Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ihomeservice.gr


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/08/2012 - 15:30

Μα δεν ειναι λεπτομερειες που πειραζουν μικρη μεριδα κατοχων iphone, απλα αυτη η μικρη μεριδα τυχαινει να γνωριζει οτι το ανταλλακτικο δεν μπορει να ειναι γνησιο..
Οι υπολοιποι απλα δεν γνωριζουν! Δεν νομιζω οτι αν μαθαιναν την αληθεια (οι περισσοτεροι τουλαχιστον) θα το προσπερνουσαν ετσι ευκολα απο την στιγμη που εχουν την εντυπωση οτι το ανταλλακτικο ειναι γνησιο. Δεν γνωριζουν λοιπον, οχι δεν τους ενδιαφερει.. ;)

Αν ηταν ετσι τοτε γιατι δεν γραφεις εστω οτι το ανταλλακτικο ειναι αντιγραφο (ιμιτασιον) εξαιρετικης ποιοτητας; Αφου αυτοι που ανηκουν στην "μικρη μεριδα κατοχων που γνωριζουν κατι παραπανω" δεν θα το πιστεψουν ετσι κ αλλιως αν γραψεις οτι ειναι γνησιο αφου γνωριζουν οτι δεν μπορει να ειναι, και τους υπολοιπους οπως λες δεν τους ενδιαφερει πως θα το πεις..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 15:36

Έκανα μερικές αλλαγές στο κείμενο, ελπίζω να μην θείγω το concept της γνησιότητας.
όποιος θέλει μπαίνει στο site και βλέπει και κρίνει.

Σπύρο, αν γράψω την λέξη ημιτασιόν και δiπλα 120 ευρώ ο πελάτης απλά θα κλέισει το παράθυρο.
το ημιτασιόν κάνει 20ευρώ, το ΟΕΜ κάνει 35-40 ευρώ, αυτό που έχουμε εμείς κάνει 50-60 ευρώ και είναι κάτι καλύτερο από αυτά που υπάρχουν εκεί έξω.

Τελευταία επεξεργασία από: iHomeService, 30/08/2012 - 15:42


#168   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:15

ε, βαλε ενα αστερισκο κατω και εξηγησε το οτι δεν υπαρχουν γνησια απο την apple παρα μονο παρα πολυ καλης ποιοτητας σαν τα αυθεντικα και χαμηλης ποιοτητας..δεν το καταλαβαινω δηλαδη επειδη θα κλεισει το παραθυρο ας τον αποπροσανατολησω..εξηγησε το και αν θελει το θα το παρει αλλιως οχι..τι λογικη ειναι αυτη :huh: το εχω παρακολουθησει το θεμα και δεν μου αρεσει καθολου η λογικη σου..

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 30/08/2012 - 16:15


#169   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:23

Γίνεται όλο αυτό από χθες και δεν το πήρα χαμπάρι?

Δεν είστε φίλοι πάει τέλειωσε... ;)

Στα σοβαρά τώρα.

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ όλο αυτό που γίνεται με τα ανταλλακτικά και το αν είναι γνήσια κλπ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τέλος.

Τέλεια ποιότητα μπορεί. Γνήσια όχι. Γιατί πολύ απλά η ποιότητα ΔΕΝ είναι το μόνο κριτήτριο για να χαρακτηριστεί γνήσιο...

Σαν iHomeService παραδεχτήκατε ότι λέτε ψέμματα στους πελάτες σας ως προς τη λέξη γνήσια.

Διάβασα προσεκτικά όλο το τόπικ και αν και ήθελα να σχολιάσω/απαντήσω σε πολλά ποστ, επέλεξα τα εξής τρία:

Και σε παρακαλω, βρες μου πηγη απο που εμαθες περι συμβολαιων και ρητρων.

Κυρία "Μαριτίνα", που τόσο αμερόληπτα υπερασπίζεσαι κάτι που παραδέχεσαι πως δεν γνωρίζεις, άκου να δεις:

Ο ΜΟΝΟΣ που κατάφερε να πουλήσει απευθείας από τη Foxconn τόσα χρόνια ήταν ο Fei Lam που εντοπίστηκε ΑΜΕΣΩΣ από την Apple και εκδιώχθηκε ποινικά.

Εσύ γιατί λες ότι τον κυνήγησαν αν δεν είχαν ρήτρες? Για δες εδώ και εδώ...


Δεν βγάζω άκρη...
Είναι το καλύτερο που μπορεί να μπεί στο iPhone σου, καλύτερο από το refurbished που θα πάρεις από Αpple Store.


Μέχρι εκείνη τη στιγμή, απλά έλεγες ψέμματα. Αλλά με αυτό που γράφεις εδώ απλά μας προσβάλλεις υποτιμώντας τη νοημοσύνη μας.

Και δε χρειάζεται να είσαι "ψείρας" όπως λες αλλού για να καταλάβεις το πόσο ανακριβές είναι αυτό που γράφεις.

Ελπίζω μόνο να μην πιστεύεις στην πραγματικότητα ότι έχεις καλύτερης ποιότητας ανταλλακτικά ακόμα και από την ίδια την Apple.

Ποτέ δεν ήθελα να κοροιδεψω κανέναν, απλά είναι παρεξηγημένη λέξη το γνήσιο.


Καθόλου παρεξηγημένη λέξη δεν είναι το γνήσιο, να μου κάνεις τη χάρη.

Γνήσιο/Αυθεντικό είναι αυτό που παράγεται από την Apple, και που η Apple το αναγνωρίζει.

Αν εγώ πάω ένα τηλέφωνο που έχεις επισκευάσει εσύ στην Apple δε θα μου το βγάλει εκτός εγγύησης?

Ναι. Για 2 λόγους. Α) Μη εξουσιοδοτημένο service. Β) Μη γνήσιο ανταλλακτικό.

Ναι, ήθελες να κοροϊδέψεις. Γιατί αν δεν ήθελες, θα καθόσουν να έγραφες τι ισχύει για τα ανταλλακτικά σε μία γωνία της σελίδας σου και θα τελείωνες. Και μη μου πεις ότι βαριόσουνα. Έτοιμα γραμμένα υπάρχουν σε άρθρα και εδώ και αλλού...

Αλλά από το να κάτσεις να κάνεις ένα copy paste προτίμησες να πεις ψέμματα?

Όχι φίλε μου δε βαρέθηκες... Επί σκοπού το έκανες...

#170   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:28

Έκανα μερικές αλλαγές στο κείμενο, ελπίζω να μην θείγω το concept της γνησιότητας.
όποιος θέλει μπαίνει στο site και βλέπει και κρίνει.


Πρώτος κανόνας στο iHomeService είναι η ποιότητα των ανταλλακτικών, μετά από χρόνια εμπειρίας του iPhone Service & iPad Service στην Ελληνική αγορά μόνο ένα 20-30% των επισκευαστικών κέντρων χρησιμοποιούν γνήσια ανταλλακτικά,διότι είναι πολύ υψηλό το κόστος τους.
Δεν αξίζει να σας προσφέρουμε ημιτασιόν ανταλλακτικά διότι χαλάνε συχνά, καμένα pixel σε λίγους μήνες, “νερά” στην οθόνη με ελάχιστη πίεση, κακή εφαρμογή πάνω στο iPhone σας.
Η apple δεν υποστιρίζει την ιδέα του Service άρα δεν υπάρχουν πιστοποιημένα γνήσια ανταλλακτικά. Δουλειά μας όμως είναι να βρούμε το καλύτερο ανταλλακτικό που υπάρχει για το iPhone σας.
Όποιος πελάτης επιθυμεί να γνωρίζει λεπτομέριες για την ποιότητα των ανταλλακτικών και περί γνήσιότητας ή υψήλης ποιότητας αν πιστευετε ότι δεν υπάρχουν γνήσια να επικοινωνήσει με έναν τεχνικό μας.
Επίσης δεν αρμόζει σε μία συσκευή 700-800 ευρώ να τοποθετήσουμε ημιτασιόν.(για 20-30 ευρώ λιγότερα?)


Συγγνώμη κιόλας, αλλά με το να φάσκεις και το αντιφάσκεις μέσα σε 10 γραμμές, πιο πολύ μπερδεύεις και αποπροσανατολίζεις τον πελάτη, παρά τον διαφωτίζεις....

#171   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:41

Συγγνώμη κιόλας, αλλά με το να φάσκεις και το αντιφάσκεις μέσα σε 10 γραμμές, πιο πολύ μπερδεύεις και αποπροσανατολίζεις τον πελάτη, παρά τον διαφωτίζεις....

Γίνεται όλο αυτό από χθες και δεν το πήρα χαμπάρι?

Δεν είστε φίλοι πάει τέλειωσε... ;)

Στα σοβαρά τώρα.

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ όλο αυτό που γίνεται με τα ανταλλακτικά και το αν είναι γνήσια κλπ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τέλος.

Τέλεια ποιότητα μπορεί. Γνήσια όχι. Γιατί πολύ απλά η ποιότητα ΔΕΝ είναι το μόνο κριτήτριο για να χαρακτηριστεί γνήσιο...

Σαν iHomeService παραδεχτήκατε ότι λέτε ψέμματα στους πελάτες σας ως προς τη λέξη γνήσια.

Διάβασα προσεκτικά όλο το τόπικ και αν και ήθελα να σχολιάσω/απαντήσω σε πολλά ποστ, επέλεξα τα εξής τρία:


Κυρία "Μαριτίνα", που τόσο αμερόληπτα υπερασπίζεσαι κάτι που παραδέχεσαι πως δεν γνωρίζεις, άκου να δεις:

Ο ΜΟΝΟΣ που κατάφερε να πουλήσει απευθείας από τη Foxconn τόσα χρόνια ήταν ο Fei Lam που εντοπίστηκε ΑΜΕΣΩΣ από την Apple και εκδιώχθηκε ποινικά.

Εσύ γιατί λες ότι τον κυνήγησαν αν δεν είχαν ρήτρες? Για δες εδώ και εδώ...




Μέχρι εκείνη τη στιγμή, απλά έλεγες ψέμματα. Αλλά με αυτό που γράφεις εδώ απλά μας προσβάλλεις υποτιμώντας τη νοημοσύνη μας.

Και δε χρειάζεται να είσαι "ψείρας" όπως λες αλλού για να καταλάβεις το πόσο ανακριβές είναι αυτό που γράφεις.

Ελπίζω μόνο να μην πιστεύεις στην πραγματικότητα ότι έχεις καλύτερης ποιότητας ανταλλακτικά ακόμα και από την ίδια την Apple.



Καθόλου παρεξηγημένη λέξη δεν είναι το γνήσιο, να μου κάνεις τη χάρη.

Γνήσιο/Αυθεντικό είναι αυτό που παράγεται από την Apple, και που η Apple το αναγνωρίζει.

Αν εγώ πάω ένα τηλέφωνο που έχεις επισκευάσει εσύ στην Apple δε θα μου το βγάλει εκτός εγγύησης?

Ναι. Για 2 λόγους. Α) Μη εξουσιοδοτημένο service. Β) Μη γνήσιο ανταλλακτικό.

Ναι, ήθελες να κοροϊδέψεις. Γιατί αν δεν ήθελες, θα καθόσουν να έγραφες τι ισχύει για τα ανταλλακτικά σε μία γωνία της σελίδας σου και θα τελείωνες. Και μη μου πεις ότι βαριόσουνα. Έτοιμα γραμμένα υπάρχουν σε άρθρα και εδώ και αλλού...

Αλλά από το να κάτσεις να κάνεις ένα copy paste προτίμησες να πεις ψέμματα?

Όχι φίλε μου δε βαρέθηκες... Επί σκοπού το έκανες...


Δωσε πονο, +100000!

#172   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:45

Εγώ δεν βρίσκω πλέον νόημα να απαντάω στο εν λόγω thread.
Ότι ήταν να ειπωθεί,ειπώθηκε.

Ευχαριστώ nsxbass για τα λινκ που επιβεβαιώνουν αυτό που είπα για τις συμβάσεις εργασίας.Εχτές δεν μπορούσα από το λίγο που έψαξα να βρω αυτό που ήθελα.
Αλίμονο αν η Apple άφηνε τα εργοστάσια να πουλάνε εκτός αυτής όπου θέλουν.

Όλες οι εταιρίες τέτοιου βεληνεκούς έτσι κάνουν.Μισθώνουν εργοστάσια που δεν έχουν στην κατοχή τους συνήθως και τα εκμεταλλεύονται όταν έχουν ανάγκη.
Έτσι ένα εργοστάσιο της FoxConn μπορεί τον ένα μήνα να φτιάχνει οθόνες της Apple και τον άλλο μήνα οθόνες της Samsung.
Έτσι εξειδικεύεται η παραγωγή και μειώνεται το κόστος. Δεν μπορούσα να το εξηγήσω αλλιώς.

Αναρτημένη εικόνα


#173   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:46

Η διαφορά είναι ότι παρ'όλο που με πειράζει το γεγονός της εγγύησης, είμαι ενήμερος εξ αρχής ότι αυτό που θα αγοράσω έχει ένα χρόνο και είμαι σύμφωνος με αυτό.

Δεν βλέπω να με κοροϊδεύει πουθενά η κυρά Apple.

@jimmakos διάβασα πολυ προσεκτικά όλα τα πόστ. Δεν μπορω να πω, ενδιαφεροντα. Αλλά φίλε μου το δικό σου αποδεικνύει την συμπεριφορά των περισσοτέρων από εμάς, την άρνηση της αποδοχής της κοινής λογικής & του σωστής εφαρμογής του νόμου & γενικότερα τέτοιες συμπεριφορές βοήθησαν να φτάσουμε εδώ που είμαστε σήμερα. Και εάν δεν κατάλαβες, θα σου φέρω ένα πατά δείγμα για την εγγύηση του ενός έτους που λες ότι αποδέχτηκες για να κρατάς το μηλόφωνο στο χέρι.
Εάν σε προσλάβω στην επιχείρηση μου, με 140,€ το μήνα, 7 ημέρες την εβδομάδα, 14 ώρες την ημέρα και όταν τελειώνεις το "ωράριο" σου να σκουπίζεις τα γραφεία & να καθαρίζεις όλα τα τζάμια, με την σύμφωνη γραπτή συγκατάθεση σου για όλα αυτά, πιστεύεις ότι κανείς δεν πρέπει να επέμβει;; Όλα καλά επειδή συμφώνησες;;;

Έχω βαρεθεί να συζητάμε τα αυτονόητα.....
Φιλικά.....:)

#174   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:47

Καλά παίδες. ότι νομίζετε. πάω πάσο.

#175   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:55

Καλά παίδες. ότι νομίζετε. πάω πάσο.


Τουλάχιστον να λες την αλήθεια και να μην λες ψέματα λόγω marketing όπως λες.

#176   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 16:56

ξεκίνα να χαιδεύεις iPhone και στο τέλος θα με καταλάβεις, πάρε και από το ebay ένα με 7-8 ευρώ να δεις.

εγω το χαιδευω τωρα το Iphone μου!!
λες να θελει και τιποτα αλλο αργοτερα?

#177   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 17:02

Τουλάχιστον να λες την αλήθεια και να μην λες ψέματα λόγω marketing όπως λες.


Ενημέρωσα την σελίδα και λέω οτι δεν υπαρχουν πιστοποιημένα αννταλλακτικά Apple διότι η apple δεν υποστηρίζει την ιδέα του Service αλλά της αντικατάστασης.
Και ότι έχουμε την καλυτερη ποιότητα που μπορούμε να βρούμε. αλλά ημιτασιόν δεν το ονομάζω.
έκανα την διευκρυνιση της λέξης γνήσια, η οποία είναι το μήλον της Έριδος.

¨Ενας να πει ένα καλό λόγο για την ιδέα ή ότι μέσα στην κρίση ξεκινάμε επιχειρηματικές δράσεις που απασχολουν νέους, χωρίς να είναι βάρος στην κοινωνία....

ένας να πει κάτι... γιατί νομίζω ότι είμαι σε μία αρένα με αρπακτικά που ακουσαν την λέξη γνήσιο και έχουν βαλθει να με βγάλουν απατεώνα, κουτοπόνηρο και 1002.....

Τελευταία επεξεργασία από: iHomeService, 30/08/2012 - 17:02


#178   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 17:18

Αδερφε η κουτοπονηρια σου φανηκε απο την αρχη, απο τον τροπο που πηγες να διαφημισεις το site σσου.

Σου κλεισαν 1 topic και ανοιξες αλλο και καλα για να σχολιασει το κοσμος την ιδεα ενω στην ουσια κανεις διαφημιση.

Χαιρομαι ιδιαιτερα που αυτο το τοπικ διαφημισης εξελιχθηκε σε τοπικ δυσφημισης!

Μπορεις να εισαι σιγουρος οτι οποιος διαβασει αυτο το τοπικ δεν θα προτιμησει ποτε εσενα και το μαγαζακι σου.

Ελπιζω να το διαβασουν οσο περισσοτεροι γινεται!

#179   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 30/08/2012 - 17:22

Ενημέρωσα την σελίδα και λέω οτι δεν υπαρχουν πιστοποιημένα αννταλλακτικά Apple διότι η apple δεν υποστηρίζει την ιδέα του Service αλλά της αντικατάστασης.
Και ότι έχουμε την καλυτερη ποιότητα που μπορούμε να βρούμε. αλλά ημιτασιόν δεν το ονομάζω.
έκανα την διευκρυνιση της λέξης γνήσια, η οποία είναι το μήλον της Έριδος.

¨Ενας να πει ένα καλό λόγο για την ιδέα ή ότι μέσα στην κρίση ξεκινάμε επιχειρηματικές δράσεις που απασχολουν νέους, χωρίς να είναι βάρος στην κοινωνία....

ένας να πει κάτι... γιατί νομίζω ότι είμαι σε μία αρένα με αρπακτικά που ακουσαν την λέξη γνήσιο και έχουν βαλθει να με βγάλουν απατεώνα, κουτοπόνηρο και 1002.....

Post #105
σαν ιδέα για service στο χώρο του πελάτη άριστη,
σαν ποιότητα δεν μπορώ να απαντήσω,
σαν τρόπο επικοινωνίας με τους υποτιθέμενους πελάτες σου ερασιτεχνική.
θα σου πρότεινα με την πρώτη ευκαιρία να διορθώσεις για αρχή τις ανακρίβειες.
τα λάθη άλλωστε είναι ανθρώπινα αλλά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως φρόντισε να τα διορθώσεις.

Αυτό που μένει από όλα τα ποστ σου,
είναι ότι είτε οτι δεν καταλαβαίνεις... είτε παριστάνεις τον "κινέζο" το οποίο είναι ακόμη χειρότερο.
Για να μην χαρακτηρίζεσαι απατεώνας βγάλε την κολολέξη γνήσιο και άσε το marketing για κανένα που το κατέχει.
Αν θες ζήτα και την άποψη κάποιου νομικού για το τι τραβήγματα μπορείς να έχεις απο μια και μόνο λεξη.

Υ.Γ. έχω βαρεθεί να ακούω για την καραμέλα που λέγεται κρίση απο το κάθε λαμόγιο....

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 30/08/2012 - 17:24


#180   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 17:24

Αδερφε η κουτοπονηρια σου φανηκε απο την αρχη, απο τον τροπο που πηγες να διαφημισεις το site σσου.

Σου κλεισαν 1 topic και ανοιξες αλλο και καλα για να σχολιασει το κοσμος την ιδεα ενω στην ουσια κανεις διαφημιση.

Χαιρομαι ιδιαιτερα που αυτο το τοπικ διαφημισης εξελιχθηκε σε τοπικ δυσφημισης!

Μπορεις να εισαι σιγουρος οτι οποιος διαβασει αυτο το τοπικ δεν θα προτιμησει ποτε εσενα και το μαγαζακι σου.

Ελπιζω να το διαβασουν οσο περισσοτεροι γινεται!


Δεν άνοιξα αυτό το τόπικ.
Απόψεις ζήτησα στο άλλο που εκλεισαν για διαφήμιση.

Ναι θέλω να γίνει δυσφήμιση ότι δίνουμε τα χειρότερα ανταλλακτικά... και κάνουμε επισκευές αρπα κόλα...

οι πελάτες μας μόνο γνωρίζουν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες