Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Samsung Galaxy S III, Τα ψεμματα τελειωσαν !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:01

εδω και μια πενταετια περιπου, φανατικος iphonakias και γενικα apple ακιας, και φυσικα εχω παρει ολη την σειρα iphone-ipad.
επισης ειμαι και απο αυτους που εχω σιχαθει εδω και καιρο καποιες απο τις εμμονες και κολληματα της μαμας apple, π.χ itunes, και ενα σωρο αλλα, που ευτυχως καποια τα ξεπερνουσαμε με jb, ΟΤΑΝ αυτο θα εβγαινε..!
ειχα δοκιμασει πολλες φορες να δωσω μια ευκαιρια στα android με την αγορα επισης αρκετων συσκευων, οπως, galaxy s, galaxy s 2, galaxy note.! ενοειται πως παραλληλα ειχα και το iphone μου, μεχρι να αποφασισω πιο θα "στειλω" ! τελικα παντα εστελνα τις συσκευες android, και ουτε κατα διανοια να αποχορηστω, το iphone.!
μετα απο αρκετη σκεψη, και μετα απο την πιθανοτητα η apple να κανει παλι την μ......α και να κρατησει τις ιδιες ιντσες στο επερχομενο iphone, (αντε να το κανει 4") , και ισως με σχεδον ιδιο design, αποφασισα να δωσω μια ακομα ευκαιρια στο samsung galaxy s 3.!
δεν εχω να πω πολλα πραγματα, παρα μονο οτι απο οταν το επιασα στα χερια μου και το δουλεψα μια μερα, οταν ξαναεπιανα στα χερια μου το iphone μου, νομιζα οτι γυριζα στην παλαιολιθικη εποχη απο ολες τις αποψεις.!! απλα το τηλεφωνο ειναι ΑΛΛΟΥ, και ετη φωτος μπροστα απο το 4s μου.! ειμαι πολυ χαρουμενος επισης που καποια συσκευη καταφερε να με ξεκολησει απο το iphone, που αν με ρωταγε καποιος 3 μηνες πριν αν γινοταν ποτε αυτο, δεν θα το πιστευα ποτε.!!
το αστειο ειναι οτι η apple εχει κανει ολοκληρο θεμα την retina οθονη, οταν κατα την αποψη μου η s amoled, ειναι η μερα με την νυχτα.! καθε φορα που συγκρινω το iphone με το s3, νομιζω οτι στο iphone εχει χυθει χλωρινη στην οθονη και εχουν ξεπλυθει τα χρωμματα.! δεν θα επεκταθω στις δυνατοτητες του galaxy s 3, απλα θα πω οτι καποιες φορες δεν πιστευα στα ματια μου. ειτε ειχε να κανει με την ταχυτητα , ειτε με την απεικονιση, ειτε με την λειτουργικοτητα.!!
νομιζω και ευχομαι η apple να κανει ολικο lifting στο επερχομενο iphone, αν δεν θελει να μεινει για παντα πισω, με τις συσκευαρες που βγαινουν πλεον στη αγορα.!


******* το IPAD μου ομως, ακομα δεν το δινω με τιποτα.! ********* :)

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 25/07/2012 - 00:04


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:05

θα βγει και το νεο iphone και θα γινει η συγκριση αλλα γενικα δεν κολλαω σε μαρκα αν καποια κινητα ειναι πιο καλα και με βολευουν περισσοτερο θα τα προτιμησω..ο ανταγωνισμος μονο καλο κανει στους καταναλωτες

#3   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:08

θα βγει και το νεο iphone και θα γινει η συγκριση αλλα γενικα δεν κολλαω σε μαρκα αν καποια κινητα ειναι πιο καλα και με βολευουν περισσοτερο θα τα προτιμησω..ο ανταγωνισμος μονο καλο κανει στους καταναλωτες


και με τις εμμονες τις apple με τα κλειδωματα με τις μικρες ιντσες, και με χιλια δυο αλλα, τι θα γινει? προκειται να αλλαξει τακτικη ποτε? σιγουρα οχι.! οσο εχει τα αμερικανακια , τα κινεζακια, τα γιαπωνεζακια, να ακολουθουν στα τυφλα, και αμιλητα, δεν τους πολυνοιαζει.!

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 25/07/2012 - 00:09


#4   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:11

Θα βγει το καινουργιο iphone και θα το δωσεις το galaxy..
Καλο το s3 αλλα πολυ πλαστικουρα..,αλλα κατα τα αλλα ειναι μπροστα απο το ανταγωνισμο αυτην στιγμη!

#5   Dimitrismpower

Dimitrismpower

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:20

Κι εγώ μόλις είδα το S III έπαθα την πλάκα μου ! Είναι μακράν ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά αυτήν την στιγμή, από όλες τις πλευρές. Είναι πανέμορφο, ελαφρυ, παει σφαίρα , κάνει τα πάντα και έχει οθόνη από άλλο πλανήτη.

Αυτά όσον αφορά τα κινητά. Γιατί οσον αφορά τα ταμπλετ , οτιδήποτε εκτός του new ipad είναι απλά για γέλια.

Πλέον είμαι πεπεισμένος:

Top κινητό -» Galaxy S3
Top tablet -» New Ipad

#6   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:22

Σαν κατοχος και των δυο συσκευων εχω να σας πω πως το iphone απλα το εχω κρατησει για λιγο μονο και μονο για να γελαω μαζι του.

Η apple θελει φαπες και το εχω ξαναπει. Δεν μπορει ρε φιλε να βγαζουμε τα ματια μας στην 3,5 ιντσων κωλοοθονη οταν το galaxy s 3 εχει την οθοναρα των 4,8

θα παρει πουλο αυριο κιολας το 4 s γιατι μπροστα στο s3 δεν υπαρχει στον χαρτη.

Αυτα για την πλαστικουρα τα βλεπω βερεσε εγω. η συσκευη ειναι για πολυ μπροστα σε ολα. ελαφρια και λεπτη οσο τιποτα.

IPhone φορες σε χαιρετω....

#7   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:23

Θα βγει το καινουργιο iphone και θα το δωσεις το galaxy..
Καλο το s3 αλλα πολυ πλαστικουρα..,αλλα κατα τα αλλα ειναι μπροστα απο το ανταγωνισμο αυτην στιγμη!


φιλε spc αν το επειχηρημα σου ειναι η πλαστικουρα που λες δυσκολα θα συνενοηθουμε.! ακομα και στην αισθηση του touch ειναι πολυ μπροστα. πιστεψε με. ακομα και στην τσεπη παρολο πολυ πιο μεγαλο απο το iphone, καθετε πολυ καλυτερα.!
ελπιζω και εγω να ειναι σουπερ το νεο iphone, αλλα πιστεψε εχω την εντυπωση οτι θα ειναι παλι ενα τηλεφωνο λουκετο.! οποτε οτι και αν βγαλει εαν δεν μπορεις να κανεις αυτα που θελεις, δεν υπαρχει.!
ειναι καπως σαν να σου δινουν το καλυτερο οπλο στον κοσμο με ραμμένη τελαμώνα. !

Κι εγώ μόλις είδα το S III έπαθα την πλάκα μου ! Είναι μακράν ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά αυτήν την στιγμή, από όλες τις πλευρές. Είναι πανέμορφο, ελαφρυ, παει σφαίρα , κάνει τα πάντα και έχει οθόνη από άλλο πλανήτη.

Αυτά όσον αφορά τα κινητά. Γιατί οσον αφορά τα ταμπλετ , οτιδήποτε εκτός του new ipad είναι απλά για γέλια.

Πλέον είμαι πεπεισμένος:

Top κινητό -» Galaxy S3
Top tablet -» New Ipad


συμφωνω απολυτα μαζι σου.!

#8   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:30

Αν σου πω οτι εχω μπει και εγω στην σκεψη να το παρω μεχρι να δω τι θα βγαλει η apple τον οκτωμβριο γιατι εχω βαρεθει το σερφαρισμεμα πανω στο iphone (κουραζει)αλλα με σταματουν 3 πραγματα λειτουργικο ,ποιοτητα κατασκευης και μεταπωληση..

#9   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:38

Αν σου πω οτι εχω μπει και εγω στην σκεψη να το παρω μεχρι να δω τι θα βγαλει η apple τον οκτωμβριο γιατι εχω βαρεθει το σερφαρισμεμα πανω στο iphone (κουραζει)αλλα με σταματουν 3 πραγματα λειτουργικο ,ποιοτητα κατασκευης και μεταπωληση..

φιλε δεν θα ξερεις τι σου γινεται με την διαφορα.. μερα με νυχτα.

Για μενα τελος το iphone. θα κρατησω μονο ενα ipod που εχω μονο και μονο για το facetime αν και το tango την κανει την δουλεια του..

βλεπω το topic να το κλειδωνουν χωρις λογο οι αρχηγοι εδω μεσα...

#10   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:40

Αν θες να κάνεις σύγκριση .. περίμενε το φθινόπωρο και θα τα ξαναπούμε!

Στα σημερινά δεδομένα, σύγκρινε οθόνη Htc One X με S3 και έλα να μιλήσουμε!

#11   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:42

φιλε δεν θα ξερεις τι σου γινεται με την διαφορα.. μερα με νυχτα.

Για μενα τελος το iphone. θα κρατησω μονο ενα ipod που εχω μονο και μονο για το facetime αν και το tango την κανει την δουλεια του..

βλεπω το topic να το κλειδωνουν χωρις λογο οι αρχηγοι εδω μεσα...


δεν νομιζω να κλειδωθει το θεμα.! για πιο λογο? παντως σε αυτα που λες συμφωνω μαζι σου.! δεν ξερεις ποσο χαρηκα που επιτελους ξεκολησα απο το τελμα που με ειχε ριξει η apple.!

#12   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:43

Αν θες να κάνεις σύγκριση .. περίμενε το φθινόπωρο και θα τα ξαναπούμε!

Στα σημερινά δεδομένα, σύγκρινε οθόνη Htc One X με S3 και έλα να μιλήσουμε!


η οθονη του hox ειναι κιντερ εκπληξη...δεν ξερεις τι θα σου κατσει....
παντως ειναι τα δυο καλυτερα αυτη τη στιγμη

#13   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:46

Αν θες να κάνεις σύγκριση .. περίμενε το φθινόπωρο και θα τα ξαναπούμε!

Στα σημερινά δεδομένα, σύγκρινε οθόνη Htc One X με S3 και έλα να μιλήσουμε!


φιλε το φθινοπωρο ειναι φθινοπωρο. ! για τωρα μιλαμε.! οσον αφορα το one x htc, η s amoled ειναι πολυ καλυτερη οπτικα σε ολους τους τομεις.! τα εχω συγκρινει ασε. και απο την αλλη htc. τα λεει ολα. καποια εποχη ηταν καλη. τωρα, αστα βραστα που λενε. τι να μας πει....

#14   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:47

Φίλε, τα βλέπω κάθε μέρα! Με φουλ φωτεινότητα και στα 2! Απλά το Htc είναι μακριά!

#15   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 00:49

Φίλε, τα βλέπω κάθε μέρα! Με φουλ φωτεινότητα και στα 2! Απλά το Htc είναι μακριά!


ειναι σιγουρα ΜΑΚΡΙΑ...! αλλα πιο πισω... :) ε οχι ρε φιλε να μας βγαλεις και το one x, καλυτερο απο το s3. ελεος.! τα εχουμε δουλεψει και τα 2. μην μας τρελαινεις. οχι οτι δεν ειναι καλο, αλλα σιγουρα οχι καλυτερο. στα παντα ομως.!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες