Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

"iPhone 5" Feeler Group Buy


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 14/07/2012 - 17:26

Σκεφτόμουν μιας και πλησιάζει η ημέρα παρουσίασης του "The New iPhone" ή του "iPhone 5" etc... (Αφού όπως και να ειναι ΌΛΟΙ μας θα το πάρουμε), να κάνουμε ένα Group Buy και να τα πάρουμε από το Λονδίνο την Ίδια μέρα κυκλοφορίας (για να μην περιμένουμε 1 μηνά να έρθει Ελλαδα, και σαφώς σε καλύτερη τιμή.) να στείλουμε έναν από εδώ να πάει να τα αγοράσει.

Δεν ξέρω αν υπάρχει όριο ανα άτομο, αλλά αν υπάρχει θα εχουμε Πρόβλημα. Μπορούμε επισεις αν κάποιος (Πάντα 100% Trusted Member) Ξέρει κάποιον στο Λονδίνο (ή κάπου στην Ευρώπη) να Μας "δανείσει" τη διεύθυνση του και να κάνουμε την παραγγελία Κανονικά απο το Apple Store με την Κάρτα μας και ωστε να πάει σπίτι του. Όσα iPhone μαζευτούνε την ιδια μερα μας τα στέλνει με UPS/DHL Ελλάδα και πάμε και τα περνούμε.


Αυτές είναι οι ιδέες μου. Περιμένω να ακούσω και άλλες. Επισεις όσους ενδιαφέροντε να κάνουν όλη την Δουλειά. Πιστεύω οτι όλο αυτό δεν θα βγάλει κάπου, αλλά γιατί να μην προσπαθήσουμε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 14/07/2012 - 17:29

Όπως είπα και στο Messenger, υπάρχει το όριο των 2 συσκευών ανα χρήστη. Επίσης, δεν μπορείς λογικά να αγοράσεις 40 iPhone 5 να σου τα φέρουν σπίτι... ;)

Πάντως υπάρχουν υπηρεσίες στην Αμερική και στην Αγγλία που σε αφήνουν να χρησιμοποιήσεις την δική τους διεύθηνση / πιστωτική κάρτα με ένα μικρό τίμημα. Αν δεν βρεθεί έμπιστο άτομο, το κάνεις και έτσι για εσένα.

#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/07/2012 - 17:59

ΕΑΝ οργανωθεί εγώ προσφέρομαι να πάω όπως ξαναείπα.

#4   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/07/2012 - 18:37

Κι εγώ είμαι μέσα.. μιας και φέτος δεν θα χω επιδότηση.. Υπολογίστε με :D

Ας αρχίσουμε να φτιάχνουμε λίστα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 14/07/2012 - 18:45


#5   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 14/07/2012 - 18:57

Και εγώ δεν εχω το παραμικρό πρόβλημα να πάω... ;)
Σου δίνουν το εισιτήριο και δεν θα πας; Βασικά είναι και πότε βολεύει τον καθ' ένα. Πάντως ο nsxbass είναι αρκετά έμπιστο μέλος.

#6   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 14/07/2012 - 18:59

Πρέπει να ξέρουμε στα σίγουρα μέχρι ποσα iPhones μπορούμε να πάρουμε! αν είναι μόνο 2 δεν αξίζει.

#7   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 14/07/2012 - 19:28

Ας δούμε τι θα γίνει. Όποιος θέλει βάζει τον εαυτό του μέσα.
https://docs.google....NkE&pli=1#gid=0

#8   AngelosT

AngelosT

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/07/2012 - 20:11

Μια επισήμανση που ίσως βοηθήσει (εγώ δεν ενδιαφέρομαι λόγω των παρόντων οικονομικών μου :P )... Στην Αγγλία οι 499 λίρες της παρούσης τιμής του 4s είναι σήμερα 632 ευρώ. Αντίστοιχα στην Ελβετία η τιμή του είναι 649 ελβετικά φράγκα ή αλλιώς 541 ευρώ. Αρκετά μεγάλη διαφορά και επίσης φθηνές απευθείας πτήσεις με easyjet προς Γενεύη και δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο της πόλης.

#9   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/07/2012 - 20:32

Και εγω μέσα αλλα αν κάνει την διάφορα το καινούργιο

#10   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/07/2012 - 22:52

Μια επισήμανση που ίσως βοηθήσει (εγώ δεν ενδιαφέρομαι λόγω των παρόντων οικονομικών μου :P )... Στην Αγγλία οι 499 λίρες της παρούσης τιμής του 4s είναι σήμερα 632 ευρώ. Αντίστοιχα στην Ελβετία η τιμή του είναι 649 ελβετικά φράγκα ή αλλιώς 541 ευρώ. Αρκετά μεγάλη διαφορά και επίσης φθηνές απευθείας πτήσεις με easyjet προς Γενεύη και δωρεάν μετακίνηση στο κέντρο της πόλης.


Συμφωνώ σε αυτό.. Δεν είναι απαραίτητο Αγγλία.. Και Ελβετία που λέει αν είναι τόσο μεγάλη διαφορά θα ναι πολύ καλύτερα.. Και πράγματι με πτήσεις easy jet ή ακόμα φθηνότερα με ryanair βγαίνει πολύ φθηνότερα. Ίσως αν είναι Ελβετία δεν θα έχουμε πρόβλημα και με τους φορτιστές? Δεν έχουν ευρπωαικές στην Ελβετία?


Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι έχω συγγενή με διεύθυνση κανονικά στη Ρώμη που άνοιξε πρόσφατα και δεύτερο apple store όπως μου πε.. Οπότε θα μπορούσαμε να τα παραγγείλουμε απο δω και να πάνε στη διεύθυνσή του αλλά στην Ιταλία νομίζω ότι η τιμή είναι κοντά με εδώ.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 14/07/2012 - 22:54


#11   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 15/07/2012 - 00:06

Αμα είναι στην Ελβετία φτηνότερα ΟΚ! Να πάρω 650€ το 32αρι και τίποτα άλλο :P



#12   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 15/07/2012 - 00:55

Λίγο μετα την κυκλοφορία του 4S είχα παει Ελβετία. Ακόμα είχαν 4άρια στο AppleStore. Επίσης, οι μπριζες θα είναι Οκ.

#13   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2012 - 11:31

Παιδιά ξεχάστε το για group buy.
Η apple αφήνει εώς 2 συσκευές ανα λογαριασμό,και δεσμέυει τα λεφτά της κάρτας μέχρι να στα στείλει.
Μετά σαφήνει να ξαναγοράσεις αλλά για πολλές σύσκευες θα είναι ταλεπωρία αν έχετε κάποιον σε ξένη χώρα.
Αν πάει κάποιος στο apple store νομίζω πάλι ισχύει 2 συσκευές ανα άτομο αλλά σκεφτείτε οτι δεν θα υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές προς πώληση με τόση ζήτηση.
Η αραμεξ είναι η καλύτερη περίπτωση.

#14   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/07/2012 - 15:39

Παιδιά ξεχάστε το για group buy.
Η apple αφήνει εώς 2 συσκευές ανα λογαριασμό,και δεσμέυει τα λεφτά της κάρτας μέχρι να στα στείλει.
Μετά σαφήνει να ξαναγοράσεις αλλά για πολλές σύσκευες θα είναι ταλεπωρία αν έχετε κάποιον σε ξένη χώρα.
Αν πάει κάποιος στο apple store νομίζω πάλι ισχύει 2 συσκευές ανα άτομο αλλά σκεφτείτε οτι δεν θα υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές προς πώληση με τόση ζήτηση.
Η αραμεξ είναι η καλύτερη περίπτωση.


Αν όμως τα στείλουμε σε μια διεύθυνση ? Είναι 2 συσκευές ανα διεύθυνση ή 2 συσκευές ανά apple id?

#15   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2012 - 16:01

Αν όμως τα στείλουμε σε μια διεύθυνση ? Είναι 2 συσκευές ανα διεύθυνση ή 2 συσκευές ανά apple id?

2 συσκευές ανά apple id
εγω περισυ εκανα αγορα καμοια 10αρια απο αππλε στορε αγγλιας.
με διαφορα ημερων την καθε παραγγελεια και μου ειχαν δεσμευμενα τα χρηματα απο την καρτα μεχρι να τα στειλουν.
Αν τα στειλέτε σε γνωστο ατομο και κανετε ονλινε κουριερ θα ειναι πιο φτηνα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες