Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ihomeservice.gr


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/08/2012 - 19:39

Μεγάλος είμαι φίλε μου. Το ένα όμως δεν αλλάζει το άλλο. Το έχω κυνηγήσει για την 2ετή εγγύηση και είμαι από τους ανθρώπους που δεν αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους.

Όταν όμως δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά και είναι ένα προϊόν που εξυπηρετεί της ανάγκες της δουλειάς μου τι άλλο μπορώ να κάνω?

Να πάω σε Windows?? Πραγματικά δεν θες να την ανοίξουμε αυτή την κουβέντα με τα λειτουργικά.

Για αυτό σου είπα για το τηλέφωνο ότι είναι το λειγότερο.

Και μην μου αρχίσεις κι εσύ σαν το paliotomaro εχθές που μου έλεγε αν και αν και αν και αν και τελικά ο ίδιος σαν καταναλωτής αγόρασε ένα προϊόν και έμαθε εκ των υστέρων ότι έχει ένα χρόνο εγγύηση...

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 30/08/2012 - 19:40

Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/08/2012 - 19:53

Δεν εμαθα εκ των υστερων οτι εχει ενα χρονο εγγυηση.εκ των υστερων εμαθα οτι κανονικα υποχρεουται η απλλ να δινει δυο χρονια απο την ε.ε.και ενιωσα ασεβεια και εξαπατηση.εσυ οταν εμαθες για την παρανομη μονοετη εγγυηση της αππλ τι ειπες μεσα σου δλδ? τι κορυφαια εταιρια που ειναι αυτη η αππλ?και κορυφαια προιοντα παραγει και κανει οτι της γουσταρει?θα τη στηριξω και γω με ολες μου τις δυναμεις να παει μπροστα?

#213   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/08/2012 - 19:57

Εχω ipad.δεν γνωριζα εξαρχης τη πολιτικη της αππλ για την εγγυηση.αν το ηξερα ισως να μην κοιτουσα καν προς την αγορα του.αν και τελικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το προιον.αν το ηξερα ομως απο την αρχη ισως να μη το ψαχνα καν να το αγορασω.δεν ηταν κατι που θα ειχα ποτε και δε θα μου ελειπε


Όταν το αγόρασες ήξερες διότι το αναφέρει στους όρους φαντάζομαι ότι δίνει ένα χρόνο εγγύηση.

Σωστά? Η σκέφτηκες όταν τύχει η στραβή θα τρέξω το θέμα?
Once You Go Mac You Never Go Back

#214   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/08/2012 - 20:05

Τι εννοεις να τρεξω το θεμα?δε καταλαβα.οταν το αγορασα ρωτησα ως συνηθως αν το χαρτι της αποδειξης ειναι και η εγγυηση και ποια η διαρκεια της

#215   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/08/2012 - 20:08

Τι εννοεις να τρεξω το θεμα?δε καταλαβα.οταν το αγορασα ρωτησα ως συνηθως αν το χαρτι της αποδειξης ειναι και η εγγυηση και ποια η διαρκεια της


Από την μία μου λες ότι δεν ήξερες εξ αρχής την πολιτική της apple για την εγγύηση και ότι αν το ήξερες δεν θα κοιτούσες την αγορά του και τώρα μου λες ότι ρώτησες αν το χαρτί της απόδειξης είναι και η εγγύηση.

Φαντάζομαι σε ενημέρωσαν ότι ήταν ένα χρόνο εκείνη την στιγμή.

Με το να το τρέξεις εννοώ, να διεκδικήσεις και το 2ο έτος εγγύησης.
Once You Go Mac You Never Go Back

#216   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/08/2012 - 20:12

Ναι,την ιδια στιγμη εμαθα οτι ηταν ενας χρονος η εγγυηση.και πιθανοτατα να διεκδηκησω δευτερο ετος αν χρειαστει

#217   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2012 - 23:53

Τι λες ;;;; Το πιστεύεις αυτό;; Θα πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.. Άλλο το γνήσιο και άλλο το η καλύτερη ποιότητα.. Δεν εχει διαφορά δηλαδή; Οκ έγινε πολύ μεγάλο θέμα με το γνήσιο αλλά εκεί είναι όλη η ουσιά.. Μάθε να τα γράφεις όπως είναι και να λες αλήθεια. ΤΟ marketing δεν στηρίζεται στο ψέμα και την παραπλάνηση.. γιατί τότε μπορεί να βγάλεις κάποια λεφτά στην αρχή αλλά σύντομα θα σε μάθει ο κόσμος και θα το καταλάβει..

Μπορεί να είναι πάρα πολύ καλή η ποιότητα αλλά γνήσιο δεν θα γίνει ποτέ... Όλα αυτά που λες δεν δείχνουν έναν σωστό επαγγελματία..


Δυστιχώς Alex αλλά ένα μεγάλο μέρος του Μάρκετινγκ περιλαμβάνει ωραιοποίηση, ψέμα, παραπλάνηση και υιοθέτηση αθέμιτων ανταγωνιστικών μέτρων.

#218   ergocity

ergocity

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 08:02

Ναι,την ιδια στιγμη εμαθα οτι ηταν ενας χρονος η εγγυηση.και πιθανοτατα να διεκδηκησω δευτερο ετος αν χρειαστει


Νομίζω το εξαντλήσαμε το θέμα. Ο καθένας τοποθετήθηκε. Από εκει & πέρα να γνωρίζετε ότι σε περίπτωση που θα χρειαστείτε την εγγύηση μετά το 1 έτος, μπορείτε να τη διεκδικήσετε. Και όχι τόσο δύσκολα όσο μπορεί να υποθέτετε...:)

Να είστε καλα όλοι σας...

#219   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/08/2012 - 15:46

Δυστιχώς Alex αλλά ένα μεγάλο μέρος του Μάρκετινγκ περιλαμβάνει ωραιοποίηση, ψέμα, παραπλάνηση και υιοθέτηση αθέμιτων ανταγωνιστικών μέτρων.


Ναι αλλά δεν σημαίνει ότι στηρίζεται εκεί.. Αυτό εννοώ.. Το ότι κάποιοι το κάνουν με λάθος τρόπο δεν σημαίνει ότι έτσι θα κερδίσεις κάτι.. Μπορεί τους πρώτους μήνες οκ να έχεις κάτι παραπάνω σε κέρδος.. αλλά μετά θα σε καταλάβουν ότι τους κοροιδεύεις και δεν θα συνεχίζεις να είσαι πετυχημένος. Πολλοί έχουν αυτή τη λάθος αντίληψη για το marketing και για τις διαφημίσεις... Σκοπός του marketing είναι να δημιουργήσεις μακροχρόνιες σχέσεις εμπιστοσύνης και πιστούς πελάτες. Δεν έκανες Ρηγοπούλου ; :P

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 31/08/2012 - 15:47


#220   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 17:28

Από την μία μου λες ότι δεν ήξερες εξ αρχής την πολιτική της apple για την εγγύηση και ότι αν το ήξερες δεν θα κοιτούσες την αγορά του και τώρα μου λες ότι ρώτησες αν το χαρτί της απόδειξης είναι και η εγγύηση.

Φαντάζομαι σε ενημέρωσαν ότι ήταν ένα χρόνο εκείνη την στιγμή.

Με το να το τρέξεις εννοώ, να διεκδικήσεις και το 2ο έτος εγγύησης.

Ναι,την ιδια στιγμη εμαθα οτι ηταν ενας χρονος η εγγυηση.και πιθανοτατα να διεκδηκησω δευτερο ετος αν χρειαστει

Τι εννοεις να τρεξω το θεμα?δε καταλαβα.οταν το αγορασα ρωτησα ως συνηθως αν το χαρτι της αποδειξης ειναι και η εγγυηση και ποια η διαρκεια της

Όταν το αγόρασες ήξερες διότι το αναφέρει στους όρους φαντάζομαι ότι δίνει ένα χρόνο εγγύηση.

Σωστά? Η σκέφτηκες όταν τύχει η στραβή θα τρέξω το θέμα?

Δεν εμαθα εκ των υστερων οτι εχει ενα χρονο εγγυηση.εκ των υστερων εμαθα οτι κανονικα υποχρεουται η απλλ να δινει δυο χρονια απο την ε.ε.και ενιωσα ασεβεια και εξαπατηση.εσυ οταν εμαθες για την παρανομη μονοετη εγγυηση της αππλ τι ειπες μεσα σου δλδ? τι κορυφαια εταιρια που ειναι αυτη η αππλ?και κορυφαια προιοντα παραγει και κανει οτι της γουσταρει?θα τη στηριξω και γω με ολες μου τις δυναμεις να παει μπροστα?

Μεγάλος είμαι φίλε μου. Το ένα όμως δεν αλλάζει το άλλο. Το έχω κυνηγήσει για την 2ετή εγγύηση και είμαι από τους ανθρώπους που δεν αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους.

Όταν όμως δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά και είναι ένα προϊόν που εξυπηρετεί της ανάγκες της δουλειάς μου τι άλλο μπορώ να κάνω?

Να πάω σε Windows?? Πραγματικά δεν θες να την ανοίξουμε αυτή την κουβέντα με τα λειτουργικά.

Για αυτό σου είπα για το τηλέφωνο ότι είναι το λειγότερο.

Και μην μου αρχίσεις κι εσύ σαν το paliotomaro εχθές που μου έλεγε αν και αν και αν και αν και τελικά ο ίδιος σαν καταναλωτής αγόρασε ένα προϊόν και έμαθε εκ των υστέρων ότι έχει ένα χρόνο εγγύηση...

Εύχομαι να είσαι μεγάλος σε ηλικία. Γιατί εάν είσαι νεαρός, ........ζήτω που καήκαμε.........

Εφόσον όπως λες διάβασες όλα τα post θα είδες ότι έχω γράψει ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με την πολιτική της Apple στο θέμα της εγγύησης.

Όμως ολόκληρη Ε.Ε δεν έχει καταφέρει να την κάνει να δώσει 2 χρόνια εγγύηση όπως ορίζει η Ε.Ε.

Το ξανά λέω λοιπόν, αν δεν πάρω εγώ το προϊόν της, θα αλλάξει κάτι? Και απαντάω μόνος μου, ΟΧΙ.

Οπότε εν μέρη συμβιβάζομαι διότι βρίσκω άλλα υπέρ στα προϊόντα της που μου έχουν κάνει την ζωή πιο εύκολη.

Και δεν μιλάω για το κινητό, είναι το λιγότερο για εμένα.


Ρε παιδια μην βγαινεται off-topic! Το θεμα ανοιξε για να να διαφημισει ο ανθρωπος το μαγαζι του!

Αμαν πια! Προσπαθει ο καημενος και εσεις του χαλατε το τοπικ. Αφηστε τον να κανει τη δουλεια του!

#221   iHomeService

iHomeService

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 18:48

το τόπικ μία κοπέλα το άνοιξε που μας βρήκε....

αλλά ναι βγήκαν off-topic έχεις δίκιο... :)

#222   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/08/2012 - 18:56

Παντως η κοπελα μια που το ανοιξε το τοπικ και μια που εξαφανιστηκε.

Δεν την ενδιεφεραν τελικα τα σχολια?

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 31/08/2012 - 18:56


#223   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/08/2012 - 19:18

Η κοπέλα μου έστειλε σε μένα το τηλέφωνο for the record ;)
Ήθελε μια επισκευή

#224   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 31/08/2012 - 19:23

Η κοπέλα μου έστειλε σε μένα το τηλέφωνο for the record ;)
Ήθελε μια επισκευή


Της εβαλες γνησια ανταλακτικα? :D

#225   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/08/2012 - 19:39

μη το γελάς γιατί έχω απο βρεγμένα γνήσια ανταλλακτικά οπότε why not :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες