Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια με κάρτα GEVEY Ultra S σε iPhone 4S...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:25

Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω τα φώτα σας για να ξεκλειδώσω το iPhone 4s 5.1.1 και bb 2.0.12. (Orange Γαλλίας) Το τηλέφωνο δεν είναι activated και για να μπω στο μενού κάνω το "κόλπο" με το 112. Αγόρασα μια GEVEY ultra s και έχω κάνει ότι έχω δει στο internet αλλά τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν γίνεται?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:28

Ότι κι αν κάνεις, ούτε θα το ενεργοποιήσεις ούτε θα το ξεκλειδώσεις αν δεν αγοράσεις microSIM του παροχου.

#3   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:42

Κατ΄αρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. έχω μια κάρτα αλλά δεν ξέρω το pin μάλιστα το μπλόκαρα και τώρα θέλει puk μπορώ να κάνω κάτι με αυτήν ή αν αγοράσω μια καινούρια (καρτοκινητό) θα κάνω δουλειά? (την GEVEY την αγόρασα απο WAP5 και δεν είχε μέσα την reset sim έχει καμιά σημασία ? )

Τελευταία επεξεργασία από: cosmoshop, 13/07/2012 - 22:42


#4   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:44

Αφού έχει PIN και την μπλόκαρες, δεν κάνεις δουλεία. :(

Αγόρασε μία από ebay, ενεργοποίησε το iPhone και μετά μέσω Gevey σε λίγα λεπτά θα ξεκλειδωθεί.

#5   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:45

εχω γνωστό στη Γαλλία αν του πω να μου στείλει μια πρέπει να την ενεργοποιείσει εκεί?

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:46

Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω τα φώτα σας για να ξεκλειδώσω το iPhone 4s 5.1.1 και bb 2.0.12. (Orange Γαλλίας) Το τηλέφωνο δεν είναι activated και για να μπω στο μενού κάνω το "κόλπο" με το 112. Αγόρασα μια GEVEY ultra s και έχω κάνει ότι έχω δει στο internet αλλά τίποτα. Κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν γίνεται?


To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξεκλειδώσεις μόνιμα.

Είτε μεσω παρόχου είτε μέσω ebay. Πιο φθηνά θα σου κοστίσει.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/07/2012 - 22:47

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/07/2012 - 22:47

εχω γνωστό στη Γαλλία αν του πω να μου στείλει μια πρέπει να την ενεργοποιείσει εκεί?


Ναι... Θα κάνει δουλειά!!!

#8   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2012 - 23:55

To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το ξεκλειδώσεις μόνιμα.

Είτε μεσω παρόχου είτε μέσω ebay. Πιο φθηνά θα σου κοστίσει.




την κάρτα την αγόρασα 55,00€ με τα μεταφορικά ενω για ξεκλείδωμα μου ζητάνε 170,00€ και χωρις να είναι σίγουροι πως θα γίνει κτλ, ξέρεις κάτι που θα μου πάει πιο φθηνά?

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2012 - 00:10

την κάρτα την αγόρασα 55,00€ με τα μεταφορικά ενω για ξεκλείδωμα μου ζητάνε 170,00€ και χωρις να είναι σίγουροι πως θα γίνει κτλ, ξέρεις κάτι που θα μου πάει πιο φθηνά?


Δες εδώ.

Περίπου 138 ευρώ.. Είναι αρκετά αλλά σκέψου οτι μετά δε θα ζεις με το άγχος του κλειδώματος αλλά και του Restore..

Γιατι μπλέκετε με κλειδωμένα.. Στο τέλος καταλήγετε να τα πληρώνετε διπλά.. Φιλικά στο λεω.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2012 - 00:38

Δες εδώ.

Περίπου 138 ευρώ.. Είναι αρκετά αλλά σκέψου οτι μετά δε θα ζεις με το άγχος του κλειδώματος αλλά και του Restore..

Γιατι μπλέκετε με κλειδωμένα.. Στο τέλος καταλήγετε να τα πληρώνετε διπλά.. Φιλικά στο λεω.



1ον) Πολλοί απο αυτούς σου λένε πως δεν ξεκλειδώνει για διάφορους λόγους πχ το έχουν black liste και δεν σου επιστρέφουν χρήματα
2ον ) Είναι αρκετα πιο ακριβά
3ον ) δέν είχα τη δύναμη να το αγοράσω καινούριο η ελληνικό

Πάντως ευχαριστώ...

#11   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2012 - 03:00

Παιδια και παλι εδω... έβαλα κάρτα της orange το ξεκλειδωσα του έκανα και jailbreak αλλα όταν βάζω την gevey μου ζητάει ενεργοποιειση τι κάνω λάθος?

#12   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/07/2012 - 03:09

Βάζοντας την κάρτα της Orange, δεν το ξεκλείδωσες αλλά το ενεργοποίησες. Έκανες την διαδικασία της Gevey για να βρει σήμα η συσκευή με την δική σου SIM?

#13   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/07/2012 - 05:44

Λοιπόν άνοιξε το κινητο βάλε μέσα την άσπρη κάρτα μόλις σου βγάλει κάτι για δίκτυα πατάς ακυρώσει και μετα κλείσεις το κινητο βγάζεις την κάρτα και βάζεις την orange μέχρι να σου γράψει το κινητο είναι unlocked και κάτι τέτοια μετα βάζεις την δικιά σου δηλαδη την ελληνική και περιμένεις να βρει σήμα αυτα απο εμένα ότι άλλο χρειάστης μου λες

#14   cosmoshop

cosmoshop

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/07/2012 - 10:04

Βάζοντας την κάρτα της Orange, δεν το ξεκλείδωσες αλλά το ενεργοποίησες. Έκανες την διαδικασία της Gevey για να βρει σήμα η συσκευή με την δική σου SIM?


ναι έχεις δίκιο το ενεργοποίησα αλλά κάτι κανω λάθος στη διαδικασία με τη gevey (και όπως σας είπα και στην αρχή δεν έχω την άσπρη κάρτα) μου λέτε ακριβώς τη διαδικασία που πρέπει να κάνω ?

#15   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 19/07/2012 - 11:53

Έπρεπε να έχεις και την White SIM Card(Reset Card). Αν την Gevey την αγόρασες από την applenberry έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις μία Reset Card σύμφωνα με τον αριθμό παραγγελίας.

Δοκίμασε να βάλεις την Gevey στο iPhone χωρίς κάποια SIM. Αν σου εμφανίσει να επιλέξεις πάροχο από μία λίστα τότε βάλε την SIM της Orange ΜΑΖΙ με την Gevey. Λογικά θα σου πει πως η Gevey προγραμματίστηκε. Πατάς "Accept" και όταν σου πει πως έγινε το Unlock, βγάλε την SIM της Orange και βάλε μαζί με την Gevey της Vodafone.

Αν δεν γίνει κάτι, φτιάξε μία δική σου Reset SIM. Από παλιά SIM κόψτην όπως πρέπει και βάλτην απόντην πίσω μεριά που δεν έχει επαφες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες