Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

προβλημα με iphone 4 (5.1.1 9B208)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:10

γεια σας ειμαι καινουρος στο φορουμ, εψαξα και δεν βρηκα προβλημα αναλογο με το δικο μου, γι' αυτο κανω το τοπικ..εχω την εκδοση 5.1.1 9Β208 (iphone 4), προσπαθησα να κανω jailbreak με absinthe μου βγαζει error, με redsnow τα ιδια..δεν γινεται, μαλλον δεν εχει βγει σπασιμο για την 9Β208, τελος με το μοναδικο που κατι εκανα ηταν το snowbreeze στο οποιο εγινε κανονικα, μου εμαφανισε μολις το ανοιξα το cyndia, αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη δεν εβρισκε δικτυο κινητης τηλεφωνιας (vodafone στην προκειμενη)..μπορει να με βοηθησει κανεις ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:12

1. Το iPhone είναι Ελληνικό?

2. Χρησιμοποίησες το redSn0w 0.9.14b2?

#3   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:28

στα ελληνικα ειναι αν αυτο με ρωτας, δεν ειναι κινεζικο αν με ρωτας το δευτερο, ειναι αγορασμενο απο καταστημα..δεν θυμαμαι φιλος ποια εκδοση redsnow δοκιμασα, εχω μπερδευτει με ολα αυτα, αλλα οταν προσπαθουσα να το σπασω χρησιμοποιουσα παντα τις τελευταιες εκδοσεις των προγραμματων, αυτο πριν κανα μηνα περιπου !!

#4   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:30

Αν ήταν πριν κανα μήνα, δεν ήταν το redSn0w που σου δίνω.

Το αγόρασες καινούριο από το κατάστημα ή μεταχειρισμένο?

Τώρα έχεις δεδομένα μέσα(photos, mp3, apps, επαφές, SMS κτλ)?

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 21/07/2012 - 14:31


#5   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:35

το αγορασα μεταχειρισμενο απο συναδελφο που το ειχε σπασμενο στην εκδοση που χρησιμοποιουσε (το ειχε αγορασει απο καταστημα γερμανο αν δεν κανω λαθος)..επειδη δεν ηξερα απο iphone αντι να κανω restore εκανα update και περασα την εκδοση που εχω τωρα..τωρα ναι εχω μεσα δεδομενα..και φωτο και μουσικη..τα παντα !!

#6   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:37

Βάλε το ΙΜΕΙ εδώ και πες τι θα σου βγάλει στο "Locked Status"

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 21/07/2012 - 14:38


#7   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:41

unlocked

#8   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:42

Μία χαρά! :)

Κατέβασε την .IPSW του iOS 5.1.1 9Β208 και κράτησε ένα χειροκίνητο Backup(για Επαφές, Ημερολόγια, Σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iCloud).

Σύνδεσε το iPhone στο iTunes, βάλ'το σε DFU και κρατώντας πατημένο το Shift(για Windows) ή το Alt(για Mac) κάνε κλικ στο Restore και επέλεξε την .IPSW που κατέβασες. Όταν τελειώσει το Restore, στο iTunes επέλεξε "Set up as new" και στο iPhone "Διαμόρφωση ως νέο".

Έπειτα κάνεις Jailbreak με το redSn0w που σου έδωσα πιο πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 21/07/2012 - 14:43


#9   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:48

οκ φιλος, ευχαριστω για την βοηθεια και το χρονο σου, επειδη δεν προλαβαινω τωρα θα το κανω αυριο και θα επανελθω για τα αποτελεσματα..backup μπορω να κανω και με το itunes ετσι ?? και παλι ευχαριστω..

μια τελευταια ερωτηση για να μην κανω καμια πατατα..DFU εννοεις που παταω ταυτοχρονα το on/off button και το main, ετσι ??

#10   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 21/07/2012 - 14:51

Μπορείς να κάνεις Backup με το iTunes, αλλά επειδή είσαι με Jailbreak ΔΕΝ θα κάνεις. Θα κάνεις Backup, όπως λέει το link που σου έδωσα (ή μέσω iCloud μόνο για τα συγκεκριμένα που σου είπα).

Όταν θα τελειώσεις και με το Jailbreak, τότε θα περάσεις πίσω στο iPhone ότι κράτησες πιο πριν.

Ότι άλλο χρειαστείς, ποστάρεις. ;)

μια τελευταια ερωτηση για να μην κανω καμια πατατα..DFU εννοεις που παταω ταυτοχρονα το on/off button και το main, ετσι ??


Όχι.... Αυτό που λες, είναι το Hard Reset(τα πατάς ταυτόχρονα μέχρι να δεις το μήλο)

DFU: Κρατάς πατημένα το Home Button και το Power Button για 10 δευτερόλεπτα. Μετά αφήνεις μόνο το Power Button και συνεχίζεις να πατάς το Home Button γι άλλα 10 δευτερόλεπτα. Έτσι θα μπει το iPhone σε DFU(θα πρέπει να έχει μαύρη οθόνη).

#11   userkkk

userkkk

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2012 - 08:44

καλημέρα σε όλους.
στο δικό μου iphone 4 προσπάθησα με absinthe 2.0.4 σε iOS 5.1.1 9Β206 και δεν έγινε η δουλειά. Όποτε έβαλα το iOS 5.1.1 9Β208 και με redsn0w 0.9.14b2 τα κατάφερα, εμφανίστηκε το cydia τέλος πάντων, έκανε resping όλα οκ.Στη συνεχεία χωρίς να τρέξω καθόλου το cydia κάνω restore από back up που είχα πάρει με την 9Β206 και το κάνει μια χαρά. Προσπαθώ να ανοίξω το cydia τιποτα. Κάνω hard reset και μετά το cydia ξεκίνησε. Ωστόσο προσπαθώ να βάλω το installous αλλά μου βγάζει το παρακάτω: “note: the requested modifications cannot be applied due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed”
πως το λύνω αυτό ρε παιδιά?

#12   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/07/2012 - 08:53

το ρεστορε τ εκανες απο icloud?

#13   userkkk

userkkk

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2012 - 09:28

το ρεστορε τ εκανες απο icloud?

οχι απο back up στο pc

#14   Petruzzi

Petruzzi

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/07/2012 - 13:14

ζηταω συγνωμη, αλλα χρειαζομαι παλι βοηθεια..εχω ενα μικρο προβλημα..για να κρατησω τις επαφες μου πριν το jailbreak διαβασα οτι μπορω να το κανω μεσω icloud (το οποιο μου λεει οτι μονο για τις επαφες που του λεω να μου κρατησει θελει 8 ωρες) ή διαφορετικα χρειαζομαι το outlook (το οποιο δεν εχω εγκατεστημενο και δεν μπορω να το βρω πουθενα στο διαδικτυο)..υπαρχει καμια λυση να μου προτεινετε ??

σορρυ αλλα ειμαι τελειως ασχετος !!

Τελευταία επεξεργασία από: Petruzzi, 27/07/2012 - 13:15


#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/07/2012 - 13:17

Κατέβασε απο AppStore το My Contacts Backup ή το iDrive Lite.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες