Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΣΟΧΗ «Μαϊμού» iPhone έχουν κατακλύσει την Αθήνα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/08/2012 - 17:02

Καλα να παθουν οσοι μ@λ@κες την πατησαν,κουτοπονηροι!!δλδ εμεις που τα σταζουμε ειμαστε ζωα;γιαυτο δεν παει τιποτα μπροστα σε αυτο το γαμωκρατος!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/08/2012 - 17:08

Καλα να παθουν οσοι μ@λ@κες την πατησαν,κουτοπονηροι!!δλδ εμεις που τα σταζουμε ειμαστε ζωα;γιαυτο δεν παει τιποτα μπροστα σε αυτο το γαμωκρατος!!


μην το παμε και εκει...
πιο πολυ αφελεια ειναι...
μην τους δειρουμε κιολας τους ανθρωπους αυτους.. :D

#48   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2012 - 17:46

Ρε φίλε στα λογια μου έρχεσαι,τι παει να πει υποτιθέμενη ευκαιρία,απο που και ως που υποτιθέμενη,στο μυαλό του καθενός ειναι το υποτιθέμενη,αν είσαι κοροιδο(δεν παει για σένα αυτο) θα το θεωρήσεις υποτιθέμενη ευκαιρία θα το πάρεις και μετα θα κλαις.τι δουλεια έχει το Μοναστηράκι και όλα αυτα,ξεκινάς να πας στη δουλεια σου και ψωνιζεις κινητο στο δρόμο?που ζεις?πρώτη φορά ακούς για απάτη?Αν δεν μπορείς να το πάρεις κανονικά φίλε μου μην το πάρεις καθόλου τότε.Αυτοι που τσιμπανε έχουν την ίδια νοοτροπία με αυτόν που το κλέβει(δεν λέω για την πράξη για το όλο σκεπτικό)ο ένας το κλέβει και παει να βγάλει λεφτά με πούστικο τροπο και ο άλλος παει να αγοράσει την δήθεν ευκαιρία και να το παίξει πονηρός στους φίλους του.Άρα έχουμε να κανουμε με δυο πονηρούς,αν δεν υπήρχε ο ένας δεν θα υπήρχε και ο άλλος απλά τα πράματα.

Εσύ πιστεύεις ότι τα κλεμμένα έχουν κάποια επιγραφή "κλεμμένο"? είτε κλεμμένα είτε όχι πωλούνται σε αγγελίες εδω κι εκει με την αγοραστική κανονικότατη τιμή τους. Σιγά μην υπάρχει η "ευαισθησία" επειδή αποκτήθηκαν άκοπα να πωληθούν και σε εξευτελιστική τιμή. Αν κάποιος πουλάει ευκαιριακά σε τιμή πολυ κάτω του κόστους 99% αποσκοπεί να σε αιφνιδιάσει για να κρύψει κάτι, εκμεταλλευόμενος την ανθρώπινη απληστία

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 04/08/2012 - 17:56


#49   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2012 - 17:49

Μην το λες εγω αυτη τη #$%@ την πληρωσα 180 ευρω τον Απριλιο στη Θεσσαλονικη ... Αλλα εμενα μου καναν αλλη μαγκια τα παλικαρια... ηταν δυο κοντα στα Jumbo με πιανουν πανικοβλητοι μου λενε ελα ελα κλεμμενο Iphone δωσε οτι εχεις... το θεμα ειναι οτι το Iphone ηταν κανονικο εμπαινε στο menu jb κανονικα λεω κ γω εδω ειμαστε! του δινω 180 ευρω μεχρι να γυρισω να δω που μου ελεγε δηθεν για την αστυνομια αλλαζει ( δεν ξερω πως) το κανονικο Iphone με αυτη τη βλακεια τηε φωτογραφιας! το ανοιγω και μετα αφηστε το μετα καλυτερα ... το πεταξα


Καλα να παθεις, πηγες να αγορασεις κατι το οποιο ειναι κλεμμενο.
Μου αρεσει που δεν ντρεπεσαι καθολου που το λες.


ps
Κριμα, εισαι κ ομορφη :P

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 04/08/2012 - 17:51

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#50   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2012 - 14:01

Μην το λες εγω αυτη τη #$%@ την πληρωσα 180 ευρω τον Απριλιο στη Θεσσαλονικη ... Αλλα εμενα μου καναν αλλη μαγκια τα παλικαρια... ηταν δυο κοντα στα Jumbo με πιανουν πανικοβλητοι μου λενε ελα ελα κλεμμενο Iphone δωσε οτι εχεις... το θεμα ειναι οτι το Iphone ηταν κανονικο εμπαινε στο menu jb κανονικα λεω κ γω εδω ειμαστε! του δινω 180 ευρω μεχρι να γυρισω να δω που μου ελεγε δηθεν για την αστυνομια αλλαζει ( δεν ξερω πως) το κανονικο Iphone με αυτη τη βλακεια τηε φωτογραφιας! το ανοιγω και μετα αφηστε το μετα καλυτερα ... το πεταξα :P


xaxaxa και εγω θα αγοραζα και εχω αγορασει κλεμμενα αλλα καλα σου εκαναν ..

οπως και εαν με επιαναν και εμενα κοροιδο καλα μου εκαναν ,,..


πρεπει να ζησουν και τα λαμογια ..

#51   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2012 - 14:05

Πώς θα καταλάβεις απο μια αγγελία αν είναι κλεμμένο? Μόνο απο την απόδειξη, που πολλοι απλά έχασαν ή δεν έχουν. Οπότε και το κλεμμένο μπορεί να πουληθεί σε μια λογική τιμή και να μή γίνει "στόχος". Απλα τα μαιμού ... τα δίνουν σε χαμηλές τιμές για να φύγουν όσο το δυνατόν ευκολότερα και να εξαφανιστούν.

#52   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/08/2012 - 14:17

off topic : Mπορείτε να μην απαντάτε με τις φράσεις ''καλά να πάθεις'' στις εκπροσώπους του ''αδύναμου φίλου'' ?...είναι που είναι λίγες εδώ ,στο τέλος θα την κάνουν και θα μείνουμε όλοι οι μαντράχαλοι να μιλάμε με τα μηλοτηλέφωνα ...εκτός κι αν βρείτε apps που να μυρίζουν γυναικείο άρωμα ,που να κάνουν ναζάκια ...και ..και

#53   margarita1990

margarita1990

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/08/2012 - 14:58

xaxaxa και εγω θα αγοραζα και εχω αγορασει κλεμμενα αλλα καλα σου εκαναν ..

οπως και εαν με επιαναν και εμενα κοροιδο καλα μου εκαναν ,,..


πρεπει να ζησουν και τα λαμογια ..






ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΑ ΕΓΩ ! μου την ειπες τωρα και εγω χεστηκα!!


off topic : Mπορείτε να μην απαντάτε με τις φράσεις ''καλά να πάθεις'' στις εκπροσώπους του ''αδύναμου φίλου'' ?...είναι που είναι λίγες εδώ ,στο τέλος θα την κάνουν και θα μείνουμε όλοι οι μαντράχαλοι να μιλάμε με τα μηλοτηλέφωνα ...εκτός κι αν βρείτε apps που να μυρίζουν γυναικείο άρωμα ,που να κάνουν ναζάκια ...και ..και






νομίζει ότι είναι έξυπνος μάλλον!! τι να πω ... οντως off topic!! :))

Καλα να παθεις, πηγες να αγορασεις κατι το οποιο ειναι κλεμμενο.
Μου αρεσει που δεν ντρεπεσαι καθολου που το λες.


ps
Κριμα, εισαι κ ομορφη :P



δεν θα απαντησω!!

#54   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 06/08/2012 - 15:27

Τραγικες απαντησεις ...πχ καλα να παθεις!!

#55   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 06/08/2012 - 17:18

κριμα φιλε παλι καλα που εδωσεσ μονο 100 ε αλλα το τηλ κανει μπαμ οτι δεν ειναι iphone απο το logo μονο κ μονο που εχει το low battery loll

#56   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 06/08/2012 - 18:16

Εγώ συμφωνώ για το καλά να πάθεις. Συμφωνώ όχι γιατί θα γίνει κάποιος κλεπταποδόχος... Άλλωστε αν δεν το πάρεις εσύ, θα το πάρει ο επόμενος...

Συμφωνώ γιατί δε στέκει (έστω και κλεμμένο) κάποιος να πουλά 200€ κάτι που κάνει 700€. Βλάκας δεν είναι. Οπότε την ψιλιάζεσαι -> άρα αν το φας το παραμύθι είσαι "λίγο" βλάκας.

Και φυσικά στη συναλλαγή στο δίνει στο χέρι ανοικτό και συ τα λεφτά. Γιατί τα κλείνουν κτλ, κτλ. Την τελευταία φορά πάλευα 1 ώρα με έναν τέτοιο μαλακά, και έλεγε μισο να το κλείσω να βγάλω τη sim και ιστορίες. Αυτές δεν είναι δουλειές για γυναίκες. Πρέπει να είσαι της πιάτσας, αλλιώς την πάτησες. Πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος.

#57   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2012 - 18:51

off topic : Mπορείτε να μην απαντάτε με τις φράσεις ''καλά να πάθεις'' στις εκπροσώπους του ''αδύναμου φίλου'' ?...είναι που είναι λίγες εδώ ,στο τέλος θα την κάνουν και θα μείνουμε όλοι οι μαντράχαλοι να μιλάμε με τα μηλοτηλέφωνα ...εκτός κι αν βρείτε apps που να μυρίζουν γυναικείο άρωμα ,που να κάνουν ναζάκια ...και ..και

Ρε παιδία για ποια αδύναμο φύλο ακριβώς μιλάς? Δε ζούμε στη δεκαετία του 60. Τα κορίτσια της νέας γενιάς είναι μαγκάκια περισσότερο από πολλούς... Δεν έχουν αναγκη για στήριξη και υποστήριξη, εκτός αν το κάνεις για να προκαλέσεις την συμπάθειά τους, αλλά δε νομίζω , όποιος είναι σε τέτοιο forum για μένα δεν έχει σημασία το φύλο. Στο facebook ίσως...

#58   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 06/08/2012 - 19:14

Το να θέλει κάποιος να αγοράσει κάτι κλεμμένο προσωπικά το βρισκώ απαράδεκτο κ επικίνδυνο.
Το να αγοράσει κάποιος iPhone στο δρόμο ή στο φανάρι το βρίσκω κ απαράδεκτο κ επικίνδυνο κ αφελές.
Το να αγοράσει κάποιος το συγκεκριμένο μαιμού iphone το βρίσκω απαράδεκτο, επικίνδυνο, αφελές κ απίστευτα αστείο!
Κ φυσικά το "καλά να πάθεις" σε αυτόν που το αγόρασε του αξίζει.

#59   varaderos

varaderos

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/08/2012 - 19:20

Πριν κάμποσο καιρό, γυρνούσα από την Αθήνα. Σταμάτησα στα Goody's για ένα γρήγορο καφέ και με πλησίασε τύπος, νέος σε ηλικία, ο οποίος μου βγάζει ένα 4αρι και μου λέει αν θέλω να το αγοράσω για 200 ευρώ. Απαντάω πως όχι και συνεχίζω προς το κατάστημα. Αυτός με ακολουθεί και επιμένει λέγοντας μου να του δώσω 100 ευρώ. Δε του δίνω σημασία και μπαίνω στο μαγαζί.
Βγαίνοντας με ξαναπλησιάζει και μου λέει τελευταία ευκαιρία να του δώσω ένα 50αρικο και να το πάρω. Του βγάζω το δικό μου iPhone από τη τσέπη, του το δείχνω και του λέω ότι έχω ίδιο και δε το χρειάζομαι.
Μέχρι να κουμπώσω το μπουφάν της μηχανής και να βάλω το κράνος, είχε έρθει ξανά κοντά μου με μια τσάντα, την ανοίγει και μου βγάζει ένα iPad. Με ρωτάει αν θέλω αυτό αντί για το iPhone. Προς στιγμή κόλλησα. Τον ρωτάω τη τιμή του και μου απαντάει 200 ευρώ. Να σας πω την αλήθεια το σκέφτηκα. Με βλέπει που το σκέφτομαι και με "πιάνει". Κατεβάζει τη τιμή στα 150 ευρώ, λέγοντας μου ότι ή τώρα ή ποτέ. γιατί μας έχουν πάρει είδηση.
Του λέω ότι δεν έχω τόσα χρήματα, γιατί επιστρέφω από ταξίδι.
Με ρωτάει πόσα έχω. Του απαντώ 50 και μου λέει "πάρτο όπως είναι".
Ημουν έτοιμος παιδιά να βγάλω ένα 50αρικο και να του το δώσω. Ελεγα μέσα μου και ψεύτικο να είναι αξίζει να ρισκάρω ένα 50αρικο. Δε ξέρω τι με είχε πιάσει, αν και ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πάθος με τα iPad.
Ξαφνικά κάποιος τον φωνάζει και φεύγει. Ανεβαίνω στο Varadero και με το που βάζω μπρος, έρχεται πάλι και μου λέει δώσμου το 50αρικο και πάρτο.
Του απαντώ ότι βρώμισε η φάση και φεύγω.
Τον έβλεπα από τον καθρέπτη που με κοίταζε ακίνητος.
Στο δρόμο το σκεφτόμουν συνεχώς, μήπως και έκανα βλακεία που δε το πήρα. Από την άλλη σκεφτόμουν και τον πρώην κάτοχο του iPad (αν υπήρχε) και μέσα μου επικρατούσε σύγχυση.
Μετά από μερικές μέρες, διάβασα στο ίντερνετ για τα μαϊμού iPhone και iPad που κυκλοφορούν και μου έφυγε κάθε ενδοιασμός.

#60   dinakas13

dinakas13

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Twitter:@dimosnakas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:dimosnakas

Δημοσίευση 06/08/2012 - 21:42

Εμένα την πάτησε το αφεντικό μου την επόμενη μέρα μόλις είχα πάρει το δικό μου.Ερχεται στη δουλειά κ μου λέει "εγώ το πήρα με 150".Μου λέει να το ανοίξω και να το σεταρω επειδή δεν το έχει με τα τηλ, το ανοίγω απο τη ζελατινα(ακριβώς ίδια συσκευασία με το 4s) και βλέπω τη πατάτα κ με έπιασαν τα γέλια....!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες