Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2012 - 21:40

Κουβεντα δεν μπορει να γινει...

Ανουσιο τοπικ!


Αυτό εννοώ..
Το μόνο τελευταιο που μπορώ να πω είναι πως με οργίλο ύφος, τσαμπουκά και ειρωνία - είναι προφανές- αντιδρούν κυρίως όσοι δεν μπορούν, ιδίως εν μέσω κρίσης, να δώσουν μια ορθο-λογική εξήγηση της τρέλας (σε βαθμό εξάρτησης) από την μόδα της αππλε.. Είναι αυτοί που δεν μπορούν να καταλάβουν την λογική του πρώτου πόστ... και δεν πρόκειται.. γιατί τους πατάς στον κάλο..
(γέλασα πολύ με τον αλέξανδρο (πιτσιρικάς σίγουρα) που λέει το πολύ ωραίο:
"Αμα εισαι έλληνας μετανάστης κοίτα να στηρίζεις τους Ελληνες εκεί έξω¨---> Νουθεσία και προτροπή ως σοφός που είναι στον ομοαίματο για συμπαράσταση..
"Το που τα βρίσκουμε δε σε αφορά,συ εκει στην Γερμανια εγινες πλουσιος τωρα και εχεις 4s kai ipad και απεκτησες και επειδεξιο κωλο?" ---> Μέχρι εκει ήταν οι νουθεσίες και το κολλητιλίκι.. Μετά ακολουθεί το άντε και γ$%^&* με τον μοναδικό νεοελληνικό τρόπο..
Κατά τα άλλα εσύ εκεί πάνω, κοίτα να μας στηρίζεις για να σε βρίζουμε... μας το χρωστάς εξάλλου...

Νεοέλληνες...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/08/2012 - 22:09

..
(πιτσιρικάς σίγουρα) :


Γερο...Δεν θα το ελεγα... :lol:

#33   manos09

manos09

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:33

Μαζι δουλέψαμε;;; Μαζι τα μαζεψαμε;;; Γουσταρα μάζεψα και το πήρα δικα μου ήταν τα λεφτα.

#34   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:42

Εμένα μου το πήρε η κοπέλα μου, πειράζει η είμαι πολύ νέο έλληνας; Και δεν είναι πλούσια, απλά έχει πλούσια συναισθήματα για μένα! Τυχερεεεεεεε χαχαχα.

#35   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:46

Τα πάντα όλα, και τα κοάλα τίποτα, κατήντησε και πάλι αυτή η συζήτηση τελικά!

(... αναμενόμενο βέβαια, αλλα ήλπιζα για ενα θαυμα μεχρι το τελος)! B)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 02/08/2012 - 23:48

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#36   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2012 - 00:08

Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και να προσέχετε τους χαρακτηρισμούς σας και στο πως εκφράζετε την γνώμη σας αλλά και προς τα άλλα μέλη..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/08/2012 - 00:08

ezgif_com_crop_2.gif


#37   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/08/2012 - 00:16

Τα πάντα όλα, και τα κοάλα τίποτα, κατήντησε και πάλι αυτή η συζήτηση τελικά!

(... αναμενόμενο βέβαια, αλλα ήλπιζα για ενα θαυμα μεχρι το τελος)! B)


Όταν κάποιος ανοίγει ένα τοπικ και σου λέει πού βρίσκεις λεφτά να αγοράσεις κάτι τι περίμενες δηλαδή;

#38   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 03/08/2012 - 00:41

Μα δεν διαφωνούμε πουθενά, τα ίδια λέμε!

'Φιλοσοφική' η ερώτηση που έθεσε ο φίλος μας, και απόρροια αυτής, ''φιλοσοφικές'' και οι απαντήσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 03/08/2012 - 00:41

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#39   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 03/08/2012 - 08:43

Αυτό εννοώ..
Το μόνο τελευταιο που μπορώ να πω είναι πως με οργίλο ύφος, τσαμπουκά και ειρωνία - είναι προφανές- αντιδρούν κυρίως όσοι δεν μπορούν, ιδίως εν μέσω κρίσης, να δώσουν μια ορθο-λογική εξήγηση της τρέλας (σε βαθμό εξάρτησης) από την μόδα της αππλε.. Είναι αυτοί που δεν μπορούν να καταλάβουν την λογική του πρώτου πόστ... και δεν πρόκειται.. γιατί τους πατάς στον κάλο..

Επιμένεις πάντως,αυτό μπορώ να στο καταλογήσω.

Να στα πω λιανά.Έχω ένα φλώρο που θέλει να κάνει κουμάντο στη τσέπη μου.Απλά του πετάω τρια-τέσσερα μπινελίκια και στρώνει,αυτά τα σκοτώνεις από μικρά γιατί μετά γίνονται χαβγίτες.Κάπως έτσι ξεκίνησε κι ο Πάνχοντρος με τη παρέα του,ο "μαζί τα φάγαμε" και μετά ψάχνουμε την Ελλαδίτσα μας όπως τη καταντήσανε.
Τη λογική του πρώτου post;Δηλαδή με το που βγήκε απ' τα σύνορα ο topic starter τόνε χτύπησε ο αέρας της Ευρώπης και την άκουσε;Άντε με το καλό και Χατζημαρκάκης/γενίτσαρος,ας μας αφήσει στην ησυχία μας εμάς να γλύψουμε τις πληγές μας που μας ανοίξανε όλοι που σνιφάρουν στις τσέπες μας και ας κοιτάξει τη ζωούλα του εκεί έξω,κουμάντο στη τσέπη σας μάγκες μου...
Δεν μου πάτησες κανα κάλο φίλτατε,φοράω παπούτσια για street fighting που έχουν μέταλο στο κουτουπιέ,θα πονέσεις άμα "μου πατήσεις το κάλο".

Νεοέλληνες...

Στην Ελλάδα ζούμε,Νεοέλληνες είμαστε.

Τέλος,αν δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι τα οικονομικά του καθενός αφορούν τον ίδιο,η διαλλεκτική δεν θα βγάλει λαβράκι αντιπαρατιθέμενη με τη λογική του.Ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης ομοειδών εκφράσεων ιδεολογίας (πού τα βρίσκετε τα λεφτά) είναι αυτό ακριβώς που είπα:Να πάτε να οπισθοπιαστείτε,κουμάντο στις δικές σας τσέπες.

#40   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/08/2012 - 09:07

Επιμένεις πάντως,αυτό μπορώ να στο καταλογήσω.

Να στα πω λιανά.Έχω ένα φλώρο που θέλει να κάνει κουμάντο στη τσέπη μου.Απλά του πετάω τρια-τέσσερα μπινελίκια και στρώνει,αυτά τα σκοτώνεις από μικρά γιατί μετά γίνονται χαβγίτες.Κάπως έτσι ξεκίνησε κι ο Πάνχοντρος με τη παρέα του,ο "μαζί τα φάγαμε" και μετά ψάχνουμε την Ελλαδίτσα μας όπως τη καταντήσανε.
Τη λογική του πρώτου post;Δηλαδή με το που βγήκε απ' τα σύνορα ο topic starter τόνε χτύπησε ο αέρας της Ευρώπης και την άκουσε;Άντε με το καλό και Χατζημαρκάκης/γενίτσαρος,ας μας αφήσει στην ησυχία μας εμάς να γλύψουμε τις πληγές μας που μας ανοίξανε όλοι που σνιφάρουν στις τσέπες μας και ας κοιτάξει τη ζωούλα του εκεί έξω,κουμάντο στη τσέπη σας μάγκες μου...
Δεν μου πάτησες κανα κάλο φίλτατε,φοράω παπούτσια για street fighting που έχουν μέταλο στο κουτουπιέ,θα πονέσεις άμα "μου πατήσεις το κάλο".
Στην Ελλάδα ζούμε,Νεοέλληνες είμαστε.

Τέλος,αν δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι τα οικονομικά του καθενός αφορούν τον ίδιο,η διαλλεκτική δεν θα βγάλει λαβράκι αντιπαρατιθέμενη με τη λογική του.Ο μόνος τρόπος αντιμετώπισης ομοειδών εκφράσεων ιδεολογίας (πού τα βρίσκετε τα λεφτά) είναι αυτό ακριβώς που είπα:Να πάτε να οπισθοπιαστείτε,κουμάντο στις δικές σας τσέπες.


Tην καλημερα μου B)

Και φυσικα συμφωνω σε ολα!

#41   CptPrice

CptPrice

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2012 - 10:26

Tην καλημερα μου B)

Και φυσικα συμφωνω σε ολα!


Συμφωνώ και εγώ!

Δυστυχώς βλέπω μια κακιά νοοτροπία ΚΑΙ σε όλους που μόλις είδαν το εξωτερικό και τα "οργανωμένα"-πολιτισμένα κράτη να γίνοντα από παλιοέλληνες-λεβέντες σε νεοελβετούς. Δυστυχώς αυτή είναι η πατρίδα μας με τους αχρείους πολιτικούς (φταίνε οι Γερμανοί που διορίστηκε όλη η Ελλάδα στο δημόσιο 1980-90 και ψηφίζουν 2 οικογένεις από το 1979?) την λαμογιά, φοροδιαφυγή κλπ που τα ξέρετε-γνωρίζετε όλοι σας. Δεν παύει να είναι το σπίτι μας και θα φύγω μόνο εαν πέσει να με πλακώσει, μέχρι τότε θα κάτσω να αγωνιστώ για δουλεία και προκοπή. Το iphone είναι πιο διαδεδομένο έξω και σε μεγαλύτερη αναλογία από ότι στην Ελλάδα, ξέρω παιδιά που το πήρε ο μπαμπάς ξέρω και παιδιά που δούλευαν όλο το καλοκαίρι για να το πάρουν φθινόπωρο. Όσο για υγεία στο εξωτερικό στην δεκαετία 1960-70 τους Έλληνες στην Γερμανία ψόφησαν να τους χειρουργούν οι ειδικευόμενοι γιατί ήταν Έλληνες. Γι αυτό νεοελβετοί δείτε πως θα κάνετε και έσεις προκοπή στο εξωτερικό (για να γυρίσετε πίσω? να πάρετε iphone? BMW?) και σεβασμός σε εμάς πίσω στην πατρίδα σας (εάν δεν ντρέπεστε να την αναφέρετε εκεί στα έξω)

#42   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/08/2012 - 10:51

Όσοι είναι έξω οικτίρουν τους μέσα .Συνήθως αν μείνουν για καιρό έξω το παίζουν Βασιλικότεροι του Βασιλέως (π.χ. Ελληνοαμερικάνοι που πρώτα βάζουν την Αμερική και κάπου βαθιά μέσα τους -αλλά πολύ βαθιά - έχουν και την καταγωγή τους ).
Όσοι είναι μέσα κατηγορούν για όλα τα δεινά τους ''κουτόφραγκους'' ,χωρίς να κάνουν την αυτοκριτική τους και φυσικά χωρίς να προσπαθούν να διοεθώσουν τα κακώς κείμενα ..
Κάθε λαός έχει τους πολιτικούς που του αξίζουν .Δυστυχώς αυτοί που μας διοικούν αρμέγουν μονίμως την αγελάδα των μισθωτών -συνταξιούχων (τώρα πια την σκελετωμένη ) ,χωρίς ν'αγγίζουν τους έχοντες και φυσικά χωρίς ν'αγγίζουν τις κραυγαλέες ανισότητες .
Ο φίλος που έβαλε την ερώτηση (που είναι και κάποιας ηλικίας) ,αλήθεια τι απαντήσεις περίμενε να διαβάσει ?
Φίλε ...δεν μπορούμε να έχουμε -οι περισσότεροι - Porsche (δεν μπορούμε καν ν'αλλάξουμε αυτοκίνητο - δεν μπορούμε καν να του κάνουμε service στην ώρα του ) , δεν έχουμε πληρώσει το χαράτσι -ούτε το περσινό ,ούτε το φετεινό- ,δεν θα πάμε για πολλές μέρες διακοπές -οι περισσότεροι θα πάνε στα εξοχικά η για λίγο- ,κόψαμε τις εξόδους ,αλλάξαμε συνήθειες καταναλωτικές ,πάψαμε να αγοράζουμε ρούχα ,παπούτσια και πολλά άλλα ...αλλά αν σε κάποιους κάνει κέφι να νοιώθουν καλύτερα έχοντας ένα ''εργαλείο '' που τους ικανοποιεί ,που τους κάνει να ξεχνιούνται από τα προβλήματα ,που τους δίνει την ψευδαίσθηση ότι δεν έχουν αλλάξει και πολλά από την εποχή που είχαμε ..τότε -όπως και να το αγοράζουν - καλά κάνουν και το παίρνουν !

ΥΣ κοίτα εκεί που είσαι να ενημερώνεις για το ποιός είναι ο Έλληνας ,πόσο πραγματικά δουλεύει ,πόσο παρεξηγημένος είναι ,πόσο πιεσμένος είναι και αν θέλεις να σου γράψουμε εμείς πλήθος ερωτημάτων να υποβάλλεις εσύ σ'αυτούς που συναλλάσσεσαι..

#43   bobos

bobos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/08/2012 - 15:59

Ο καθενας εχει τις προτεραιοτητες του!!!

#44   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 03/08/2012 - 16:29

Το ότι κάποιοι αγοράζουν το iPhone, το iPad, το imac, το mac pro και πάει λέγοντας ,έτσι για εφέ και για να δείξουν το ό,τι έχουν πρώτοι κάτι ,που δεν το έχουν οι περισσότεροι, προσωπικά το βρίσκω κομπλεξικό και μάλλον τα άτομα που το πράττουν αυτό, έχουν σοβαρό πρόβλημα και χρειάζονται την βοήθεια ενός ψυχιάτρου. Προφανώς πολλά άλλα πράγματα τους λείπουν στην ζωή τους και κοιτάνε να πνίξουν τον πόνο τους , αποκτώντας αυτά τα πράγματα.
Όσοι όμως αγοράζουν αυτά τα μηχανήματα για επαγγελματική χρήση , ακόμα και μέσα στην κρίση, το βλέπω πολύ σωστό και δεν μου πέφτει λόγος για να τους κατακρίνω για αυτή τους την αγορά , που ομολογώ σε τέτοιους καιρούς , προκαλεί έντονα τον σχολιασμό όλων.

Τελευταία επεξεργασία από: strawb, 03/08/2012 - 16:31


#45   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 03/08/2012 - 22:24

Δεν μιλαμε για ενα τεραστιο εξοδο, πως συγκρινει καποιος μια Πορσε των 100.000€ με ενα κινητο των 600€ που υπαρχουν χιλιες δυο διευκολυνσεις να το κανεις, πολλα παιδια εχουν παρει ενα μεταχειρισμενο τηλεφωνο, αλλοι επειδη δν ειχαν να διαθεσουν το πηραν κλειδωμενο απο ebay κλπ, δν πηγαν ολοι μια ωραια πρωια να πουν α τι ωραια θα σκασω 620€ μετρητα. οι περισσοτεροι μαζευαν λεφτα καιρο για να το αποκτησουν, κι αυτο αν θελετε ειναι και μαγκια τους γιατι εκαναν τον προγραμματισμο τους και τους βγηκε, στο κατω κατω αλλοι τα ξοδευουν τα 20αρια βροχη για να πανε σε πλαζ της αττικης γιατι ειμεθα καποιοι, αλλοι τα δινουν για να φορανε μια μπλουζα με ενα σημα να με το συμπαθιο Dolce & Gabbana γιατι ετσι νομιζουν οτι θα ριξουν γκομενες, και στο κατω κατω προτιμω αυτους που κανουν οικονομιες για να κανουν μια μεγαλη αγορα οπως ενα καλο τηλεφωνο ή ενα μακρινο ταξιδι(αλλη μεγαλη αγαπη) παρα αυτους που πετανε τα λεφτα τους για να δειχνουν καποιοι και να πουλανε μουρη. δεν νομιζω οτι κανενας απο εδω μεσα χρησιμοποιει το τηλεφωνο του για να πουλησει μουρη, νομιζω οτι οι περισσοτεροι, συμπεριλαμβανομενου του γραφοντος, εχουν σπαταλησει ωρες με το το τηλεφωνο τους και προσπαθουν να εκμεταλλευονται οπως νομιζουν τις απειρες δυνατοτητες του, να διασκεδαζουν, να ενημερωνονται κλπ κλπ

το θεμα απο μονο του προκαλει εριδες διοτι γραφηκε απο καποιον ο οποιος εχοντας βγει στο εξωτερικο, βγαζει τον εαυτο του απο την ελληνικη κοινωνια και αρεσκεται σε κριτικη αυτης, συμφωνα με την λογικη του θεματος, οσοι ζουμε ακομα στην ελλαδα, επρεπε να κλαιμε την μοιρα μας που δανειζομαστε με 7,5 αντι για 4.5% και να ζουμε στην εποχη του λιθου προσπαθωντας να κανουμε οικονομια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες