Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διάφορα wallpapers


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:32

Ναι, αλλά λόγο οθόνης/ανάλυσης του Apple, θα πρέπει να την κάνω διπλάσια (είτε σε ανάλυση είτε σε διαστάσεις).
Αυτό μου λένε/ζητούν κι οι developers (Apple) στην δουλειά. Ισχύει; Ή κάνω τσάμπα μεγάλα αρχεία;


δηλ τι διασταση δινεις ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:44

δηλ τι διασταση δινεις ;


Καλά, κάνω "τούμπανο" εικόνες (κουμπιά, μπάρες κτλ.), γιατί το aspect ratio που δουλεύω είναι το ανώτερο - άρα... iPad 3!
Αλλά και στις μετατροπές τους για τα iPhone, δεν μου ζητούν λιγότερο από το ΔΙΠΛΑΣΙΟ σε μέγεθος απ' ό,τι μου 'γραψε παραπάνω ο φίλος, ενώ για ανάλυση έχω πάντα 300 dpi!
(Δεν κατάλαβα το γιατί, εφόσον οι οθόνες δεν υποστηρίζουν ΜΟΝΟ 72 dpi;;; Ή στα Apple υποστηρίζεται και ΑΝΩΤΕΡΗ ανάλυση;

(Βασικά, αν δεν αποτελεί διαφήμιση, θα σας πω να κατεβάσετε το νέο παιχνίδι μας - δωρεάν είναι, "Κουλοχέρης")

Τελευταία επεξεργασία από: lupushegemonia, 10/02/2013 - 15:45


#18   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 15:53

Καλά, κάνω "τούμπανο" εικόνες (κουμπιά, μπάρες κτλ.), γιατί το aspect ratio που δουλεύω είναι το ανώτερο - άρα... iPad 3!
Αλλά και στις μετατροπές τους για τα iPhone, δεν μου ζητούν λιγότερο από το ΔΙΠΛΑΣΙΟ σε μέγεθος απ' ό,τι μου 'γραψε παραπάνω ο φίλος, ενώ για ανάλυση έχω πάντα 300 dpi!
(Δεν κατάλαβα το γιατί, εφόσον οι οθόνες δεν υποστηρίζουν ΜΟΝΟ 72 dpi;;; Ή στα Apple υποστηρίζεται και ΑΝΩΤΕΡΗ ανάλυση;

(Βασικά, αν δεν αποτελεί διαφήμιση, θα σας πω να κατεβάσετε το νέο παιχνίδι μας - δωρεάν είναι, "Κουλοχέρης")


ρωτησες πριν για τα 4αρια, οποτε ποια ειναι η ερωτηση σου τελικα ;
δηλ οι dev σου ζητουν 640Χ960 Χ2 ? ???
τα 300 νομιζω πως ειναι περιττα

αν η εφαρμογη ειναι για iOS εννοειται πως μπορεις να την παρουσιασεις, υπαρχει το αναλογο section, Greek Developers

#19   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 20:12

ρωτησες πριν για τα 4αρια, οποτε ποια ειναι η ερωτηση σου τελικα ;
δηλ οι dev σου ζητουν 640Χ960 Χ2 ? :huh:
τα 300 νομιζω πως ειναι περιττα

αν η εφαρμογη ειναι για iOS εννοειται πως μπορεις να την παρουσιασεις, υπαρχει το αναλογο section, Greek Developers


Η ερώτησή μου είναι ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ/ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ οθόνης, για το iPhone.
Μου ζητούν (οι Devs) να φτιάχνω την ανώτερη ανάλυση/διάσταση για iPad3 και μετά ΟΙ ΙΔΙΟΙ το "κόβουν/ράβουν" για τις άλλες συσκευές Apple.
Αλλά μου ζητούν 300+ dpi ανάλυση, που επίσης κι εγώ θεωρώ περιττή.

Οκ, θα την παρουσιάσω, να την κατεβάσετε (φρι) και να πείτε εντυπώσεις.

#20   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 22:16

Η ερώτησή μου είναι ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ/ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ οθόνης, για το iPhone.
Μου ζητούν (οι Devs) να φτιάχνω την ανώτερη ανάλυση/διάσταση για iPad3 και μετά ΟΙ ΙΔΙΟΙ το "κόβουν/ράβουν" για τις άλλες συσκευές Apple.
Αλλά μου ζητούν 300+ dpi ανάλυση, που επίσης κι εγώ θεωρώ περιττή.

Οκ, θα την παρουσιάσω, να την κατεβάσετε (φρι) και να πείτε εντυπώσεις.


320Χ480 για 3G/3Gs
640X960 για 4/4s
640Χ1136 για 5

#21   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 23:25

Χμμ... Άρα, περίεργο που διαμορφώνουν τις εικόνες μου σε 1280Χ1920 (για το 4άρι). Τεςπα, θα ρωτήσω από περιέργεια αύριο.

#22   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 23:27

μπορει να τις συμπιεζουν μετα με κωδικα, για να εχουν μεγαλη λεπτομερεια....

#23   lupushegemonia

lupushegemonia

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 23:47

μπορει να τις συμπιεζουν μετα με κωδικα, για να εχουν μεγαλη λεπτομερεια....


Διόλου απίθανο. Πάντως, θα ρωτήσω να μάθω - και να μοιραστώ την πληροφορία κι εδώ.

Στο θέμα μου που άνοιξα, μπορείς να δεις το τελευταίο ποστ και να μου πεις ΠΟΙΑ/ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ αυτή την θήκη που μου πρότεινε ο φίλος;

http://www.iphonehel...60#entry1296948

#24   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/02/2013 - 23:54

Διόλου απίθανο. Πάντως, θα ρωτήσω να μάθω - και να μοιραστώ την πληροφορία κι εδώ.

Στο θέμα μου που άνοιξα, μπορείς να δεις το τελευταίο ποστ και να μου πεις ΠΟΙΑ/ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ αυτή την θήκη που μου πρότεινε ο φίλος;

http://www.iphonehel...60#entry1296948


χαρα μας να μαθουμε το σκεπτικο τους

σου απαντησε μολις τωρα ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες