Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:20

απο το στοιχημα τα παιρνουμε....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:23

Μπορείτε νάρθετε να μας το μετρήσετε (...το εκαθαριστικό της εφορίας,προς αποφυγήν παρεξήγησης...) για να δείτε αν είμαστε διαπιστευμένοι για την αγορά του γιωτόφωνου και αν υπάρχει κάποιο limit κάτω απ' το οποίο δεν δικαιούμαστε να αγοράσουμε τέτοιο...Ή με ποιές κοινονικοπολιτικοοικονομικέςπροϋποθέσεις θα μπορούσαμε να το αποκτήσουμε ή ποιός είναι τελοσπάντων αυτός που μοιράζει τις εγκρίσεις για την απόκτησή του.

Καφρίλα είναι να προσπαθείς να κάνεις κουμάντο στη τσέπη του αλλουνού,εμένα προσωπικά με χαλάει να ακούω μιζερόλαγνους να κριτικάρουν τις αγορές μου.
Απλά.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/08/2012 - 00:06


#18   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:36

Μπορείτε νάρθετε να μας το μετρήσετε (...το εκαθαριστικό της εφορίας,προς αποφυγήν παρεξήγησης...) για να δείτε αν είμαστε διαπιστευμένοι για την αγορά του γιωτόφωνου και αν υπάρχει κάποιο limit κάτω απ' το οποίο δεν δικαιούμαστε να αγοράσουμε τέτοιο...Ή με ποιές κοινονικοπολιτικοοικονομικέςπροϋποθέσεις θα μπορούσαμε να το αποκτήσουμε ή ποιός είναι τελοσπάντων αυτός που μοιράζει τις εγκρίσεις για την απόκτησή του.

Καφρίλα είναι να προσπαθείς να κάνεις κουμάντο στη τσέπη του αλλουνού,εμένα προσωπικά με χαλάει να ακούω μιζερόλαγνους να κριτικάρουν τις αγορές μου.
Απλά.


Καλά τα λές ρε τσιμπητέ...
Επειδή όμως σε χαλάει να ακους μιζερόλαγνους να κριτικάρουν τις αγορές σου, δεν θα ήταν προτιμότερο να μην τις διαβάζεις τις ¨κριτικές" αυτές;; Αντε από εκεί, μας χαλάνε και την ημέρα...
Μπαι δε γουει, γιατί δεν σε πιάνω επαρκώς, πάρε το μηδέν και εξήγησε μας λίγο: Που είδες ότι κάποιοι σου κάνουν κουμάντο;;; Γιατί να μου λες ότι σε κάνει κουμάντο η τροϊκα, θα σε πίστευα.. Αν και εκεί σε κόβω να βγάζεις τον μώκο τον τσιριμώκο. αρκεί να σου δίνουν το αιφονι.... Το να μου λες ότι σου κάνουν κουμάντο όσοι γράφουν εδώ εκφράζοντας άποψη, μάλλον τους αδικείς...
Πάντως διαβάζοντάς σε, εκτός από αι φόνι και τα υπόλοιπα μαρμιτοειδή, σίγουρα σαν χομπίστας που είσαι, είσαι φαν του Κωστόπουλου... (του πτωχού όχι του τραπεζίτη)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/08/2012 - 00:07


#19   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:44

Κ μην ξεχναμε οτι ο Ελληναρας ειναι κ λεζαντας,πρωτος στην μοστρα κ στο εφετιλικι!!
Ανεργος,στον ηλιο μοιρα δεν εχει..αλλα το μηλοφωνακι η την μηλοταμπλετα του θα την χτυπησει!!

Προσωπικη μου γνωμη ειναι..οτι οντως δεν μπορεις να κουμανταρεις του αλλουνου την τσεπη!

#20   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 01/08/2012 - 11:46

Αχ αυτή η νοοτροπία!!!
Φυσικά και δεν χρειάζεται να απο(δείξεις) πως το πήρες και με τι χρήματα..και στην τελική δεν νομίζω κάποιος να σε κατονόμασε..γιατί θίγεσαι;;
Μιλάμε καθαρά για ελληνική (νέα) φιλοσοφία...του τύπου Mercedes με λαμπάκι βενζίνης και service στον κυρ Μήτσο..αλλά Mercedes!!

PS..φυσικά και δεν μπορούμε να κάνουμε κουμάντο στην τσέπη του άλλου..εμείς γιατί άλλοι μπορούν!!

Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 01/08/2012 - 11:48


#21   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:29

Πρίν κρίνουμε (καλά ή άσχημα) ένα κράτος και τους ανθρώπους του καλό είναι να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη και όχι να κρίνουμε από αυτά που βλέπουμε στην τηλεόραση, απο 1 ταξιδάκι ή επηδεί ζούμε στην χώρα αυτή 5-6 μήνες, 1 χρόνο.

Γιά ευρωπαικές χώρες δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς ότι ταξίδι έχω κάνει ήταν για μικρό χρονικό διάστημα και για να περάσω καλά (και πέρασα).

Μετά από μία δεκαετία όμως στην Β. Αμερική
(U.S.-Can.) όταν ακούω εκφράσεις όπως αυτή είναι η ελληνική νοοτροπία, κλασικό ελληνικό service,καλά να πάθουμε μας αξίζει και την κορυφαία λέξη ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ (για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω είναι υποτημιτικός χαρακτηρισμός) απο ανθρώπους που νομίζουν ότι στο εξωτερικό οι άνθρωποι πετάνε δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.

Έχετε τύχει ποτέ να πρέπει να επιστρέψετε κάτι ελλατωματικό σε Best Buy, Future Shop πήγαν όλα καλά και μετά σε ανάλογη περίπτωση πήγατε στον Γερμανό, multirama, κ.τ.λ. δεν εξυπηρετηθήκατε γι αυτό μπορείτε και συγκρίνετε και λέτε στην Ελλάδα είσαι τι περιμένεις;
Σας έχει τύχει στα παραπάνω καταστήματα του εξωτερικού να ξέρετε περισσότερα απο τους tech gurus (ο Θεός να τους κάνει) που συγκρίνετε με τους αντίστοιχους υπάλληλους στην Ελλάδα λέγοντας πως μόνο εδώ γίνονται αυτά.

Ανέφερα το παραπάνω παράδειγμα επηδεί είμαστε σε τεχνολογικό forum αν θέλετε αναφέρω πολλαααα ακόμα.

Και για να επιστρέψω στο θέμα μας δεν ξέρω τι γίνεται στην Γερμανία αλλά εκεί που έζησα εγώ η μεσαία τάξη δεν είχε τίποτα δικό της και εξηγούμαι σπίτι (αυτά τα ωραία με τους κήπους μπροστά) θα ξεχρεωθεί σε 30 χρόνια αυτοκίνητο lease και ότι λεφτά μένουν πληρώνουμε πιστωτικές για αγορά home cinema, laptop, iPhone, διακοπούλες σε Μεξικό ή Κούβα και έτσι μένουν ταπί, όλα είναι οριακά υπολογισμένα.

Με όλα αυτά δεν θέλω να πώ ότι ζούμε στην καλύτερη χώρα του κόσμου (με τίποτα όμως) αλλά δεν πιστέυω ότι υπάρχει το τέλειο.

Όσο για τον φίλο που άρχισε το θέμα αν εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Γερμανία του εύχομαι καλή επιτύχια σε ότι και αν κάνει αλλά να μην βιαστεί να βγάλει συμπεράσματα.

Αυτά τα ολίγα από κάποιον που έφυγε την περίοδο των παχιών αγελάδων απο την Ελλάδα και επέστρεψε την εποχή της κρίσης.

#22   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:32

Πάντως όσοι κράζουν αυτούς που ενώ δεν έχουν στον ήλιο μοίρα εν τούτοις αγοράζουν κατα κόρο γιωτόφωνα,έχουν στο προφίλ τους δυό συσκευές με ios.....

Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα και να μείνει η δικιά μου.

#23   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/08/2012 - 12:33

Νομίζω ότι είναι υπερβολικά αυτά που λέτε κάποιοι.. Μιλάμε απλά για ένα κινητό.. Τι σχέση έχουν οι porche και οι mercedes δεν μπορώ να καταλάβω.. Μιλάμε για ένα κινητό που έχει 700 ευρώ και με ένα μέσο συμβόλαιο μπορούσες να το αποκτήσεις με 300 ευρώ ή όπως είπα και πριν πουλόντας το προηγούμενο μοντέλο.

#24   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/08/2012 - 15:29

Αυτή η κουβέντα θα μπορουσε να συνεχισθεί μέχρι να... καταργηθεί το ιντερνετ...

#25   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/08/2012 - 20:07

Πρίν κρίνουμε (καλά ή άσχημα) ένα κράτος και τους ανθρώπους του καλό είναι να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη και όχι να κρίνουμε από αυτά που βλέπουμε στην τηλεόραση, απο 1 ταξιδάκι ή επηδεί ζούμε στην χώρα αυτή 5-6 μήνες, 1 χρόνο.

Γιά ευρωπαικές χώρες δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς ότι ταξίδι έχω κάνει ήταν για μικρό χρονικό διάστημα και για να περάσω καλά (και πέρασα).

Μετά από μία δεκαετία όμως στην Β. Αμερική
(U.S.-Can.) όταν ακούω εκφράσεις όπως αυτή είναι η ελληνική νοοτροπία, κλασικό ελληνικό service,καλά να πάθουμε μας αξίζει και την κορυφαία λέξη ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ (για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω είναι υποτημιτικός χαρακτηρισμός) απο ανθρώπους που νομίζουν ότι στο εξωτερικό οι άνθρωποι πετάνε δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.

Έχετε τύχει ποτέ να πρέπει να επιστρέψετε κάτι ελλατωματικό σε Best Buy, Future Shop πήγαν όλα καλά και μετά σε ανάλογη περίπτωση πήγατε στον Γερμανό, multirama, κ.τ.λ. δεν εξυπηρετηθήκατε γι αυτό μπορείτε και συγκρίνετε και λέτε στην Ελλάδα είσαι τι περιμένεις;
Σας έχει τύχει στα παραπάνω καταστήματα του εξωτερικού να ξέρετε περισσότερα απο τους tech gurus (ο Θεός να τους κάνει) που συγκρίνετε με τους αντίστοιχους υπάλληλους στην Ελλάδα λέγοντας πως μόνο εδώ γίνονται αυτά.

Ανέφερα το παραπάνω παράδειγμα επηδεί είμαστε σε τεχνολογικό forum αν θέλετε αναφέρω πολλαααα ακόμα.

Και για να επιστρέψω στο θέμα μας δεν ξέρω τι γίνεται στην Γερμανία αλλά εκεί που έζησα εγώ η μεσαία τάξη δεν είχε τίποτα δικό της και εξηγούμαι σπίτι (αυτά τα ωραία με τους κήπους μπροστά) θα ξεχρεωθεί σε 30 χρόνια αυτοκίνητο lease και ότι λεφτά μένουν πληρώνουμε πιστωτικές για αγορά home cinema, laptop, iPhone, διακοπούλες σε Μεξικό ή Κούβα και έτσι μένουν ταπί, όλα είναι οριακά υπολογισμένα.

Με όλα αυτά δεν θέλω να πώ ότι ζούμε στην καλύτερη χώρα του κόσμου (με τίποτα όμως) αλλά δεν πιστέυω ότι υπάρχει το τέλειο.

Όσο για τον φίλο που άρχισε το θέμα αν εγκαταστάθηκε πρόσφατα στην Γερμανία του εύχομαι καλή επιτύχια σε ότι και αν κάνει αλλά να μην βιαστεί να βγάλει συμπεράσματα.

Αυτά τα ολίγα από κάποιον που έφυγε την περίοδο των παχιών αγελάδων απο την Ελλάδα και επέστρεψε την εποχή της κρίσης.


Το θέμα δεν το άνοιξα, απλά μεταφέρθηκε απο άλλο topic που έγραψα για το νέο iphone που θα βγει και απλά όλοι σκέφτονται πως θα είναι κλπ. Και κανένας την τιμή.
Δεν κανω κουμάντο στην τσέπη κανενός, στην Γερμανία ήρθα αναγκαστικά γιατι έχω τρία παιδιά και πρέπει σαν πατέρας να τους προσφέρω τα βασικά, που στην Ελλάδα δεν μπορούσα τον τελευταίο χρόνο ούτε είχα τα περιθώρια να περιμένω να φτιάξουν τα πράγματα.
Όσο για την Γερμανία το πως είναι και τη? δεν με ενδιαφέρει, εγώ δουλειά ήθελα, ασφάλεια πρόνοια, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, και ευτυχώς σε όλα αυτά είναι άνω του 85%.
Μακάρι και η Ελλάδα καποια στιγμή να φτάσει σε αυτά τα επίπεδα.

Τώρα όσο για της τσέπες και σπατάλες που κάνει ο καθένας φυσικά και δεν με ενδιαφέρει ούτε την είπα σε κανέναν, ερώτηση έκανα, και απλα παρερμηνευτικε.


#26   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 01/08/2012 - 21:25

βασικα μην τα υπεραπλουστεουμε ολα, η ελλαδα εχει χαμηλο ποσοστο χρηστων μηλοτηλεφωνου σε συγκριση με αλλες χωρες, μεγαλο ποσοστο εχει smartphone αλλα οχι iPhone, αρκετα Sony Ericcson και Samsung κυριως πιο οικονομικα μοντελα, και για να μην παρεξηγουμαστε κανενας ανεργος δν θα παει να σκασει τοσα λεφτα, θα το κανει καποιος που εχει ενα εισοδημα, εχει δει οτι τον παιρνει και θα κανει μια δυο θυσιες(πχ πιστωτικη) για να το παρει

#27   aalex

aalex

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/08/2012 - 20:15

Ο Έλληνας όπου κ να παει θα ασχολείται με τη καμπούρα του αλλού κ ποτέ μα ποτέ τη δική του. Η ελπίδα οι επόμενες γενιές να γίνουν "καλύτερες" φθίνει όσο εμείς δεν αλλάζουμε.

#28   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/08/2012 - 20:21

ηταν να διαβασω και αυτο το ποστ!!!
δλδ αν παρει καποιος μεσα στην κριση της Ελλαδος το νεο mac retinas να τον σκοτωσουμε και πριν να τον βγαλουμε στο συνταγμα για λιθοβολισμο...
οτι να ναι....

#29   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/08/2012 - 20:51

Αυτή η κουβέντα θα μπορουσε να συνεχισθεί μέχρι να... καταργηθεί το ιντερνετ...


Κουβεντα δεν μπορει να γινει...

Ανουσιο τοπικ!

#30   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/08/2012 - 20:56

[Μεταφορά από άλλο topic]

Sorry για το σχόλιο, αλλα ζω στην Γερμανία μετανάστης λόγο κρίσης κοιτάζω τηλεόραση ο κακός χαμός όλο φόροι μέτρα ξανά νέα μέτρα ανεργία, που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone?? τη τρελενεστε πως θα είναι?θολοκουλτουδιαρηδες έχουμε καταντήσει σαν λαός, ξυπνατε απο τον λήθαργο που έχουμε πέσει σαν λαός για να παει η Ελλάδα μπροστά.

Τα μεταξωτά βραδιά θέλουν και επειδεξιους κολους..


Αμα εισαι Ελληνας μεταναστης κοιτα να στηριζεις τους Ελληνες εκει εξω!

Το που τα βρισκουμε δεν σε αφορα!




Εσυ εκει στην Γερμανια εγινες πλουσιος τωρα και εχεις 4s kai ipad και απεκτησες και επειδεξιο κωλο?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)