Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιδότηση Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   justelene

justelene

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/08/2012 - 17:58

Προχθές μου ήρθε επιδότηση για το κινητό μου..Έχω απεριόριστα 35 cosmote ( palio..δλδ 1500 ΄΄ & 1500 sms προς Cosmote& σταθερά , 120΄΄&120 sms προς τους άλλους.) και πληρώνω γύρω στα 40..μου είπαν ότι έχω επιδότηση 40eyro και έχω ξενερώσει τη ζωή μου. Θέλω κάτι παραπάνω. Πήγα έκανα αίτηση φορητότητας στη Wind και σκέφτομαι τι να τους πω όταν θα με πάρουν από την Cosmote..Τι μου προτείνετε να τους πω για να μου κάνουν καλύτερη πρόταση χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα??? Thanks εκ των προτέρων..

Υγ. Όταν πήγα στην Vodafone για καινούργιο πρόγραμμα μου είπαν να βάλω υπογραφή για να με ¨δέσουν..¨. Και έφυγα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   dimstr

dimstr

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/08/2012 - 18:25

Στη φορητοτητα η Vodafone έχει θέμα , αν κανεις δεν σου ακυρώνει τη φορητοτητα με καθυστέρηση εώς και 2 μήνες! Πόσο μάλλον εάν υπογραψεις κιόλας ... Περιμένεις να σου κάνει αντιπρόταση η wind αν και νομίζω παρότι έχω wind ότι η cosmote είναι ποιο σοβαρή Εταιρεια και στο θέμα της επόμενης επιδότησης και στα προγράμματα. Εγω το ίδιο είχα κάνει και το πήρα με 150€ με λογαριασμούς περίπου 60 το μήνα αλλα σε περιοδο προσφορών λίγο πριν βγει το 4s

#3   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 26/08/2012 - 19:23

Ακου φιλε πηγαινε και πες τους οτι η επιδοτηση σου σου φενεται μικρη και σκεφτεσαι να αλλαξεις εταιρεια!Αυτοι στελνουν στα κεντρικα και για να μην χασουν τον πελατη ανεβαζουν λιγο το ποσο.Μην φανταστεις τρελα πραγματα αλλα το αλλαζουν!

#4   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/08/2012 - 19:30

Αυτο με την καιυστερηση 2 μηνων φανταζομαι θα ετυχε γιατι το εχω κανει πολλες φορες σε συνδεση μη-vf και δεν ίσχυε.
Θα σου προτεινα να καλεσεις 13894 και να κανεις αοτηση τηλεφωνικα

#5   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/09/2012 - 17:27

εμενα προχτες μου επιδότησαν ειδικα το iphone 4s 16gb με 590ευρώ λόγω παγίου από την Cosmote.Για την ακρίβεια το πάγιο μου είναι το Απεριόριστα 100 (113 ευρώ με ΦΠΑ κ τέλη)

#6 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 10/09/2012 - 18:06

Εννοείς πως σου δίνουν το iPhone 4S 16GB με 590 ευρώ ή πως σου μειώνουν την τιμή κατά 590 ευρώ;

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 10/09/2012 - 18:12


#7   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/09/2012 - 18:12

εμενα προχτες μου επιδότησαν ειδικα το iphone 4s 16gb με 590ευρώ λόγω παγίου από την Cosmote.Για την ακρίβεια το πάγιο μου είναι το Απεριόριστα 100 (113 ευρώ με ΦΠΑ κ τέλη)

φίλε συγγνώμη αλλα εσένα σε κλέβουν, έτσι απλά....ψάξτο. τώρα το παλικάρι με τα 40 ευρώ πάγιο άντε να σου δώσουν 100 ευρώ για να μη σε χάσουν.

#8 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 10/09/2012 - 18:19

Στο site της η cosmote δίνει τιμές για το συγκεκριμένο κινητό στο συγκεκριμένο πρόγραμμα 558,3€ - 509,1€ - 466,05€ σε 12μηνο, 18μηνο και 24μηνο συμβόλαιο αντίστοιχα.

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 10/09/2012 - 18:20


#9   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 10/09/2012 - 18:40

Τα ίδια χάλια κι εγώ.
Με Cosmote Απεριόριστα 45 (πλέον ονομάζεται Cosmote Απεριόριστα 45 Π) και €50 το μήνα περίπου πάγιο, η επιδότησή μου είναι €50!! >:( Έλεος!
Πήρα τηλέφωνο στο 13838, πριν περίπου 10 μέρες και με τα πολλά, έκανα αίτηση για παραπάνω επιδότηση, αλλά μόνο για να χρησιμοποιηθεί ως μηνιαία έκπτωση στο πάγιο.
Μου είπαν ότι θα προωθήσουν το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα κτλ.
Δε μου έχουν απαντήσει ακόμα

εμενα προχτες μου επιδότησαν ειδικα το iphone 4s 16gb με 590ευρώ λόγω παγίου από την Cosmote.Για την ακρίβεια το πάγιο μου είναι το Απεριόριστα 100 (113 ευρώ με ΦΠΑ κ τέλη)

Αν κατάλαβα καλά σου έδιναν €590 για να πάρεις το iPhone 4s με τα υπόλοιπα. Ε, με €113/μήνα, λογικό μου φαίνεται. :)

#10   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:17

Πήγα σήμερα στην Cosmote @ The Mall, να ρωτήσω τι γίνεται με την επιδότησή μου. Είχα πάρει τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης κι επειδή την επιδότηση την ήθελα, μόνο για μηνιαία έκπτωση από το πάγιο, είχα ζητήσει ένα καλύτερο ποσό από το εξευτελιστικό των €48 για 12μηνη ανανέωση και €90 για 18μηνη. Θυμίζω έχω Cosmote Απεριόριστα 45 Π, με €50/μήνα πάγιο.
Έξυπνος ο υπάλληλος, πριν καν δει, αν έχει προχωρήσει το αίτημά μου για καλύτερη επιδότηση (παρεπιπτόντως, γραμμένο με είχαν, δε με πήραν ποτέ τηλέφωνο) μου πληκτρολογεί σε ένα σταθερό το τηλέφωνο ακυρώσεων συμβολαίων και μου κάνει: "Ζήτα τους ένα κωδικό ακύρωσης για το συμβόλαιό σου".
Ψαρώνω κάπως με την ευθύτητα του υπαλλήλου, κάνω ό,τι μου λέει κι αφού δίνω τα απαραίτητα στοιχεία ταυτότητας κτλ, έρχεται η κρίσιμη ερώτηση, από την υπάλληλο στο άλλο άκρο της γραμμής: "Ποιος είναι ο λόγος που επιθυμείτε ακύρωση του συμβολαίου;"
Εδώ είμαστε, λέω!
Της εξηγώ ότι η επιδότηση είναι εξευτελιστική, κατά την άποψή μου, με βάζει λίγο στην αναμονή και ξάφνου, τα αρχικά €48 γίνονται €114, για 12μηνη πάντα ανανέωση! Της απαντώ, ότι πλέον το ποσό είναι ανθρώπινο κι επιθυμώ να ανανεώσω το συμβόλαιό μου.
Κλείνοντας έκανα και τα παραπονάκια μου, γιατί με είχαν γράψει αρχικά κι ότι έπρεπε να ακολουθήσω αυτή την οδό με την ακύρωση, για να μου κάνουν κάτι καλύτερο.

Ειλικρινά, όσο σκέφτομαι τα €4/μήνα που μου έκαναν αρχικά έκπτωση (€5, αν πήγαινα στους 18 μήνες!!) τρελαίνομαι! Δυστυχώς (ή ευτυχώς για εμάς τους καταναλωτές) θέλουν κάτι παραπάνω από φοβέρα!!

#11   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:22

Εγώ παιδιά με Οικογενειακό Απεριόριστα 25 'εχω επιδότηση 250e...

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#12   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:25

Πήγα σήμερα στην Cosmote @ The Mall, να ρωτήσω τι γίνεται με την επιδότησή μου. Είχα πάρει τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης κι επειδή την επιδότηση την ήθελα, μόνο για μηνιαία έκπτωση από το πάγιο, είχα ζητήσει ένα καλύτερο ποσό από το εξευτελιστικό των €48 για 12μηνη ανανέωση και €90 για 18μηνη. Θυμίζω έχω Cosmote Απεριόριστα 45 Π, με €50/μήνα πάγιο.
Έξυπνος ο υπάλληλος, πριν καν δει, αν έχει προχωρήσει το αίτημά μου για καλύτερη επιδότηση (παρεπιπτόντως, γραμμένο με είχαν, δε με πήραν ποτέ τηλέφωνο) μου πληκτρολογεί σε ένα σταθερό το τηλέφωνο ακυρώσεων συμβολαίων και μου κάνει: "Ζήτα τους ένα κωδικό ακύρωσης για το συμβόλαιό σου".
Ψαρώνω κάπως με την ευθύτητα του υπαλλήλου, κάνω ό,τι μου λέει κι αφού δίνω τα απαραίτητα στοιχεία ταυτότητας κτλ, έρχεται η κρίσιμη ερώτηση, από την υπάλληλο στο άλλο άκρο της γραμμής: "Ποιος είναι ο λόγος που επιθυμείτε ακύρωση του συμβολαίου;"
Εδώ είμαστε, λέω!
Της εξηγώ ότι η επιδότηση είναι εξευτελιστική, κατά την άποψή μου, με βάζει λίγο στην αναμονή και ξάφνου, τα αρχικά €48 γίνονται €114, για 12μηνη πάντα ανανέωση! Της απαντώ, ότι πλέον το ποσό είναι ανθρώπινο κι επιθυμώ να ανανεώσω το συμβόλαιό μου.
Κλείνοντας έκανα και τα παραπονάκια μου, γιατί με είχαν γράψει αρχικά κι ότι έπρεπε να ακολουθήσω αυτή την οδό με την ακύρωση, για να μου κάνουν κάτι καλύτερο.

Ειλικρινά, όσο σκέφτομαι τα €4/μήνα που μου έκαναν αρχικά έκπτωση (€5, αν πήγαινα στους 18 μήνες!!) τρελαίνομαι! Δυστυχώς (ή ευτυχώς για εμάς τους καταναλωτές) θέλουν κάτι παραπάνω από φοβέρα!!

με €50/μήνα πάγιο αν πάς σε άλλη εταιρεία σου δίνουν 41/2 πάγια δώρο, άρα 225€ χοντρικά..

#13   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:27

με €50/μήνα πάγιο αν πάς σε άλλη εταιρεία σου δίνουν 41/2 πάγια δώρο, άρα 225€ χοντρικά..

Δεν αμφιβάλλω. Αλλά δεν μπήκα καν στον κόπο να το ψάξω, γιατί όλη η παρέα έχει Cosmote. Ειλικρινά, Vodafone/Wind, μου είναι παντελώς άχρηστες.

#14   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/09/2012 - 20:29

Δεν αμφιβάλλω. Αλλά δεν μπήκα καν στον κόπο να το ψάξω, γιατί όλη η παρέα έχει Cosmote. Ειλικρινά, Vodafone/Wind, μου είναι παντελώς άχρηστες.

και η cosmote την ίδια προσφορά έχει στο site.. μπορείς να την απαιτήσεις αν και αυτήν τη θεωρώ κοροϊδία.

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 24/09/2012 - 20:34





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες