Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αποδείξεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:16

Φίλε μου τα διάβασες όλα? Δεν είπα ότι υποστηρίζω αυτή την άποψη. Ρωτάω πολύ απλά αν εσείς το βρίσκετε σωστό αυτό το χάος που επικρατεί. Πριν έγραψα ότι έχω κατάστημα και κόβω μέχρι και τα λεπτά...
ΚΡΑΖΕΤΕ τους καταστηματάρχες αλλά όχι το κράτος. Τόσα λεφτά φάγανε και εσείς κάνετε καταγγελίες στους καταστηματάρχες. Για το κράτος εσύ προσωπικά τι κάνεις?



Για ποια κλοπή? Μίζες? Λεφτά που λείπανε από τα ταμεία? Πως κυκλοφορούν όλοι αυτοί με 2-3 κότερα? Που τα βρήκαν τα λεφτά? Τα δούλεψαν?


Βλέπεις να μην κραζουμε το κράτος;;; Είσαι σωστός;;; Πρώτα κράζουμε το κράτος φυσικά και μετά τα υπόλοιπα.. Αλλά δεν θα βρεθεί λύση αν κοιτάξουμε ο καθένας να κλέψουμε το κράτος.. Ας κοιτάμε πρώτα ο καθένας προσωπικά να είναι σωστός και να φύγουν οι παλιοί μπας και αλλάξουν τα πράγματα σε αυτή τη χωρα

Απλά αν εσύ (όχι προσωπικά) κλέβεις το κράτος .. μην σε ακούσω να κράζεις το κράτος μετά που εσύ ο ίδιος κλέβεις και να παραπονιέσαι. Με τον τρόπο σου αν δεν κοβεις απόδειξη και δεν δίνεις τα χρήματα που οφείλονται στο κράτος συμμετέχεις σε όλο αυτό που γίνεται

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2012 - 16:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:19

Στην ερώτησή μου ακόμα δεν έχεις απαντήσει. Τον καταστηματάρχη τον κάνεις καταγγελία? Το κράτος τι το κάνεις?

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 03/09/2012 - 16:20


#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:20

Στην ερώτησή μου ακόμα δεν έχεις απαντήση? Τον καταστηματάρχη τον κάνεις καταγγελία? Το κράτος τι το κάνεις?


Σου είπα πες μου συγκεκριμένα πράγματα να σου απαντήσω.

#49   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:22

Φιλε φανη κρατος ειμαστε ολοι εμεις μαζι.

Εγω εχω αρκετους φιλους που λογω κρισης και εξαιτιας πεποιθησεων εφυγαν για αλλες χωρες.

Αν ειναι οσοι κατσαμε να εχουμε τις ιδιες ιδεες με σενα και θελουμε να βελτιωθει αυτος ο τοπος απλα ειμαστε χαμενοι...

Στο λεω φιλικα. Γιατι ΝΑΙ και ΜΕΡΙΚΟΙ καταστηματαρχες προσπαθησαν να κλεψουν το κρατος. Μερικοι το εκαναν και επιτυχημενα επι 10ετιες. Δεν ειναι ολοι το ιδιο να τους βαζεις στο ιδιο τσουβαλι. Αρα σιγουρα εχει μεγαλη ευθυνη και ενα μερος απο την κατηγορια που υποστηριζεις.

#50   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:25

Μα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο ν' αναφέρω. Θέλω να πω ότι η ποινή στον καταστηματάρχη είναι η καταγγελία, στο κράτος με τους φόρους που έχει βάλει και μετα λεφτά που έχει "φάει" τι θα κάνεις? Πως θα το τιμωρήσεις? Δεν αναφέρομαι στις αποδείξεις εννοείται.

Παίδες με συγχωρείτε αλλά δεν έχετε καταλάβει μάλλον τι θέλω να πω.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΚΟΒΩ. Αυτό που ρωτάω είναι αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να χτυπήσουμε το καμπανάκι στο κράτος. Μην μπερδεύτεστε!

#51   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:26

Μα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο ν' αναφέρω. Θέλω να πω ότι η ποινή στον καταστηματάρχη είναι η καταγγελία, στο κράτος με τους φόρους που έχει βάλει και μετα λεφτά που έχει "φάει" τι θα κάνεις? Πως θα το τιμωρήσεις? Δεν αναφέρομαι στις αποδείξεις εννοείται.


Είπα και πριν ότι πρέπει να φύγουν κάποιοι παλιοί και να αλλάξει όλη η νοοτροπία σε αυτή τη χώρα. Ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του να είναι σωστός. Αν δώσω εγώ τα λεφτά μου σε κάποιον και δεν μου κόψει απόδειξη θα κάνω καταγγελία, από την άλλη πληρώνω τους φόρους μου κανοινκά. Κλέφτες παντού υπάρχουν. Και στη βουλή και στα μαγαζιά και παντού. Και ενννοείται το πρόβλημα ξεκινάει από το κράτος και πρέπει να αλλάξει. Αλλά είναι λάθος λογική ότι αφού στο κράτος δεν μπορώ να κάνω κάτι, ας κλέψω κι εγώ ό,τι μπορώ να αρπάξω. Αν γίνει αυτό θα καταστραφούμε όλοι. Ας ξεκινήσουνε να αλλάζουν όλα αυτά από τους νέους και να μην μεταφέρονται σε αυτούς οι παλιές αντιλήψεις και τα κλασικά ελληνικά "έθιμα"

#52   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:30

Αλλά είναι λάθος λογική ότι αφού στο κράτος δεν μπορώ να κάνω κάτι, ας κλέψω κι εγώ ό,τι μπορώ να αρπάξω.


ΔΕΝ το είπα ποτέ αυτό, αν το έλεγα θα το έκανα κιόλας.

#53   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:31

Μα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο ν' αναφέρω. Θέλω να πω ότι η ποινή στον καταστηματάρχη είναι η καταγγελία, στο κράτος με τους φόρους που έχει βάλει και μετα λεφτά που έχει "φάει" τι θα κάνεις? Πως θα το τιμωρήσεις? Δεν αναφέρομαι στις αποδείξεις εννοείται.

Παίδες με συγχωρείτε αλλά δεν έχετε καταλάβει μάλλον τι θέλω να πω.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΚΟΒΩ. Αυτό που ρωτάω είναι αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να χτυπήσουμε το καμπανάκι στο κράτος. Μην μπερδεύτεστε!

ρε φάνη τι προσπαθείς να κάνεις δε μπορώ να καταλάβω, είσαι υπέρ τις καταγγελίας αυτών που κλεβουν και φοροδιαφεύγουν ή όχι?

#54   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:03

Έχω κάνει αρκετές καταγγελίες τέτοιες .. σαν αποτέλεσμα κι όλας ένα μαγαζί να κλείσει (προφανώς βρήκαν κι άλλες παραβάσεις)

Οι τρόποι είναι οι εξής..
Να πας στην εφορίς πριν τις 12 που βγαίνουν για έλεγχο και να κάνεις καταγγελία.
Κα στείλεις φαξ στην ΔΟΥ που ανήκει κάνοντας καταγγελία με κοινοποίηση σε αυτόν που δεν κόβει αποδειξη
Να πάρεις τηλέφωνο στηΔΟΥ και να σε καθοδηγήσουν αυτοί
Να στείλεις mail στο kataggelies@sdoe.gr


Μπράβο που υπάρχουν κι άλλοι που δεν το αφήνουν να περνάει έτσι αυτό και να κλέβουν το κράτος.. Γιατί όταν δεν εισπράττει λεφτά το κράτος ξέρετε ποια είναι τα εύκολα θύματα για να μαζέψουν λεφτά..


Πως γινετε να στειλω ανωνυμα εμαιλ?Δεν θελω να φαινετε ουτε καν το Εμαιλ μου!
Εχω εδω ενα αρχιλαμογιο στην γειτονια μου,επανελλειμενα του ζηταω αποδειξη για γυρους σουβλακια κτλ...κ με γραφει στα
@@ του!!!
Μπροστα η ταμειακη,κ το μονο που κανει να ανοιγει το συρταρι κ να τσεπωνει τα μετρητα...με την δικαιολογια οτι δεν δουλευει η ταμειακη!

ΑΙΣΧΟΣ!!!

#55   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:06

Πως γινετε να στειλω ανωνυμα εμαιλ?Δεν θελω να φαινετε ουτε καν το Εμαιλ μου!
Εχω εδω ενα αρχιλαμογιο στην γειτονια μου,επανελλειμενα του ζηταω αποδειξη για γυρους σουβλακια κτλ...κ με γραφει στα
@@ του!!!
Μπροστα η ταμειακη,κ το μονο που κανει να ανοιγει το συρταρι κ να τσεπωνει τα μετρητα...με την δικαιολογια οτι δεν δουλευει η ταμειακη!

ΑΙΣΧΟΣ!!!

Μη μασάς πές του οτι θα πάς μια βόλτα στην εφορία της γειτονιάς σου να υποβάλεις μια αναφορά να σε θυμάτε...

#56   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:12

Πως γινετε να στειλω ανωνυμα εμαιλ?Δεν θελω να φαινετε ουτε καν το Εμαιλ μου!
Εχω εδω ενα αρχιλαμογιο στην γειτονια μου,επανελλειμενα του ζηταω αποδειξη για γυρους σουβλακια κτλ...κ με γραφει στα
@@ του!!!
Μπροστα η ταμειακη,κ το μονο που κανει να ανοιγει το συρταρι κ να τσεπωνει τα μετρητα...με την δικαιολογια οτι δεν δουλευει η ταμειακη!

ΑΙΣΧΟΣ!!!


Αν το κάνει συνέχεια αυτό τι πιο απλό από το να κάνεις μια καταγγελία;; ; Κανονικά από όσο ξέρω γίνεται επώνυμα όχι ανώνυμα.. Και δεν θα πρεπε να κολλάς (εκτός κι αν είναι γνωστός ίσως ή δεν ξερω τι άλλο).. Αλλά δεν χάνεις τίποτα να πας μια βόλτα από τη ΔΟΥ που ανήκει και να πεις το περιστατικό και να τους πεις ότι θες να διατηρήσεις την ανωνυμία σου. Ίσως τότε πάνε να τον ελέγξουν.

Ή πολύ απλά να του λες άλλη φορά αυτό που σου λέει πάνω ότι αν δεν σου κόψει απόδειξη θα του κάνεις καταγγελία. Αν και δεν θα λεγα ότι είναι και το πιο σωστό γιατί αν το κάνει συνέχεια, προφανώς το κάνει με πολλου΄ς πελάτες και θα πρέπει να γίνει καταγγελία.

Σκέψου σε κάθε 15 ευρώ που πληρώνεις, ο ΦΠΑ είναι 3 ευρώ που τα τσεπώνει αυτός... αν το πολλαπλασιάσεις επί πόσες φορές το χει κάνει σε σένα και σε πόσους το κάνει καθημερινά θα καταλάβεις το μέγεθος της κλοπής.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2012 - 17:15


#57   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:16

Ε ακριβως αυτο,εδω στην Αλεξανδρουπολη ο ενας γνωριζει τον αλλον!Δεν ειναι Αθηνα,που δεν θα τον ξαναδεις!
Το κανει συνεχεια...προκλητικα!!Τεσπα,εστειλα ενα Εμαιλ στην ΣΔΟΕ ....

Πρεπει να ξεμπερδευουμε με τετια λαμογια..

#58   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:34

Και πάλι βέβαια .. και γνωστός σου να είναι.. δεν νομίζω να σε σέβεται και πολύ όταν σου κλέβει λεφτά . Προσωπικά δεν θα χα πρόβλημα να έκανα και επώνυμη καταγγελία.. Περιμένουμε να μας πεις πάντως και την απάντηση που θα λάβεις από τη ΣΔΟΕ

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/09/2012 - 17:34


#59   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/09/2012 - 17:59

Και πάλι βέβαια .. και γνωστός σου να είναι.. δεν νομίζω να σε σέβεται και πολύ όταν σου κλέβει λεφτά . Προσωπικά δεν θα χα πρόβλημα να έκανα και επώνυμη καταγγελία.. Περιμένουμε να μας πεις πάντως και την απάντηση που θα λάβεις από τη ΣΔΟΕ


Σου ξαναλεω λοιπον,δεν ειναι Αθηνα εδω...την μια μερα με βλεπεις κ μετα δεν με ξαναβλεπεις!!!Ειναι κλειστη η κοινωνια στην Επαρχια!!!Εγω εκανα μια ανωνυμη καταγγελια απο κει κ περα σαν τι να μου πει δλδ η ΣΔΟΕ?Ας στειλει ελεγκτες στο συγκεκριμενο καταστημα να δει τι γινετε...

Το θεμα δεν ειναι οτι χτυπαει 5 αποδειξεις κ δεν χτυπαει 1!!Στο συγκεκριμενο μαγαζι δεν χτυπιετε αποδειξη...
Επειδη ειναι ακριβως διπλα απο το σπιτι μου,πηγαινω τακτικα για πακετο...δεν εχω δει ποτε αποδειξεις..οχι μονο σε μενα ..αλλα γενικα...ειτε παρεις ενα νερακι ειτε μια μεριδα Σουβλακια!!

Η ταμειακη μηχανη λειτουργει μονο ως συρταρι..ανοιξε κλεισε..απο κατω!!Τραγελαφικα πραγματα..

Οποτε τι να μου πει η ΣΔΟΕ!!Περιγραφω στην καταγγελια μου ακριβεστατα τι κ πως...στο χερι της ειναι να στειλει Ελεγκτες μπας κ συμμορφοθουνε καποιοι!!

#60   djtakis

djtakis

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 03/09/2012 - 18:24

Σου ξαναλεω λοιπον,δεν ειναι Αθηνα εδω...την μια μερα με βλεπεις κ μετα δεν με ξαναβλεπεις!!!Ειναι κλειστη η κοινωνια στην Επαρχια!!!Εγω εκανα μια ανωνυμη καταγγελια απο κει κ περα σαν τι να μου πει δλδ η ΣΔΟΕ?Ας στειλει ελεγκτες στο συγκεκριμενο καταστημα να δει τι γινετε...

Το θεμα δεν ειναι οτι χτυπαει 5 αποδειξεις κ δεν χτυπαει 1!!Στο συγκεκριμενο μαγαζι δεν χτυπιετε αποδειξη...
Επειδη ειναι ακριβως διπλα απο το σπιτι μου,πηγαινω τακτικα για πακετο...δεν εχω δει ποτε αποδειξεις..οχι μονο σε μενα ..αλλα γενικα...ειτε παρεις ενα νερακι ειτε μια μεριδα Σουβλακια!!

Η ταμειακη μηχανη λειτουργει μονο ως συρταρι..ανοιξε κλεισε..απο κατω!!Τραγελαφικα πραγματα..

Οποτε τι να μου πει η ΣΔΟΕ!!Περιγραφω στην καταγγελια μου ακριβεστατα τι κ πως...στο χερι της ειναι να στειλει Ελεγκτες μπας κ συμμορφοθουνε καποιοι!!


Αν σου ξαναπεί ότι δεν δουλεύει η ταμειακή, την επόμενη φορά πάρε τα σουβλάκια σου και φύγε και αν σου φωνάξει να πληρώσεις πες του ότι δεν δουλεύει η τσέπη σου. Χάλασε. :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες