Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Samsung Galaxy S III, Τα ψεμματα τελειωσαν !


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   indianajones

indianajones

    iPH newbie

  • Pip
  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/07/2012 - 01:09

ο καθενας οτι τον βολευει αλλα οχι να μην αλλαξουμε κινητο για να χρησιμοποιουμε ολα τα forums του iphonehellas...


ΕΛΕΟΣ...

Τελευταία επεξεργασία από: indianajones, 25/07/2012 - 01:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 01:10

Δημοκρατία έχουμε! Άρα, ώπου θέλω γράφω, όπως κι εσύ!

Πήρες το S3, να το χαρείς και μπράβο σου! Αλλά, αφού λες να μη γράφω εδώ, εσύ τι γυρεύεις σε φόρουμ για iPhone?


εαν αναφερεσε σε εμενα οπως θα δεις εχω πανω απο 1000 μυνηματα, αρα μπορω να θεωρουμαι ενεργο μελος του φορουμ. απο την αλλη μαλλον παλι κανεις λαθος, αφου το φορουμ δεν ειναι μονο για iphone αλλα και για αλλες συσκευες της apple. και αν διαβασες εχω και ενα ipadaki 3. αρα δεν θα σταματησω να ειμαι ενεργο μελος του φορουμ.! οτι αλλη απορια εχεις, ελευθερα....

#33   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 01:15

Εγω παντως ουτε καταπιεζομαι απο την Apple( ισα ισα που γουσταρω το JB) , αλλα ουτε θελω κινητο 5ιντσες( τεραστιο και αβολο δηλαδη). Παρολαυτα μια μικρη αυξηση της οθονης θα ειναι καλοδεχουμενη, αλλα οχι να γινουμε και Note, ελεος!!!
Επισης η retina οθονη με καλυπτει απολυτα και το ιδιο ακριβως ισχυει για τη Ram και τους πυρηνες κτλ( παντα βασει των καθημερινων αναγκων μου).
Κανεις δεν αντιλεγει οτι το Galaxy ειναι σουπερ κινητο, αλλα το iPhone δεν το αλλαζω:-)
Εξαλλου αν αλλαξω κινητο κι εγω ( οπως εσεις) θα καταληξω να ποσταρω στο IPH μονο στο Bla-Bla , προσπαθωντας να πεισω τα υπολοιπα μελη της Apple-users κοινοτητας οτι το εχω μεγαλυτερο απο αυτους...

PS μην αρχισετε τωρα να λετε για BT και Flash , αυτα εχουν ηδη πεθανει, απλα δεν το ξερουν ακομα


δεν βγαλαμε και το iphone μαπα. αν ειναι δυνατον. λεμε ομως οτι πρωτον εχει μεινει πολυ πισω σχεδιαστικα, και ειναι ενα λουκετο απο την μανα του.! ο καθενας δεχομαι οτι αναλογα με τις αναγκες τις καθημερινες του εχει και το καταλληλο εργαλειο. στο τελος οπως παει το iphone θα μπορουμε να παιρνουμε απλα κανενα τηλεφωνακι, αντε να διαβαζουμε και καμια εφημεριδα. αν δεν μας βγουν τα ματια. για αυτα ειναι σουπερ.!

#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/07/2012 - 01:42

Εντάξει πέρα από τα άλλα που είναι γνώμες του καθενός.. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να αλλάξω λειτουργικό.. Έχει android η μάνα μου και ε΄χω δει και από φίλους.. Δεν με βολεύει καθόλου.. Μου θυμίζει λίγο το "ό,τι νά ναι" των windows.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.. ποιότητα κατασκευής γιατί δεν έχει κανένα άλλο κινητό παρά μόνο το iPhone?? Παίρνεις μια πλαστικούρα και δεν το χαίρεσαι και με τν πάροδο του χρόνου φθείρετε πιο εύκολα σε αντίθεση με το iPhone.. Βέβαια αν σου πέσει κάτω οκ την έκατσες..

#35   torter10

torter10

    iPH Contributor

  • 1.404 μηνύματα
  • Twitter:@torter11
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 25/07/2012 - 01:52

Παιδιά το S3 θα το προτιμούσα για έναν λόγο: έχει πολύ χαμηλότερο SAR από το 4S, γιατί πέρα από τις Retina οθόνες και τα ελάχιστα lag του iOS σε σχέση με τα Android, η υγεία μας μετράει πάνω από όλα!

Τελευταία επεξεργασία από: torter10, 25/07/2012 - 01:53


#36   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 25/07/2012 - 03:42

Μόνο τεχνολογικά μπορείτε να συγκρίνεται τα κινητά της apple με αυτα των άλλων εταιρειών....
Σίγουρα αυτη τη στιγμη η apple είναι πίσω...Άρα περιμένουμε....ή πάμε στην άλλη όχθη ANDROID!!!Καθαρά θέμα επιλογών χρημάτων γουστου κλπ δεν είναι θέμα τσακομου προς θεού!!!
Τώρα όσον αφορά το κλειδωμενα-χρηματοκιβώτια κλπ κλπ δλδ το εν λόγω πρόβλημα δεν το βρίσκουμε στα android;γιατι έχουν γεμίσει τα φορουμ των κοινοτήτων android με κουβέντες για root etc....;
Κακά τα ψέματα αυτη τη στιγμη τεχνολογικά η samsung είναι με το s3 πολυ μπροστα!!!!
Η apple πουλάει με το marketing του να κρατάω ένα fashion symbol για τους αδαείς κ το λειτουργικό σύστημα (iOS) για εμας που ξέρουμε τι σημαίνει jailbreak cydia etc!!!!
Διαλέγεις κ παίρνεις...η περιμένεις ή λες είμαι στην αιχμή της τεχνολογίας!!!

#37   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 09:03

Μόνο τεχνολογικά μπορείτε να συγκρίνεται τα κινητά της apple με αυτα των άλλων εταιρειών....
Σίγουρα αυτη τη στιγμη η apple είναι πίσω...Άρα περιμένουμε....ή πάμε στην άλλη όχθη ANDROID!!!Καθαρά θέμα επιλογών χρημάτων γουστου κλπ δεν είναι θέμα τσακομου προς θεού!!!
Τώρα όσον αφορά το κλειδωμενα-χρηματοκιβώτια κλπ κλπ δλδ το εν λόγω πρόβλημα δεν το βρίσκουμε στα android;γιατι έχουν γεμίσει τα φορουμ των κοινοτήτων android με κουβέντες για root etc....;
Κακά τα ψέματα αυτη τη στιγμη τεχνολογικά
η samsung είναι με το s3 πολυ μπροστα!!!!
Η apple πουλάει με το marketing του να κρατάω ένα fashion symbol για τους αδαείς κ το λειτουργικό σύστημα (iOS) για εμας που ξέρουμε τι σημαίνει jailbreak cydia etc!!!!
Διαλέγεις κ παίρνεις...η περιμένεις ή λες είμαι στην αιχμή της τεχνολογίας!!!


Πολύ σωστός.

#38   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/07/2012 - 09:10

Και τα 2 καλά αλλά δεν γίνεται τώρα σύγκριση 4s με το s3.

Μια λέξη θα πω για το νέο iPhone και όποιος κατάλαβε-κατάλαβε. << Sharp >>
Όταν η sharp έβγαλε τα gx20 ήταν 2 χρόνια μπροστά απο τα άλλα. Προσέξτε : 2 χρόνια μπροστά.
Το νέο iPhone θα έχει sharp οθόνη.

Μετά ας έρθει η amoled και θα δούμε



#39   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 25/07/2012 - 09:18

Για να λέει κάτι τέτοιο ο φίλος pantsos που απο όσο ξέρω έχει κονε με Foxconn άρα καλο είναι να περιμένετε!!!

#40   leonady2

leonady2

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/07/2012 - 09:58

Η αλήθεια είναι πως και εγω τον τελευταίο καιρό έχω μπει στην διαδικασία μήπως το επόμενο κινητό μου ήταν το s3. Έχοντας εδω και 3 χρόνια μόνο iphone όταν βλέπω το anroid μου βγαίνουν τα μάτια μιας και δεν μπορώ με τίποτα να το συνηθίσω. Δεν μπορώ να πω πως είμαι ο πλέον ειδικότερος για να πω πιο από τα δυο είναι καλύτερο αλλά ακούω εδω και λίγες μέρες που έχει κυκλοφορήσει το s3 ότι γίνεται μεγάλος ντόρος.
Όπως και να έχει ελπίζω να πάρω την σωστότερη απόφαση όταν έρθει εκείνη η στιγμή και να μην το μετανιώσω μετά.
Όσο για την κόντρα που σχηματίζεται μεταξύ σας ρε παιδιά νομίζω πως μιλάμε για τηλέφωνα και μόνο και δεν υπάρχει λόγος ούτε επιθετικοί να γινόμαστε προς τους άλλους ούτε να μιλάμε άσχημα.
Ο καθένας με όποιο λειτουργικό τον βολεύει και αυτό είναι όλο

Υ.Γ Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από κανέναν σας!

Τελευταία επεξεργασία από: leonady2, 25/07/2012 - 09:59


#41   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/07/2012 - 10:57

Τεχνικα πολυ ανωτερο το s3
Ποιοτικα πολυ ανωτερο το 4s
Απο software πολυ μα πολυ ανωτερο το iOS
Αν και δεν καταλαβα το σκοπο του τοπικ :)

#42   koustakis

koustakis

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 11:09

Ποιοτικά στην αίσθηση και μόνο το iphone δε συγκρίνεται, αλλά δε μπορώ να λέω την ποιοτικότερη της αγοράς μια συσκευή που όταν πέφτει βλέπω τη ζωή μου να περνάει μπροστά από τα μάτια μου! Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανείς με iphone χωρίς θήκη! Το software ο μακαρίτης ο Jobs είχε πει ότι το iOS όταν βγήκε ότι ήταν 5 χρόνια μπροστά, και σίγουρα όλοι συμφωνούμε. Αλλά από τότε οι καινοτομίες και η εξέλιξη έχουν μείνει σε χαμηλούς ρυθμούς ενώ μια ματιά στους ανταγωνιστές θα έπρεπε να προβληματίσει την ίδια την apple και να μην επαναπαύεται, επειδή αφού μας έμαθε να ψάχνουμε το καλύτερο όλα αυτά τα χρόνια δε γίνεται τώρα να μένει πίσω και περιμένει αφοσίωση. Η άποψη μου είναι ότι χρειάζεται ένας νέος Jobs! Η apple ξαναήταν στην κορυφή και έπεσε χωρίς αυτόν, αυτό τα λέει όλα!

#43   oboys10

oboys10

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/07/2012 - 13:17

Τον Οκτώβρη οι γαλαξίες θα γίνουν αστερόσκονη!

#44   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 25/07/2012 - 13:20

Τον Οκτώβρη οι γαλαξίες θα γίνουν αστερόσκονη!


δυστυχως με καλυτερη οθονη κ ενα κλικ πιο γρηγορο επεξεργαστη αυτο δε το πετυχαινεις............

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 25/07/2012 - 13:20


#45   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/07/2012 - 13:54

Κατανοω το χρηστη που ανοιξε το τοπικ.και γω κατοχος ipad και οι ιντσες του iphone απελπιστικα μικρες.για browsing μονοδρομος ο γαλαξιας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες