Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φορητοτητα και προσφορά Wind! Ιδανική λύση για iPad!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sainaki

sainaki

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:44

Με ενδιαφερει και εμενα η wind με τα καινουρια πακετα, για Νεα Πολιτεια Ευοσμο,Ανω Τουμπα Και Φοινικα θεσσαλονικη.
Μεχρι τωρα με cosmote ηταν ικανοποιητικά αλλα οι προσφορες τις wind ειναι απαιχτες.
Εχει καποιος εικονα για αυτές τις περιοχές;


Εγώ έχω το πακετό της wind με τα 25 ευρό και τα 30 giga και μένω στην Νέα Πολιτεία Ευοσμού...Κατά ένα περιέργο τρόπο όταν χρησιμοποιώ το ίντερνετ από τον υπολογιστή στο σπίτι με στικάκι δεν έχω κανένα πρόβλημα και έχω μια χαρά ταχύτητα. Αλλά όταν το χρησημοποιώ από το ipad με twin sim ψάχνω όλο το σπίτι για να βρω 3G σήμα. Και μόλις βρω αν κουνηθώ λίγο το χάνει αμέσως. Σε άλλα μέρη όμως πιάνω κανονικά 3G . Όλο το καλοκαίρι Χαλκιδική δεν είχα κανένα πρόβλημα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   alfas

alfas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 17:59

Sainaki σε ευχαριστώ πολύ.Εγω σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω με το μηχανακι που δημιουργει wi-fi hot spot.
Μηπως ξερεις κατι γι΄αυτό;

#33   sainaki

sainaki

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 22:10

Sainaki σε ευχαριστώ πολύ.Εγω σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω με το μηχανακι που δημιουργει wi-fi hot spot.
Μηπως ξερεις κατι γι΄αυτό;


Πριν ένα χρόνο που έκανα την σύνδεση και εγώ αυτό είχα πάρει...Αλλά μέσα στο σπίτι δεν έπιανε 3G ούτε για πλάκα. Πήγα και σε άλλες περιοχές και το σήμα δεν ήταν καθόλου καλό. Όταν πήγα στην WIND και τους ρώτησα μου είπαν ότι επειδή ήταν καινούριο το μηχανακί αυτό γιαύτο δεν πιάνει καλό σήμα μάλλον. Μπούρδες όμως. Μετά πήρα το στικάκι και ήμουν μια χαρά.. Τώρα έχουν αναβαθμίσει και το δίκτυό τους όμως... Εσύ αν κάνεις καινούρια σύνδεση πες τους πρώτα αν γίνετε πριν κάνεις την σύνδεση να σου δώσουν ένα MY-Wi να δείς αν έχεις σήμα σπίτι σου και μετά κάνε την σύνδεση.

#34   FaBl3D

FaBl3D

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2012 - 00:43

Αποψη μου φιλε και βαση αυτης αγορασα και το ipad μου χωρις sim ειναι οτι υπαρχουν παρα πολλα μερη στη χωρα με δικτυο wifi οποτε μπορεις να το εκμεταλευτεις..Αλλα ακομα και να μην υπαρχει τα περισσοτερα smartphones και φυσικα τα μηλαρακια μας εχουν την επιλογη του προσωπικου hotspot οποτε την προσφορα ισως να την εριχνα σε υπαρχουσα sim κινητου για την περιπτωση που χρειαστω internet και δεν υπαρχει wifi...


Θα συμφωνήσω με τον φίλο

#35   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 17/09/2012 - 01:22

Κακώς τους πλήρωσες για υπηρεσίες που ΔΕΝ σου παρείχαν...

#36   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/09/2012 - 01:56

ΠΟΥΤΑΝΑ VODAFONE!

ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΠΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ.

Σκηνή 1

Είχα σύνδεση mobile internet. Εϊχα διαβάσαει (και ισχύει) πως αν δεν πληρώσεις 2 μήνες η σύνδεση κόβεται. Ήρθε που λέτε Πάσχα και επειδή η ύλη της Ιατρικής είναι τεράστια, δε βγήκα από το σπίτι και ολημερίς και ολονυκτίς διάβασμα. Πέρασε ο πρώτος μήνας απλήρωτος, να σου ο Ιούνιος με την εξεταστική. Δε πήρα ανάσα πάλι, και στα μέσα θυμάμαι τη σύνδεση που είναι απλήρωτη. Λέω "δε βαριέσαι; Ας κοπεί και θα πάω να τα πληρώσω μετά στην επανασύνδεση Σεπτέμβρη, μιας και το καλοκαίρι δε θα το χρειαστώ τόσο".

Ιούλιο εκδόθηκε και άλλος λογαριασμός, Το ίδιο και τον Αύγουστο. Εν τω μεταξύ με το πέρας των 2 μηνών, όντως η σύνδεση κόπηκε και δεν είχα Ίντερνετ. Ιούλιος και Αύγουστος γιατί χρεώθηκε τότε; Τρελάινομαι και πάω στη Vodafone. Μιλάω με έναν υπάλληλο και με συνδέει στα κεντρικά γιατί είδες τις καρωτίδες μου να κάνουν χορό.

+ θα είμαι εγώ και - η υπάλληλος...

+Λέω γιατί δεν έχω Ίντερνετ;

- Γιατί έχετε απλήρωτους 2 λογαριασμούς και κόπηκε

(σωστή σε βρίσκω σκέφτομαι)

+ Και γιατί τότε μου χρεώθηκες ο Ιούλιος και ο Αύγουστος;

- Διότι χρωστάτε 2 μήνες, δεν τους πληρώσατε, ΟΠΟΤΕ Η ΧΡΕΩΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ

+ Ναι, αλλά Ίντερνετ δεν είχα τους 2 μήνες...

- Ε, πώς θα έχετε Ίντερνετ; Αφού δεν πληρώσατε τους 2 μήνες.

+ Δηλαδή, μου χρεώνεται μία υπηρεσία, Ιούλιο και Αύγουστος, ενώ δε μου την παρέχετε; Δηλαδή με χρεώνεται για Ίντερνετ 2 μήνες, παρόλο που μου το έχετε κόψει;

- Ναι, ακριβώς.

+ Δηλαδή, είναι σαν εγώ να σας κάνω δώρο 20 Ευρώ κάθε μήνα, σωστά;

Και γελάει...

Παιδιά, το μάτι μου έγινε άσπρο από το θόλωμα.


Σκηνή 2

Περιμένω να πληρωθώ 14 Αυγούστου και βουρ πάω για διακοπή. Επικοινωνώ με κεντρικά με ρωτάνε τις γνωστές πίπες, γιατί θέλετε να διακόψετε αφού το κοκκινάκι μας είναι τόσο σέξυ κλπ, και τελικά πληρώνω 4 μήνες + τον επόμενο που είχε βγει. Λέω τον υπάλληλο στα κεντρικά, όλα ΟΚ; ΟΚ, ΟΚ τελειώσαμε μου απαντά.

Μόλις πριν ένα τέταρτο μου στέλνει η Vodafone πως τους χρωστάω 20Ευρώ, τα πάγια του μηνός Σεπτεμβρίου. Σπάω το Magic Mouse στον τοίχο και παίρνω τηλέφωνο. Η υπάλληλος μου είπε πως: "Ναι βλέπω πράγματι πως κάνατε αίτηση για διακοπή, στις 14/8, όμως ξέρετε πως μπορεί να διαρκέσεις μέχρι 30 ημέρες, οπότε μπήκαμε Σεμπτέμβριο και χρεώνεστε και τον μήνα αυτόν...




Αναρτημένη εικόνα


Πραγματικά κακώς τους πλήρωσες τους μήνες που δεν είχες. Στο συμβόλαιο αν ψάξεις το λέει κάπου αυτό. Έπρεπε να το ψάξεις περισσότερο και να κάνεις μια εγγραφη καταγγελία με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ και θα έβλεπες αυτόματα να έσβησαν οι λογαριασμοί του καλοκαιριού.

#37   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2012 - 15:35

ΠΟΥΤΑΝΑ VODAFONE!

ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ, ΠΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑ.

Σκηνή 1

Είχα σύνδεση mobile internet. Εϊχα διαβάσαει (και ισχύει) πως αν δεν πληρώσεις 2 μήνες η σύνδεση κόβεται. Ήρθε που λέτε Πάσχα και επειδή η ύλη της Ιατρικής είναι τεράστια, δε βγήκα από το σπίτι και ολημερίς και ολονυκτίς διάβασμα. Πέρασε ο πρώτος μήνας απλήρωτος, να σου ο Ιούνιος με την εξεταστική. Δε πήρα ανάσα πάλι, και στα μέσα θυμάμαι τη σύνδεση που είναι απλήρωτη. Λέω "δε βαριέσαι; Ας κοπεί και θα πάω να τα πληρώσω μετά στην επανασύνδεση Σεπτέμβρη, μιας και το καλοκαίρι δε θα το χρειαστώ τόσο".

Ιούλιο εκδόθηκε και άλλος λογαριασμός, Το ίδιο και τον Αύγουστο. Εν τω μεταξύ με το πέρας των 2 μηνών, όντως η σύνδεση κόπηκε και δεν είχα Ίντερνετ. Ιούλιος και Αύγουστος γιατί χρεώθηκε τότε; Τρελάινομαι και πάω στη Vodafone. Μιλάω με έναν υπάλληλο και με συνδέει στα κεντρικά γιατί είδες τις καρωτίδες μου να κάνουν χορό.

+ θα είμαι εγώ και - η υπάλληλος...

+Λέω γιατί δεν έχω Ίντερνετ;

- Γιατί έχετε απλήρωτους 2 λογαριασμούς και κόπηκε

(σωστή σε βρίσκω σκέφτομαι)

+ Και γιατί τότε μου χρεώθηκες ο Ιούλιος και ο Αύγουστος;

- Διότι χρωστάτε 2 μήνες, δεν τους πληρώσατε, ΟΠΟΤΕ Η ΧΡΕΩΣΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ

+ Ναι, αλλά Ίντερνετ δεν είχα τους 2 μήνες...

- Ε, πώς θα έχετε Ίντερνετ; Αφού δεν πληρώσατε τους 2 μήνες.

+ Δηλαδή, μου χρεώνεται μία υπηρεσία, Ιούλιο και Αύγουστος, ενώ δε μου την παρέχετε; Δηλαδή με χρεώνεται για Ίντερνετ 2 μήνες, παρόλο που μου το έχετε κόψει;

- Ναι, ακριβώς.

+ Δηλαδή, είναι σαν εγώ να σας κάνω δώρο 20 Ευρώ κάθε μήνα, σωστά;

Και γελάει...

Παιδιά, το μάτι μου έγινε άσπρο από το θόλωμα.


Σκηνή 2

Περιμένω να πληρωθώ 14 Αυγούστου και βουρ πάω για διακοπή. Επικοινωνώ με κεντρικά με ρωτάνε τις γνωστές πίπες, γιατί θέλετε να διακόψετε αφού το κοκκινάκι μας είναι τόσο σέξυ κλπ, και τελικά πληρώνω 4 μήνες + τον επόμενο που είχε βγει. Λέω τον υπάλληλο στα κεντρικά, όλα ΟΚ; ΟΚ, ΟΚ τελειώσαμε μου απαντά.

Μόλις πριν ένα τέταρτο μου στέλνει η Vodafone πως τους χρωστάω 20Ευρώ, τα πάγια του μηνός Σεπτεμβρίου. Σπάω το Magic Mouse στον τοίχο και παίρνω τηλέφωνο. Η υπάλληλος μου είπε πως: "Ναι βλέπω πράγματι πως κάνατε αίτηση για διακοπή, στις 14/8, όμως ξέρετε πως μπορεί να διαρκέσεις μέχρι 30 ημέρες, οπότε μπήκαμε Σεμπτέμβριο και χρεώνεστε και τον μήνα αυτόν...




Αναρτημένη εικόνα

Φίλε κακώς πλήρωσες,ένας φίλος είχε μια συνδέση whats up,είχε παει 100€++ ο λόγαριασμος και τους είπε δεν έχω να πληρώσω,και δεν πλήρωσε τπτ απλα,του κόψανε την σύνδεση .τπτ να μην εδινες τι θα σ κάνανε ?

#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/09/2012 - 15:38

Είχε σύνδεση whats up??

#39   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2012 - 00:38

Το θέμα είναι λίγο διφορουμενο,απο'τι ξέρω μόνο σε COSMOTE γίνεται σύνδεση αλλα απο οτι θυμάμαι κάποιο ειδικό πακέτο σύνδεσης πρέπει να είχε

Τελευταία επεξεργασία από: tripodous, 20/09/2012 - 00:38





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες