Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Δίκτυο 4G από την Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
607 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/10/2012 - 14:57

Ναι τα υποστηρίζει αλλά μόνο σε 2-3 δίκτυα σε USA και Καναδά.

Πουθενά αλλού.

Για την ακρίβεια μπορείς να δεις εδώ ακριβώς ποια δίκτυα υποστηρίζει το κάθε μοντέλο.

Αυτά και ΜΟΝΟ υποστηρίζονται ανά μοντέλο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:01

Δηλαδή για να καταλάβω ακόμα και η Αγγλία αν εχει η βάλει τα δίκτυα lte η συσκευή μου δεν θα το υποστηρίζει?

#78   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:03

Δηλαδή για να καταλάβω ακόμα και η Αγγλία αν εχει η βάλει τα δίκτυα lte η συσκευή μου δεν θα το υποστηρίζει?


Όχι. Μόνο Αμερική.

Πως αλλιώς θα πουλήσει το 4?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#79   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:05

Πωωωω έλεος ρε συ τι πραγματα είναι αυτά ρε, ούτε υπάρχει κάποια λύση παιδιά σε αυτό το πράγμα ε? θέλω να πω δηλαδή ούτε με jailbreak γίνετε κάτι? είμαστε δηλαδή καταδικασμένη να πάρουμε το 4 αν είναι δυνατόν, ενα μήνα έχω το 3 θα με κάνει να το δοσω έλεος.

Τελευταία επεξεργασία από: cybercriminal, 26/10/2012 - 15:05


#80   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:09

Καταδικασμένος δεν είσαι. Μη πέφτεις στη παγίδα.. Δεν είναι λόγος αυτός για να πας στο 4. Και ειδικά εδώ που το LTE κανείς δε ξέρει το πότε θα λειτουργήσει.

Μια χαρά και το 3..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#81   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:10

Έχεις δίκιο ρε συ Νίκο αλλα σε δυο μήνες θα πάω Αγγλία κάτι άλλο το lte είναι το 4g ? η άλλο το ενα άλλο το άλλο?

#82   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/10/2012 - 16:16

Το ίδιο είναι.

#83   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 17:42

ρε παιδια εχεις κανεις μπει στο πιλοτικο η μας δουλευουν για τα καλα, ειμαι σχεδον σε ολα τα φορα τεχνολογιας κ κανενας χρηστης μελος δεν εχει μπει στο πιλοτικο...ποιυος βαλανε τη γιαγια μου κ τη θεια σου....οταν λεω εγω μας δουλευουν, κανενας εκτος απο 2-3 υπαλληλους/τεχνικους δεν εχει συσκευη με συνδεση 4G cosmote...κεραταδες, εβαλαν και φορμα γιανα κοροιδευουν το ποπολο...

#84   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 18:02

το μονο πραγματικο τεστ που εχω δει ειναι της vodafone χωρις τυμπανοκρουσιες κ φαμφαρες...ρε μπας ειναι ωρα να αλλαξω κ εταιρια, να παρω κ καμμια επιδοτηση της προκοπης...
http://www.insomnia....-είναι-ήδη-εδώ/

http://www.facebook....26353080&type=1

Τελευταία επεξεργασία από: greg3301, 27/10/2012 - 18:11


#85 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:56

Καμία δεν δίνει επιδότηση της προκοπής.

Όσο για το αν έχουμε δει με τα μάτια μας 4G από την cosmote, το παρακάτω link είναι χαρακτηριστικό.

http://www.adslgr.co...-από-speedtest?

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 28/10/2012 - 21:57


#86   schumacher1993

schumacher1993

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2012 - 23:09

Καλησπέρα σας,είμαι νέο μέλος και το site σας είναι πολύ καλό φίλοι μου .Το καλύτερο 4g σήμα θα το έχει η cosmote,μετά η vodafone και μετά η wind.
Στις επαρχίες ειδικά καλύτερο σήμα έχει η cosmote,ενώ η vodafone και η wind δεν έχουνε καθόλου σήμα στις επαρχίες ,σε σπάνια σημεία στις επαρχίες έχουνε καλό σήμα η vodafone και η wind .Mπορεί να έχουνε λίγο καλύτερο σήμα στις πόλεις από την cosmote,ενώ στην επαρχεία δεν έχουνε καθόλου σήμα η vodafone και η wind.
Στο χωριό μου,που είναι κοντά στα Φιλιατρά Μεσσηνίας, η cosmote πιάνει φουλ σήμα,ενώ η Vodafone και η Wind δεν έχουνε καθόλου σήμα,ούτε στην αναζήτηση δικτύου δεν φαίνονται,έξω είναι φουλ ,μέσα στο σπίτι φουλ ,και στο υπόγειο με μέτριο σήμα στο χωριό μου ,είναι η cosmote
Εγώ που μένω στο Δάσος Χαϊδαρίου λίγο καλύτερο σήμα έχει η Vodafone από την cosmote,έξω η vodafone είναι φουλ μέσα φουλ και στο υπόγειο με μέτριο σήμα.Η cosmote έχει σήμα έξω φουλ μέσα φουλ,και στο υπόγειο μια γραμμή.Η wind έχει έξω τρεις γραμμές,μέσα μια με δύο και στο υπόγειο τίποτα.Στο Περιστέρι που είναι ένας φίλος μου λίγο καλύτερο σήμα έχει η vodafone,η cosmote είναι με τρεις γραμμές,μέσα με μέτριο σήμα και στο υπόγειο καθόλου.Η vodafone έξω φουλ και μέσα φουλ και στο υπόγειο μια γραμμή είναι λογικό να μην έχουνε τόσο καλό σήμα στο υπόγειο και 3 εταιρίες . Η wind έχει έξω μέτριο σήμα μέσα με μια ή και καθόλου,και στο υπόγειο καθόλου.Στο Νέο Ψυχικό που δουλεύω καλύτερο σήμα έχει η wind,έξω είναι φουλ μέσα φουλ,η cosmote έξω έχει φουλ σήμα ,μέσα έχει τρεις γραμμές.Η vodafone έξω είναι φουλ και μέσα φουλ.Στην Ελευσίνα καλύτερο σήμα έχει η cosmote έξω έχει φουλ μέσα φουλ και στο υπόγειο μέτριο σήμα,η vodafone έξω είναι με τρεις γραμμές μέσα με μέτριο ή με μια γραμμή,και στο υπόγειο καθόλου.Η wind έξω είναι με τρεις γραμμές μέσα με μια γραμμή και στο υπόγειο καθόλου.

Εγώ που έχω δοκιμάσει από το Δάσος Χαϊδαρίου μέχρι την Κόρινθο η cosmote πιάνει φουλ,από Κόρινθο μέχρι Τρίπολη φουλ,από Τρίπολη μέχρι Μεγαλόπολη σε μερικά σημεία έχει μέτριο σήμα,αλλά και σε μερικά φουλ σήμα. Από Μεγαλόπολη μέχρι Φιλιατρά σε μερικά σημεία μέτριο και σε μερικά φουλ,και από Φιλιατρά μέχρι το χωριό μου πιάνει φουλ,ακόμα από την Αθήνα να πας στην Θεσσαλονίκη το σήμα της cosmote πιάνει φουλ.
Έχω ίντερνετ ασύρματο σε επιτραπέζιο υπολογιστή στο χωριό μου και έχει φουλ ίντερνετ από την cosmote ,ενώ η wind και η vodafone δεν έχουνε ούτε ίντερνετ ούτε σήμα.
Εγώ που έχω δοκιμάσει σε πολλές επαρχίες πιάνει φουλ μόνο η cosmote και η vodafone και η wind δεν πιάνουν καθόλου.

Η vodafone και η wind έχουνε καλό ίντερνετ στις πόλεις ενώ σε πολλές επαρχίες δεν έχουνε σε σπάνιες επαρχίες έχουνε καλό ίντερνετ και σήμα.
Εγώ έχω cosmote 2 χρόνια και όπου και να πάω στην Ελλάδα με εξυπηρετεί,και την επιλέγω γιατί είναι ποιό φθηνή από τις άλλες και έχει καλύτερο σήμα.
Για αυτό και οι ποιο πολλοί επιλέγουνε την cosmote γιατί είναι φθηνοί και έχει καλό σήμα. Καλό βράδυ.

#87   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 23:36

Μερικες ερωτησεις

1)Απο ποτε θα μπορει να ειναι διαθεσιμη η εν λογο τεχνολογια 4G στο ευρη κοινο.
2)Εχοντας το 4s θα μπορω να την αξιοποιησω ?και αν οχι το 5 θα την υποστιριζει.
3)Για τι διαφορες μιλαμε-ποσο πιο γρηγορο δηλαδη

4)Και τελος ,καλα ολα αυτα,αλλα απο ακτινοβολια τι λεει το 4G?
Αυτα τα πραγματα δεν ειναι καθολου αστεια...αν διαβασει κανεις τις επιδρασεις που εχουν στον ανθρωπο αυτες οι ηλεκρομαγνητικες ακτινοβολιες - ηδη το 3G...ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ,για ευνοητους λογους(τα καθικια)

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 28/10/2012 - 23:42


#88   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/10/2012 - 23:49

Ας μην την ανοίξουμε εδώ αυτή τη θεωρία συνομωσίας και καταστρέφουμε το τοπικ.

1) άγνωστο
2) Όχι. Πιθανώς ούτε το 5 στην Ελλάδα.
3) 100 MBps έπιασε η vodafone προχθές.

Για το 4 άνοιξε νέο τοπικ και πολυ ευχαρίστως να το συζητήσουμε εκει γιατι εδω θα βγούμε πολυ off.

#89   schumacher1993

schumacher1993

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2012 - 07:35

Έχεις δίκιο φίλε monoti.To 4g θα έχει μεγάλη ακτινοβολία που προκαλεί προβλήματα, και μεγάλη ακτινοβολία σε όλο τον κόσμο και στην υγεία μας,και αυτά τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά,δεν είναι για πλάκα για την υγεία μας.
Όσο αυξάνεται το g σήμα ,δηλαδή γίνεται καλύτερο τόσο μεγαλύτερη ακτινοβολία θα έχει.Το 3g σήμα θα έχει λιγότερη ακτινοβολία απο το 4g σήμα,γιατί έχει το 3g έχει λίγο ποιό χαμηλές ταχύτητες.
Να μην βάζουνε σε σχολεία, ταράτσες και μέσα σε θερμοσίφωνες σε σπίτια παράνομες κεραίες.Γιατί στα σχολεία είναι παιδιά και οι κεραίες κοντά στα σχολεία προκαλούν μεγάλη ακτινοβολία και κάνουν προβλήματα στην υγεία των παιδιών.Σε κατοικίες δηλαδή σε θερμοσίφωνες και ταράτσες να μην τοποθετούνε γιατί προκαλεί ζημιά στους κατοίκους.Να τις βάζουν μακριά από σχολεία και ταράτσες κατοικιών,στις πόλεις να τις βάζουνε σε κτήρια που δεν έχει έχει κοντά κατοικίες που μένουν κάτοικοι.

#90   leonady2

leonady2

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/10/2012 - 09:23

Ας καλύψουν πρώτα όλη την Ελλάδα σε δίκτυο 3g και μετά βλέπουμε για τα υπόλοιπα. Σε 5-6 χρόνια το συζητάμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες