Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Σχετικά με την εγγύηση ενός έτους που προσφέρει η Apple στα προϊόντα της


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#721   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 13:53

Το Πλάισιο σου ξαναλέω τα στέλνει Arvato.

 

O Κωτσο δε βάζει χέρι. Πάνε στην InfoQuest οι συσκευές και δεν έχει δικό του Service.

 

Δικό του επισκευαστικό που δε μπλέκει με τα εξουσιοδοτημένα έχει μόνο ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα APR στην Ελλάδα.

 

Επίσης ούτε τα Skroutz-ομαγαζα έχουν "δικά τους". Τα στέλνουν InfoQuest.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#722   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:05

Για το πλαίσιο δεν ξέρω αν και έχει ένα service είναι στην μεταμόρφωση ,Κοτσοβωλος άλλαξε γνωστός μου οθόνη και μετά που χρειάστηκε homebutton του έλεγαν ότι δεν έγινε σε επίσημο service από την info και του ρίξανε άκυρο, για Γερμανό νομίζω ότι πλέον στέλνει όπου και η cosmote

#723   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:08

Το Πλάισιο σου ξαναλέω τα στέλνει Arvato.

 

O Κωτσο δε βάζει χέρι. Πάνε στην InfoQuest οι συσκευές και δεν έχει δικό του Service.

 

Δικό του επισκευαστικό που δε μπλέκει με τα εξουσιοδοτημένα έχει μόνο ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα APR στην Ελλάδα.

 

Επίσης ούτε τα Skroutz-ομαγαζα έχουν "δικά τους". Τα στέλνουν InfoQuest.

Ο Γερμανός αναλαμβάνει μόνο iPhones που έχουν αγοραστεί απο Γερμανό και Cosmote ή είναι κανονικό service;;; Εννοώ το δικό μου που είναι αγορασμένο από apple store της Αμερικής, μπορώ να το παώ για service σε ένα κατάστημα του Γερμανού αντί να το στείλω document πχ;



#724   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:08

Δηλ Arvato αν και άλλαξε όνομα πλέον ή κάτι τέτοιο είχα ακούσει

#725   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:10

Δες αλλαγή οθόνης ποσό κοστίζει σε info και ποσό στα αλλά καταστήματα. Και από εκεί μπορείς να καταλάβεις ποια πάνε info και ποια όχι

#726   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:14

Για το πλαίσιο δεν ξέρω αν και έχει ένα service είναι στην μεταμόρφωση ,Κοτσοβωλος άλλαξε γνωστός μου οθόνη και μετά που χρειάστηκε homebutton του έλεγαν ότι δεν έγινε σε επίσημο service από την info και του ρίξανε άκυρο, για Γερμανό νομίζω ότι πλέον στέλνει όπου και η cosmote

Δε ξέρεις, αλλά μας γράφεις πιο πάνω πως τα επισκευάζει μόνο του.

 

Μιλάμε πάντα για εντός εγγύησης συσκευές. Αυτό είναι το θέμα μας εδώ.

 

Γερμανός και Cosmote είναι ένα.

 

Ο Γερμανός αναλαμβάνει μόνο iPhones που έχουν αγοραστεί απο Γερμανό και Cosmote ή είναι κανονικό service;;; Εννοώ το δικό μου που είναι αγορασμένο από apple store της Αμερικής, μπορώ να το παώ για service σε ένα κατάστημα του Γερμανού αντί να το στείλω document πχ;

Εσύ πας απευθείας στα εξουσιοδοτημένα, αφού πωλητής στη δική σου περίπτωση είναι η ίδια η Apple.

 

Γερμανός/Cosmote γι' αυτούς που έχουν κάνει αγορά απο εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#727   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:28

Δε ξέρεις, αλλά μας γράφεις πιο πάνω πως τα επισκευάζει μόνο του.

Μιλάμε πάντα για εντός εγγύησης συσκευές. Αυτό είναι το θέμα μας εδώ.

Γερμανός και Cosmote είναι ένα.

Εσύ πας απευθείας στα εξουσιοδοτημένα, αφού πωλητής στη δική σου περίπτωση είναι η ίδια η Apple.

Γερμανός/Cosmote γι' αυτούς που έχουν κάνει αγορά απο εκεί.



Δεν επιμένω αλλά service έχει στην μεταμόρφωση και θυμάμαι και το περιστατικό τα με κάτι iPhone που πουλούσε επισκευασμένα και όσοι τα έπαιρναν μετά δεν τα αναγνώριζαν για service στην info αρα δεν επισκευάστηκαν στην info , αν άλλαξε τώρα δεν ξέρω . Όλες οι εταιρίες κινητής τουλάχιστον μέχρι πριν 2 χρόνια χρησιμοποιούσαν Arvato για τα iPhone 100%

Και επειδή φύγαμε από το θέμα εγώ απλά πρότεινα να πάει στην info πρώτα και μετά να το ψάξει διαφορετικά, αν δεν βρει άκρη. Εφόσον το έχει αγοράσει»επίσημα» από Ελλάδα . Ακόμα και από Γερμανό /cosmote να είναι καλύτερα πρώτα από info

#728   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:31

Σκοπός εδώ δεν είναι να δούμε τι είναι καλύτερο, αλλά τι ορίζει ο νόμος.

 

Και υπεύθυνος για τον 2ο χρόνο είναι ο ίδιος ο πωλητής.

 

Και για να το κλείσω στο ξαναλέω. Ο Γερμανός ως ένα απο τα πρώτα APR στην Ελλάδα, έχει δικό του επισκευαστικό.

 

Δε συνεργάζεται με την Arvato. Και αυτό ισχύει Day 1.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#729   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 14:47

Μα αν σε καλύψει ο επίσημος προμηθευτής γιατί να πάει κάποιος στον εκάστοτε πωλητή με την πιθανότητα να σου βάλει imitation Ανταλακτικά ;
Η cosmote έστελνε arvato
Η cosmote αγόρασε την επωνυμία Γερμανός
Δεν ξέρω αν ακόμα στέλνει Arvato η cosmote όμως αυτό λέω.

#730   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 15:52

Μα αν σε καλύψει ο επίσημος προμηθευτής γιατί να πάει κάποιος στον εκάστοτε πωλητή με την πιθανότητα να σου βάλει imitation Ανταλακτικά ;

Γιατί αυτό ορίζει ο νόμος.

 

Η Cosmote ΠΟΤΕ δεν έστελνε στην Arvato.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#731   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 19:25

Γιατί αυτό ορίζει ο νόμος.

Η Cosmote ΠΟΤΕ δεν έστελνε στην Arvato.


Η cosmote έστελνε Arvato παλιά, μου είχανε δώσει και κωδικό αιτήματος όταν ήμουν cosmote, πλέον όχι .
Αυτό που δεν ξέρει ο πιο πολύ κόσμος είναι ότι μόνο επίσημος αφήνει η Apple να στο ανοίξει και μόνο όποτε αν ο πωλητής το στείλει σε service που δεν το αναγνωρίζει η Apple και μετά τα 2 χρόνια εσυ για τον Α-Β λόγω θες να αλλάξει κάτι στο κινητό από την αντιπροσωπεία γιατί δεν το βρίσκεις έξω....δεν μπορείς ( η τουλάχιστον δεν μπορούσες ) και εκεί μαύρο δάκρυ. Για αυτό ΠΑΝΤΑ πας πρώτα στο επίσημο service (κατά την άποψη μου παντα για προϊόντα Apple .)τώρα αν κάποιος θέλει να ακολουθήσει άλλη πορεία και ότι αυτό συνεπάγεται σε ελεύθερη χώρα ζούμε.

#732   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 19:49

Αυτό που δε ξέρει ο πολύς κόσμος είναι οτι όλοι πλέον -εκτός των παραπάνω- στέλνουν στα εξουσιοδοτημένα τις εντός εγγύηση συσκευές.

Λογικό και αναμενόμενο γιατί δεν παίρνουν ευθύνη.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/01/2019 - 19:49

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#733   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 20:07

Αυτό που δε ξέρει ο πολύς κόσμος είναι οτι όλοι πλέον -εκτός των παραπάνω- στέλνουν στα εξουσιοδοτημένα τις εντός εγγύηση συσκευές.

Λογικό και αναμενόμενο γιατί δεν παίρνουν ευθύνη.


Και η Ts solutions ( πρώην Arvato) εξουσιοδοτημένο ειναι και πολύ καλή δουλειά τα παιδιά πραγματικά ,αλλά δεν μπρορουν να σε καλύψουν στα προγράμματα τις Apple για τις αντικαταστάσεις σε οθόνες που έβγαλε ένα προγραμμα, η με τις μπαταρίες στα 6s. Και όταν πήγαινες στα istorm / info σε ρωτάγανε αν το έχεις ανοίξει άλλου το κινητό εκτός από αυτούς. Αυτό με τα 2 χρόνια στο δίνουν κάποιοι αλλά με τους όρους τους και εννοείται με κάποιο τίμημα για σένα που δεν το αντιλαμβάνεσαι εκείνη την στιγμή ,γιατί η δουλειά σου έχει γίνει . Αυτό σου εξηγώ τόση ώρα. Και όχι δεν τα στέλνουν πάντα στην επίσημη αντιπροσωπεία εξαρτάται από την περίπτωση . Κανένα μαγαζί δεν δουλεύει έτσι . Βρίσκουν άλλους συνεργάτες για τις μικρό επισκευές.που αυτό το θέμα από μόνο του σηκώνει παρά μα παρά πολύ συζήτηση

#734   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2019 - 20:13

Πολύ καλή δουλεία η Arvato, που έκλαιγε κόσμος τόσα χρόνια με "υγρασίες" κτλ. Οκ.

Η Arvato δεν είναι εξουσιοδοτημένο. Τα εξουσιοδοτημένα εδώ περιορίζονται στη Document, iSystem, iStorm & InfoQuest.

Ακριβώς γι’ αυτό και δεν καλύπτουν προγράμματα αντ/στασης όπως μπαταρίες, οθόνες.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#735   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2019 - 21:46

Ότι μπορεί να συνέβησαν και αυτά... δεν ξέρω αλλά από προσωπική εμπειρία με το εταιρικό μου τηλέφωνο ( όχι iPhone ) έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την δουλειά τους. Όσο για τα αλλά συμφωνούμε,επίσημα και όχι συνεργάτες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες