Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone Prototype N90 στο eBay (N90AP)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/08/2012 - 00:28

Μάλλον έπεσε σε στενότητες και είπε να βγάλει μερικά φράγκα τότε...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   sergeantd

sergeantd

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:sergeant "d"

Δημοσίευση 26/08/2012 - 00:51

Μάλλον έπεσε σε στενότητες και είπε να βγάλει μερικά φράγκα τότε...

Ή μας δουλεύουν ψιλό γαζί..;

#18   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/08/2012 - 01:09

Η μαλλον παμε για το iPhone 4 SS! ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#19   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/08/2012 - 02:36

Πάντως το λογισμικό είναι το γνωστό λογισμικό που φοράει η Apple στις δοκιμές που κάνει σε συσκευές.

Έχουν ξαναβρεθεί συσκευές που το φοράνε και μάλιστα όταν κυκλοφόρησε το 4S υπήρξαν και 5-10 συσκευές που έφτασαν στους καταναλωτές φορώντας αυτό αντί για το απίσημο λογισμικό.

Όσο για το χαμένο 4 που είχε βρεθεί στο bar, δεν ήταν αυτό.

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο με το συγκεκριμένο logo πίσω, είχε απλά κυκλοφορήσει σαν φωτογραφία στο twitter από κάποιον, χωρίς παραπάνω σχόλια και ποτέ δε μαθεύτηκε τι ήταν.

Λίγο αργότερα βρέθηκε το χαμένο 4 από το bar στα χέρια του gizmodo και του engadget και η ιστορία είναι γνωστή...

Βλέποντας πάντως το συγκεκριμένο και κρίνοντας από τις διαφορές που έχει από το τελικό μοντέλο (βλέπε βίδες) καθώς επίσης και από τα διαφορετικά λογότυπα, πιστεύω πως είναι ένα rough/early prototype.

Σίγουρα η Apple πειραματίζεται με διάφορους σχεδιασμούς και δε θα ρίσκαρε τις διαρροές από τόσο νωρίς και ίσως για αυτό χρησιμοποιεί αυτό το διαφορετικό λογότυπο...

Το ερώτημα είναι, το χρησιμοποιεί σε όλα τα πρωτότυπά της? Δηλαδή πλέον θα ψάχνει η κοινότητα για ένα τέτοιο λογότυπο σαν ένδειξη "γνησιότητας" ενός πρωτοτύπου, ή απλά έβαλε ένα τυχαίο λογότυπο για αποπροσανατολισμό?

ΥΓ: Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και τρελή πλάκα να διαβάσει κανείς το τι λεγότανε όταν κυκλοφόρησε το prototype του iPhone 4. Για παράδειγμα Λουκά κοίτα τι έσπευσες να γράψεις πρώτος πρώτος (γράφω για σένα γιατί ξέρω ότι την σηκώνεις την πλάκα ;) ) :

Με καμια περιπτωση.... :rolleyes: (καλα αν ξεπεσει τοσο κατω η Apple, το επομενο μου τηλεφωνο θα ειναι αυτο! Bic!) :laugh:


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 26/08/2012 - 02:37


#20   sergeantd

sergeantd

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:sergeant "d"

Δημοσίευση 26/08/2012 - 02:58

Έχεις δίκιο,δεν το πρόσεξα καλα ότι το "prototype" δεν το είχε βγάλει το έν´ λόγω site και ότι ήταν twitpic τουTUDream δυο μήνες νωρίτερα.Αλλα το θέμα είναι ότι μας ήταν ήδη γνωστό ως ύπαρξη εδω και δυόμιση χρόνια και όχι κάτι εντελώς καινούργιο..

Τώρα για το logo η apple δεν πιστεύω ότι θα κρατήσει το ίδιο απο τη στιγμη που όλοι περιμένουν να δουν κάτι αντίστοιχο..

#21   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 26/08/2012 - 03:09

Έχεις δίκιο,δεν το πρόσεξα καλα ότι το "prototype" δεν το είχε βγάλει το έν´ λόγω site και ότι ήταν twitpic τουTUDream δυο μήνες νωρίτερα.Αλλα το θέμα είναι ότι μας ήταν ήδη γνωστό ως ύπαρξη εδω και δυόμιση χρόνια και όχι κάτι εντελώς καινούργιο..

Τώρα για το logo η apple δεν πιστεύω ότι θα κρατήσει το ίδιο απο τη στιγμη που όλοι περιμένουν να δουν κάτι αντίστοιχο..


Σκέψου ότι ακόμα και τότε η συγκεκριμένη φωτογραφία του TUDream είχε ξεχαστεί και κανείς δεν την πήρε σαν σοβαρή απόδειξη.

Στην ουσία μετά την κυκλοφορία, οπότε και επιβεβαιώθηκε, απέκτησε αξία, αλλά μέχρι τότε είχε ξεχαστεί, μέχρι προχθές που ξανάρθε στην επιφάνεια.

Στην ουσία κανείς δεν το θυμότανε...

Για το logo και εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι. Από την άλλη θα μου πεις εδώ και δύο χρόνια που είχε κυκλοφορήσει η φωτό του TUDream δεν θα το έχει αλλάξει? Μπορεί και ναι αλλά μπορεί και όχι μιας και όπως είπα στην ουσία είχε ξεχαστεί και πρακτικά προχθές παραλληλίστηκε επίσημα με την Apple, αφού είναι η πρώτη εμφάνιση της εν λόγω συσκευής μετά την παρουσίαση του 4.

#22   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/08/2012 - 03:50

ΥΓ: Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον και τρελή πλάκα να διαβάσει κανείς το τι λεγότανε όταν κυκλοφόρησε το prototype του iPhone 4. Για παράδειγμα Λουκά κοίτα τι έσπευσες να γράψεις πρώτος πρώτος (γράφω για σένα γιατί ξέρω ότι την σηκώνεις την πλάκα

@iLuxus: Με καμια περιπτωση.... (καλα αν ξεπεσει τοσο κατω η Apple, το επομενο μου τηλεφωνο θα ειναι αυτο! Bic!)


Nαι οντως!

Και τελικα το πηρα και εγω για να ακολουθήσω το 'ρευμα'! Άλλωστε τι Apple fan boy θα ειμουν! :rolleyes:

Παρηγορούμε ομως λεγοντας στον εαυτό μου οτι δεν την πατησα με τον δίδυμο αδερφο του! (4S) ;-)

Η ερώτηση παντως μένει η ιδια! Για ποσο καιρο η Apple θα μας παιρνει για θυματα; Οσο καιρο αγοράζουμε, χωρίς να παραπονούμαστε θα μου πειτε! Ευκολο, αλλα για να ξαναγυρίσω λοιπον στο θέμα μας, (το κράξιμο της Apple) εγω προσωπικά νιώθω λιγο καλυτερα οταν ξερω οτι ειμαι 'συνειδητοποιημένο' θυμα!

Ξερω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του, ξερω οτι αυτη τη στιγμή που μιλαμε υπάρχουν σαφως καλυτερα κινητά, στην τελικη ξέρω οτι θα μπορουσα να την βγαλω και με ενα Bic, παραυτα διαλεγω το iPhone απο προσωπική κ@ύλα και μονο!

Κατι σαν κάποιους 'καμένους' που πέταγαν λουλούδια και σαμπάνιες άξιας εκατοντάδων ευρώ, σε Τερζήδες, και Καράδες μέσα σε μια βραδιά! Για την καψα τους!

Εμενα τουλάχιστον μου μένει η γλύκα! B)



ps: .... και το ξαναλεω, αν κανει παλι παπατζα και μας μοστράρει το ιδιο παλι τηλέφωνο και καλα σουπερ ντουπερ, εχει να φαει κραξιμο....! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 26/08/2012 - 03:52

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες