Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Δίκτυο 4G από την Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
607 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   schumacher1993

schumacher1993

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:47

Φίλε ipgpi,όταν εννοείς ασχετό ,εννοείς οτι δεν το έγγραψα και τόσο καλά .Εγώ έγραψα , κάτι παρόμοιο με το κύριο θέμα ,δηλαδή ποιός έχει το ποιό γρήγορο,4g που έχω βρεί πληροφορίες τελευτάιες ,και πόσο καλό σήμα έχει η κάθε εταιρία.Αν δεν σου αρέσει καθόλου δικό σου, θέμα.Πάντως δεν είναι τελείως άσχετο,γιατί το άρθρο μου,αναφέρεται για το 4 g.Nα,σε καλά,φίλε μου,καλό σου βράδυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2012 - 16:18

Σε ποια θέση στην cosmote είπαμε δουλεύεις;; Η είσαι απλός επενδυτής ;;

#153   schumacher1993

schumacher1993

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2012 - 08:42

Φίλε alex 0077,δεν είμαι υπάλληλος της cοsmote,απλώς ασχολιέμαι απλά ,πόσο σήμα έχει και πόσο 4g θα έχει.Να σαι καλά,καλή σου μέρα.

#154   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/11/2012 - 09:17

απλώς ασχολιέμαι απλά ,πόσο σήμα έχει και πόσο 4g θα έχει.


με το κιλο το μετρας ε...

#155   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:18

http://techviewgr.wo...ίζει-δίκτυα-4g/

#156   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:33

Δεν ξέρω αν τελικά θα υποστηρίζεται-κι εγώ χλωμό το κόβω-αλλά το άρθρο δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο.
Δεν σημαίνει κάτι το ότι δεν το έχει στις συσκευές 4G.

Αναρτημένη εικόνα


#157   tseloni

tseloni

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2012 - 12:17

Όοοοοοταν δουλέψει όμως, το 4g δίκτυο τι θα γίνει με το κόστος; Γιατί εγώ έχω μια (ανεπιβεβαίωτη) πλρηροφορία για 6 ευρώ τα 60 mb (!) Ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.
Τώρα για την κουβέντα για το σήμα που έγινε πριν, εγώ έχω να πω ότι όταν η cosmote θυμήθηκε να φτιάξει δίκτυο, οι "καλές" συχνότητες ήταν πιασμένες, και η συχνότητα που πήρε τελικά δεν είναι ό,τι καλύτερο. Εννοώντας, ότι το σήμα χάνεται όταν έχει να περάσει από πολλά εμπόδια, όπως τοίχους κτίρια κλπ.
ΟΚ, το ξέρω ότι η cosmote έχει βάλει 5 κεραίες παραπάνω και είναι η μόνη που πιάνει στο τάδε χωριό και μάλιστα φουλ.
Όμως όταν μένεις στον πρώτο όροφο, και γύρω από την πολυκατοικία σου υπάρχουν άλλα κτίρια, τότε δεν πιάνεις τίποτα.
Δεν έχω καμία εμπάθεια με την Cosmote, ούτε δουλεύω στη Vodafone, ούτε τίποτα, όμως το θεωρώ απαράδεκτο να μένω στο Χαλάνδρι και να μην πιάνει ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα στον πρώτο όροφο, ούτε στο δικό μου σπίτι, ούτε σε φίλων μου, παρά μόνο σε κάποιον που απέναντί του υπάρχει χωράφι! Και παράλληλα η cosmote να βγάζει εκείνη τη διαφήμιση με το σήμα καμπάνα, ενώ έχει τη χειρότερη συχνότητα. Σήμα μπανάνα θα πω εγώ.

#158 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:12

Όοοοοοταν δουλέψει όμως, το 4g δίκτυο τι θα γίνει με το κόστος; Γιατί εγώ έχω μια (ανεπιβεβαίωτη) πλρηροφορία για 6 ευρώ τα 60 mb (!) Ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.
Τώρα για την κουβέντα για το σήμα που έγινε πριν, εγώ έχω να πω ότι όταν η cosmote θυμήθηκε να φτιάξει δίκτυο, οι "καλές" συχνότητες ήταν πιασμένες, και η συχνότητα που πήρε τελικά δεν είναι ό,τι καλύτερο. Εννοώντας, ότι το σήμα χάνεται όταν έχει να περάσει από πολλά εμπόδια, όπως τοίχους κτίρια κλπ.
ΟΚ, το ξέρω ότι η cosmote έχει βάλει 5 κεραίες παραπάνω και είναι η μόνη που πιάνει στο τάδε χωριό και μάλιστα φουλ.
Όμως όταν μένεις στον πρώτο όροφο, και γύρω από την πολυκατοικία σου υπάρχουν άλλα κτίρια, τότε δεν πιάνεις τίποτα.
Δεν έχω καμία εμπάθεια με την Cosmote, ούτε δουλεύω στη Vodafone, ούτε τίποτα, όμως το θεωρώ απαράδεκτο να μένω στο Χαλάνδρι και να μην πιάνει ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα στον πρώτο όροφο, ούτε στο δικό μου σπίτι, ούτε σε φίλων μου, παρά μόνο σε κάποιον που απέναντί του υπάρχει χωράφι! Και παράλληλα η cosmote να βγάζει εκείνη τη διαφήμιση με το σήμα καμπάνα, ενώ έχει τη χειρότερη συχνότητα. Σήμα μπανάνα θα πω εγώ.

Να τα δούμε λίγο αυτά;

Η cosmote αλλά και η vodafone έχουν δηλώσει πως δεν θα υπάρξει κάποιο premium προϊόν 4G αλλά απλά θα αναβαθμιστούν οι υπηρεσίες στα σημερινά προϊόντα. Κάτι που σημαίνει ίδιες τιμές ανεξάρτητα από το αν είσαι σε 4G ή 3G.
Η cosmote δεν είχε ξεχάσει να φτιάξει δίκτυο. Απαγορευόταν με νόμο στον ΟΤΕ να μπει στην κινητή τηλεφωνία από τους πολιτικάντηδες που είχαμε στην εξουσία. Και οι τρεις εταιρίες έχουν μερίδιο στα 900, 1800 και 2100MHz. Οι καλές συχνότητες για το 4G στην Ελλάδα αλλά και στην υπόλοιπη Ευρώπη θα είναι στα 800MHz που όμως δεν έχουν δημοπρατηθεί αφού ακόμα δεν έχουν ελευθερωθεί.
Δεν ξέρω αν έχει βάλει παραπάνω ή λιγότερες κεραίες. Υπάρχουν επίσημα κάπου τέτοια στοιχεία; Σίγουρα υπάρχουν περιοχές με προβληματική κάλυψη και γι'αυτό vodafone και cosmote έχουν δώσει τα full σήμα και τέλειο σήμα αντίστοιχα.

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 12/11/2012 - 13:12


#159   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 13/11/2012 - 17:52

Όοοοοοταν δουλέψει όμως, το 4g δίκτυο τι θα γίνει με το κόστος; Γιατί εγώ έχω μια (ανεπιβεβαίωτη) πλρηροφορία για 6 ευρώ τα 60 mb (!) Ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.
Τώρα για την κουβέντα για το σήμα που έγινε πριν, εγώ έχω να πω ότι όταν η cosmote θυμήθηκε να φτιάξει δίκτυο, οι "καλές" συχνότητες ήταν πιασμένες, και η συχνότητα που πήρε τελικά δεν είναι ό,τι καλύτερο. Εννοώντας, ότι το σήμα χάνεται όταν έχει να περάσει από πολλά εμπόδια, όπως τοίχους κτίρια κλπ.
ΟΚ, το ξέρω ότι η cosmote έχει βάλει 5 κεραίες παραπάνω και είναι η μόνη που πιάνει στο τάδε χωριό και μάλιστα φουλ.
Όμως όταν μένεις στον πρώτο όροφο, και γύρω από την πολυκατοικία σου υπάρχουν άλλα κτίρια, τότε δεν πιάνεις τίποτα.
Δεν έχω καμία εμπάθεια με την Cosmote, ούτε δουλεύω στη Vodafone, ούτε τίποτα, όμως το θεωρώ απαράδεκτο να μένω στο Χαλάνδρι και να μην πιάνει ΚΑΘΟΛΟΥ σήμα στον πρώτο όροφο, ούτε στο δικό μου σπίτι, ούτε σε φίλων μου, παρά μόνο σε κάποιον που απέναντί του υπάρχει χωράφι! Και παράλληλα η cosmote να βγάζει εκείνη τη διαφήμιση με το σήμα καμπάνα, ενώ έχει τη χειρότερη συχνότητα. Σήμα μπανάνα θα πω εγώ.


Φιλε κι εγω πρώτο όροφο ειμαι και εχω Vodafone και η γυναίκα μου έχει Cosmote. Δυστυχώς τα ίδια χάλια ειναι το σήμα. Εγω πιάνω λιγο καλυτερα στη μια γωνία του δωματίου, ενω αυτή πιανει καλυτερα στην άλλη γωνια.

Και υπαρχουν σημεια στο σπιτι που δεν εχει κανεις μας σήμα

#160   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 13/11/2012 - 18:00

Εγω παιδια μεσα στο σπιτι μου εχω μια γραμμη..παιρνω την κοσμοτε να κανω παραπονα και μου λεει η υπαλληλος εγω κυριε μια χαρα σας ακουω δεν μπορω να θεσω καποιο αιτημα....

#161   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2012 - 21:42

Μόλις έπαιξε διαφήμιση για 4G από Cosmote στο Mega....διαθέσιμο σε Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα..οπότε ούτε μουφιά μου φαίνεται, ούτε εξαπάτηση.

Μπράβο στην Cosmote (βγάζει τα κέρατά της και χώνει και κανά φράγκο στις αναβαθμίσεις δικτύων..)

#162   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/11/2012 - 21:46

Μόλις έπαιξε διαφήμιση για 4G από Cosmote στο Mega....διαθέσιμο σε Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα..οπότε ούτε μουφιά μου φαίνεται, ούτε εξαπάτηση.

Μπράβο στην Cosmote (βγάζει τα κέρατά της και χώνει και κανά φράγκο στις αναβαθμίσεις δικτύων..)



50euro το μηνα κ μονο για 20gb...ρε τους κλεφτεςςςςςςςςςςςςς....
ουστ ρεεεεεεεεεεεεεε
και πουθενα για iphone5.......με τις πετρες πρεπει να τους παρουν τους κεραταδες...ουτε στην ουγκαντα τετοιες χρεωσεις...

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 14/11/2012 - 21:47


#163   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2012 - 21:48

50euro το μηνα κ μονο για 20gb...ρε τους κλεφτεςςςςςςςςςςςςς....
ουστ ρεεεεεεεεεεεεεε
και πουθενα για iphone5.......με τις πετρες πρεπει να τους παρουν τους κεραταδες...ουτε στην ουγκαντα τετοιες χρεωσεις...


αρχή είναι ρε φιλε, κάτσε...πάλι καλά! στην αρχή είναι για τους επαγγελματίες κλπ..σιγά-σιγά θα πέσει.

υγ: στην Ουγκάντα το Ίντερνετ είναι μόνο LAN και με ταχύτητες ISDN 1.

#164   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/11/2012 - 21:55

αρχή είναι ρε φιλε, κάτσε...πάλι καλά! στην αρχή είναι για τους επαγγελματίες κλπ..σιγά-σιγά θα πέσει.

υγ: στην Ουγκάντα το Ίντερνετ είναι μόνο LAN και με ταχύτητες ISDN 1.


οχι γιατι καποια παπαγαλακια, που τελικα αποδειχθηκαν γατακια, ελεγαν οτι θα εχουμε τα υπαρχοντα πακετα 3G...εδω οχι μονο πρεπει να κανεις νεα συνδεση απλα κ να παρεις τα στικακια τους μια κ το iphone5 δεν το υποστηριζει το δικτυο τους...απατεωνες...στηνουν δικτυο που δεν υποστηριζεται απο τις συσκευες που κυκλοφορουν διεθνως...μ αρεσει που το σεπτεβριο τρεξαν οι τσουτσουδες να πουνε με ανακοινωσεις στον τυπο οτι η ελευση του 5αριου θα εκανε επιβεβλημενη της επισποευση του δικτυου 4g....oyst reeeee


Ps. πες μου ποιος επαγγελαμτιας ειναι τοσο μαμακας να σκαει την 50αρασ για κατι αχρηστο ενω με 50 ευρω εχει 3 μηνες ιντερνετ 24αρι να κατεβασει απειρα gb...

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 14/11/2012 - 22:00


#165   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2012 - 22:05

Ps. πες μου ποιος επαγγελαμτιας ειναι τοσο μαμακας να σκαει την 50αρασ για κατι αχρηστο ενω με 50 ευρω εχει 3 μηνες ιντερνετ 24αρι να κατεβασει απειρα gb...


πολύ κοντόφθαλμο, πραγματικά. Τί σχέση έχει το 3G με το Lan? Το δίκτυό της Cosmote υποστηρίζει το 5άρι; Νομίζω η Cosmote δήλωσε πως υποστηρίζει και τις 2 μπάντες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες