Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Δίκτυο 4G από την Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
607 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:09

Mall χθες!!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:20

Στο Mall δεν έχει και μια κεραία για 4G ή κάνω λάθος;

#273   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:27

Δεν ξέρω αν έχει κεραία, μια μεγάλη αφίσα 4G είδα :Ρ

#274   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:41

Παιδιά το 3G δεν έχει να κάνει με το σήμα 4G, είναι διαφορετικό.

Επίσης θέλω να ενημερώσω πως για να καταφέρετε να έχετε σήμα 4G θα πρέπει να προμηθευτείτε και τις κατάλληλες κάρτες sim ( είναι στο ίδιο λευκό φακελάκι απλώς απ'έξω αναφέρει 4G) και το κόστος είναι 5 Ευρώ., επίσης θα πρέπει να ενεργοποιήσετε και την υπηρεσία 4G Profile (όπως αναφέρεται σε εμάς τους αντιπροσώπους). Μέχρι στιγμής την έχω δει διαθέσιμη σε πελάτες συμβολαίου και όχι καρτοκινητής.
Οι κάρτες sim αυτές έχουν διατεθεί στα καταστήματα εδώ περίπου και ένα μήνα

Στο Mall δεν έχει και μια κεραία για 4G ή κάνω λάθος;


Το Mall είναι σημείο με κάλυψη 4G , επίσης είναι το Μικρολίμανο στον Πειραιά και η Λ. Καραμανλή στο Μενίδι.
Περισσότερες τοποθεσίες δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή.

#275   SkyNet

SkyNet

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:48

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται καινουρια SIM απλά ενεργοποίηση της υπηρεσίας.
Ας επιβεβαιώσουν όσοι το χρησιμοποιούν ήδη

#276   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2013 - 23:53

Παιδιά το 3G δεν έχει να κάνει με το σήμα 4G, είναι διαφορετικό.

Επίσης θέλω να ενημερώσω πως για να καταφέρετε να έχετε σήμα 4G θα πρέπει να προμηθευτείτε και τις κατάλληλες κάρτες sim ( είναι στο ίδιο λευκό φακελάκι απλώς απ'έξω αναφέρει 4G) και το κόστος είναι 5 Ευρώ., επίσης θα πρέπει να ενεργοποιήσετε και την υπηρεσία 4G Profile (όπως αναφέρεται σε εμάς τους αντιπροσώπους). Μέχρι στιγμής την έχω δει διαθέσιμη σε πελάτες συμβολαίου και όχι καρτοκινητής.
Οι κάρτες sim αυτές έχουν διατεθεί στα καταστήματα εδώ περίπου και ένα μήνα



Το Mall είναι σημείο με κάλυψη 4G , επίσης είναι το Μικρολίμανο στον Πειραιά και η Λ. Καραμανλή στο Μενίδι.
Περισσότερες τοποθεσίες δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή.

Εννοείς το Μαρούσι,ο Πειραιάς και το Μενίδι ή τα συγκεκριμένα σημεία (Mall,Μικρολίμανο,Λ.Καραμανλή);

#277   mistiri0

mistiri0

    iPH newbie

  • Pip
  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:04

Να σταματησει η παραπληροφορηση για καρτες καινουργιες 4g. Ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση της cosmote και απλα λες να σου ενεργοποιησουν το 4g ανοιγωντας σου την συχνοτητα χωρις τιποτε αλλο να χρειαζεσαι. Το εκανα χθες και σε 10 λεπτα απο 3g μου εβγαλε lte περιοχη νεα σμυρνη.οσοι λενε για νεες καρτες ειτε δεν ξερουν ειτε τους εχουν ενημερωσει λαθος απο γερμανο και καταστηματα της cosmote απο ασχέτους πωλητες.

#278   arkoudi

arkoudi

    iPH Enthousiast

  • 567 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:42

Εννοείς το Μαρούσι,ο Πειραιάς και το Μενίδι ή τα συγκεκριμένα σημεία (Mall,Μικρολίμανο,Λ.Καραμανλή);


Εννοώ τα συγκεκριμένα σημεία.

Να σταματησει η παραπληροφορηση για καρτες καινουργιες 4g. Ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση της cosmote και απλα λες να σου ενεργοποιησουν το 4g ανοιγωντας σου την συχνοτητα χωρις τιποτε αλλο να χρειαζεσαι. Το εκανα χθες και σε 10 λεπτα απο 3g μου εβγαλε lte περιοχη νεα σμυρνη.οσοι λενε για νεες καρτες ειτε δεν ξερουν ειτε τους εχουν ενημερωσει λαθος απο γερμανο και καταστηματα της cosmote απο ασχέτους πωλητες.


Δεν γνωρίζω αν οι κάρτες 3G υποστηρίζουν τις ταχύτητες για το 4G γιατί είναι κάτι το οποίο δεν έχει διευκρινιστεί από το δίκτυο. Πάντως μιας και διακρίνω δυσπιστία αύριο αν καταφέρω θα ανεβάσω φώτο με τις νέες κάρτες που έχουν διατεθεί.

Και το λογικό ερώτημα είναι :
Αν είναι συμβατές στο δίκτυο LTE οι 3G sim γιατί κυκλοφόρησαν 4G ?

#279   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:48

Εννοώ τα συγκεκριμένα σημεία.



Δεν γνωρίζω αν οι κάρτες 3G υποστηρίζουν τις ταχύτητες για το 4G γιατί είναι κάτι το οποίο δεν έχει διευκρινιστεί από το δίκτυο. Πάντως μιας και διακρίνω δυσπιστία αύριο αν καταφέρω θα ανεβάσω φώτο με τις νέες κάρτες που έχουν διατεθεί.

Και το λογικό ερώτημα είναι :
Αν είναι συμβατές στο δίκτυο LTE οι 3G sim γιατί κυκλοφόρησαν 4G ?


Οι κάρτες που λες 4G πιστεύω δεν χρειάζονται ενεργοποίηση από τηλέφωνο.Γίνεται αυτόματα. Αυτή είναι λογικά η διαφορά τους.

#280   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:48

Και το λογικό ερώτημα είναι :
Αν είναι συμβατές στο δίκτυο LTE οι 3G sim γιατί κυκλοφόρησαν 4G ?


Με 3G καρτα μπενει κανονικα στο LTE και στο ενεργοποιουν με ενα απλο τηλ στην εξυπηρετηση , και φτανουν οι ταχυτητες του download μεχρι ~50mbit σε καποιες περιοχες.

Οπως λεει και ο vagos απο πανω, το πιο πιθανο ειναι στο συστημα αυτες οι καρτες να εχουν ηδη την επιλογη 4G ενω στις 3G να στο ενεργοποιουν αν το ζητησεις.

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 31/01/2013 - 00:51


#281   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 31/01/2013 - 00:54

Παιδιά το 3G δεν έχει να κάνει με το σήμα 4G, είναι διαφορετικό.

Επίσης θέλω να ενημερώσω πως για να καταφέρετε να έχετε σήμα 4G θα πρέπει να προμηθευτείτε και τις κατάλληλες κάρτες sim ( είναι στο ίδιο λευκό φακελάκι απλώς απ'έξω αναφέρει 4G) και το κόστος είναι 5 Ευρώ., επίσης θα πρέπει να ενεργοποιήσετε και την υπηρεσία 4G Profile (όπως αναφέρεται σε εμάς τους αντιπροσώπους). Μέχρι στιγμής την έχω δει διαθέσιμη σε πελάτες συμβολαίου και όχι καρτοκινητής.
Οι κάρτες sim αυτές έχουν διατεθεί στα καταστήματα εδώ περίπου και ένα μήνα



Το Mall είναι σημείο με κάλυψη 4G , επίσης είναι το Μικρολίμανο στον Πειραιά και η Λ. Καραμανλή στο Μενίδι.
Περισσότερες τοποθεσίες δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή.

δε χρειαζεται αλλαγη καρτας και ειναι η υπηρεσια ειναι διαθεσιμη σε πελατες συμβολαιου και καρτοκινητης.

#282   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 31/01/2013 - 01:18

πριν καμιά ωρίτσα στο mall με καρτοκινητό cosmo έπιασα download 10mb/s και upload 8mb/s με ping 23,
έκανα 6-7 τεστάκια και όλα εκεί έπαιξαν.. χαμηλά μου φαίνονται.. ίσως έτυχε!!!

#283   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 31/01/2013 - 02:00

Παιδιά, μόλις τώρα που πήγα να ψάξω κάτι στο iphone 5 μου, μου βγαίνει ένα notification πως υπάρχει update παρόχου, το έκανα και τώρα στις ρυθμίσεις όταν πάω, εκεί που ήταν ο διακόπτης 3G ενεργοποίηση-απενεργοποίηση τώρα έγινε LTE. Το παρατηρήσατε? Cosmote έχω

#284   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 31/01/2013 - 02:09

Παιδιά, μόλις τώρα που πήγα να ψάξω κάτι στο iphone 5 μου, μου βγαίνει ένα notification πως υπάρχει update παρόχου, το έκανα και τώρα στις ρυθμίσεις όταν πάω, εκεί που ήταν ο διακόπτης 3G ενεργοποίηση-απενεργοποίηση τώρα έγινε LTE. Το παρατηρήσατε? Cosmote έχω


ναι φίλε, σε όλους έγινε με την αναβάθμιση σε 6.1. (συνδρομητές cosmote μόνο μέχρι στιγμής).
Αν διαβάσεις το θεματάκι απ την αρχή θα δείς και διάφορες πληροφορίες σχετικά.

#285   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 31/01/2013 - 07:18

Οκ σ ευχαριστώ φίλε έχεις δίκιο απλά απ τη χαρά μου δε σκέφτηκα. Ισχύει και σε whats up που έχω εγώ ή μόνο συμβόλαια;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες