Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

EcoXPower, φόρτισε το iPhone σου κάνοντας ποδήλατο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 02/09/2012 - 10:00


Αναρτημένη εικόνα


H EcoXGear κυκλοφόρησε το EcoXPower, ένα νέο σύστημα φόρτισης για ποδήλατα συμβατό με iPhone, iPod και όποια άλλη συσκευή φορτίζει μέσω USB. Το EcoXPower προσαρμόζεται στο hub της μπροστινής ρόδας του ποδηλάτου και αξιοποιεί την ενέργεια που παράγεται κάνοντας πετάλι για να φορτίσει το τηλέφωνο σας και παράλληλα να ανάψει ένα μπροστινό LED φως και δύο πίσω.


Αναρτημένη εικόνα

Επιπλέον, διαθέτει εσωτερική επαναφορτιζόμενη μπαταρία ικανή να παρέχει τροφοδοσία στα φώτα του ποδηλάτου για 1,5 ώρα χωρίς να βρίσκεται σε κίνηση, διακόπτη ON/OFF και αδιάβροχη θήκη για το τηλέφωνο που τοποθετείται στο τιμόνι του ποδηλάτου. To EcoXPower μπορείτε να παραγγείλετε από εδώ στην τιμή των $99.


Τελευταία επεξεργασία από: Moly, 02/09/2012 - 10:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisD21

GiannisD21

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:GiannisD21

Δημοσίευση 02/09/2012 - 10:13

99$?! κριμα και φαινοταν ενδιαφερον..

#3   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 02/09/2012 - 10:41

Αν βγω με κάτι τέτοιο πέρα του ότι το iPhone θα μου πέσει σίγουρα αν το έχω στην τσέπη με τις κινήσεις που θα κάνω, θα με περάσουν όλοι για μ@λ@κ@ και δικαιολογημένα... Ακόμα μια άχρηστη συσκευή προστίθεται στα αξεσουάρ για το iPhone.... Καλά όσο για την τιμή δεν το συζητάω. 99$ για μια τέτοια πίπα; Δεν λέει το πιο βασικό πάντως. Πόση ώρα πρέπει να κάνω ποδήλατο για να φορτίσω πλήρως το κινητό; Εγώ πάντως έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν θέλω να φορτίσω το κινητό μου όταν είμαι έξω...http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

#4   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:31

Αν βγω με κάτι τέτοιο πέρα του ότι το iPhone θα μου πέσει σίγουρα αν το έχω στην τσέπη με τις κινήσεις που θα κάνω, θα με περάσουν όλοι για μ@λ@κ@ και δικαιολογημένα... Ακόμα μια άχρηστη συσκευή προστίθεται στα αξεσουάρ για το iPhone.... Καλά όσο για την τιμή δεν το συζητάω. 99$ για μια τέτοια πίπα; Δεν λέει το πιο βασικό πάντως. Πόση ώρα πρέπει να κάνω ποδήλατο για να φορτίσω πλήρως το κινητό; Εγώ πάντως έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν θέλω να φορτίσω το κινητό μου όταν είμαι έξω...http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

Αυτο το Aluminum Tubes Cylindrical Mobile Power for iPhone 4/4S, 3GS/3G, iPod, Digital D
για ποσες ωρες φόρτισης θα μου παρει ??

#5   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:33

αν λειτουργει καλα τοτε ειναι must buy για τους λατρεις του ποδηλατου ...

#6   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:38

Αυτο το Aluminum Tubes Cylindrical Mobile Power for iPhone 4/4S, 3GS/3G, iPod, Digital D
για ποσες ωρες φόρτισης θα μου παρει ??

Προσφέρει σχεδόν 2 φορτίσεις στο κινητό και για να φορτίσει κάνει σχεδόν όσο κάνει και από την πρίζα... Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά...

#7   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:39


Αναρτημένη εικόνα


H EcoXGear κυκλοφόρησε το EcoXPower, ένα νέο σύστημα φόρτισης για ποδήλατα συμβατό με iPhone, iPod και όποια άλλη συσκευή φορτίζει μέσω USB. Το EcoXPower προσαρμόζεται στο hub της μπροστινής ρόδας του ποδηλάτου και αξιοποιεί την ενέργεια που παράγεται κάνοντας πετάλι για να φορτίσει το τηλέφωνο σας και παράλληλα να ανάψει ένα μπροστινό LED φως και δύο πίσω.



Αναρτημένη εικόνα

Επιπλέον, διαθέτει εσωτερική επαναφορτιζόμενη μπαταρία ικανή να παρέχει τροφοδοσία στα φώτα του ποδηλάτου για 1,5 ώρα χωρίς να βρίσκεται σε κίνηση, διακόπτη ON/OFF και αδιάβροχη θήκη για το τηλέφωνο που τοποθετείται στο τιμόνι του ποδηλάτου. To EcoXPower μπορείτε να παραγγείλετε από εδώ στην τιμή των $99.

Και εγω που το παω σουζα πως θα φορτιζει? :/ ... :P

#8   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:40

Προσφέρει σχεδόν 2 φορτίσεις στο κινητό και για να φορτίσει κάνει σχεδόν όσο κάνει και από την πρίζα... Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά...

Αν η battery φθάσει τα 2% μπορεί να το πάει χαλαρά στα 100% ??

Και εγω που το παω σουζα πως θα φορτιζει? :/ ... :P

lol

#9   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:43

Αν η battery φθάσει τα 2% μπορεί να το πάει χαλαρά στα 100% ??


lol

Εννοείται... Αφού είναι 2600mah αυτή η μπαταρία... Το iPhone 4 έχει 1420mah... Άρα αν η μπαταρία ήταν 2840mah θα φόρτιζε 2 φορές ολόκληρες... Το 4S αν δεν κάνω λάθος έχει 1430mah μπαταρία... Όχι παραπάνω...

Και εγω που το παω σουζα πως θα φορτιζει? :/ ... :P

Αυτό το ενδεχόμενο δεν θα το σκέφτηκαν στην εταιρία όπως και άλλα ενδεχόμενα του τύπου που θα έχεις το κινητό την ώρα που θα φορτίζει... Ίσως αν το βάλεις στην πίσω ρόδα κάτι να γίνει...:P

#10   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:46

Εννοείται... Αφού είναι 2600mah αυτή η μπαταρία... Το iPhone 4 έχει 1420mah... Άρα αν η μπαταρία ήταν 2840mah θα φόρτιζε 2 φορές ολόκληρες... Το 4S αν δεν κάνω λάθος έχει 1430mah μπαταρία... Όχι παραπάνω...


Αυτό το ενδεχόμενο δεν θα το σκέφτηκαν στην εταιρία όπως και άλλα ενδεχόμενα του τύπου που θα έχεις το κινητό την ώρα που θα φορτίζει... Ίσως αν το βάλεις στην πίσω ρόδα κάτι να γίνει... :P

Φιλος !! και κατι ακομα μετα η battery του cherger πως φορτιζει ??

#11   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:48

Φιλος !! και κατι ακομα μετα η battery του cherger πως φορτιζει ??

Με ενα στυλ δυναμου ...οπως ειχαν τα παλια ποδηλατα εναν μηχανισμο και αναβε το φωτακι μπροστα

#12   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:49

Με ενα στυλ δυναμου ...οπως ειχαν τα παλια ποδηλατα εναν μηχανισμο και αναβε το φωτακι μπροστα

οχι αυτον τον cherger !!1 τον Tube Cherger λεω που ανεφερε ο zarzonis

#13   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:53

Φιλος !! και κατι ακομα μετα η battery του cherger πως φορτιζει ??

Έχει μέσα στην συσκευασία ένα καλώδιο usb to micro usb και το βάζεις μετά ή στον υπολογιστή ή στην πρίζα με ένα usb φορτιστή(του iPhone κάνει)...
Γενικά αυτό φορτίζει οτιδήποτε συσκευές αρκεί να έχεις το κατάλληλο καλώδιο... Εγώ το συνδύασα με αυτό και είναι πλήρως φορητό...
http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649

#14   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 13:57

Φίλος κάτι ακόμα !!! που μπορώ να βρω ένα ποιο φθηνό τέτοιο φορτιστή ? γιατί θέλω να πάρω και άλλα πράγματα από το ebay

#15   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 02/09/2012 - 14:02

Ο συγκεκριμένος seller ήταν ο φθηνότερος... Το είχα ψάξει όταν τον αγόρασα πριν 2 μήνες... Τι εννοείς θες να αγοράσεις και άλλα πράγματα; Εννοείται πως γίνεται να αγοράσεις και από άλλους μετά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες