Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το καλύτερο εορτολόγιο ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/08/2012 - 23:17

Εγώ χρησιμοποιω το εορτές και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που θα ήθελα είναι να υπάρχουν και άλλες επιλογές στον ήχο υπενθύμισης... Είναι σπαστικός εώς εκνευρισμού... Ελπίζω σε κάποιο up date...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/08/2012 - 23:52

Το geolocEC+ μου κολλάει συνέχεια. 1-2 φορές με ειδοποίησε 1 μέρα πριν. Και έχει να αναβαθμιστεί μισό χρόνο. Προτιμώ το eortes

#18   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2012 - 16:09

Σήμερα αγόρασα και το GeolosECplus. Σαν μια πρώτη ματιά μου φαίνεται πολύ ανώτερο του eortes που είχα πριν και χαίρομαι που ξεφορτώθηκα τη σαβούρα.. Μένει να δούμε στη συνέχεια..

Ένα προβληματακι είχα κι εκεί βέβαια όσον αφορά τη σύνδεση με το facebook που μπορεί να φταίω κι εγώ. όταν παω να συνδεθώ μου βγάζει ότι δεν μπορεί, γιατί πρέπει να απενεργοποιήσω πρώτα το august_2012 κάτι τέτοιο.. anyway έστειλα και ένα μύνημα στον developer και ελπίζω να το λύσω..




Καλησπέρα Alex0007,
Πρόσφατα ενημερώθηκα για το πρόβλημα που αναφέρεις σχετικά με το ‘August 2012’ μέσω email από τον Σταύρο που με παρέπεμψε και σε αυτό το link (δεν ξέρω εάν όντως είναι δική σου αυτή η αναφορά εδώ).

Ο κώδικας του Facebook integration για το Geolos EC είναι πανομοιότυπος με αυτό του EC+. Επομένως εάν κάτι δεν πάει καλά θα πρέπει να δημιουργεί πρόβλημα και στις 2 εκδόσεις. Από εκεί και πέρα έριξα μία ματιά και είδα μια σχετική αναφορά με το ‘August 2012’ και το FB:
http://stackoverflow...been-deprecated
που έχει να κάνει με κάποιες βελτιστοποιήσεις από μεριά του FB. Αυτό βέβαια δεν επηρεάζει το GeolosEC κατά όσο αντιλαμβάνομαι καθώς προ ολίγου ανανέωσα τις επαφές μου (τις FB) και ανάρτησα επιτυχώς ένα μήνυμα σε FB επαφή μέσω του GeolosEC/EC+.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ίσως υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τα permissions. Θα πρότεινα να δοκιμάσεις τα εξής:
  • Διαγραφή της εφαρμογής από το iPhone και επανεγκατάσταση από το AppStore (όχι μέσο iTunes) – δεν υπάρχει φόβος 2πλής χρέωσης καθώς η Apple γνωρίζει πολύ καλά ποιοι χρήστες έχουν ποιες εφαρμογές…
  • Διαγραφεί των permissions του Geolos EC/EC+ μέσα από το FB λογαριασμό σου.
  • Επανεκκίνηση του Geolos EC/EC+ και συγχρονισμός με το FB
Ελπίζω αυτά τα βήματα να σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα σου.

ΜΦΧ,
Χρήστος

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 21/08/2012 - 16:13


#19   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 21/08/2012 - 16:18

εχω και εγω αυτο το προβλημα..εκανα ολα τα βηματα αλλα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα

#20   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/08/2012 - 19:30

Καλησπέρα Alex0007,
Πρόσφατα ενημερώθηκα για το πρόβλημα που αναφέρεις σχετικά με το ‘August 2012’ μέσω email από τον Σταύρο που με παρέπεμψε και σε αυτό το link (δεν ξέρω εάν όντως είναι δική σου αυτή η αναφορά εδώ).

Ο κώδικας του Facebook integration για το Geolos EC είναι πανομοιότυπος με αυτό του EC+. Επομένως εάν κάτι δεν πάει καλά θα πρέπει να δημιουργεί πρόβλημα και στις 2 εκδόσεις. Από εκεί και πέρα έριξα μία ματιά και είδα μια σχετική αναφορά με το ‘August 2012’ και το FB:
http://stackoverflow...been-deprecated
που έχει να κάνει με κάποιες βελτιστοποιήσεις από μεριά του FB. Αυτό βέβαια δεν επηρεάζει το GeolosEC κατά όσο αντιλαμβάνομαι καθώς προ ολίγου ανανέωσα τις επαφές μου (τις FB) και ανάρτησα επιτυχώς ένα μήνυμα σε FB επαφή μέσω του GeolosEC/EC+.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ίσως υπήρξε κάποιο πρόβλημα με τα permissions. Θα πρότεινα να δοκιμάσεις τα εξής:

  • Διαγραφή της εφαρμογής από το iPhone και επανεγκατάσταση από το AppStore (όχι μέσο iTunes) – δεν υπάρχει φόβος 2πλής χρέωσης καθώς η Apple γνωρίζει πολύ καλά ποιοι χρήστες έχουν ποιες εφαρμογές…
  • Διαγραφεί των permissions του Geolos EC/EC+ μέσα από το FB λογαριασμό σου.
  • Επανεκκίνηση του Geolos EC/EC+ και συγχρονισμός με το FB
Ελπίζω αυτά τα βήματα να σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα σου.

ΜΦΧ,
Χρήστος



Καλησπέρα. Δεν ξέρω ποιος είναι ο Σταύρος, αλλά σας έστειλα κι εγώ e-mail αλλά δυστυχώς δεν μου απαντήσατε (μέσα από το επίσημο mail-support της σελίδας σας που βρήκα από το appstore)

Διαγραφή των permissions μέσα από το facebook που λες δεν γίνεται, γιατί δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.. Με το που το ανοίγω στο ON και γράφω το username και password μου εμφανίζει κατευθείαν αυτό το σφάλμα.

Δοκίμασα τώρα το άλλο που λες. Έσβησα την εφαρμογή και την κατέβασα από το AppStore του iPhone αλλά πάλι τα ίδια ... Ανεβάζω και screenshot

Αναρτημένη εικόνα


Έχω την έκδοση Geolos EC+ αυτή που είναι με πληρωμή 1,59 όχι την δωρεάν.


Τώρα θα πρέπει να ζητήσουμε refund ή να περιμένουμε να διορθωθεί? Αν και σαν εφαρμογή τη θεωρώ πολύ καλύτερη από τις υπόλοιπες όπως είπα. Αλλά το πρόβλημα αυτό με το συγχρονισμό με fb είναι σημαντικό.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 21/08/2012 - 19:35


#21   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 09:11

Καλησπέρα. Δεν ξέρω ποιος είναι ο Σταύρος, αλλά σας έστειλα κι εγώ e-mail αλλά δυστυχώς δεν μου απαντήσατε (μέσα από το επίσημο mail-support της σελίδας σας που βρήκα από το appstore)

Διαγραφή των permissions μέσα από το facebook που λες δεν γίνεται, γιατί δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.. Με το που το ανοίγω στο ON και γράφω το username και password μου εμφανίζει κατευθείαν αυτό το σφάλμα.

Δοκίμασα τώρα το άλλο που λες. Έσβησα την εφαρμογή και την κατέβασα από το AppStore του iPhone αλλά πάλι τα ίδια ... Ανεβάζω και screenshot

Αναρτημένη εικόνα


Έχω την έκδοση Geolos EC+ αυτή που είναι με πληρωμή 1,59 όχι την δωρεάν.


Τώρα θα πρέπει να ζητήσουμε refund ή να περιμένουμε να διορθωθεί? Αν και σαν εφαρμογή τη θεωρώ πολύ καλύτερη από τις υπόλοιπες όπως είπα. Αλλά το πρόβλημα αυτό με το συγχρονισμό με fb είναι σημαντικό.




Καλημέρα,
Το email σου ίσως να μου διέφυγε καθώς αρκετά πηγαίνουν στο junk (σν και τα κοιτάω και αυτά)… Να το ξανακοιτάξω, απλός μου κάνει μεγάλη εντύπωση που το εμφανίζει σε ορισμένους και έτσι δυσχεραίνει λίγο την ανεύρεση της αιτίας του προβλήματος και κατά συνέπεια τη λύση του.
ΜΦΧ,
Χρήστος

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 22/08/2012 - 09:15


#22   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 09:23

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το plus και δεν εχω jb οποτε και αυτο δεν νομιζω να επηρρεαζει

#23   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 09:27

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το plus και δεν εχω jb οποτε και αυτο δεν νομιζω να επηρρεαζει




Όχι το JB δεν επηρεάζει. Το θέμα είναι να βρω την αιτία για να μπορέσω να δώσω λύσει σε αυτούς που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα.
Αλλά για καλό και κακό….εσύ που έχεις θέμα μπορείς να δοκιμάσεις και την απλή έκδοση να μου πεις εάν όντως συμβαίνει και εκεί….αν και θα μου φανεί πολύ περίεργο το να έχει διαφορετική συμπεριφορά.

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 22/08/2012 - 09:28


#24   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 09:53

Όχι το JB δεν επηρεάζει. Το θέμα είναι να βρω την αιτία για να μπορέσω να δώσω λύσει σε αυτούς που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα.
Αλλά για καλό και κακό….εσύ που έχεις θέμα μπορείς να δοκιμάσεις και την απλή έκδοση να μου πεις εάν όντως συμβαίνει και εκεί….αν και θα μου φανεί πολύ περίεργο το να έχει διαφορετική συμπεριφορά.

Εμενα επειδη μου αρεσε πολυ η εφαρμογη σου, θα περιμενω οταν κανεις update και το φτιαξεις :)
Καλη σου μερα

#25   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 11:32

OK

Θα χρειαστώ λίγο τη βοήθεια σας για να προσπαθήσω να καταλάβω τι φταίει μιας κai δεν μπορώ να κάνω re-produce το πρόβλημα.
  • Το μήνυμα περί ‘August 2012’ το εμφανίζει όταν πρωτοφορτώνει η ιστοσελίδα του FB ή αφότου εισάγετε τα στοιχεία σας και πατήσετε το login ?
  • Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε καινούργιους χρηστές της εφαρμογής ή και σε παλιούς ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Χρήστος

#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 11:53

OK

Θα χρειαστώ λίγο τη βοήθεια σας για να προσπαθήσω να καταλάβω τι φταίει μιας κai δεν μπορώ να κάνω re-produce το πρόβλημα.

  • Το μήνυμα περί ‘August 2012’ το εμφανίζει όταν πρωτοφορτώνει η ιστοσελίδα του FB ή αφότου εισάγετε τα στοιχεία σας και πατήσετε το login ?
  • Το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο σε καινούργιους χρηστές της εφαρμογής ή και σε παλιούς ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Χρήστος

Εμενα μου το εβγαλε στην προσπαθεια να γραψω στο wall καποιας

#27   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/08/2012 - 12:04

xixixixixixixi!!!!!!!:)
παιδια αξιζει η εφαρμογη?ψηνομαι να την αγορασω και εγω.αλλα με το θεμα του fb τι γινεται?με το jb επηρεαζεται κατι?γιατι αν ειναι αξιζει να την αγορασω για 1.50

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 22/08/2012 - 12:06

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#28   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 12:32

Ευχαριστώ πολύ παιδία θα το κοιτάξω. Από ότι καταλαβαίνω αυτό συμβαίνει στους καινούργιους χρήστες… αν έχετε αντιμετωπίσει κάτι διαφορετικό γράψτε μου, θα με βοηθήσει πραγματικά…

#29   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/08/2012 - 14:20

xixixixixixixi!!!!!!! :)
παιδια αξιζει η εφαρμογη?ψηνομαι να την αγορασω και εγω.αλλα με το θεμα του fb τι γινεται?με το jb επηρεαζεται κατι?γιατι αν ειναι αξιζει να την αγορασω για 1.50


Σίγουρα είναι η καλύτερη στα εορτολόγια. Αλλά αυτό το θέμα με το fb είναι ενοχλητικό . Ελπίζω να διορθωθεί.

#30   geolos

geolos

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2012 - 14:48

Τελικά μπόρεσα και έκανα reproduce το πρόβλημα.
Έσβησα από το FB τα permission που είχανε σωθεί παλιά και προσπάθησα να ξανασυνδεθώ από το Geolos EC και τελικά μου ‘έσκασε’ και εμένα…. Θα ασχοληθώ με το πρόβλημα και θα κυκλοφορήσει update… επομένως οι καινούργιοι χρήστες λίγο υπομονή !
Χρήστος

Τελευταία επεξεργασία από: geolos, 22/08/2012 - 14:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες