Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:03

Δεν πιστεύω να κοπήκαν τα δωρά :(


Ακόμα όχι βρε, απλά ο Πάνος έκανε το 600 χ 12 μήνες ενώ κανονικά εδώ στην Ελλάδα με τα δώρα βγαίνουν 14 μισθοί.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:04

δηλαδή ρε πάνο σοβαρά τώρα, πιστεύεις οτι είναι δυνατόν απο την αποταμίευση του μισθού των 800 ευρώ μπορείς να αγοράσεις δεύτερο σπίτι για επενδυση? Το πιστεύεις αυτό που λές ? Γιατί αν το πιστεύεις νομίζω κάτι δεν πάει καλά στο μυαλουδάκι σου?


Σου μιλησα για ζευγαρι...Και ναι το πιστευω γιατι το εχω δει με τα ματια μου...Αυτο το ζευγαρι με τα τοσα χρονια εργασιας το καταφερε..Και δεν σου μιλω για 2-3 εργασιας..Ειπαμε ενταξει..Ενα ευλογο χρονικο διαστημα

#153   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:05

Ακόμα όχι βρε, απλά ο Πάνος έκανε το 600 χ 12 μήνες ενώ κανονικά εδώ στην Ελλάδα με τα δώρα βγαίνουν 14 μισθοί.

μήπως στα πλαίσια της ορθής διαχείρησης έκοψε τα δώρα στους δικούς του???

#154   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:05

Δε χρειαζεται κομπιουτερακι παλικαρι μου ούτε για την απλη διαιρεση!

Να χαρω εγω επιχειρηματιες!

3.750 ευρω..Απο αυτα βγαζουμε τα κοινοχρηστα του σπιτιου 100 ευρω το μηνα (ρευματα, νερα κ.λ.π ) Παμε στα 3650.

Πρωτη δημοτικου: 3750-12*100=2550



ναι οντως ο δαιμονας του αριθμολογιου...Παντως φαντασου εαν εγω εβγαλα 100 ευρω το μηνα ξεχνωντας να κανω τον χρονο τοτε η οικονομια για αγορα iphone ειναι ακομη πιο δυσκολη...

#155   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:06

Σου μιλησα για ζευγαρι...Και ναι το πιστευω γιατι το εχω δει με τα ματια μου...Αυτο το ζευγαρι με τα τοσα χρονια εργασιας το καταφερε..Και δεν σου μιλω για 2-3 εργασιας..Ειπαμε ενταξει..Ενα ευλογο χρονικο διαστημα

να διευκρινίζεις άλλη φορά, γιατι μιλάς για μισθό 800 ευρώ όχι για δύο μισθούς των 800 ευρώ, έχει διαφορά ξέρεις. Και δε νομίζω να στερήθηκαν και πολλα όταν ήταν παχιές οι αγελάδες με 1600ευρώ το μήνα για να μου πείς οτι κάναν και άθλο...

#156   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:09

Καλα οτι προσεξατε τις πραξεις και οχι την ουσια στο περιεχομενο των λογων του με εντυπωσιαζει..ξεχασε να προσμετρησει και το επιτοκιο της ε.κ.τ που αναμενεται να αυξηθει μια ποσοστιαια μοναδα.αυτο που το βαζετε?

#157   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:11

να διευκρινίζεις άλλη φορά, γιατι μιλάς για μισθό 800 ευρώ όχι για δύο μισθούς των 800 ευρώ, έχει διαφορά ξέρεις. Και δε νομίζω να στερήθηκαν και πολλα όταν ήταν παχιές οι αγελάδες με 1600ευρώ το μήνα για να μου πείς οτι κάναν και άθλο...



Δεν εχω δει ομως πολλα ζευγαρια με τον ιδιο η ακομα και μεγαλυτερα εσοδα να εχουν προβει σε αναλογες κινησεις...Και επισης ναι δυσκολευει ακομα πιο πολυ οταν εχεις να εμγαλωσεις παιδια

#158   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:11

Θα βρεθει τωρα κανενας παλαβος οτι δεν ειναι μια μοναδα ειναι μιση και θα με στελει τελειως :P

#159   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:13

Δεν υπάρχει λογική στην συνέχιση της κουβέντας υπό αυτή τη βάση γιατί:

1)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος κατά τη γνώμη μου που θεωρεί ότι αν ένας άνεργος πάρει ένα κινητό 700 ευρώ κάνει καλά.
2)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος που παίρνει καταναλωτικό για να πάρει iPhone.
3)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος που έχει 700 ευρώ στην άκρη και τα χαλάει όλα για να πάρει iPhone και δεν κρατάει κάτι για μια αναποδιά

και άλλα πολλά.

Το κακό που μας έχει κάνει το μάρκετινγκ είναι ότι παίρνουμε κάποιο είδος πολυτελείας και για να ξεφύγουμε από τις τύψεις μας λέμε ότι είναι κάτι που το θέλαμε πολύ και άρα καλά κάναμε.Κι αν τύχει κάτι πολύ σοβαρό(πχ πρόβλημα υγείας) τότε με τι χρήματα θα κινηθείς;

Για να μην ανοίξω flame war κι εγώ,δεν έχω σκοπό να κριτικάρω τον οποιονδήποτε πήρε iPhone αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω τις παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων..

Αναρτημένη εικόνα


#160   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:13

Αλλά ρε Πάνο μου κάνει εντύπωση για εργοδότης να μην ξέρεις ότι οι μισθοί είναι 14...

Αλλά και πέρα από αυτό, αναφέρεστε συνέχεια σε όσους χρεώνονται για να πάρουν iPhone.

Πόσοι έχετε την εντύπωση ότι είναι?

ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.

Λίγοι είναι και αυτοί που το παίρνουν cash.

Οι περισσότεροι το παίρνουν εκμεταλλευόμενοι τις επιδοτήσεις για νέες συνδέσεις ή για ανανεώσεις των συμβολαίων που προσφέρουν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας (και αυτό είναι βάση των στοιχείων των εταιρειών).

#161   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:14

Καλα οτι προσεξατε τις πραξεις και οχι την ουσια στο περιεχομενο των λογων του με εντυπωσιαζει..ξεχασε να προσμετρησει και το επιτοκιο της ε.κ.τ που αναμενεται να αυξηθει μια ποσοστιαια μοναδα.αυτο που το βαζετε?


Θα βρεθει τωρα κανενας παλαβος οτι δεν ειναι μια μοναδα ειναι μιση και θα με στελει τελειως :P


Καλα εσυ εχεις ξεφυγει!!

Κανεις διαλογο μονος σου! χαχαχαχα

You'll Never Walk Alone


#162   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:18

Εχω ξεφυγει απο το μεγεθος της χαζομαρας που αντικρυζω

#163   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:24

Αλλά ρε Πάνο μου κάνει εντύπωση για εργοδότης να μην ξέρεις ότι οι μισθοί είναι 14...

Αλλά και πέρα από αυτό, αναφέρεστε συνέχεια σε όσους χρεώνονται για να πάρουν iPhone.

Πόσοι έχετε την εντύπωση ότι είναι?

ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.

Λίγοι είναι και αυτοί που το παίρνουν cash.

Οι περισσότεροι το παίρνουν εκμεταλλευόμενοι τις επιδοτήσεις για νέες συνδέσεις ή για ανανεώσεις των συμβολαίων που προσφέρουν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας (και αυτό είναι βάση των στοιχείων των εταιρειών).



Ναι εχεις ενα δικιο δεν εγραψα επι 14 μηνες αλλα επι 12..Οπως δνε εγραψα και για το φορο εισοδηματος ..Μαλλον δεν θα γνωριζω και οτι πληρωνεις εφορια και γι αυτο....Επισης λες εκμεταλευομενοι τις επιδοτησεις..Συγγνωμη αλλα για να παρεις επιδοτηση δεν πρεπει να εχεις συνδεση? Και μαλιστα αρκετα υψηλη ωστε να σου κοψουν 300 ευρω περιπου απο το κινητο? Και πες μου οτι ειναι λιγοι και αυτοι που βαζουν 60-70 ευρω παγιο μονο και μονο για να παρουν iphone...Φυσικα το παγιο οχι μονο δεν το χρειαζονται τοσο υψηλο αλλα για ενα iphone θα το πεταμε το 60αρι το μηνα....

Καλα εσυ εχεις ξεφυγει!!

Κανεις διαλογο μονος σου! χαχαχαχα



Atari εαν κρινω απο το ψευδωνυμο σου μαλλον εσυ κανεις τοσο καλη διαχειριση χρηματων που ακομα εχεις μεινει στην κονσολα παιχνιδιων αταρι....Και επισης το να προσπαθεις να μου την πεις εμενα η σε αλλον με μειωτικο τροπο παρα να προσπαθησεις να αντικρουσεις τα επιχειρηματα μας με λογικα δικα σου επιχειρηματα μου δειχνει ενα ατομο που δεν νομιζω να εργαζεται, δεν νομιζω να συντηρει σπιτι, δεν νομιζω να ειναι αφεντικο του εαυτου του αλλα στηριζεσε σε αλλους για να εχεις ενα εισοδημα..Πεφτω εξω?

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 15/08/2012 - 20:25


#164   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:30

Δεν υπάρχει λογική στην συνέχιση της κουβέντας υπό αυτή τη βάση γιατί:

1)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος κατά τη γνώμη μου που θεωρεί ότι αν ένας άνεργος πάρει ένα κινητό 700 ευρώ κάνει καλά.
2)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος που παίρνει καταναλωτικό για να πάρει iPhone.
3)Δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος που έχει 700 ευρώ στην άκρη και τα χαλάει όλα για να πάρει iPhone και δεν κρατάει κάτι για μια αναποδιά

και άλλα πολλά.

Το κακό που μας έχει κάνει το μάρκετινγκ είναι ότι παίρνουμε κάποιο είδος πολυτελείας και για να ξεφύγουμε από τις τύψεις μας λέμε ότι είναι κάτι που το θέλαμε πολύ και άρα καλά κάναμε.Κι αν τύχει κάτι πολύ σοβαρό(πχ πρόβλημα υγείας) τότε με τι χρήματα θα κινηθείς;

Για να μην ανοίξω flame war κι εγώ,δεν έχω σκοπό να κριτικάρω τον οποιονδήποτε πήρε iPhone αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω τις παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων..



Επειδη πρεπει να φυγω θα χρησιμοποιησω το ποστ του mark που τα εξηγησε με απλα κατανοητα λογια...Εαν παντως εσεις ακομα επιμενετε οτι με 600 ευρω μισθο ειναι λογικη κινηση να παρετε iphone τοτε ελπιζω αυτο να μην το μαθετε με ασχημο τροπο οτι δεν ειναι λογικη κινηση...Καληνυχτα σας

#165   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:33

Αν με 600 ευρώ μισθό έχεις στην άκρη 5000 ευρώ πάρτο το iPhone.
Αν με 600 ευρώ στερείσαι το μήνα 50 ευρώ για να το πάρεις,δεν μπορώ να το κατανοήσω και να συμφωνήσω με τέτοια λογική.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες