Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 προβλημα με GEVEY CARD


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanosgen

thanosgen

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:14

Έχω το iphone 4 απο Γερμανία και δεν με αναγνωρίζει την κάρτα SIM. Αγόρασα αυτήν την κάρτα http://www.e-matrix....urbo-sim-unlock αλλά δεν δουλεύει πάλι. Μου λέει NO SIM CARD. Έχω την firmware 4.2.1 (baseband 03.10.01) και ακολουθώ τις οδηγίες που λέει αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

Τι μπορεί να φταίει? Η κάρτα είναι κομμένη και δουλέυει σε άλλο κινητό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:18

Από το Βήμα 4 στο Βήμα 5, όταν πας να το κάνεις, σου εμφανίζει κάποιο μήνυμα που σου λέει πως δεν υπάρχει SIΜ στο iPhone?




Υ.Γ1. Είσαι και σε παλιό iOS.... Δεν στο λέω πως έχει να κάνει με την Gevey αλλά μπορείς να πας και σε νεότερο.

Υ.Γ2. Ξέρεις σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο το iPhone? Στο λέω, για να δεις και την ιδέα του Official Unlock ώστε να μην μπλέκεις με Gevey, Custom IPSW κτλ.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 05/09/2012 - 22:20


#3   tsouloufos

tsouloufos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:22

καλημέρα παιδιά πριν 2 εβδομαδες ενας φίλος μου βρηκε ενα iphone 4s στο νησι που εκανε διακοπες ωστοσο το πηρε στα χερια του και ενας φιλος του εκανε restore και το κινητο ειναι κλειδωμένο και θέλει μονο μια συγκεκριμμένη sim για να λειτουργήσει απο τι μου λεει εκανα jailbreak τιποτα καθως λεει οτι πρεπει πρώτα να γινει activate τωρα σε αυτη την περίπτωση τι γινετε σώστε βοηθεια ,α ξεχασα να πώ βρηκα ενα τροπο και μπάινω στο menu με κλιση sos 112..... αλλα και παλι πατώντας το κλέιδωμα πάλι τα ίδια
ευχαριστώ

#4   wkder

wkder

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:28

καλημέρα παιδιά πριν 2 εβδομαδες ενας φίλος μου βρηκε ενα iphone 4s στο νησι που εκανε διακοπες ωστοσο το πηρε στα χερια του και ενας φιλος του εκανε restore και το κινητο ειναι κλειδωμένο και θέλει μονο μια συγκεκριμμένη sim για να λειτουργήσει απο τι μου λεει εκανα jailbreak τιποτα καθως λεει οτι πρεπει πρώτα να γινει activate τωρα σε αυτη την περίπτωση τι γινετε σώστε βοηθεια ,α ξεχασα να πώ βρηκα ενα τροπο και μπάινω στο menu με κλιση sos 112..... αλλα και παλι πατώντας το κλέιδωμα πάλι τα ίδια
ευχαριστώ


ξέρεις το δίκτυο που είναι κλειδωμένο? τι sim είχε μέσα?

#5   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:28

καλημέρα παιδιά πριν 2 εβδομαδες ενας φίλος μου βρηκε ενα iphone 4s στο νησι που εκανε διακοπες ωστοσο το πηρε στα χερια του και ενας φιλος του εκανε restore και το κινητο ειναι κλειδωμένο και θέλει μονο μια συγκεκριμμένη sim για να λειτουργήσει απο τι μου λεει εκανα jailbreak τιποτα καθως λεει οτι πρεπει πρώτα να γινει activate τωρα σε αυτη την περίπτωση τι γινετε σώστε βοηθεια ,α ξεχασα να πώ βρηκα ενα τροπο και μπάινω στο menu με κλιση sos 112..... αλλα και παλι πατώντας το κλέιδωμα πάλι τα ίδια
ευχαριστώ


Πριν το κάνει Restore, θα μπορούσε να εξαντλήσει τις πιθανότητες για να βρει το κάτοχο του iPhone.
Φιλικά.

#6   tsouloufos

tsouloufos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:34

ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση καταρχας, η sim card ηταν wind ..

Πριν το κάνει Restore, θα μπορούσε να εξαντλήσει τις πιθανότητες για να βρει το κάτοχο του iPhone.
Φιλικά.

έχεις δίκαιο φιλε αλλά τώρα τι να τον κανω !!
στο δρόμο με σπασμένο digital το βρήκε και το πήρε

#7   wkder

wkder

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:36

Μαλλον το κοβω για ιταλικο το iphone. Αν εχεις ακομα τη sim (και δεν εχει pin) βάλε τη στο κινητό για να ενεργοποιηθεί, αλλιώς συνδεσε το στο pc και δες με το tiny umbrella το imei του κινητου για να μαθεις απο ποια χωρα ειναι.

#8   tsouloufos

tsouloufos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:39

Μαλλον το κοβω για ιταλικο το iphone. Αν εχεις ακομα τη sim (και δεν εχει pin) βάλε τη στο κινητό για να ενεργοποιηθεί, αλλιώς συνδεσε το στο pc και δες με το tiny umbrella το imei του κινητου για να μαθεις απο ποια χωρα ειναι.

την εχασε την sim.. αλλα ειχε πιν οπως μου λεει ωραια και μετα τι κανω;

#9   wkder

wkder

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:49

Συνδεσε το στο pc και δες με το tiny umbrella το imei του κινητού. Μέσω του imei θα μάθεις χώρα και δίκτυο που ειναι κλειδωμένο. Για παράδειγμα χρησιμοποιείς αυτή την υπηρεσια http://www.ebay.com/...=item2321d8d11f . Tελος μόλις γίνουν όλα αυτά θα χρειαστείς μια gevey ultra s + setup sim

Τελευταία επεξεργασία από: wkder, 05/09/2012 - 22:49


#10   tsouloufos

tsouloufos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:52

γνωρίζουμε τιμές;; για αυτα τα δύο ευχαριστώ για την βοηθεια men

#11   thanosgen

thanosgen

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2012 - 22:59

Συνέχεια NO SIM μου λέει. σε όποιο βήμα και αν είμαι.
To IMEI είναι :
Model: A1332 EMC 380A FCC
ID: BCG-E2380A
IC: 579-E2380A

#12   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:01

Συνέχεια NO SIM μου λέει. σε όποιο βήμα και αν είμαι.
To IMEI είναι :
Model: A1332 EMC 380A FCC
ID: BCG-E2380A
IC: 579-E2380A


Ναι, ΝΟ SIM σου λέει στην Status Bar μόνο ή μετά τον τερματισμό της κλήσης και πριν την ενεργοποίηση του Airplane Mode σου εμφανίζει και μήνυμα? Έχει σημασία που σε ρωτάω.

#13   wkder

wkder

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:03

Εγω έχω αγοράσει από εδώ http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649 σε καλή τιμή ,
αλλά πριν παραγγείλεις τσέκαρε όπως σου είπα τον original παραχο γιατί πρέπει να ρυθμίσεις αναλόγως την gevey ή ακόμα μήπως υπάρχει και official unlock για τον παροχο αυτό.



edit: προς tsouloufos

Τελευταία επεξεργασία από: wkder, 05/09/2012 - 23:05


#14   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:04

Εγω έχω αγοράσει από εδώ http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649 σε καλή τιμή ,
αλλά πριν παραγγείλεις τσέκαρε όπως σου είπα τον original παραχο γιατί πρέπει να ρυθμίσεις αναλόγως την gevey ή ακόμα μήπως υπάρχει και official unlock για τον παροχο αυτό.

Μην εμπιστευεστε να αγορασετε gevey απο αλλου εκτος απο το official site...κυκλοφορουν πααααρα πολλες αντιγραφες

#15   tsouloufos

tsouloufos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 05/09/2012 - 23:05

Εγω έχω αγοράσει από εδώ http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649 σε καλή τιμή ,
αλλά πριν παραγγείλεις τσέκαρε όπως σου είπα τον original παραχο γιατί πρέπει να ρυθμίσεις αναλόγως την gevey ή ακόμα μήπως υπάρχει και official unlock για τον παροχο αυτό.

ο πάροχος ειναι Γαλλία απο τι βλέπω αν υπάχει official unlock πώς θα το δώ;

Τελευταία επεξεργασία από: tsouloufos, 05/09/2012 - 23:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες