Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Σχετικά με την εγγύηση ενός έτους που προσφέρει η Apple στα προϊόντα της


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#556   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/10/2016 - 10:53

Εγώ έκανα την μαμακία και πήγα το δικό μου στο iStorm στο River West για ένα θέμα που είχα με την δόνηση. Πολύ προχειρότητα, ούτε που είδαν το πρόβλημα που τους έδειχνα και απλά παρέλαβαν την συσκευή και έγραψαν στο δελτίο παραλαβής το πρόβλημα που τους είπα. Φυσικά καμία φόρμα ώστε να βλέπω την πορεία της συσκευής η οποία πάει στην Infoquest. 

Το κακό είναι ότι από την πλευρά μου επειδή βιαζόμουν δεν τον έβαλα να σημειώσει ότι η συσκευή δεν είχε ούτε σκόνη πάνω και με την προχειρότητα που είδα, φοβάμαι για τίποτα ευτράπελα στη συνέχεια. Θα ενημερώσω.


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#557   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/10/2016 - 10:54

Το ελπιζω. Ποσες μερες κραταει το σέρβις αν ειναι πχ μπαταρια το προβλημα; Χθες το παρελαβαν αλλα μεχρι τωρα δεν υπαρχει αλλαγη στο status

3-4 εργάσιμες κάνουν συνήθως εφόσον το πήγες στην infoquest.


Once You Go Mac You Never Go Back

#558   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2016 - 11:30

Το ελπιζω. Ποσες μερες κραταει το σέρβις αν ειναι πχ μπαταρια το προβλημα; Χθες το παρελαβαν αλλα μεχρι τωρα δεν υπαρχει αλλαγη στο status

Aναλόγως. Πάνω απο 6-7 μέρες δε νομίζω να πάρει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#559   Tolis72

Tolis72

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:15

Παιδια εμενα iphone 6 plus 16gb silver αγορασμενο απο Κωτσοβολο στον 1,5 χρονο επαθε το  touch disease και τιο πηγα και μου στειλανε email οτι θελουν 179 ευρω επισκευη! Ειναι τελειως απαραδεκτοι! Τωρα τι κανουμε? Τους εστειλες  email να μου πουμε γραπτως γιατι δεν αποδεχονται την επισκευη εντος εγγυησης και μετα με βλεπω για συνηγορο του πολιτη και ζησε μαιο μου να φας τριφυλι!

και το πιο αστειο ειναι οτι στην ιστοσελιδα της Apple/Infoquest λενε 155 ευρω επισκευη για τα εκτος εγγυησης και καλυπτεται για 5 χρονια απο την ημερα αγορας! Μιλαμε για πολυ απατεωνες!!!



#560   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:22

Παιδια εμενα iphone 6 plus 16gb silver αγορασμενο απο Κωτσοβολο στον 1,5 χρονο επαθε το  touch disease και τιο πηγα και μου στειλανε email οτι θελουν 179 ευρω επισκευη! Ειναι τελειως απαραδεκτοι! Τωρα τι κανουμε? Τους εστειλες  email να μου πουμε γραπτως γιατι δεν αποδεχονται την επισκευη εντος εγγυησης και μετα με βλεπω για συνηγορο του πολιτη και ζησε μαιο μου να φας τριφυλι!

και το πιο αστειο ειναι οτι στην ιστοσελιδα της Apple/Infoquest λενε 155 ευρω επισκευη για τα εκτος εγγυησης και καλυπτεται για 5 χρονια απο την ημερα αγορας! Μιλαμε για πολυ απατεωνες!!!

 

πας με την αποδειξη στη infoquest,εχεις 2 χρονια εγγυηση


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#561   Tolis72

Tolis72

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2017 - 10:44

Αυτο ειναι το θεμα! με την αποδειξη πηγα φιλε μου και μου ειπαν αυτο που ειπαν και εμεινα κοκαλο!!!



#562   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:17

Καταρχάς όπως έχουμε πει πολλές φορές υπεύθυνος για το 2ο χρόνο της εγγύησης, να σε καλύψει είναι ο πωλητής.

 

Οπότε καλό θα ήταν για αρχή να απευθυνθείς εκεί.

 

Αν και εκεί σου αρχίσουν τα δικά τους, στο ΣτΚ και θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα μιας και εδώ είμαστε Ελλαδιστάν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#563   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:50

Μια ερώτηση, όταν αγόρασα τη συσκευή από Vodafone έκανα και ασφάλεια σπασίματος οθόνης. Έγινε το κακό, το πήγα και μετά από έναν ολόκληρο μήνα μου έφεραν καινούρια συσκευή(όχι κουτιού εννοείται). Κοίταξα τα χαρτιά και είδα Arvato. Το κινητό είναι Apple refurbished και εντός εγγύησης ή θεωρείται ανοιγμένο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#564   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:03

Μια ερώτηση, όταν αγόρασα τη συσκευή από Vodafone έκανα και ασφάλεια σπασίματος οθόνης. Έγινε το κακό, το πήγα και μετά από έναν ολόκληρο μήνα μου έφεραν καινούρια συσκευή(όχι κουτιού εννοείται). Κοίταξα τα χαρτιά και είδα Arvato. Το κινητό είναι Apple refurbished και εντός εγγύησης ή θεωρείται ανοιγμένο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

οταν λες ανοιγμενο;;  ανακατασκευασμενο ναι


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#565   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:05

Μια ερώτηση, όταν αγόρασα τη συσκευή από Vodafone έκανα και ασφάλεια σπασίματος οθόνης. Έγινε το κακό, το πήγα και μετά από έναν ολόκληρο μήνα μου έφεραν καινούρια συσκευή(όχι κουτιού εννοείται). Κοίταξα τα χαρτιά και είδα Arvato. Το κινητό είναι Apple refurbished και εντός εγγύησης ή θεωρείται ανοιγμένο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

απλα η arvato τα εμπορευεται για την βοντα οποτε δεν εχεις κανενα θεμα.η εγγυηση συνεχιζεται κανονικα απο εκει που ειχε απομεινει.ανακατασκευασμενο πηρες.μπορεις να το τσεκαρεις και με το serial number απο το site της apple.

#566   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:12

Μια ερώτηση, όταν αγόρασα τη συσκευή από Vodafone έκανα και ασφάλεια σπασίματος οθόνης. Έγινε το κακό, το πήγα και μετά από έναν ολόκληρο μήνα μου έφεραν καινούρια συσκευή(όχι κουτιού εννοείται). Κοίταξα τα χαρτιά και είδα Arvato. Το κινητό είναι Apple refurbished και εντός εγγύησης ή θεωρείται ανοιγμένο;

Το μόνο κακό στην όλη ιστορία είναι η ίδια, "μαγική" Arvato.

 

Τα ανακα/σμενα είναι ίδια παντού. Δε κάνουν αυτοί επισκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#567   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:43

Έγινε παιδιά. Αυτό ήθελα να μάθω, αν η Arvato φέρνει ανακατασκευασμένα ή τα επισκευάζει η ίδια.
Σας ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#568   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/02/2017 - 10:59

Εγω απτην αλλη, εχω αφησει ενα 5s στην infoquest απο τις 18/1/2017 εντος εγγυησης για αλλαγη μπαταριας ή αντικατασταση συσκευης. Ακομη περιμενω. Δεν ξερουν τι τους γινεται.

#569   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2017 - 11:21

μαγκες εχω ενα 5ς αγορασμενο απο ηλ. καταστημα μεσω skroutz με τιμολογιο αγορας και εχει γυρω στους 3 μηνες ακομα εγγυηση αλλα λογω του δευτερου χρονου εγγυησης.( ο πρωτος εληξε)

εβγαλε ενα προβλημα στο wifi σαν μην ποιανει και μερικες φορες κολλαει αφανταστα το κινητο και επανερχεται με lock /unlock .

καλω στην infoquest κοιτανε το serial number μου λενε ειναι απο τσεχια το κινητο και δεν εχει δευτερο χρονο εγγυησης λογω οτι ειναι απο εκει και εχω τιμολογιο. Σαν μασημενα μεσα απο τα δοντια τα ελεγε . Χχαχαχα.  

Καλω document οι απαντησεις τους ιδιες.

Δεν την δεχετε καμια εταιρια . Να αρχισω κλησεις προς σηνυγορο καταναλωτη να στρωθουν κωλαρακια ή να παω istorm σαλονικη διπλα μου σχετικα και να προσπαθησω ή να απαιτησω αν τα μασησουν να επισκευαστει. Το αναφερω διοτι αν παει δεν επισκευαστει και αρχισουν τα δικα τους  , μην πληρωνω τζαμπα μεταφορικα και το κοστος ελεγχου γιατι το εχουν παραξειλωσει.

 

 

να επισημανω οτι το κινητο αντικατασταθηκε με αυτην την συσκευη που εχω τωρα που εβγαλε το προβλημα αυτο . αρα αυτη ειναι η δευτερη συσκευη που μου εδωσαν αυτοι και τωρα αρχιζουν τις παπαριες τους ....θα τους παρει ο διαολος και ο ποσειδωνας με την τριαινα ......



#570   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/02/2017 - 13:09

Το 'χουμε πει πολλές φορές εδώ. Ο 2ο χρόνος ανήκει στο πωλητή. Καλό θα ήταν λοιπόν να απευθυνθείς πρώτα εκεί.

 

Τώρα αυτά που σου είπαν για άλλη χώρα και τιμολόγιο, είναι το λιγότερο για γέλια.

 

Απο τη στιγμή που η αγορά είναι εντός Ε.Ε σε καλύπτει η 2ετία. Το οτι έχεις πάλι τιμολόγιο, δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο.

 

Απλά και αυτοί πατάνε στην άγνοια του κόσμου.

 

Όπως και να 'χει, με τον ΣτΚ αν δε βγάλεις άκρη μαζί τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες