Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εχει αγορασει κανει iphone apo to ricardo.gr;;;;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dganna

dganna

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2013 - 18:31

έχω παρεί και γω και κιντό και υπολογιστή και ήταν πολύ εντάξει τότε επειδή θα αργούσε ο υπολογιστής μου έβαλε πίσω τα λεφτά και παραπάνω μάλιστα και μετά οτάν μου τον έφερε του τα δωσα…εδώ και 2 χρόνια 2 φορές που ήθελαν να πάρουν γνωστοί μου δεν τα λέει καθόλου καλά την πρώτη φορά μετά από πολλές απειλές τα επέστρεψε…αυτή τη φορά δε νιώθει αφού έτσι κι αλλιώς όλοι στο σώμα ξέρουν τί εκανε..από θεσσαλονίκη είμαι και τον έχω συναντήσει... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Stefanos91

Stefanos91

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2013 - 20:04

Καλησπερα
ειμαι κι εγω ενα απο τα θυματα του κυριου Γιωργου Νικολου! εχω παραγγειλει και !ΠΛΗΡΩΣΕΙ! το iphone 5s απο το Νοεμβρη, ακομα το περιμενω! ενω τις πρωτες μερες μιλουσαμε τακτικα στο τηλεφωνο για να συνεννοηθουμε για την παραγγελια (ετσι με εκανε να τον εμπιστευτω) , τωρα εχει εξαφανιστει τελειως! δεν απανταει στα τηλεφωνα-μηνυματα! το μονο που εκανε ηταν πριν 10 μερες περιπου να μου πει με εκνευρισμο οτι το εχει στειλει και οταν του ζητησα αριθμο αποστολης δεν απαντησε για αλλη μια φορα!
δεν ξερω τι να κανω με αυτον τον ανθρωπο! μπορειτε να με βοηθησετε? πως μπορω να τον κανω να μου δωσει τα λεφτα ή το κινητο μου για να ξαμπερδευω μαζι του?



#78   dganna

dganna

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2013 - 22:05

Παραθέτω απάντηση που έχω στείλει και σε ένα μέλος που με ρώτησε

καλησπέρα,

Είμαι το πρώτο άτομο που πήρε iphone από το ricardo από αυτόν και μάλιστα τον συνάντησα και μου το έδωσε

Μετά από κανά μήνα πήρα και imac και όλα πολύ καλά

Πέρυσι προσπάθησε η ξαδέρφη μου να πάρει κινητό και την δούλεψε φυσικα αλλά μετά από άπειρες απειλές κυρίως με βάση τη δουλειά του τα επέστρεψε

Φέτος τον αύγουστο προσπάθησε μια φίλη αλλά τα ίδια πριν δικαστεί της επέστρεψε ένα ποσό αλλά πλέον είναι άφαντος

Αν είσαι από θεσσαλονίκη μπορείς να πας στο στρατοδικείο με την ταυτότητα σου και να ρωτήσεις πληροφορίες για την υπόθεση και για την ημερομηνία του επόμενου δικαστηρίου καθώς και καλέσεις στο γ σώμα στρατού θεσσαλονίκης και να ζητήσεις τον διοικητή του τον κύριο Αναστασάκη και να κάνεις παράπονα

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να πας στην αστυνομία να δώσεις 150 ευρώ και να του κάνεις μήνυση και να πάτε σε αστικό δικαστήριο το οποίο αν εχεις την οικονομική δυνατότητα κάντο για να ακολουθήσουν και άλλοι

Πιστεύω να σε βοήθησα και ελπίζώ και εύχομαι να πάρουμε όλοι πίσω τα λεφτά μας



#79   xrisa

xrisa

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2014 - 22:18

Ειμαι μια απο τους πολλους που επεσε θυμα του "κυριου" Νικολου!
Περιμενω μηνες τωρα να μου στειλει το iphone 5s που του παρηγγειλα-πληρωσει και αυτος ειναι εξαγανισμενος! Δεν απανταει σε τηλεφωνα και μηνυματα!
Εχω αρκετα στοιχεια για το ατομο του και τη δευτερα παω στη Σ.Δ.Ο.Ε για καταγγελια και στην αστυνομια για μηνυση! Οποιος ενδιαφερεται για να γινει ομαδικη μηνυση να επικοινωνησει μαζι μου!



#80   swthrakis

swthrakis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/05/2014 - 11:19

Πωπω μαζευτηκανε παρα πολλοι.καμια.εξελιξη με.το.θεμα του νικολου;;;

#81   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/05/2014 - 11:50

το Ricardo έχει κλείσει πλέον 



#82   XristosVagenas

XristosVagenas

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/05/2014 - 01:06

Σύμφωνα με την προηγούμενη επικοινωνία μας, γνωρίζετε ήδη ότι ο Όμιλος Naspers αποφάσισε τη διακοπή της λειτουργίας του site δημοπρασιών ricardo.gr, με ισχύ από την 5η Μαΐου 2014

Σε αυτό το πλαίσιο, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την αφοσίωση και την εμπιστοσύνη που επιδείξατε στο site Ricardo.gr όλα αυτά τα χρόνια λειτουργίας του.

Η ομάδα του ricardo.gr

 

Πάλι καλά!!!



#83   Lion1

Lion1

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/09/2014 - 10:28

Αγαπητοί φίλοι, ίσως είμαι ένας απο τους τελευταίους που "δάγκωσε" το μούτρο ο Νικολός.

Για την ιστορία: Επι εποχής ricardo πριν δύο έτη αγόρασα ένα iphone 4s, με μια καθυστέρηση δέκα ημερών. Γενικά ήμουν ικανοποιημένος.

 

Φέτος αποφάσισα να αγοράσω ένα νέο iphone 5s αποδεχόμενος νεότερη προσφορά που συστηματικά μου απέστειλε με sms ή μέσω e-mail. Εδώ και ενάμιση μήνα δε έχω παραλάβει τίποτε και μετά απο την εξαιρετικά δύσκολη επικοινωνία μου με τον εξαφανισμένο Νικολό μου ανέφερε ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα της προκαταβολής... όσο τα είδατε εσείς τα είδα και εγώ!

Απο ενημέρωση του δικηγόρου μου ο εν λόγω τύπος που είναι και στρατιωτικός έχει δύο δικαστήρια: το πρώτο στις 7/10/2014 στο Στρατοδικείο Θεσσαλονίκης μετά απο αναβολή (μήνυση που υπέβαλλαν 3 άτομα) και το δεύτερο στις 7/11/2014 (που υπέβαλαν 25 άτομα) (!) και είναι ιδιαίτερης βαρύτητας λόγο του υψηλού χρηματικού ποσού απάτης. Επίσης, υπάρχει και άλλη μια εκκρεμότητα δίκης σε δεύτερο βαθμό στο Αναθεωρητικό Δικαστήριο (Εφετείο) που δε γνωρίζω την ακριβή ημερομηνία εκδίκασης...

 

Ο τύπος αυτός που ατιμάζει τον Ελληνικό Στρατό πρέπει να πάρει το μάθημά του. Οφείλουμε όλοι οι παθόντες ή να κοινοποιήσουμε τα στοιχεία του και βεβαίως να επιδιώξουμε με κάθε νόμιμο μέσο την τιμωρία του.

Για τους λόγους αυτούς σας ενημερώνω ότι είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε νόμιμη ενέργεια απέναντί του. Επίσης, είμαι διαθέσιμος και ως μάρτυρας στις αντίστοιχες υποθέσεις που τον βαρύνουν.

Ας βάλουμε όλοι το χέρι μας να καθαρίσουμε την "κόπρο του Αυγείου" απο την πατρίδα μας. Τα λαμόγια (μικρά ή μεγάλα) να λάβουν την τιμωρία που τους αξίζει.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM


Τελευταία επεξεργασία από: Lion1, 02/09/2014 - 10:32


#84   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 03/09/2014 - 07:55

Παιδια να ρωτησω κατι καλοπροαιρετα παντα.
Αποδεχεστε και στελνετε προκαταβολη σε φυσικο προσωπο χωρις να εχετε κατι στα χερια σας;
ΝομιΩ οτι κανει μπαμ οτι θα κινηθει αλλιως αγου ζηταει προκαταβολη και μαλιστα απο ανθρωπους που δεν τους ξερει!!

#85   crisk

crisk

    iPH Enthousiast

  • 453 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2014 - 12:02

Μα καλά, το Ρικάρντο δεν έχει πάψει να λειτουργεί;!



#86   Lion1

Lion1

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/09/2014 - 09:14

Έχεις δίκιο Pats... αλλά με μια παρατήρηση: Είχα προηγουμένως μια πρώτη θετική εμπειρία και επιπλέον (σημαντικό) είχα επιβεβαιώσει ότι πράγματι είναι αξιωματικός του Ελληνικού Στρατού, μέχρι και τον αριθμό στρατ. ταυτότητάς του γνωρίζω. Δε φανταζόμουν ποτέ ότι είναι τόσο παν-ηλίθιος που να ρισκάρει την απόταξη απο το στράτευμα!!!! Βεβαίως γνωριζα το ρίσκο... αλλά το υπολόγισα σχετικά μικρό. Δυστυχώς δε υπολόγισα τη περίπτωση της ανίατης βλακείας! Και έτσι πιάστηκα κι εγώ "κότσος"... Ας μαθαίνουμε απο τα λάθη μας και τα λάθη των άλλων.



#87   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 04/09/2014 - 17:16

Δεν εχεις αδικο οπως το λες. Ελπιζω μην σου εφαγε πολλα και ελπιζω να τα παρεις το συντομοτερο!!

#88   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/09/2014 - 18:14

Φίλε συγνώμη αλλά τα θέλες και εσύ και οι υπόλοιποι 27-50 και εγώ δε ξέρω πόσοι είναι. Είναι δυνατόν να δύναται καπάρο για τηλέφωνο;;; Ας είναι και ο πρόεδρος της δημοκρατίας, τι παει να πει ότι είναι στο στρατό ; Εκεί δεν υπάρχουν λαμόγια ;

#89   nuclear01

nuclear01

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2014 - 13:11

Δεν έχεις δίκιο. Υπάρχουν λαμόγια αλλά και πλαίσια προστασίας.

Αγοραστές και πωλητές προσαρμοζόμαστε στις εποχές.

Θέλει λίγη προσοχή φυσικά , και είναι στο χέρι σου να μην χαρίζεσε.

Πήγα στο δικαστήριο αυτή την εβδομάδα , καταδικάστηκε. Αν δεν συμμορφωθεί θα υπάρχει και συνέχεια.

Για 5 δραχμές θα πρέπει να δώσει 10 ,και αν δεν τις δώσει θα γίνουν 20.... 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες