Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιά είναι η σημαντικότερη διαφορά android και ios


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 11/08/2012 - 09:32

Πάντως τα Android, δεν ξέρω σίγουρα για το s3, είχαν τη φήμη ότι έτρωγαν πολυ μπαταρία ιδιαίτερα όταν είχες gps ενεργό. Ένας Αγγλος είχε γράψει στο Ίντερνετ ότι το είχε στη πρίζα του αυτοκινήτου και με ανοιχτό το gps, καταναλωνε πιο γρήγορα μπαταρία απ´ότι φορτιζε

Ναι.. Πρέπει να ήταν για το Nexus αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   george343

george343

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 09:52

Δηλαδή το gps του iphone δεν τρώει μπαταρία; Με wifi και 3g internet ανοιχτά συνέχεια βγάζω μέρα και ανάλογα την χρήση με το ζόρι έχω για το βράδυ, σίγουρα όχι 2-3 μέρες.

#78   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:04

Δηλαδή το gps του iphone δεν τρώει μπαταρία; Με wifi και 3g internet ανοιχτά συνέχεια βγάζω μέρα και ανάλογα την χρήση με το ζόρι έχω για το βράδυ, σίγουρα όχι 2-3 μέρες.

Apple iPhone 4S
WiFi: 24/7 Ανοιχτό
VPN: Ανοιχτό κατά την χρήση
Personal Hotspot: Λίγες φορές τον μήνα
Notifications: 24/7 Ανοιχτά
Location Services: 24/7 Ανοιχτά
Brightness: Λίγο πιο πάνω απ' το μισό
Data: 24/7 Ανοιχτό
3G: 24/7 Ανοιχτό
Bluetooth: 24/7 Κλειστό
Jailbreak: 24/7 Jailbroken
3G Unrestrictor: Όλα ανοιχτά

Διάρκεια μπαταρίας: 2-3 μέρες

#79   Gherudos

Gherudos

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:12

2-3 ημέρες; Εγώ αν μπω με 3g/edge μετα βίας κρατάει 2-3 ώρες αλλα όλη την ώρα κατεβάζω η σερφαρω. Ενω για να δω μια ταινία διαρκείας 01:30 ώρας μου τρώει γύρω στο 10-12%. Πρεπει να αλλάξω μπαταρία; 3GS 5.1

#80   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:37

Δηλαδή το gps του iphone δεν τρώει μπαταρία; Με wifi και 3g internet ανοιχτά συνέχεια βγάζω μέρα και ανάλογα την χρήση με το ζόρι έχω για το βράδυ, σίγουρα όχι 2-3 μέρες.

Φίλε ναι καταναλώνει μπαταρία αλλα όχι πιο γρήγορα απο ότι φορτίζει. Είπαμε. Αμέσως άμα θιξουμε καποιο Android...

#81   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 11/08/2012 - 10:48

Φίλε ναι καταναλώνει μπαταρία αλλα όχι πιο γρήγορα απο ότι φορτίζει. Είπαμε. Αμέσως άμα θιξουμε καποιο Android...


στο s2 υπηρχε αυτο... αν το ειχες στο φορτιστη του αυτοκινητου και ταυτοχρονα ειχες gps τοτε καταναλωνε πιο γρηγορα απο το να φορτιζει... γενικα το s2 ειχε πολυ αργη φορτιση... ευτυχως δεν κανανε τα ιδια λαθοι και στο s3

#82   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 11/08/2012 - 11:33

Μεγάλο αγκάθι για ένα κινητο η αργή φόρτιση

#83   george343

george343

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/08/2012 - 12:03

Φίλε ναι καταναλώνει μπαταρία αλλα όχι πιο γρήγορα απο ότι φορτίζει. Είπαμε. Αμέσως άμα θιξουμε καποιο Android...


Κι εγώ iphone έχω δεν θίχτηκα για τα android. Το μόνο που λέω απ´ την αρχή είναι ότι το κάθε κινητό έχει τα κουσούρια του και το iphone δεν είναι εξαίρεση. Αν κάποιος δεν το βλέπει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.

#84   thomaz

thomaz

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Smar-Tom

Δημοσίευση 27/08/2012 - 18:14

Πλέον με jellybean υπάρχει fast charge μέσω custom rom (το παραθέτω ως πληροφορία). Εγω εχω 3gs ipad 2 και nexus s. Δεν έχω πρόβλημα κανενα ουτε με το android ουτε και με το ios. Η αλήθεια είναι πως ο καθένας παίρνει ότι σηκώνει η τσέπη του. Νexus s το πήρα παραεισαγωγή στην μισή τιμή 289 (όταν βγηκε). Αν είχα διαθέσιμα χρήματα θα έπαιρνα και 4s. Παρωπίδες δεν φοράω. Όλοι υποστηρίζουμε κάτι, κάποιοι android καποιοι ios άλλοι άσπρο και άλλοι μαύρο. Το λάθος είναι που σε forum για ios γίνονται κόντρες με android. Ο φανατισμός τα δημιουργεί αυτά. Τέλος πρέπει να καταλάβουμε πως αν οι εταιρίες έδειχναν τον ίδιο ζήλο στα service τους, όπως δείχνουν κάποιοι για τις συσκευές τους θα είμασταν ευτυχισμένοι και επίσης εμείς σαν αγοραστές είμαστε η δύναμη τους. That's all... :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες