Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:34

Επειδη πρεπει να φυγω θα χρησιμοποιησω το ποστ του mark που τα εξηγησε με απλα κατανοητα λογια...Εαν παντως εσεις ακομα επιμενετε οτι με 600 ευρω μισθο ειναι λογικη κινηση να παρετε iphone τοτε ελπιζω αυτο να μην το μαθετε με ασχημο τροπο οτι δεν ειναι λογικη κινηση...Καληνυχτα σας

όχι ρε πάνο δεν είναι λογικό, αλλα δεν είναι και λογική η δική σου άποψη οτι επειδή παίρνει κάποιος 600 ευρώ πρέπει να κάθεται και να κλαίει τη μοίρα του και να είναι κακομοίρης μια ζώη, έ όχι ρε πάνο, μπορεί να υπάρχει φτώχεια σε πολλούς αλλα κακομοίρης δε θα γίνει κανένας για χάρη του κεφαλαίου που αντιπροσωπεύεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:47

Επειδη πρεπει να φυγω θα χρησιμοποιησω το ποστ του mark που τα εξηγησε με απλα κατανοητα λογια...Εαν παντως εσεις ακομα επιμενετε οτι με 600 ευρω μισθο ειναι λογικη κινηση να παρετε iphone τοτε ελπιζω αυτο να μην το μαθετε με ασχημο τροπο οτι δεν ειναι λογικη κινηση...Καληνυχτα σας


Ελα μωρε ο Νεοελληνας,μεσα στο λαιφσταιλ κ την λεζαντα ζει...Βρακι στον κολο του δεν εχει να βαλει,αλλα προς,θεου θα το παρει το μηλαρακι!!
Γνωστος μου,μαγειρας σε εστιατοριο με μισθο 1,200€ (Εξωτερικο)..επρεπε σωσε κ καλα να παρει μηλαρακι!
Παει στην Tmobile χτυπαει ενα 4s με 24μηνη συνδεση ...κοστος συσκευης?0€!Μηνιαιο παγιο 40€!
Το περνει η δικια του,το αρχιζει στα γιουτιουμπια κ στo Dowmloading..μαζι με τα τηλ του ερχεται μια 500€ σκαστη τον πρωτο μηνα!
Επειδη τα εξοδα τρεχουν,νοικια,ρευματα,κτλ...το αφηνει απληρωτο το μηλαρακι!
Του λεω τι λεει ρε το 4s?Ασε πηγα λεει να κανω διακανονισμο ..δεν μπορω να πληρωσο την 500αρα με μιας.!!
Ασε που το τηλ το εχει ετσι σκορπιο..δλδ χωρις Apple ID!

Αρκει να παρει iPhone!

Τελευταία επεξεργασία από: Giovanni4, 15/08/2012 - 20:48


#168   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 15/08/2012 - 20:48

Έλα μωρέ που αντιπροσωπεύει κ το κεφάλαιο τώρα! Ένας τύπος είναι που μπήκε στο forum κ λέει ότι έιναι επ/τίας μιας επ/σης κάπου που είναι κ η 2η καλύτερη στην Ελλάδα στο τομέα της κ έχει κ 300 εργαζομένους και και και και και... ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!

#169   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/08/2012 - 21:13

Θα παραφρασω το αρχικο ερωτημα... Που τα βρηκες ρε pano 25 χρονων παλλικαρι τα φραγκα και εχεις 350 υπαλληλους; Εννοειται πως δε χρειαζεται να μου απαντησεις... απλα αναρωτηθηκα

#170   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/08/2012 - 22:07

Τι που τα βρήκε? Οι περιουσίες πανε απο γενιά σε γενιά.θα την έφτιαξε ο πατέρας η ο παππούς και μετά την πήρε ο γιος.
Που είναι το κακό? Τέτοιες περιουσίες μόνο έτσι γίνονται. Πάντως μπράβο του που συντηρεί 350 οικογένειες.

#171   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/08/2012 - 22:12

Τι που τα βρήκε? Οι περιουσίες πανε απο γενιά σε γενιά.θα την έφτιαξε ο πατέρας η ο παππούς και μετά την πήρε ο γιος.
Που είναι το κακό? Τέτοιες περιουσίες μόνο έτσι γίνονται. Πάντως μπράβο του που συντηρεί 350 οικογένειες.

Δεν υπαρχει κατι κακο, δεν ειπα εγω κατι τετοιο, απλα εντυπωση μου εκανε...

#172   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 15/08/2012 - 23:47

ό,τι να ναι έχει καταντήσει το topic


Σου τα ελεγα απο την δευτερη σελιδα εγω, αλλα δεν με ακουγες! ;-)





Βασικα αφου διαβασα ολα τα ποστ, να πω και εγω κατι που με αντιπροσωπεύει όλο και πιο συχνά τωρα τελευταία! (...δυστυχώς)!

Κοιτάχτε το δάσος, και οχι το δάχτυλο!

Αυτα που λεει ο @Panos1985, ειτε ειναι πράγματι γόνος γνωστης επιχειρηματικής οικογένειας, ειτε οχι, ποσώς με ενδιαφερει! Από την αλλη αυτο που με ενδιαφέρει ειναι η λογική αντιμετώπιση, και η σωστή επιχειρηματολογία που χρησιμοποιεί!

Από οτι ειδα, δεν επιτέθηκε (πρώτος) σε κανεναν, ουτε ειρωνικά, ουτε τσαμπουκαλιστικα! Πολλοί ομως δεν επραξαν αναλόγως!

Ειναι άκρως εποικοδομητικό γιας τους νεους, αλλα και για εμας τους ιδιους, να ακουμε αξιολογα επιχειρήματα, προτάσεις, και ιδέες. Λογικο βέβαια απο την αλλη, αυτο που θεωρώ εγω λογικό, η σωστό, να μην ειναι για κάποιον αλλον.

Επιχειρηματολογήστε λοιπον! Σωστα, ευγενικα, χωρις επάρσεις, και αλλου τέτοιου ειδους γλαφυρότητες.

Οσο για το δικαίωμα του ''...ποιος είσαι εσυ, να μου πεις τη κανω με την τσέπη μου'', είναι μόνο εν μέρη σωστό! Καθαρα συνταγματικα δλδ! Γιατι αν αναλογιστούμε τις κοινωνικές συνέπειες της πραξης αυτης (δεν εχω μια, αλλα τρώω για δέκα)! περα απο αυτα που βλεπουμε σημερα, τα οποια ειναι άμεση απόρροια αυτης της λογικης, δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που θα έρθουν! ;-)







ps: .... και σίγουρα υπαρχουν ατομα ακομα στην Ελλάδα που τα βγαζουν μια χαρα περα. Αλλα δεν μιλάμε για αυτους. Οπου απο οσο ξερω δεν ειναι και η πλειοψηφία!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 15/08/2012 - 23:47

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#173   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/08/2012 - 00:02

Αυτό που θα έπρεπε να βγει ως εξαγόμενο από την συγκεκριμένη κουβέντα παραμερίζοντας τα flames έπρεπε να είναι όχι η πράξη του να πάρεις ένα iPhone που πράγματι μπορεί να μην είναι κάτι σπουδαίο αλλά η λογική και το σκεπτικό πίσω από αυτήν την πράξη.

Δεν μπορεί κανείς να κρίνει κάποιον για το τι θα κάνει τα λεφτά του,αλλά μπορεί να μην είναι υπέρμαχος μια λογικής. Πιστεύω ζούμε σε Δημοκρατία ακόμα έστω και εικονική. Θέλω να πιστεύω ότι τουλάχιστον οι διαπροσωπικές μας σχέσεις διακρίνονται από αυτήν την αξία.

Αναρτημένη εικόνα


#174   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2012 - 00:07

η πολυ τηλεοραση μου φαινεται σας εχει πειραξει
υπαρχουν ακομα ανθρωποι που παιρνουν 1000 1500 μισθο
η οι δημοσιοι υπαλληλοι με 15 20 χρονια υπηρεσια
αυτοι εχουν ακομα καποια αγοραστικη δυναμη (η οποια συρικνωνεται πλεον)
Το καλο με την κριση ομως ειναι οτι ολοι μας αρχισαμε να αναρωτιωμαστε αν αξιζουν τοσα λεφτα
για ενα κινητο και αν μας χρειαζεται οντως, που δεν μας χρειαζεται στην πραγματικοτητα αλλα λεμε τωρα, η αν θα μπορουμε να αξιοποιησουμε τις δυνατοτητες του

Εγω παντως για να μην βγαζω την ουρα μου απ εξω, ηδη πουλησα το 4ς εν αναμονη του επομενου (και ας βγει και του χρονου)

και για να μην ξεχνιωμαστε
εχω εναν φιλο (πραγματικο γεγονος) που δινει για 2 παντελονια και μια μπλουζα 700 ευρω (αρκετες φορες το χρονο)
και του φταιει αυτος που δινει τοσα 1 φορα το χρονο για να παρει iphone

#175   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/08/2012 - 00:38

Σου τα ελεγα απο την δευτερη σελιδα εγω, αλλα δεν με ακουγες! ;-)





Βασικα αφου διαβασα ολα τα ποστ, να πω και εγω κατι που με αντιπροσωπεύει όλο και πιο συχνά τωρα τελευταία! (...δυστυχώς)!

Κοιτάχτε το δάσος, και οχι το δάχτυλο!

Αυτα που λεει ο @Panos1985, ειτε ειναι πράγματι γόνος γνωστης επιχειρηματικής οικογένειας, ειτε οχι, ποσώς με ενδιαφερει! Από την αλλη αυτο που με ενδιαφέρει ειναι η λογική αντιμετώπιση, και η σωστή επιχειρηματολογία που χρησιμοποιεί!

Από οτι ειδα, δεν επιτέθηκε (πρώτος) σε κανεναν, ουτε ειρωνικά, ουτε τσαμπουκαλιστικα! Πολλοί ομως δεν επραξαν αναλόγως!

Ειναι άκρως εποικοδομητικό γιας τους νεους, αλλα και για εμας τους ιδιους, να ακουμε αξιολογα επιχειρήματα, προτάσεις, και ιδέες. Λογικο βέβαια απο την αλλη, αυτο που θεωρώ εγω λογικό, η σωστό, να μην ειναι για κάποιον αλλον.

Επιχειρηματολογήστε λοιπον! Σωστα, ευγενικα, χωρις επάρσεις, και αλλου τέτοιου ειδους γλαφυρότητες.

Οσο για το δικαίωμα του ''...ποιος είσαι εσυ, να μου πεις τη κανω με την τσέπη μου'', είναι μόνο εν μέρη σωστό! Καθαρα συνταγματικα δλδ! Γιατι αν αναλογιστούμε τις κοινωνικές συνέπειες της πραξης αυτης (δεν εχω μια, αλλα τρώω για δέκα)! περα απο αυτα που βλεπουμε σημερα, τα οποια ειναι άμεση απόρροια αυτης της λογικης, δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που θα έρθουν! ;-)







ps: .... και σίγουρα υπαρχουν ατομα ακομα στην Ελλάδα που τα βγαζουν μια χαρα περα. Αλλα δεν μιλάμε για αυτους. Οπου απο οσο ξερω δεν ειναι και η πλειοψηφία!

Γιατι ειναι προβλημα το οτι ξεφυγε το τοπικ; Κουβεντα γινεται για να περναει η ωρα( εγω ετσι το βλεπω τουλαχιστον)

Αληθεια ειναι πως ο @panos1985 μιλαει λογικα και με επιχειρηματα, αλλα η χρηση του πρωτου ενικου απο μεριας του δικαιολογειται μονο στην περιπτωση που ειναι αυτοδημιουργητος και οχι κληρονομος..Επισης εφοσον μας συστηνεται ως μεγαλοεπιχειρηματιας και λεει πως εχει και αυτος πληγει απο την κριση ,ας αναλογιστει οτι καθημερινα αυτοκτονουν συνανθρωποι μας επειδη δεν μπορουν να προσφερουν στην οικογενεια τους τα βασικα.
Τεσπα, εδω ο κοσμος καιγεται και το iPhone χτενιζεται... Σε οτι αφορα τις προτασεις που ζητας, δυστυχως η μοναδικη λυση ειναι μια: Μεταναστευση. Μας εκπαιδευσε η Ελλαδα και τωρα δεν μπορει να μας αξιοποιησει.Αντιο λοιπον και ισως επιστρεψουμε μετα τη συνταξη....

#176   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/08/2012 - 00:47

Γιατι ειναι προβλημα το οτι ξεφυγε το τοπικ; Κουβεντα γινεται για να περναει η ωρα( εγω ετσι το βλεπω τουλαχιστον)


Το ανάφερα σε τόνο αστείου! :rolleyes:

Αληθεια ειναι πως ο @panos1985 μιλαει λογικα και με επιχειρηματα, αλλα η χρηση του πρωτου ενικου απο μεριας του δικαιολογειται μονο στην περιπτωση που ειναι αυτοδημιουργητος και οχι κληρονομος..


Μα το λεει οτι τα βρηκε έτοιμα, και οτι αυτος προσπαθεί απλως να τα κρατήσει! Κατι που από οτι ξέρουμε ειναι το πιο δυσκολο της υπόθεσης.

Οποτε αν αυτος σημερα βρισκεται στο 'τιμόνι' της επιχείρησης, πολυ σωστα μιλάει στον πρωτο ενικο!


Επισης εφοσον μας συστηνεται ως μεγαλοεπιχειρηματιας και λεει πως εχει και αυτος πληγει απο την κριση ,ας αναλογιστει οτι καθημερινα αυτοκτονουν συνανθρωποι μας επειδη δεν μπορουν να προσφερουν στην οικογενεια τους τα βασικα.


Δεν πιστευω να θελεις να τον βγαλουμε και για αυτο υπεύθυνο!!


Τεσπα, εδω ο κοσμος καιγεται και το iPhone χτενιζεται... Σε οτι αφορα τις προτασεις που ζητας, δυστυχως η μοναδικη λυση ειναι μια: Μεταναστευση. Μας εκπαιδευσε η Ελλαδα και τωρα δεν μπορει να μας αξιοποιησει. Αντιο λοιπον και ισως επιστρεψουμε μετα τη συνταξη....


Μπαααα! Μην πιστεύεις οτι και εξω πλεον ειναι το ελ τοραντο της καποιας εποχης! Πέφτει πεινα και εξω, μην νομιζεις! Και σου μιλαω εκ των πραγμάτων! ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#177   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/08/2012 - 01:00

Το ανάφερα σε τόνο αστείου! :rolleyes:



Μα το λεει οτι τα βρηκε έτοιμα, και οτι αυτος προσπαθεί απλως να τα κρατήσει! Κατι που από οτι ξέρουμε ειναι το πιο δυσκολο της υπόθεσης.

Οποτε αν αυτος σημερα βρισκεται στο 'τιμόνι' της επιχείρησης, πολυ σωστα μιλάει στον πρωτο ενικο!




Δεν πιστευω να θελεις να τον βγαλουμε και για αυτο υπεύθυνο!!




Μπαααα! Μην πιστεύεις οτι και εξω πλεον ειναι το ελ τοραντο της καποιας εποχης! Πέφτει πεινα και εξω, μην νομιζεις! Και σου μιλαω εκ των πραγμάτων! ;)


Εννοειται πως δε φταιει το παλικαρι για την κριση που ζουμε ΑΛΛΑ ειναι δεδομενο πως το μεριδιο ευθυνης που αναλογει στον επιχειρηματικο κοσμο της χωρας ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που αναλογει στον απλο πολιτη.Οταν οι γονεις μας εκλεβαν απο την εφορια ενα ποσο Α , οι γονεις τους εκλεβαν 1000 x Α . Τωρα θα μου πεις κλεφτες κι οι μεν κλεφτες κι οι δε , αλλα δεν ειναι ισα κι ομοια εδω που τα λεμε...
Προσωπικα παντως αυτο που με ενοχλει αφανταστα ειναι να ακουω ανθρωπους σαν τον φιλο να κλαιγονται για την κριση που περνανε, ε οχι ρε φιλε , αυτο δεν το δεχομαι...

Το θεμα ξεφυγε βεβαια παλι...σταματαω εδω γιατι το κουρασα :-)

#178   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/08/2012 - 01:20

Οταν οι γονεις μας εκλεβαν απο την εφορια ενα ποσο Α , οι γονεις τους εκλεβαν 1000 x Α .


Σώνει και καλά δλδ ολοι κλεφτες! Με το ετσι θελω! Η μηπως επειδή ειναι επιχειρηματίας αυξάνονται τα ποσοστά!! ;-)

Προσωπικα παντως αυτο που με ενοχλει αφανταστα ειναι να ακουω ανθρωπους σαν τον φιλο να κλαιγονται για την κριση που περνανε, ε οχι ρε φιλε , αυτο δεν το δεχομαι...



Και γιατι δεν το δέχεσαι δλδ!! Ποια ειναι τα κριτήρια που βασίζεσαι!

Οτι αυτος τα εχει, οποτε και να χασει και κάνα εκατομμύριο δεν πειραζει! Γιατί! Κλεμενο το ειχε;; Όσο κλαις εσυ για τα εκατο σου ευρω, άλλο τοσο κλαίγεται αυτος για τα 100.000! Τα μετρα και τα σταθμα σιγουρα δεν ειναι τα ιδια (που ειναι άλλωστε); αλλα αυτο δεν αναιρεί ουτε τον πόνο, ουτε την αγωνια του καθενας μας για το αυριο!

Το σταματω και εγω εδω, γιατι παραπήγε σε προσωπικό επίπεδο, και ουτε που το ξερω το παλικαρι να μηλαω για παρτι του!

(...απλως οπως ειπες, 'κουβέντα να γίνεται')!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 16/08/2012 - 01:30

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#179   Sandbird

Sandbird

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/08/2012 - 01:21

3 πραγματα ειναι σιγουρα:
1) οι περισσοτεροι αγορασαν iphone πριν την κριση
2) η γενια των γονεων μας εφερε την Ελλαδα εδω που ειναι.
3) και iphone 7 να βγει, δεν υπαρχει ουτε ενας εδω μεσα που εστω για 1 sec δεν θα σκεφτει αν θα το παρει ή οχι. :)

Ps: οσοι κραζουν το iphone θα ειναι android τυποι. Να φυγεται απο δω, να πατε αλλου.

#180   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 16/08/2012 - 01:46

Atari εαν κρινω απο το ψευδωνυμο σου μαλλον εσυ κανεις τοσο καλη διαχειριση χρηματων που ακομα εχεις μεινει στην κονσολα παιχνιδιων αταρι....Και επισης το να προσπαθεις να μου την πεις εμενα η σε αλλον με μειωτικο τροπο παρα να προσπαθησεις να αντικρουσεις τα επιχειρηματα μας με λογικα δικα σου επιχειρηματα μου δειχνει ενα ατομο που δεν νομιζω να εργαζεται, δεν νομιζω να συντηρει σπιτι, δεν νομιζω να ειναι αφεντικο του εαυτου του αλλα στηριζεσε σε αλλους για να εχεις ενα εισοδημα..Πεφτω εξω?


Οι κρισεις σου ειναι τοσο καλες οσο οι ικανοτητες σου στα μαθηματικα. Και αν κρινω απο μαθηματικα κ ορθογραφια μαλλον με το ζορι πηρες ενα απολυτηριο, ποιος ξερει ποσες φορες εμεινες, για να σου δωσει την δουλεια ο μπαμπας. Αν οντως υπαρχει η "γαματη-επιχειρηση" βεβαια γιατι για κανα φαντασμενο σε κοβω. Επεσα μεσα;

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες