Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

Αξεσουάρ για iPhone/iPod Touch που μετατρέπει τα τραγούδια από τις κασέτες σου σε MP3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 05/09/2012 - 12:04


Αναρτημένη εικόνα

Πολλοί από εμάς δεν έχουμε αποχωριστεί ακόμα τις κασέτες που κάποτε συνηθίζαμε να λιώνουμε στο ραδιοκασετόφωνο μας είτε για λόγους νοσταλγίας είτε γιατί περιέχουν μουσική που δεν μπορούμε να βρούμε σε ψηφιακή μορφή.


Αν ανήκετε στη δεύτερη κατηγορία η λύση στο πρόβλημα σας ακούει στο όνομα 'Cassette to iPod Converter'. Πρόκειται για μια συσκευή για iPhone και iPod Touch που μετατρέπει όλα τα τραγούδια που βρίσκονται στις κασέτες σας σε MP3 και από εκεί τα μεταφέρει αυτομάτως στο τηλέφωνο σας (φυσικά μην περιμένετε θαύματα στην ποιότητα του ήχου). Αν πάλι δε θέλετε να τα μετατρέψετε μπορείτε να τα ακούσετε απευθείας από τις κασέτες σας είτε στερεοφωνικά είτε συνδέοντας τα ακουστικά σας στη συσκευή.


Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παραγγείλουν το 'Cassette to iPod Converter' από εδώ στην τιμή των $79.95.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   M86857

M86857

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 14:01

σιγα τι ειναι 80 ευρω? 3 μεροκαματα, δεν αξιζει να δουλεψεις 3 μερες για να το παρεις?
τι , υπαρχουν πλεον ολα τα τραγουδια στο youtube και μπορεις να τα μετατρεψεις πανευκολα σε mp3? λεπτομερειες

#3   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2012 - 14:03

Την στιγμη που ετρωγα έτυχε να διαβάσω την τιμη των 80€ στο τέλος...μου έκατσε η μπουκιά στο λαιμο.


Χαχα 😂😂 κλαίω απο τα γέλια .... Είσαι φοβερός!!

#4   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/09/2012 - 16:08

τι αλλη μ@λ@κια θα δουμε...

#5   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/09/2012 - 16:29

σαν ιδεα τα σπαει ομως!

#6   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 20:43

Νομιζω οτι αυτο το Post κερδιζει επαξια το χρυσο βατομουρο της πιο αχρηστης ειδησης της εβδομαδας!!

Οι περισσοτεροι απο εδω μεσα αμφιβαλω εαν εχουν δει κασσετα ή ακομα αν ξερουν τι ειναι..

#7   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/09/2012 - 20:47

Οι περισσοτεροι απο εδω μεσα αμφιβαλω εαν εχουν δει κασσετα ή ακομα αν ξερουν τι ειναι..

Λες; Περασαν τοσα χρονια;

Εγω εχω μεγαλωσει με κασσετες απο εποχη Πασχαλη(παραδωσου λοιπον) και Amstrad 464 που φορτωνε τα games μεσα απο κασσετα...

#8   eski

eski

    iPH Junior

  • 371 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 21:18

Ωστε εισαι ενα "γλυκος κατακτητης" λοιπον...

#9   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/09/2012 - 01:35

Ποιές κασέτες ρε κακομοίριδες.Σιγά μην έχω κρατήσει και μπομπίνα ήχου να την μετατρέψω σε MP3.Και με κορυφαία ποιότητα κασέτας χρωμίου.

#10   apostonikos

apostonikos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 05:28

Ka

Ποιές κασέτες ρε κακομοίριδες.Σιγά μην έχω κρατήσει και μπομπίνα ήχου να την μετατρέψω σε MP3.Και με κορυφαία ποιότητα κασέτας χρωμίου.


Πιστευω πως απευθεινεται σε παλιους :Ρ ¨Πχ ο θειος μου εχει ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ κασετες με κρητικα και εχει Iphone. Ειναι μια πολυ καλη φαση αυτο και εψαχνα κατι τετοιο :Ρ Ιδανικο δωρο για καποιον "παλιο" :D

#11   mantsag1

mantsag1

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 09:31

τι αλλη μ@λ@κια θα δουμε...


μια συσκευή για ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΕΣ!!!! :P

#12   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 06/09/2012 - 09:54

Αντε περα απο το οτι ειναι αντικειμενικα αχρηστο. Τα χριτς χριτς απο την αψεγαδιαστη ποιοτητα της κασσετας ηχου που θα περασουν στο mp3 και θα τα ακους μεσα στα αυτια σου με τα ακουστικα πως θα την παλεψεις; Εγω σε αυτες τις κασετες αντεγραφα παιχνιδια για το commodore!!

#13   jimavagianos

jimavagianos

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 17:12

Τίποτα περισσότερο από ένα υπερτιμημένο πολύ φτηνό κασσετοφωνάκι. Θα μπορούσε να είναι κάτι πιο αξιοπρεπές με ένα φίλτρο Dolby B, έστω, για κασσέτες ηχογραφημένες με αυτό το σύστημα αποθορυβοποίησης και με αυτά τα λεφτά αγοράζει κάποιος ένα κορυφαίο επιτραπέζιο τρικέφαλο, μεταχειρισμένο, κασσετόφωνο, που με ένα υποτυπώδες service (συνήθως αλλαγή ιμάντων και μόνο, αν χρειαστεί) μπορεί να μεταφέρει σε ηλεκτρονική μορφή τη συλλογή του με κασσέτες με πολύ καλύτερη ποιότητα από το ψεύτικο κασσετοφωνάκι των 80 $. Θα ήταν συμφέρον αν προσφερόταν στα μισά, το πολύ, χρήματα, με τα οποία πάλι κάποιος αγοράζει ένα κορυφαίο walkman όπως αυτά της σειράς fx της sony με το ebay να είναι γεμάτο με εκατοντάδες εξ αυτών.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες