Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΣΟΧΗ «Μαϊμού» iPhone έχουν κατακλύσει την Αθήνα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   armagedon

armagedon

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/08/2012 - 21:46

Ρε παιδία για ποια αδύναμο φύλο ακριβώς μιλάς? Δε ζούμε στη δεκαετία του 60. Τα κορίτσια της νέας γενιάς είναι μαγκάκια περισσότερο από πολλούς... Δεν έχουν αναγκη για στήριξη και υποστήριξη, εκτός αν το κάνεις για να προκαλέσεις την συμπάθειά τους, αλλά δε νομίζω , όποιος είναι σε τέτοιο forum για μένα δεν έχει σημασία το φύλο. Στο facebook ίσως...

Ναι ρε φίλε ..όντως ζούμε στον 21ο αιώνα που πολλοί ''άντρες'' δεν είναι ευγενικοί ,δε φλερτάρουν ,δεν ξέρουν να φέρονται και μάλλον όταν είναι μαζί με γυναίκα αναλύουν τα apps και τα tweaks που κατέβασαν πρόσφατα στο μηλοτηλέφωνο ..
Αν του να την πατήσει κάποια από επιτήδειους απατεώνες,είναι για κάποιους λόγος για να βγάλουν τα απωθημένα τους ..πάω πάσο !
Ισότητα έχουμε ,αλλά καλό είναι να θυμόμαστε (κάπου κάπου ) πως φέρονται οι τζέντλεμεν .
*Την επόμενη φορά που θα πιαστείτε για οποιοδήποτε λόγο θύματα ,γράψτε το εδώ (που δεν είναι facebook) να σας τα χώσουμε οι υπόλοιποι ...έχει πλάκα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 06/08/2012 - 22:58

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να στεναχωρεθούμε αν αγοράσουμε κάτι κλεμμένο. Αν δεν το αγοράσεις θα γυρίσει στον ιδιοκτήτη;

Όπως και να έχει, κλεμμένο δεν είναι τίποτα. Συνήθως έχουν ένα κανονικό δικό τους για να σε δελεάσουν και μετά δινουν κενά κουτιά ή ψεύτικα.

#63   R1der

R1der

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2012 - 00:10

Καλά να πάθουν όσοι την πατάνε και δε θα λυπηθώ κανέναν τους. Αν δεν αγόραζε κανείς δεν θα υπήρχε όλο αυτό το κύκλωμα κλοπών και εξαπάτησης. Απορώ που μερικοί το λένε και χύμα "Ναι κι εγώ αγόρασα κλεμμένο". Δεν ντρέπονται καθόλου; Ένας φίλος στη δουλειάμεείχε ρωτήσει διστακτικά τις προάλλες ότι σκεφτόταν κάτι αντίστοιχο και μόνο που δεν τον έβρισα. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας αν κάνουμε τέτοια πράγματα.

#64   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/08/2012 - 00:54

Πάντως υπάρχουν και περιπτώσεις όπως του κολλητου μου έξω απο πρακτικερ στην μεταμόρφωση αν θυμάμαι καλα στο πάρκινγκ πήρε 4s με 100€ αυθεντικοτατο άσπρο απο πρεζακι σφραγισμένο κιόλας το άνοιξε μπροστά του. Η Μονή διάφορα απο αυτούς που την πατάνε είναι ότι ο κολλητός μου είχε το 4 αρι και γνώριζε. Τώρα στο θέμα των κλεμμένων φτάιει και ο ιδιοκτήτης που δεν το πρόσεχε όχι μόνο και ο αγοραστής. Στις σημερινές εποχές ο καθένας μας κοιτάζει να την βγάλει όσο πιο οικονομικά μπορει με οποιοδήποτε ρίσκο. Εγω πάντως είμαι της άποψης ότι πληρώνεις περνεις.

Τελευταία επεξεργασία από: jmakro, 07/08/2012 - 00:57


#65   iJulio

iJulio

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Twitter:@julio_kk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:iJulio

Δημοσίευση 07/08/2012 - 01:31

Το ίδιο είχε πάθει και ο πατέρας μια φίλης μου .. Τον πλησίασε ένας τυπάς στο Πεντάγωνο (Εθνική άμυνα) και του είπε δήθεν για το iPhone σε τιμή ευκαιρίας (στα 200 ευρώ) .. Όχι μόνο το πείρε , νόμιζε ότι έπιασε το jack pot και πήρε άλλο 1 ! 2 iPhone x200 το καθένα ..

#66   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/08/2012 - 08:37

Εχει τυχει και μενα να με πλησιασει ενα ελληνας κιολας και αρχισε τα δικα του κλεμενο i phone κλπ και που να ξερε που επεσε ομως.... Ο κολλητος μου που ηταν διπλα μου ειναι διοικητης στο τμημα ασφαλειας στα μερη μου... Οποτε η συνεχεια ειχε πολυ πλακα γιατι εφυγε πανικοβλητος τρεχωντας μεσα στην παραλια....

#67   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2012 - 08:39

Καλά να πάθουν όσοι την πατάνε και δε θα λυπηθώ κανέναν τους. Αν δεν αγόραζε κανείς δεν θα υπήρχε όλο αυτό το κύκλωμα κλοπών και εξαπάτησης. Απορώ που μερικοί το λένε και χύμα "Ναι κι εγώ αγόρασα κλεμμένο". Δεν ντρέπονται καθόλου; Ένας φίλος στη δουλειάμεείχε ρωτήσει διστακτικά τις προάλλες ότι σκεφτόταν κάτι αντίστοιχο και μόνο που δεν τον έβρισα. Είμαστε άξιοι της μοίρας μας αν κάνουμε τέτοια πράγματα.

Συμφωνώ ότι αν δεν υπήρχαν αυτοί που αγοράζουν κλεμμένα δεν θα υπήρχαν και κλέφτες, αλλά δεν είμαστε σε μια κοινωνία αγγελικά πλασμένη και δεν είναι έυκολο να ξέρεις αν αγοράζεις μεταχειρισμένο νόμιμο ή κλεμμένο, οπότε δεν είναι ισοβαρείς οι ευθύνες . Μπορεί άθελά μας να έχουμε γίνει κλεπταποδόχοι, αλλά και τότε θύματα είμαστε

#68   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2012 - 08:47

Πάντως υπάρχουν και περιπτώσεις όπως του κολλητου μου έξω απο πρακτικερ στην μεταμόρφωση αν θυμάμαι καλα στο πάρκινγκ πήρε 4s με 100€ αυθεντικοτατο άσπρο απο πρεζακι σφραγισμένο κιόλας το άνοιξε μπροστά του. Η Μονή διάφορα απο αυτούς που την πατάνε είναι ότι ο κολλητός μου είχε το 4 αρι και γνώριζε. Τώρα στο θέμα των κλεμμένων φτάιει και ο ιδιοκτήτης που δεν το πρόσεχε όχι μόνο και ο αγοραστής. Στις σημερινές εποχές ο καθένας μας κοιτάζει να την βγάλει όσο πιο οικονομικά μπορει με οποιοδήποτε ρίσκο. Εγω πάντως είμαι της άποψης ότι πληρώνεις περνεις.

Πάντως φίλε μου την ιστορία ότι πήρε ολοκαίνουργιο 4s απο πρεζάκι για 100 ευρω στο πράκτικερ δεν μπορω να την πιστέψω, το πιθανότερο να είναι φανταστική ιστορία, εκτός αν ήσουν παρών. Γενικά σε πάρκινγκ πράκτικερ έχω ακούσει τις πιο απίθανες ιστορίες να συμβαίνουν , στην πλειονότητα των περιπτώσεων θύματα είμαστε εμείς

#69   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/08/2012 - 09:25

Πάντως φίλε μου την ιστορία ότι πήρε ολοκαίνουργιο 4s απο πρεζάκι για 100 ευρω στο πράκτικερ δεν μπορω να την πιστέψω, το πιθανότερο να είναι φανταστική ιστορία, εκτός αν ήσουν παρών. Γενικά σε πάρκινγκ πράκτικερ έχω ακούσει τις πιο απίθανες ιστορίες να συμβαίνουν , στην πλειονότητα των περιπτώσεων θύματα είμαστε εμείς


Μπροστά δεν ήμουν και δεν το πίστευα και εγω έλεγα κινέζικο με δυο sim θα είναι και πως την πάτησε έτσι αφού είχε iPhone μεχρι που το είδα και άρχισα να τον βρίζω κ@&€φαρδε και μου λες βλακείες το αγορασες και δήθεν το πήρες 100€. μου είπε ότι όντως του το έδωσε ένα τελειωμένο ζακι που έψαχνε χρήματα να πάρει δόση. Τι να πω αλήθεια ψέμματα δε ξέρω ότι μου είπε σας μεταφέρω.

#70   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 07/08/2012 - 09:35

Τζάμπα μάγκας δηλαδη; Εμ θες πανάκριβη συσκευή, εμ θες και να δώσεις 100€; Ε όχι ρε παιδιά, δε γίνεται, χωρίς που όταν επιλέγετε κάτι τέτοιο, γινεστε έστω και ηθικά, κλεπταποδοχοι. Οποίος θελει iPhone αλλα δεν έχει χρήματα, ε, ας βάλει 48 δόσεις.

#71   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/08/2012 - 10:29

Εμένα παιδιά το κινητό μου δεν είναι i phone .Αλλά μήπως με αυτή την εξάντληση της ηθικής από μέρους μας ,ενδόμυχα δεν θέλουμε αυτό πιου εμείς πληρώσαμε ακριβά ,να φτάσει στα χέρια άλλου πολύ φθηνότερα ?
Είτε το πάρουμε εμείς είτε όχι ,το κλεμμένο(δεν μιλάω για μαϊμού ) θα πουληθεί (πιθανώς σε κάποιον αδαή ,αλλά θα πουληθεί ) .
Μέσα σε τόσα εκατομμύρια πολίτες ,είτε πούμε εμείς κανείς μην αγοράζει γιατί γίνεται κλεπταποδόχος ,είτε όχι ,τα κλεμμένα θα διακινηθούν .
Την περίοδο των ταραχών στο κέντρο της Αθήνας ,λεηλατήθηκαν τα καταστήματα τεχνολογίας στη Σταδίου-Πανεπιστημίου .Όλα τα κινητά ,φωτογραφικές ,ipad κατέληξαν σε χέρια συνανθρώπων μας ,χωρίς να πιαστούν ποτέ οι ένοχοι .
Μην στρουθοκαμηλίζουμε ...αν βρίσκαμε σε τιμή ευκαιρίας κάτι που μας ενδιέφερε και έπεφτε στο ''δρόμο'' μας και θα το διαπραγματευόμαστε και θα το αγοράζαμε ..όλα τα άλλα είναι προφάσεις εν αμαρτίαις ..
Στην τελική ,να είμαστε λίγο ρεαλιστές και όχι αιθεροβάμωνες ..Δεν το επικροτούμε ,δεν το εγκρίνουμε αλλά το φαινόμενο είναι παγκόσμιο ,όπως παγκόσμια κάποιοι τρέχουν να προλάβουν ...αυτοί δε που διαρυγνύουν τα ιμάτια τους ότι ποτέ δεν θα αγόραζαν κλεμμένο, θα ήταν οι πρώτοι που θα εκμεταλλεύονταν τυχόν παρόμοια ευκαιρία..και είναι οι ίδιοι που μετά θα κόμπαζαν για το κελεπούρι που χτύπησαν σε απίστευτη τιμή .

#72   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/08/2012 - 13:21

Εμένα παιδιά το κινητό μου δεν είναι i phone .Αλλά μήπως με αυτή την εξάντληση της ηθικής από μέρους μας ,ενδόμυχα δεν θέλουμε αυτό πιου εμείς πληρώσαμε ακριβά ,να φτάσει στα χέρια άλλου πολύ φθηνότερα ?
Είτε το πάρουμε εμείς είτε όχι ,το κλεμμένο(δεν μιλάω για μαϊμού ) θα πουληθεί (πιθανώς σε κάποιον αδαή ,αλλά θα πουληθεί ) .
Μέσα σε τόσα εκατομμύρια πολίτες ,είτε πούμε εμείς κανείς μην αγοράζει γιατί γίνεται κλεπταποδόχος ,είτε όχι ,τα κλεμμένα θα διακινηθούν .
Την περίοδο των ταραχών στο κέντρο της Αθήνας ,λεηλατήθηκαν τα καταστήματα τεχνολογίας στη Σταδίου-Πανεπιστημίου .Όλα τα κινητά ,φωτογραφικές ,ipad κατέληξαν σε χέρια συνανθρώπων μας ,χωρίς να πιαστούν ποτέ οι ένοχοι .
Μην στρουθοκαμηλίζουμε ...αν βρίσκαμε σε τιμή ευκαιρίας κάτι που μας ενδιέφερε και έπεφτε στο ''δρόμο'' μας και θα το διαπραγματευόμαστε και θα το αγοράζαμε ..όλα τα άλλα είναι προφάσεις εν αμαρτίαις ..
Στην τελική ,να είμαστε λίγο ρεαλιστές και όχι αιθεροβάμωνες ..Δεν το επικροτούμε ,δεν το εγκρίνουμε αλλά το φαινόμενο είναι παγκόσμιο ,όπως παγκόσμια κάποιοι τρέχουν να προλάβουν ...αυτοί δε που διαρυγνύουν τα ιμάτια τους ότι ποτέ δεν θα αγόραζαν κλεμμένο, θα ήταν οι πρώτοι που θα εκμεταλλεύονταν τυχόν παρόμοια ευκαιρία..και είναι οι ίδιοι που μετά θα κόμπαζαν για το κελεπούρι που χτύπησαν σε απίστευτη τιμή .


Τα είπες όλα συμφωνούμε απόλυτα.

#73   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 07/08/2012 - 13:25

Εγω πάντως ποτε δε πήρα κλεμμένο και εύχομαι ποτε να μη τη πατησω και πάρω. Ευχαριστώ πολυ.

#74   alexcbr

alexcbr

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Alex 2000

Δημοσίευση 07/08/2012 - 13:58

Την Κυριακή είμαστε για μπάνιο στα μαλλιά,έρχεται ένας γυφτοβουλγαρος και ήθελε να μας δώσει 4s κλεμενα και καλά για 300€,εγώ την κατάλαβα αμέσως και του είπα ότι είναι μαϊμού και θα του δώσω 15€ για να το πάρω.αυτός επέμενε ότι ήταν γνήσιο,ο κολητος μου λοιπόν του βγάζει 150€ και του λέει αυτά είναι τα θες αλλά με την προηποθεση ότι θα το άνοιξη μπροστά του στην αρχή έκανε τον δύσκολο αλλά τελικά δέχτηκε(εγώ του έλεγα όλη την ώρα ότι είναι μ@λ@κ@ς και θα την πατηση).ανοιγη λοιπόν το κουτί και έπαθα Πλάκα,ήταν ένα κανονικο iPhone απλά δεν ηταν 4s ήταν λευκό 4αρι 32gb,τον ρώτησα που τα βρήκε και δεν έλεγε,τον ρώτησα αν έχει και αλλά και μου είπε όχι ήταν το τελευτεο και έφυγε γρήγορα.Καμία φορά ποτέ δεν ξέρεις...

#75   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/08/2012 - 14:04

Παιδία ώραία αυτά που λέμε, αλλά πόσοι πραγματικά θα γυρνάγαμε την πλάτη μας σε μια ευκαρία , όποια κι αν είναι αυτη iphone κτλ. Μεσα μας θα αμφιταλαντευόμασταν , κλεμμένο , μήπως είναι μαΙμού, μήπως κρύβεται καποια παγίδα, η γνώμη μου ότι το 95% ακόμη και των πιο ιδεαλιστών θα κοντοστεκόταν και θα το σκεφτόταν , έστω να διαπιστώσει αν πρόκειται για φθηνή μαΙμουδια. Οι επιτήδιοι έχουν στη φαρέτρα τους για τους γνώστες των μαϊμου,το τρικ του παπά, αλλαγή την τελευταία στιγμή. Τι να πω, όσο και να το πάιζω έξυπνος και ηθικός εγώ εξομολογώ την αμαρτία μου, δε θα γυρναγα την πλάτη μου έτσι απλά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες