Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κριτικές για MLS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 25/08/2012 - 19:10

Οι χάρτες της Mls από λίγο που τους έχω δει δεν είναι τόσο χάλια,η εφαρμογή είναι για τα πανηγύρια και το χαλάει όλο...


Οι χάρτες τους είναι καλοί. Εγώ είχα για 4 χρόνια MLS destinator συσκευούλα στο αυτοκίνητο μέχρι που χάλασε κ αναγκάστηκα να βάλω το mls για iphone επειδη εμπιστευόμουν την εταιρεία. Αλλα δυστυχώς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iparout

iparout

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/08/2012 - 00:16

Έχω δοκιμάσει το talk & drive της mls και το navigon..Αισθητά ανώτερο το δεύτερο..η φωνητική αναζητηση του mls οπωσ κ η δυνατοτητα να βαλεισ ωσ προορισμο μια περιοχη (κ οχι ακριβη διεύθυνση) είναι βολικεσ,αλλά η πλοήγηση με απογοήτευσε..

#18   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/08/2012 - 01:08

Έχω δοκιμάσει το talk & drive της mls και το navigon..Αισθητά ανώτερο το δεύτερο..η φωνητική αναζητηση του mls οπωσ κ η δυνατοτητα να βαλεισ ωσ προορισμο μια περιοχη (κ οχι ακριβη διεύθυνση) είναι βολικεσ,αλλά η πλοήγηση με απογοήτευσε..


Μα και στο navigon μπορεις να βαλεις περιοχή χωρίς διεύθυνση σαν προορισμό

#19   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/08/2012 - 05:52

Μα και στο navigon μπορεις να βαλεις περιοχή χωρίς διεύθυνση σαν προορισμό


Διευθυνση ομως μονο δε μπορεις να βαλεις και να σου βγαλει περιοχες. Μεγιστη μαλακι@!!

You'll Never Walk Alone


#20   diablo13

diablo13

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/08/2012 - 08:36

και εγω περασα το mls σε ipod touch αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος

#21   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2012 - 09:41

και εγω περασα το mls σε ipod touch αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος

αφου τα ipod δεν εχουν gps πως θα βρουν το στιγμα σου?

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 26/08/2012 - 09:41


#22   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 26/08/2012 - 10:31

αφου τα ipod δεν εχουν gps πως θα βρουν το στιγμα σου?

θελει να βαλει αγγελια το παιδι!
Αστο να γραψει τις βλακειουλες του!

#23 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 26/08/2012 - 10:33

Το ουσιαστικό πρόβλημα δεν είναι η εφαρμογή αυτή καθ'αυτή αλλά η άθλια υποστήριξη από την MLS. Τα μεγάλα κενά στην υποστήριξη των χαρτών από τις αλλαγές των συνεργατών της στον τομέα αυτό, η αναμονή πάνω από ενάμιση χρόνο για να λυθούν μικρά και μεγάλα προβλήματα, η μη υποστήριξη έγκαιρα του νέου iOS (μιλάω για την μετάβαση από 4 σε 5, για το 6 θα γελάσουμε αργότερα) είναι αυτά που οδηγούν στις κακά σχόλια.

Τι να το κάνω αν έφτιαξαν τα προβλήματα πρόσφατα. Μετά από ένα χρόνο αναμονής με ανάγκασαν να αγοράσω το navigon. Κρίμα γιατί θέλω να υποστηρίζω τις ελληνικές εταιρίες. Ελπίζω να έχουν καλύτερη συνέχεια τα παιδιά στη Θεσσαλονίκη.

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 26/08/2012 - 10:34


#24   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 26/08/2012 - 13:12

Η υπόστηριξη μιας εφαρμογής για μένα είναι το σημαντικότερο. Δέχομαι να υπάρχουν πρόβληματα αλλά να τα διορθώνει η εταιρεία άμεσα κ αποτελεσματικά. Όχι να επικοινωνείς μαζι τους κ να σε αγνοούν για ένα χρόνο!

#25   iparout

iparout

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/08/2012 - 19:34

Μα και στο navigon μπορεις να βαλεις περιοχή χωρίς διεύθυνση σαν προορισμό


Δεν έχει όμως εξίσου μεγάλη ποικιλία στη βάση δεδομένων.. π.χ. Ήθελα να πάω Αφησσο το προηγούμενο ΣΚ (πασίγνωστος προορισμός στο Βόλο) κ δεν υπήρχε..Το ίδιο κ με άλλες περιοχές..Κατα τα αλλά, πολυ ευχαριστημένος με το navigon,αν κ θέλω να δοκιμάσω κ το τομτομ.

#26   Gkougkou

Gkougkou

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2016 - 18:13

Γεια σας παιδια ,ξέρω οτι ειναι φόρουμ για χρήστες της Apple αλλα ίσως και να μπορείτε να με βοηθήσετε
Πως μπορω να εμφάνιση τον εικονίδιο talk&search

#27   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 07/01/2016 - 18:25

Μπηκες στις εφαρμογές και δεν υπάρχει ?

Στάλθηκε από το A500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#28   Napoli

Napoli

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 24/05/2017 - 09:19

H mls είναι απαράδεκτη στα προϊόντα αναφέρει ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση και είναι ενάντια στον νόμο (Με το νόμο 3043/2002 "Ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα και έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων", με το άρθρο 16 του νόμου 3853/2010 "Απλοποίηση διαδικασιών σύστασης προσωπικών και κεφαλαιουχικών εταιριών και άλλες διατάξεις", καθώς και με το άρθρο 6 του νόμου 3587/2007 "Τροποποίηση και συμπλήρωση του ν.2251/94 "Προστασία των καταναλωτών", όπως ισχύει - Ενσωμάτωση της οδηγίας 2005/29 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου (ΕΕ L 149)", προσαρμόστηκε η Ελληνική νομοθεσία στην Οδηγία 99/44/ΕΚ  «σχετικά με ορισμένες πτυχές της πώλησης και των εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών» Καθιερώνεται η ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα ή έλλειψη συνομολογημένων  ιδιοτήτων του πράγματος , η οποία εγείρεται σε περίοδο δύο (2) ετών για τα κινητά και πέντε (5) ετών για τα ακίνητα  από τη στιγμή της παράδοσής του. Εξαίρεση γίνεται μόνον, εάν ο αγοραστής γνώριζε από πριν το ελάττωμα. Όταν η έλλειψη της συμμόρφωσης γνωστοποιείται  στον πωλητή, ο αγοραστής δικαιούται να ζητήσει :

     Την επισκευή ή την αντικατάσταση του πράγματος  χωρίς οικονομική επιβάρυνση, μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα  και χωρίς σημαντική ενόχληση του.
    Μείωση του τιμήματος ή  ακύρωση του συμβολαίου εάν η επισκευή  ή η αντικατάσταση του πράγματος είναι αδύνατη ή δυσανάλογη  σε σχέση με την αξία του. Τα παραπάνω δεν ισχύουν  στην περίπτωση που το ελάττωμα είναι μικρό.) μάλλον πρέπει να την κυνηγήσει κάποιος για να δούμε τα κέρδη να πέφτουν έλεος ποια με την κάθε εταιρεία ας πούμε δηλαδή εταιρεία  να προσπαθεί να βγάζει χρήματα εις βάρος των καταναλωτών



#29   Dimis61

Dimis61

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2017 - 13:03

Σήμερα, παιδιά, κατ' αρχήν καλημέρα,

ήρθα σε επαφή με την εξυπηρέτηση, της MLS  προκειμένου να ρωτήσω γιατί δεν υπάρχει αναβάθμιση της εφαρμογής. Με έστειλαν αδιάβαστο! Σταματάνε λέει, διότι η πλατφόρμα της apple,  είναι πλέον 64bitτη.

Δεν μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση γι αυτό το λόγο. Τώρα αυτοί είναι μέσα στη τεχνολογία και πουλάνε, συσκευές σύγχρονες ...ύμαρτον Κύριε. Σκέφτομαι να κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή, σίγουρα υπάρχει νομικό πάτημα να αναγκαστούν να μας  ικανοποιήσουν. Αν υπάρχουν και άλλοι, οι  οποίοι, επιθυμούν να προσφύγουμε με τον συγκεκριμένο τρόπο παρακαλώ να ειδοποιήσουν σχετικά dimgags@gmail.com

Ευχαριστώ τους διαχειριστές για τη φιλοξενία.

Δημήτριος Γαγάρας Χανιά






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες