Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Samsung Galaxy S III, Τα ψεμματα τελειωσαν !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2012 - 11:33

Η αληθεια ειναι οτι το ανεβαινει συνεχως το google play μα εχει δρομο ακομα ,και θα συμφωνησω με τον parafro4 , oτι τελικα το μεγαλο ατου toy appstore ειναι οτι ολα γραφονται για μια συσκευη...αλλα και στο appstore το 40% των εφαρμογων σαβουσες ειναι τελικα...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 11:36

alex οι εφαρμογες ειναι ιδιες πανω κατω και στα δυο stores....καποτε υπηρχε χασμα μεταξυ των δυο πλεον οχι....υπαρχουν και εφαρμογες πχ tapatalk που εχουν μεγαλυτερη υποστήριξη στο android σε σχεση με το ios...
εκει που υπερισχύει το app store ειναι
1)στο ελεγχο των εφαρμογων (βεβαια κ εκει υπαρχουν κατι x-ray, iklania και κατι αλλες σαβουρες)
οπως και 2)στο οτι οι εφαρμογες ειναι γραμμενες για μια συσκευη και οχι για 128946435 οπως στο android.... γινετε ενα μπαχαλο που και που με τις αναλυσεις και τις συμβατοτητες...

κατα τα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις καποια εφαρμογη στο gplay... εγω οτι ειχα στο 4 εχω τα ιδια και στο s3


Δεν εννοούσα μόνο σε επίπεδο όγκου εφαρμογών. Αλλά γενικότερα σύγκρινα τα 2 stores. Και εννοείται έχεις δίκιο και για τα 2 που λες.. Επίσης γενικότερα το στορ είναι λίγο ό,τι να ναι.. Στο appstore μπαίνω με ευχαρίστηση και βλέπω ένα ωραίο περιβάλλον.. Aντίθετα μπαίνεις εδώ μέσα https://play.google....re?hl=el&tab=w8 και άντε να ψάχνεις τώρα για εφαρμογές.

#198   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 09/08/2012 - 11:59

Να πω κι εγω τη γνώμη μου για το conflict που έχετε το τελευταίο διάστημα. Το android είναι δυσχρηστο για το μέσο χρήστη. Γλώσσα θες να αλλάξεις και σου παίρνει 5 λεπτά να βρεις το μενού. To ios είναι πολυ εύχρηστο, έχει μεγάλα εικονίδια και δεν χρειάζεσαι να πατάς την οθονη με ακριβεια για να πετύχεις το εικονίδιο που θες. Πολλές φορές σε κινητά φίλων, κυρίως htc, δυσκολευομουν πολυ στην πλοήγηση στο μενού. Το samsung είναι κάπως καλύτερα.

Επίσης το AppStore είναι μπροστα απο το google market καθώς ακόμα και εφαρμογές που υπάρχουν και στα δυο κυκλοφορούν πρώτα για iOS και μετα απο καιρο για Android. υπάρχουν παιχνίδια επώνυμα που δημιουργούνται για το iOS και μετα είτε δεν κυκλοφορούν καθόλου για το android είτε τα port τους είναι άσχημα και πρόχειρα.(πχ Fruit Ninja).

Εγω έχω το 4, που έχει 1ghz ΜΟΝΟΠΥΡΗΝΟ. Το έχω στην 5.1.1, με αρκετές εφαρμογές-παιχνίδια και δεν μου φαίνεται αργο. Αν το 4s ανοίγει τις ρυθμίσεις σε 2" ενω το δικο μου σε 3" δεν με δυσκολεύει στη καθημερινότητα. Να πληρώσω 4πυρηνο επεξεργαστή για ποιο λόγο; Για να στέλνω mail? για να ακούω μουσική; Για να βλέπω βιντεακια στο YouTube? και η ram που έχουν τα Android είναι απαραίτητη αλλιώς θα ήταν αργοκινητα

Android παίρνουν αυτοι που το iOS τους φαίνεται περιοριστικό(αν και οι περισσότεροι δεν χρησιμοποιούν τα features του android) και αυτοί που θαμπωνονται απο τα νούμερα. Τι κινηταρα είναι αυτη με 1.5ghz τετραπυρηνο. Ουαου.

Φυσικά μην σας ξεγελαει το ποσοστό του android στην αγορα καθώς κυκλοφορούν κινητα απο 100€ που ζήτημα να μπορούν να αντέξουν μια απο τις καινούριες εφαρμογές και όσοι τα έχουν είναι για τηλέφωνο, SMS και Facebook.

#199   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2012 - 13:50

βασικα κατσε να στο αναλυσω γιατι δεν θα το πιασεις...

καταρχην ο ορος γλαστρα ειναι χαιδευτικο γιαυτες τις κοπελες που δουλευουν πορτα και το μονο που κανουν ειναι να καθονται ορθιες μπροστα στη πορτα και απλα να χαμογελανε... εχει τυχει να ρωτησω κοπελα τι δουλεια κανει και να μου απαντησει γλαστρα στο ταδε μαγαζι... δεν ειναι υποτιμιτητικο...
δευτερον το ξανθια το ειπα γιατι η κοπελα που δουλευε σημερα ηταν ξανθια... αν ηταν μελαχρινη θα ελεγα για μελαχρινη....

παμε και στο ζουμι τωρα... ανεφερες οτι ειδες 50 με iphone κτλ κτλ κ εγω σου ανεφερα ενα παραδειγμα για να σου δειξω οτι ναι μεν το iphone πουλαει τρελλα αλλα αυτο δε σημαινει οτι οσοι το αγοραζουν ξερουν και τις δυνατοτητες του... ειναι ομορφο ειναι μοδα ειναι ευκολο κτλ κτλ...το ιδιο φυσικα συμβαινει και με τις αλλες συσκευες πχ s3... δε σημαινει οτι οσοι το αγοραζουν ξερουν και για ποιο λογο το αγοραζουν και ειναι πιο ψαγμενοι...
επισης και φερραρι κυκλοφορουν λιγες δεν σημαινει οτι ειναι χειροτερες απο τα opel που βλεπεις παντου... και για να προλαβω το κομπλεξικο σχολιο σου δεν λεω οτι το s3 ειναι φερραρι και το iphone opel... απλα στο λεω για να σου πω οτι το παραδειγμα με τα 50 iphone δε λεει τιποτα απολυτος εκτος του οτι το iphone πουλαει...

και τελος αν ηθελα να πουλησω μουρη( ασε που δεν ειμαι 17-18 για να θελω να πουλησω μουρη μηπως και με κοιταξει καμια πιτσιρικα) δεν θα αγοραζα ουτε samsung ουτε iphone... θα αγοραζα vertu...


Μαλιστα
Αυτη ειναι η αναλυση
Δηλαδη εγω επρεπε να κατσω να εναλυσω τι ηθελε να πει ο πολυμηχανως ποιητης
Δεν ειμαστε ολοι επιστημονες βλεπεις

Ενα θα σχολιασω
Ας βγαλουν φεραρι στην τιμη του οπελ και αν ξαναδεις στο δρομο οπελ να μου φτυσουν ολοι στο φορουμ
Το s3 ειναι περιπου στην ιδια τιμη με το 4s και παλι βλεπουμε 4s
To s2 ειναι πιο φτηνο και παλι ομως iphone πουλανε

Αμφιβαλω αν εισαι πανω απο 15 ωρες ωρες με αυτα που λες

#200   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 14:25

Μαλιστα
Αυτη ειναι η αναλυση
Δηλαδη εγω επρεπε να κατσω να εναλυσω τι ηθελε να πει ο πολυμηχανως ποιητης
Δεν ειμαστε ολοι επιστημονες βλεπεις

Ενα θα σχολιασω
Ας βγαλουν φεραρι στην τιμη του οπελ και αν ξαναδεις στο δρομο οπελ να μου φτυσουν ολοι στο φορουμ
Το s3 ειναι περιπου στην ιδια τιμη με το 4s και παλι βλεπουμε 4s
To s2 ειναι πιο φτηνο και παλι ομως iphone πουλανε

Αμφιβαλω αν εισαι πανω απο 15 ωρες ωρες με αυτα που λες


τo s3 κυκλοφορει μονο δυο μηνες σε σχεση με το 4s
το s2 πουλησε πολυ περισσοτερο απο το αναμενομενο αλλα δεν ηταν ευκολο καποιος να δωσει 600 η 500 η 400 για samsung ποσο μαλιστα οταν η προιστορια της sam ηταν
αστα να πανε...
η samsung προσπαθει να φτιαξει ονομα στα κινητα...αλλιως ηταν τα πραγματα πριν 2 χρονια και αλλιως ειναι τωρα και λογικα αλλιως θα ειναι και μετα απο δυο χρονια...

η samsung δειχνει οτι ειναι σε καλο δρομο...με το καιρο ανεβαινει,τωρα το που θα φτασει κανεις δεν ξερει...

ναι παραδεχομαι οτι εχει ενα θεμα με τα υλικα κατασκευης αλλα ποιος κατασκευαστης δεν εχει κολληματα...(τα πλαστικα του s3 ειναι polycarbonate καμια σχεση με τα πλαστικα του s2)

#201   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 15:07

Δεν ξέρω τι γίνεται στο εξωτερικό.. αλλά εδώ οι εταιρίες κινητής προωθούν και περισσότερο το iPhone δίνοντας πολύ καλύτερες επιδοτήσεις σε σχέση με το galaxy s και το note.

#202   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/08/2012 - 15:57

μα δεν ειπε κανενας οτι κυκολοφορουν περισσοτερα samsung απο iphone...

για πανε μια βολτα στο brulee και πες την ξανθια γλαστρα στην πορτα να σου δειξει το κινητο της...

iphone 4 η 4s ροζ θηκη με στρασακια...και να ηταν μονο αυτη...

ειναι γνωστο οτι εχει γινει σουπα το iphone

...
Για τις ξανθιες που τις ειπες και γλαστρες τι να σου πω, φανερωνει το "υψηλο" επιπεδο σου
Το σχεση εχει ρε αγορινα αν ειναι ξανθια μελαχρινη ψηλη κοντη που δουλευει ή αν τις αρεσουν τα στρας ή τα bumpers? ελεος δηλαδη!
Βασικα τι σχεση εχει αν ειναι αντρας ή γυναικα και φερνεις τετοιο παραδειγμα;
Ακομα και για το ΝΟΚΙΑ 2100 πριν 8 χρονια υπηρχαν του κοσμου τα αξεσουαρ με στρας κλπ αλλα βεβαια τωρα το iphone ειναι γελειο ετσι;
Επισης αφου το θετεις ετσι και υποτιμας τος ξανθιες και τις προσβαλεις θα σου πω οτι η ξανθια ειναι περισοτερο εξυπνη απο εσενα αφου πηρε iphone και οχι κορεατικη πλαστικη απομιμηση
...

Καθ' ότι ξανθιά με ροζ θήκες και στρασάκια δεν μπορούσα να μην σχολιάσω :P
Καταρχάς, όσον αφορά την παραδοχή ξανθιά = χαζή δεν θα επεκταθώ γιατί όταν από μωρό ακούς ανέκδοτα για ξανθιές κάποια στιγμή στην ηλικία των 7-10 χρόνων περίπου το έχεις συνηθίσει πια και δεν σε προσβάλλει. (Αν είσαι βαμμένη ξανθιά 20άρα τότε δεν έχεις συμπληρώσει 7-10 χρόνια ώστε να το αποδεχτείςκαι συνεπώς σ' ενοχλεί)

Έχω στην κατοχή μου ένα iPhone 4S που το χρησιμοποιώ ως το προσωπικό μου κινητό, κι ένα Galaxy S3 που είναι το τηλέφωνο που μου παρέχει η εταιρεία μου.

Παρεμπιπτόντως και τα δυο κινητά μου έχουν πάνω τους κάτι ροζ (είτε bumper είτε θήκη) και φυσικά έχουν στρας. Αυτό σε συνδυασμό με το χρώμα των μαλλιών μου δεν αναιρεί το γεγονός ότι έχω πτυχίο στην Επιστήμη Υπολογιστών, αντίστοιχο μεταπτυχιακό και προγραμματίζω για μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες πληροφορικής στην Ελλάδα. Σημαίνει απλά ότι αυτό που κάνω το κάνω με στυλ ;)

Τα δυο κινητά είναι η μέρα με την νύχτα και δεν εννοώ ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο, αλλά ότι έχουν διαφορετική φιλοσοφία. Όταν πρωτοπήρα το 4S ενθουσιάστηκα με την οθόνη του, αλλά ακριβώς το ίδιο έπαθα και με το S3. Δεν νομίζω ότι μπορώ να τα συγκρίνω και ούτε και μ΄ενδιαφέρει. Εφόσον κανένα από τα 2 δεν με κάνει να νιώθω ότι βλέπω pixels, το αν το ένα έχει "200pixels" περισσότερα από το άλλο είναι απλά τροφή για τσακωμούς.

Όσον αφορά το μέγεθος της οθόνης μπορώ να πω ότι είναι εντυπωσιακό το μέγεθος του S3, αλλά δεν είναι πρακτικό. Από την άλλη όταν κοιτάω το iPhone αφού έχω χρησιμοποιήσει το S3 μου φαίνεται σαν μπιμπελό.

Στο θέμα του λειτουργικού η διαφορά είναι τεράστια. Απευθύνονται σε τελείως διαφορετικό κοινό, αν κι αυτό το ξέρουμε όλοι εδώ μέσα.

Σαν εμφάνιση το 4S είναι πιο όμορφο, ειδικά για γυναίκα, αλλά και το S3 παρόλο το μέγεθός του δεν είναι αυτό που λέμε γκουμούτσα στην καθομιλουμένη. Επίσης το 4S φαίνεται λιγότερο ψεύτικο από το S3 λόγω του γυαλιού.

Αν με ρωτούσατε πιο προτιμάω από τα δυο, θα έλεγα και τα δυο. Η χρήση τους είναι ακριβώς αυτή που τους κάνω: το iPhone είναι φτιαγμένο για να είναι το προσωπικό μου κινητό, να το χρησιμοποιώ καθ' όλη την διάρκεια της ημέρας χωρίς να σπάω το κεφάλι μου για τα πιο απλά και συνηθισμένα πράγματα και χωρίς να ανησυχώ για κολλήματα (γι' αυτό και σταμάτησα εδώ και 2 χρόνια να του κάνω jailbreak). Το S3 από την άλλη είναι φτιαγμένο για να είναι το εργαλείο μου την ώρα που εργάζομαι, στο οποίο μπορώ να κάνω την όποια παραμετροποίηση θέλω και να το φτιάξω στα μέτρα μου χωρίς τις παραξενιές της apple.

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 09/08/2012 - 16:00


#203   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/08/2012 - 20:53



Απλά...



ΧΑΧΑΧΑΧΑ Το siri ίσως μόνο αυτό μπορεί να απαντήσει... (Ένταξει πλάκα κάνω οχι οτι το galaxy τα καταφερνει καλύτερα). και στα δυο πρέπει να έχεις την προφορά...


Λοιπόν και εγώ ήμουν ένας από τους χρήστες του iphone 4s και λόγω οθόνης και περιορισμών του 4s πήγα, πολύ δειλα, στο galaxy s3. Πιστεύω τώρα όμως οτι είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Αυτά που με κάνουν να είμαι ευχαριστημένος τελικά ειναι:

α) ΟΘΟΝΑΡΑ και σε μέγεθος και σε ανάλυση και σε αφή και σε χρώματα,
β) Επεκτάσιμη μνήμη. Μπορώ να έχω πλέων οσα giga θέλω.
γ) Επιτέλους drag n drop σε όλα τα αρχεία. Μουσική,βιντεο,φωτογραφίες κλπ (Τέλος το itunes)
δ) Μεταφορά αρχείων απο κινητό σε κινητό. (και οχι με bluetooth αλλά με wifi direct. Εκεί να δείτε ταχύτητες)
ε) Σχεδιασμός. Καμμια σχέση με την παντόφλα που λένε πολλοί. Πιο ελαφρύ και πιο λεπτό από το 4s

Και εγώ έλεγα σε άλλους "το iphone δεν το αλλάζω κλπ.". Μέχρι που πήρα το s3

#204   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 20:55

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Το siri ίσως μόνο αυτό μπορεί να απαντήσει... (Ένταξει πλάκα κάνω οχι οτι το galaxy τα καταφερνει καλύτερα). και στα δυο πρέπει να έχεις την προφορά...


Λοιπόν και εγώ ήμουν ένας από τους χρήστες του iphone 4s και λόγω οθόνης και περιορισμών του 4s πήγα, πολύ δειλα, στο galaxy s3. Πιστεύω τώρα όμως οτι είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Αυτά που με κάνουν να είμαι ευχαριστημένος τελικά ειναι:

α) ΟΘΟΝΑΡΑ και σε μέγεθος και σε ανάλυση και σε αφή και σε χρώματα,
β) Επεκτάσιμη μνήμη. Μπορώ να έχω πλέων οσα giga θέλω.
γ) Επιτέλους drag n drop σε όλα τα αρχεία. Μουσική,βιντεο,φωτογραφίες κλπ (Τέλος το itunes)
δ) Μεταφορά αρχείων απο κινητό σε κινητό. (και οχι με bluetooth αλλά με wifi direct. Εκεί να δείτε ταχύτητες)
ε) Σχεδιασμός. Καμμια σχέση με την παντόφλα που λένε πολλοί. Πιο ελαφρύ και πιο λεπτό από το 4s

Και εγώ έλεγα σε άλλους "το iphone δεν το αλλάζω κλπ.". Μέχρι που πήρα το s3


Aλήθεια.. Μέχρι πόσο επέκταση με sd μπορεί να κάνει κάποιος με το σ3?

#205   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/08/2012 - 20:59

Απλά το iPhone έγινε πολύ πετυχημένο και στη μόδα και λόγω μαρκετινγκ , και λόγω design , ποιότητα κατασκευής, λόγω ότι το έβγαλε μια εταιρία που άρχισε να παίρνει τα πάνω της από πριν με το iPod κτλ... Και λογικό ήταν μετά από αυτό, να αρχίσουν να το παίρνουν και πολλές γλάστρες που δεν έχουν ιδέα όπως αναφέρθηκε.. Και εγώ ξέρω πολλές κοπελες που το έχουν και δεν έχουν περάσει ούτε μία εφαρμογή.. το έχουν απλά για τηλέφωνα και sms (άντε ίσως να τους έχω περάσει εγώ το facebook μόνο). Αλλά δεν νομίζω ότι σημαίνει κάτι αυτό.. Απλά μαζί με αυτούς που το παίρνουν γιατί τους αρέσει το λειτουργικό και το χρησιμοποιούνε , υπάρχουν και πολλοί και κυρίως πολλές που το παίρνουν απλά επειδή είναι ωραίο και το έχουν πολλοί.

Σε 10 χρόνια μπορεί αυτό να γίνει με κάποιο άλλο που θα μπορεί να φτάσει το iPhone και στην ποιότητα κατασκευής, design σε συνδιασμό με ένα πολύ καλό λειτουργικό και εύχρηστο.


Το iphone έγινε πετυχημένο σε μια εποχή που όντως είχε την καλύτερη ποιότητα αφής οθόνης, ευκολία π.χ. να στείλεις ένα email κ.λ.π.

Έμεινε μόνο εκεί όμως. Τώρα ξύπνησαν πολλοί.......... κατασκευαστές ;)

#206   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:06

Aλήθεια.. Μέχρι πόσο επέκταση με sd μπορεί να κάνει κάποιος με το σ3?


Μέχρι 64 νομίζω, αλλά μπορώ να έχω και 10 32άρες κάρτες στην τσέπη μου ;)

#207   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:08

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Το siri ίσως μόνο αυτό μπορεί να απαντήσει... (Ένταξει πλάκα κάνω οχι οτι το galaxy τα καταφερνει καλύτερα). και στα δυο πρέπει να έχεις την προφορά...


Λοιπόν και εγώ ήμουν ένας από τους χρήστες του iphone 4s και λόγω οθόνης και περιορισμών του 4s πήγα, πολύ δειλα, στο galaxy s3. Πιστεύω τώρα όμως οτι είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Αυτά που με κάνουν να είμαι ευχαριστημένος τελικά ειναι:

α) ΟΘΟΝΑΡΑ και σε μέγεθος και σε ανάλυση και σε αφή και σε χρώματα,
β) Επεκτάσιμη μνήμη. Μπορώ να έχω πλέων οσα giga θέλω.
γ) Επιτέλους drag n drop σε όλα τα αρχεία. Μουσική,βιντεο,φωτογραφίες κλπ (Τέλος το itunes)
δ) Μεταφορά αρχείων απο κινητό σε κινητό. (και οχι με bluetooth αλλά με wifi direct. Εκεί να δείτε ταχύτητες)
ε) Σχεδιασμός. Καμμια σχέση με την παντόφλα που λένε πολλοί. Πιο ελαφρύ και πιο λεπτό από το 4s

Και εγώ έλεγα σε άλλους "το iphone δεν το αλλάζω κλπ.". Μέχρι που πήρα το s3


Εχω δει και εγω το Note και σε συγκριση με το 4ς μπορω να πω οτι δεν συγκρινονται.Αυτο το αναφέρω γιατι ισχύουν ακριβως τα παραπάνω που αναφέρει ο φίλος.Tο iphone 5 or new iphone δεν θα έχει την ανάλυση που έχει το note ( 1280χ800).Μάλλον μας κάνει πλάκα η αpple .Ακόμα θα αναφέρω το ios οτι είναι καλύτερο γιατι δεν έχει widgets και σαφως δεν έχει flash player ,αυτα τα δύο κάνουν κάποια lags.Σαν συμπέρασμα θα πω οτι το note,s3,s2 είναι πιο η/υ ενω το iphone πιο κινητο και δεν μιλάω για το μέγεθος αλλα για τα features.Μαλλον θα παώ και εγώ προς android αλλα αν το iphone 5 είνα "αναβαθμισμένο" τότε θα επιλέξω apple.

#208   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 21:12

Μέχρι 64 νομίζω, αλλά μπορώ να έχω και 10 32άρες κάρτες στην τσέπη μου ;)


Θα γράψω κάτι παρόμοιο που εγραψα σε άλλο τοπικ. Προσωπικά 1000 φορές προτιμώ να μην έχει sd card ώστε το κινητό να δείχνει κάπως πιο ενιαίο. Και δεν μου αρέσει να δουλεύω με sd cards... να περιμένεις να φορτώσει.. ίσως αν είναι φουλ να γίνεται λίγο πιο αργό.. ή μετά από χρόνια χρήσης να μην δουλεύει καλά και να πρέπει να τη φυσάς όπως κάναμε παλιά και με τις κασέτες του gameboy :P

Μου αρέσει περισσότερο η πολιτική που έχει η apple να βγάζει συσκευές με 16, 32 και 64 από την αρχή που να είναι ενσωματωμένη η μνήμη.. Το ξέρω ότι έχει μειονέκτημα το υψηλότερο κόστος αλλά το προτιμώ.

#209   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 09/08/2012 - 23:28

Θα γράψω κάτι παρόμοιο που εγραψα σε άλλο τοπικ. Προσωπικά 1000 φορές προτιμώ να μην έχει sd card ώστε το κινητό να δείχνει κάπως πιο ενιαίο. Και δεν μου αρέσει να δουλεύω με sd cards... να περιμένεις να φορτώσει.. ίσως αν είναι φουλ να γίνεται λίγο πιο αργό.. ή μετά από χρόνια χρήσης να μην δουλεύει καλά και να πρέπει να τη φυσάς όπως κάναμε παλιά και με τις κασέτες του gameboy :P

Μου αρέσει περισσότερο η πολιτική που έχει η apple να βγάζει συσκευές με 16, 32 και 64 από την αρχή που να είναι ενσωματωμένη η μνήμη.. Το ξέρω ότι έχει μειονέκτημα το υψηλότερο κόστος αλλά το προτιμώ.


Respect το σχολιο με το gameboy! Με γυρισες χρονια πισω...

You'll Never Walk Alone


#210   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 01:00

Θα γράψω κάτι παρόμοιο που εγραψα σε άλλο τοπικ. Προσωπικά 1000 φορές προτιμώ να μην έχει sd card ώστε το κινητό να δείχνει κάπως πιο ενιαίο. Και δεν μου αρέσει να δουλεύω με sd cards... να περιμένεις να φορτώσει.. ίσως αν είναι φουλ να γίνεται λίγο πιο αργό.. ή μετά από χρόνια χρήσης να μην δουλεύει καλά και να πρέπει να τη φυσάς όπως κάναμε παλιά και με τις κασέτες του gameboy :P

Μου αρέσει περισσότερο η πολιτική που έχει η apple να βγάζει συσκευές με 16, 32 και 64 από την αρχή που να είναι ενσωματωμένη η μνήμη.. Το ξέρω ότι έχει μειονέκτημα το υψηλότερο κόστος αλλά το προτιμώ.


η apple δεν σου δινει το δικαιωμα του να επιλεξεις τι θελεις. και αυτο ειναι λαθος. :)

Το iphone έγινε πετυχημένο σε μια εποχή που όντως είχε την καλύτερη ποιότητα αφής οθόνης, ευκολία π.χ. να στείλεις ένα email κ.λ.π.

Έμεινε μόνο εκεί όμως. Τώρα ξύπνησαν πολλοί.......... κατασκευαστές ;)


πολυ σωστα.! το iphone ηταν συσκευαρα, σε εποχες mio, και ομνια με windows mobille. τωρα οπως πολυ σωστα ομως ειπες ξυπνησαν και αλλοι. και τι ΑΛΛΟΙ...... βλεπε google....!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες