Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιά είναι η σημαντικότερη διαφορά android και ios


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/08/2012 - 13:56

Μα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπαίνουν σε ένα φορουμ που λέγεται iPhoneHellas χρήστες android kαι βρίζουν κόσμο , μας λένε 12χρονα και λένε πως το android είναι το καλύτερο.. Ωραία και;;; Γιατί μπαίνουν εδώ μέσα που για το δικό μας λόγο έχουμε επιλέξει να έχουμε iphone και να λύνουμε τα προβλήματα μας και να συζητάμε σχετικά με αυτό;; Λες και τους έχουν βάλει από τη google και παίρνουν 100$ για κάθε χρήστη που τον κάνουν να αλλάζει συσκευή σε android

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:02

Νικόλα ,σε όλες τις κοινωνικές ομάδες υπάρχουν άτομα που μπορούν να κάνουν πολιτισμένο διάλογο και άτομα που συμπεριφέρονται σαν κάφροι ..
Υποτίθεται ότι μπαίνουμε σε ένα φόρουμ για να ανταλλάξουμε απόψεις ,να ακούσουμε γνώμες ,να λύσουμε απορίες ,να γνωριστούμε ..να ..να..


αυτο και αν ειναι η πραγματικοτητα. ειδικα για το εδω φορουμ. που συνηθως εαν τολμησεις να πεις τι λεξη samsung η android, εκει να δεις καφριλα εδω μεσα. οποτε αυτα αλλου. ;) περι κοσμιας διαγωγης.

Μα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπαίνουν σε ένα φορουμ που λέγεται iPhoneHellas χρήστες android kαι βρίζουν κόσμο , μας λένε 12χρονα και λένε πως το android είναι το καλύτερο.. Ωραία και;;; Γιατί μπαίνουν εδώ μέσα που για το δικό μας λόγο έχουμε επιλέξει να έχουμε iphone και να λύνουμε τα προβλήματα μας και να συζητάμε σχετικά με αυτό;; Λες και τους έχουν βάλει από τη google και παίρνουν 100$ για κάθε χρήστη που τον κάνουν να αλλάζει συσκευή σε android


ρε φιλε πας καλα? μαλλον το αντιθετο γινεται. επειδη καποιοι ειστε αρχικολημενοι με το iphone, δεν βλεπετε τιποτα μπροστα σας. και εγω ημουν χρονια χρηστης tou iphone. αλλα δεν εχω παρωπιδες. ελεος πια με τα ψεμματα.

#33   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:07

Αφου ειναι φορουμ για iPhone,θα ειμαστε αρχικολημενοι με τηv samsung? :P

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 10/08/2012 - 16:08


#34   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:07

Η σημαντικότερη διαφορά είναι στους χρήστες.

Οι χρήστες iOS δεν είναι απελπισμένοι ώστε να μπαίνουν σε forums χρηστών Android και να διαλαλούν την ανωτερότητα του λειτουργικού που χρησιμοποιούνε.
Από την άλλη πλευρά, όπως παρατηρείτε καθημερινά στο forum του iPhoneHellas, οι χρήστες Android δεν έχουν πρόβλημα να trollαρουν και να διαφημίζουν την ανωτερότητα του Android σε iOS forums.


κριμα που εισαι και εκ των διαχειριστων, με τετοιες αποψεις. ( αλλα αν δεν παινεψεις το σπιτι σου........ )
καταρχην δεν μπορουν οι χρηστες ιος να μπουν σε φορουμ και να διαλαλουν την ανωτερωτητα του ιος, γιατι απλα δεν ειναι ανωτερο πλεον σε κανενα σημειο. καποτε ισως. τωρα ομως οχι.
απο την αλλη πολυ σωστα κανουν οι χρηστες του android και διαφημιζουν την ανωτεροτητα του λειτουργικου εναντι του πολυδιαφημισμενου ιος, γιατι ειναι η αληθεια. η αληθεια μερικες φορες ποναει, αλλα ετσι ειναι. τι να κανουμε δηλαδη? να πουμε ψεμματα?

#35   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:08

Μα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπαίνουν σε ένα φορουμ που λέγεται iPhoneHellas χρήστες android kαι βρίζουν κόσμο , μας λένε 12χρονα και λένε πως το android είναι το καλύτερο.. Ωραία και;;; Γιατί μπαίνουν εδώ μέσα που για το δικό μας λόγο έχουμε επιλέξει να έχουμε iphone και να λύνουμε τα προβλήματα μας και να συζητάμε σχετικά με αυτό;; Λες και τους έχουν βάλει από τη google και παίρνουν 100$ για κάθε χρήστη που τον κάνουν να αλλάζει συσκευή σε android

Η αλήθεια είναι ότι οποίο vs τοπικ κ να διάβασα κάποιοι που έχουν iPhone ξεκίνησαν τον " καυγά " με τους android users λες κ είναι κακο κάποιος να φύγει απο το iPhone κ να παει αλλου !!!!!!
Επισης μπορει να μην έχουν iPhone αλλα έχουν αλλα προϊόντα της apple κ έτσι έχουν κάθε δικαίωμα να συμμετάσχουν στο φόρουμ :)


#36   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:09

Αφου ειναι φορουμ για iPhone,θα ειμαστε κολημενοι με τηv samsung? :P


δεν ειπα αυτο, αλλα να μην λετε κιολας περι καφριλας.

Η αλήθεια είναι ότι οποίο vs τοπικ κ να διάβασα κάποιοι που έχουν iPhone ξεκίνησαν τον " καυγά " με τους android users λες κ είναι κακο κάποιος να φύγει απο το iPhone κ να παει αλλου !!!!!!
Επισης μπορει να μην έχουν iPhone αλλα έχουν αλλα προϊόντα της apple κ έτσι έχουν κάθε δικαίωμα να συμμετάσχουν στο φόρουμ :)


πες τα.

#37   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:09

Να πας στο androidhellas να την πεις την άποψη σου..Εδω είμαστε κολλημένοι με το iOS ο καθένας για το λόγο του...

Αναρτημένη εικόνα


#38   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:12

Να πας στο androidhellas να την πεις την άποψη σου..Εδω είμαστε κολλημένοι με το iOS ο καθένας για το λόγο του...


αλλη μια αποδειξη για αυτα που λεω. ευχαριστω.
τρομερα επειχειρηματα. :)

#39   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:14

κριμα που εισαι και εκ των διαχειριστων, με τετοιες αποψεις. ( αλλα αν δεν παινεψεις το σπιτι σου........ )
καταρχην δεν μπορουν οι χρηστες ιος να μπουν σε φορουμ και να διαλαλουν την ανωτερωτητα του ιος, γιατι απλα δεν ειναι ανωτερο πλεον σε κανενα σημειο. καποτε ισως. τωρα ομως οχι.
απο την αλλη πολυ σωστα κανουν οι χρηστες του android και διαφημιζουν την ανωτεροτητα του λειτουργικου εναντι του πολυδιαφημισμενου ιος, γιατι ειναι η αληθεια. η αληθεια μερικες φορες ποναει, αλλα ετσι ειναι. τι να κανουμε δηλαδη? να πουμε ψεμματα?


Σωστη ειναι η αποψη του βασιλη!
Πολυ απλα εσεις διαλαλειτε την δηθεν(για καποιους) ανωτερωτητα του android αντι να λετε την αποψη σας σχετικα με αυτο η οποια ειναι παντα αποδεκτη και καλοδεχουμενη
Γι'αυτο δημιουργειτε και την εντυπωση οτι ειστε απελπισμενοι, κανενας δεν σας απαγορευει να λετε την αποψη σας αλλα η διαφημηση και ο διαλαλισμος ειναι απαραδεκτα και καθολου αποδεκτα στο φορουμ που ασχολειτε κυριως με την apple
Φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 10/08/2012 - 16:15


#40   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:18

Do not feed the troll
Βασικός κανόνας
Συμφωνώ με τον βασίλη(admin) και ούτε ξανασχολουμαι με απαντήσεις σε android users

#41   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:20

Είναι υγιές να ακούγονται διάφορες γνώμες αρκεί να μην πέφτει το επίπεδο!!!!!
Εγω ειμαι apple fun girl :P αλλα σαν δεύτερη συσκευη χρησιμοποιω το one x!Φέτος είχα την πρώτη μου επαφή με τα android :) Δεν μπορω να πω ότι είναι άσχημο λειτουργικο απλα δεν είναι τόσο εύχρηστο όπως το IOS !!!!έχουν διαφόρες κ τα δυο έχουν τα υπέρ κ τα κατα τους!!!!!
Βεβαια ακομα δεν εχω πειστεί να φύγω απο το iPhone το οποίο κ λάτρευω παρολο τους περιορισμούς που έχει!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 10/08/2012 - 16:23


#42   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:25

Σωστη ειναι η αποψη του βασιλη!
Πολυ απλα εσεις διαλαλειτε την δηθεν(για καποιους) ανωτερωτητα του android αντι να λετε την αποψη σας σχετικα με αυτο η οποια ειναι παντα αποδεκτη και καλοδεχουμενη
Γι'αυτο δημιουργειτε και την εντυπωση οτι ειστε απελπισμενοι, κανενας δεν σας απαγορευει να λετε την αποψη σας αλλα η διαφημηση και ο διαλαλισμος ειναι απαραδεκτα και καθολου αποδεκτα στο φορουμ που ασχολειτε κυριως με την apple
Φιλικα


μα δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειναι ετσι αυτα που λεμε, η να μην τα πιστευουμε. αφου με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να παρουμε iphone. εδω το ειχαμε και το στειλαμε αδιαβαστο. και ειμαι σιγουρος οτι το 90% των χρηστων iphone, εαν δοκιμαζαν μια καλη συσκευη android οπως π.χ s3, δεν υπηρχε περιπτωση να μην εφευγαν απο το ιος τα λουκετα του, και την κοροιδια της apple.! το 10% πουθα εμενε, θα ηταν οι εντελως κολλημενοι.! ειπαμε καποτε ηταν πολυ μπροστα. δεν λεω οχι. ομως τωρα ειναι ετη φωτος πισω το iphone. εαν δεν μπορειτε να το καταλαβετε καποιο αυτο.....".......".........

Do not feed the troll
Βασικός κανόνας
Συμφωνώ με τον βασίλη(admin) και ούτε ξανασχολουμαι με απαντήσεις σε android users


ελα ρε και συ με το αγγλικο σου , και με το τρολ. που μου μαθατε μερικοι τα τρολ, και το λετε σε καθε σας προταση. και δεν πορεις να με πεις android user σκετο αφου αν ανοιγες τα ματακια σου, θα εβλεπες οτι εχω και το ipad 3. ξυπνα πια κολλημενε.

#43   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:27

μα δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειναι ετσι αυτα που λεμε, η να μην τα πιστευουμε. αφου με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να παρουμε iphone. εδω το ειχαμε και το στειλαμε αδιαβαστο. και ειμαι σιγουρος οτι το 90% των χρηστων iphone, εαν δοκιμαζαν μια καλη συσκευη android οπως π.χ s3, δεν υπηρχε περιπτωση να μην εφευγαν απο το ιος τα λουκετα του, και την κοροιδια της apple.! το 10% πουθα εμενε, θα ηταν οι εντελως κολλημενοι.! ειπαμε καποτε ηταν πολυ μπροστα. δεν λεω οχι. ομως τωρα ειναι ετη φωτος πισω το iphone. εαν δεν μπορειτε να το καταλαβετε καποιο αυτο.....".......".........

ελα ρε και συ με το αγγλικο σου , και με το τρολ. που μου μαθατε μερικοι τα τρολ, και το λετε σε καθε σας προταση. και δεν πορεις να με πεις android user σκετο αφου αν ανοιγες τα ματακια σου, θα εβλεπες οτι εχω και το ipad 3. ξυπνα πια κολλημενε.


Και ερωτώ εγώ... Ποιος ο λόγος να γραφτείς στο iPhoneHellas που από το όνομα καταλαβαίνεις πριν μπεις πως μιλάει για iPhone, από την στιγμή που δεν έχεις κάτι να πεις για το iPhone αλλά για το Android? Σίγουρα, υπάρχει και η άλλη άποψη, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις λόγο να βρίσκεσαι εδώ, γιατί βρίσκεσαι;

Θα μου πεις τώρα τα 10 post εμπειρίας σου είναι αρκετά για να με σωπάσεις, αλλά θα τολμήσω να μιλήσω.

Τελευταία επεξεργασία από: DaKnOb, 10/08/2012 - 16:28


#44   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:29

μα δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειναι ετσι αυτα που λεμε, η να μην τα πιστευουμε. αφου με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να παρουμε iphone. εδω το ειχαμε και το στειλαμε αδιαβαστο. και ειμαι σιγουρος οτι το 90% των χρηστων iphone, εαν δοκιμαζαν μια καλη συσκευη android οπως π.χ s3, δεν υπηρχε περιπτωση να μην εφευγαν απο το ιος τα λουκετα του, και την κοροιδια της apple.! το 10% πουθα εμενε, θα ηταν οι εντελως κολλημενοι.! ειπαμε καποτε ηταν πολυ μπροστα. δεν λεω οχι. ομως τωρα ειναι ετη φωτος πισω το iphone. εαν δεν μπορειτε να το καταλαβετε καποιο αυτο.....".......".........



ελα ρε και συ με το αγγλικο σου , και με το τρολ. που μου μαθατε μερικοι τα τρολ, και το λετε σε καθε σας προταση. και δεν πορεις να με πεις android user σκετο αφου αν ανοιγες τα ματακια σου, θα εβλεπες οτι εχω και το ipad 3. ξυπνα πια κολλημενε.


Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες. Στους υπολογιστές έχω περάσει από όλα τα λειτουργικά και με hard-core χρήση.

Μέχρι να καταλήξω στο Mac OS X ήμουν υπέρ των Linux, τα Windows δεν τρώγονται με τίποτα.

Κι όπως έχω γράψει και αλλού, όταν έχεις τα πάντα Apple για τους χ,ψ λόγους δεν μπορείς να πας σε άλλο κινητό .

Η ευκολία που σου παρέχει η Apple δεν την παρέχει κανείς άλλος.
Once You Go Mac You Never Go Back

#45   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:38

Και ερωτώ εγώ... Ποιος ο λόγος να γραφτείς στο iPhoneHellas που από το όνομα καταλαβαίνεις πριν μπεις πως μιλάει για iPhone, από την στιγμή που δεν έχεις κάτι να πεις για το iPhone αλλά για το Android? Σίγουρα, υπάρχει και η άλλη άποψη, αλλά από την στιγμή που δεν έχεις λόγο να βρίσκεσαι εδώ, γιατί βρίσκεσαι;

Θα μου πεις τώρα τα 10 post εμπειρίας σου είναι αρκετά για να με σωπάσεις, αλλά θα τολμήσω να μιλήσω.


πρεπει τελικα να υπαρχει προβλημα ορασης. ουτε εσυ διαβασες η ειδες οτι εχω και ενα ipad? περιεργο να εχω ipad εγω ενας χρηστης android ε? οχι ρε φιλε δεν ειναι περιεργο αν δεν εισαι κολημενος. αρα εχω λογο να βρισκομαι εδω. αρχιζω να πιστευω οτι το μεγαλο μισος σας για τις καλες android συσκευες πηγαζει απο το οτι δυστυχως η ευτυχως , το εχετε καταλαβει πλεον οτι ειναι μια κλαση μπροστα απο το ιος. δεν εξηγειται αλλιως. οσο για το τελευταιο σχολιο σου, για τα 10 ποστ εμπειριας, εαν νομιζεις οτι τα ποστ δινουν και την αναλογη εμπειρια, τοτε καταλαβαινω πολλα πραγματα για την εμονη σου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες