορεί να έχει διαφορετικό(πιο αργό) wifi δίκτυο...Πολλά μπορεί...

Το θέμα είναι ότι έχετε μπει στο τρυπάκι και ασχολείστε με ms διαφορά..Κινητό είναι παιδιά το έχουμε ξαναπεί όχι παιχνιδομηχανή.

Αναρτημένη εικόνα


#36   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:56

παιδια εχουν δίκαιό τα παιδια αν δεν σας αρεσει καλος αν οχι παλι καλος ετσι.εγω παλι ειμαι τις άποψης αν ηταν να εχει μικρη οθονη και να ζαβλακονομαι για να δω γτ δεν παιρνω nokia 3310 να κανω την δουλεια μου?γ αυτο και πείρα note.

Απο βαλιτσουλα τι αγορασες για να το κουβαλας ??? ΧΑ ΧΑ
πλακα κανω....

#37   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:56

επισης το s3 του πρωτου βιντεο ειναι της T-mobile με διπυρινο και οχι τετραπυρινο επεξεργαστη....τελειος ακυρο τεστ με λιγα λογια

#38   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:57

επισης το s3 του πρωτου βιντεο ειναι της T-mobile με διπυρινο και οχι τετραπυρινο επεξεργαστη....τελειος ακυρο τεστ με λιγα λογια

και 8απυρινο να εχει , αμα εχει πανω android..... τσαμπα οι πυρινες....

#39   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:58

λογικο να τη πας αλλου τη κουβεντα αφου δεν εχεις τι αλλο να πεις πανω σε αυτα που ειπα

#40   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/07/2012 - 19:59

Δεν μπορώ να καταλάβω βρε παιδιά.. Γι εμένα το iphone είναι μικρό και ξεπερασμένο και για κάποιον φίλο το s3 είναι παντόφλα και απλά έχει εντυπωσιακά spec χωρίς ιδιάιτερη ουσία... Είμαστε κι οι δυο ευχαριστημενοι με τις επιλογες μας?? Αυτό μετράει.. Τι αρπαζαστε δεν το καταλαβαίνω..

Για το τεστ τώρα λυπαμαι που το λέω αλλά όντως εγώ έχω το s3 και ούτε τόσο αργεί να ξεκινήσει και φυσικά δεν είναι τόσο αργό στο browsing σε καμία μα καμία περίπτωση.. Ούτε το s2 δεν ήταν τόσο αργό και αν κάποιος έχει το s3 μπορεί να το επιβεβαιώσει.. Το ξαναλέω είμαι ευχαριστημενος με την επιλογή μου και δεν θα με ενοχλούσε κανένα iphone ή άλλο μοντέλο να ήταν πιο γρήγορο αλλά το δικό μου έτσι δεν τρέχει σε καμία περίπτωση.. Φιλικά!!

#41   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:00

λογικο να τη πας αλλου τη κουβεντα αφου δεν εχεις τι αλλο να πεις πανω σε αυτα που ειπα

αν απευθυνεσαι σε εμενα , νομιζω η απαντηση μου σε καλυπτει απολυτα.
android .......τι να λεει τωρα....

#42   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:03

αν απευθυνεσαι σε εμενα , νομιζω η απαντηση μου σε καλυπτει απολυτα.
android .......τι να λεει τωρα....


οκ απλα περιμενα απαντηση σοβαρη και οχι παιδικου σταθμου....

Δεν μπορώ να καταλάβω βρε παιδιά.. Γι εμένα το iphone είναι μικρό και ξεπερασμένο και για κάποιον φίλο το s3 είναι παντόφλα και απλά έχει εντυπωσιακά spec χωρίς ιδιάιτερη ουσία... Είμαστε κι οι δυο ευχαριστημενοι με τις επιλογες μας?? Αυτό μετράει.. Τι αρπαζαστε δεν το καταλαβαίνω..

Για το τεστ τώρα λυπαμαι που το λέω αλλά όντως εγώ έχω το s3 και ούτε τόσο αργεί να ξεκινήσει και φυσικά δεν είναι τόσο αργό στο browsing σε καμία μα καμία περίπτωση.. Ούτε το s2 δεν ήταν τόσο αργό και αν κάποιος έχει το s3 μπορεί να το επιβεβαιώσει.. Το ξαναλέω είμαι ευχαριστημενος με την επιλογή μου και δεν θα με ενοχλούσε κανένα iphone ή άλλο μοντέλο να ήταν πιο γρήγορο αλλά το δικό μου έτσι δεν τρέχει σε καμία περίπτωση.. Φιλικά!!


το ειπα και πριν φιλε το s3 του βιντεο ειναι της tmobile με διπυρινο επεξεργαστη...καμια σχεση με την ευρωπαικη συσκευη που εχουμε

#43   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:07

2πηρυνο και το s3
Δυπηρυνο και το 4s
Το τεστ φιλε δεν ειναι αδικο
Ειναι πιο δικαιο απο ποτε

12 πυρηνες και να ειχε το android δεν αλλαζει....

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 08/07/2012 - 20:07


#44   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:08

Υπάρχει ένας όρος που λέγεται hardware optimization,σε αυτό τον τομέα το android είναι πολύ πίσω....Πείτε με πρόβατο πείτε με ότι θέλετε αλλά εμένα σε ένα κινητό δεν με νοιάζουν τόσο οι επιδόσεις της τάξης του msec,με νοιάζει η εμπειρία χρήσης και η ευχρηστία.

Αναρτημένη εικόνα


#45   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/07/2012 - 20:08

οκ απλα περιμενα απαντηση σοβαρη και οχι παιδικου σταθμου....

το ειπα και πριν φιλε το s3 του βιντεο ειναι της tmobile με διπυρινο επεξεργαστη...καμια σχεση με την ευρωπαικη συσκευη που εχουμε


Α ναι ξέχασα να το πω αυτό,έχεις απόλυτο δίκιο δεν έχει καμία σχέση εκείνο με το ευρωπαϊκό που έχουμε εμείς και το λένε και τα benchmarks.. Επίσης η σύγκριση το πόσο γρήγορα ανοίγει η ίδια εφαρμογή γραμμένη με άλλο κώδικα για άλλα λογισμικά είναι αφελές έως παιδικό. Όπως και να έχει εγώ πιστεύω ότι είναι 2 από τα καλύτερα smartphones σήμερα με άλλες αρετές του καθένα άρα για άλλα γουστα;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες