Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

Γιατί το iOS θα συνεχίσει να γιγαντώνεται!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/09/2012 - 04:27

Δλδ εσύ δε βλέπεις ότι απο το 2G υπάρχει ένα σχέδιο για την οθόνη και ακολουθείται πίστα;Γιατι να υπάρχει τόσος ανεκμετάλλευτος χώρος στο home button και πάνω;
Και εξηγούμαι: Οτι και καινοτομία να έκαναν δεν θα έπαιρνα το νέο.
Και Αμερική γκρινιάζουν για τον ίδιο σχεδιασμό,αν τελικά δεν το αλλάξουν...

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 06/09/2012 - 04:30

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/09/2012 - 04:31

Μα συγγνώμη, τα concept που βγαίνουν και δείχνουν την οθόνη να μην αφήνει σχεδόν καθόλου χώρο στο bezel πάνω κάτω σου αρέσουν?

Εμένα προσωπικά καθόλου...

Στη μεριά του Home Button πως να μειώσει το χώρο? Μόνο αλλάζοντας το σχήμα του, κάτι που το βλέπω αρκετά δύσκολο...

Από κει και πέρα επάνω από την οθόνη μάλλον θέμα συμμετρίας είναι το κενό ώστε να δένει με το από κάτω...

#18   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2012 - 09:05

Ο Έλληνας φίλε μου δεν θέλει BT, ή Widgets, ή ράδιο...

Το πρόβλημα του Έλληνα είναι πιο βαθύ.

Ο Έλληνας θέλει να ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ!

Έχει ζέστη, παραπονιέται. Κάνει κρύο, λέει "αμάν πότε θα έρθει το καλοκαίρι".

Αναβαθμίζει το εξωτερικό του iPhone, (όταν βγήκε το 4) και λέει "πω πω τι μάπα κινεζιά κανείς δε θα το αγοράσει, μόνο φρου φρου και από λειτουργικό τίποτα".

Αναβαθμίζει το λειτουργικό με ΡΙΖΙΚΕΣ αλλάγές (iOS 5> iCloud, pc-free κλπ) και ο ΙΔΙΟΣ λέει "καλά μας δουλεύουν εκεί στην Apple? Μόνο λειτουργικές αλλαγές και απ'έξω τίποτα?"

Ζήταγαν να μεγαλώσει η οθόνη. Ζήταγαν unibody iPhone.

Τους τα δίνει από ότι φαίνεται και πάλι γκρινιάζουν. Γιατί? Γιατί λέει το καινούριο τηλέφωνο "μοιάζει" με το 4/4S.

Που μοιάζει? Είναι τετράγωνο και έχει 4 γωνίες... Α και μπορεί το χρώμα του αλουμινίου στα πλάγια να είναι το ίδιο...

Και πάνω που είχε βαρεθεί ο Έλληνας να γκρινιάζει για το επερχόμενο iPhone, βγάζει η Apple την πρόσκληση για το event!

Άντε πάλι από την αρχή... Γκρίνια γιατί άργησε να στείλει προσκλήσεις. Γκρίνια γιατί φαίνεται η σκιά του 5. Γκρίνια γιατί το νέο τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να ονομαστεί 5 αλλά 6 ή new iPhone.

Πέρα από τη γκρίνια για το κάθε τι, δε μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο μου φαίνεται...

Λένε ότι η Apple είναι μανούλα στο να εφευρίσκει ανάγκες στον καταναλωτή. Ε ο Έλληνας είναι μανούλα στο να βρίσκει λόγους για να γκρινιάξει...

Πω πω ρε φίλε,είσαι πολυ γκρινιαρης!

#19   nakos

nakos

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2012 - 10:21

Παιδια κανενα os κινητου δεν ειναι σιγυρισμενο! Πραγματικα το ios σου τα φερνει ολα στο πιατο και ασ μην εχει ραδιοφωνο και bluetooth! Στο android βλεπεις να πεταγονται εικονιδια απο δω και απο κει!

#20   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 06/09/2012 - 11:16

Πάλι ξεκίνησε η σύγκριση. Για εμένα δεν μπορώ να συγκρίνω ανομία πράγματα. Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα 2 λειτουργικά γιατί έχουν διαφορετική φιλοσοφία. Ο κάθε ένας θα.πάει σε αυτό.που καλύπτει τις.ανάγκες του. Δηλαδή τι πρέπει να πούμε ότι πχ τα Windows είναι καλύτερα απο τα lion? Απευθύνονται σε διαφορετικούς χρήστες με άλλες ανάγκες. Ευτυχώς δηλαδή που υπάρχουν αυτά τα 2 συστήματα για να υπάρχει ανταγωνισμός. Θέλεις σταθερότητα πας σε apple. Δεν θέλεις περιορισμούς πας σε αλλά. Προσωπικά θα ήθελα να παω σε mac αλλά αρκετά πράγματα με τα οποία ασχολούμενος ακόμα δεν υποστηρίζονται απο την Apple οπότε θα έπρεπε να φορέσω στο laptop και windows. Δηλαδή να αγοράσω ένα laptop 2000€ να προσθέσω τα Windows αλλά 150€ όταν με 800€ κάνω αυτά που θέλω. Η ίδια λογική είναι και στα κινητά. Πιστεύω ότι το android θα συνεχίσει να έχει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς και σταδιακά θα αύξηση τα κέρδη του με μέσα απο ένα καλύτερο play store. Επίσης η Apple θα εξακολουθεί να βγάζει περισσότερα λόγο ποιοτικότερων συσκευών και καλύτερου appstore.

#21   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 06/09/2012 - 11:26

Ο Έλληνας φίλε μου δεν θέλει BT, ή Widgets, ή ράδιο...

Το πρόβλημα του Έλληνα είναι πιο βαθύ.

Ο Έλληνας θέλει να ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ!

Έχει ζέστη, παραπονιέται. Κάνει κρύο, λέει "αμάν πότε θα έρθει το καλοκαίρι".

Αναβαθμίζει το εξωτερικό του iPhone, (όταν βγήκε το 4) και λέει "πω πω τι μάπα κινεζιά κανείς δε θα το αγοράσει, μόνο φρου φρου και από λειτουργικό τίποτα".

Αναβαθμίζει το λειτουργικό με ΡΙΖΙΚΕΣ αλλάγές (iOS 5> iCloud, pc-free κλπ) και ο ΙΔΙΟΣ λέει "καλά μας δουλεύουν εκεί στην Apple? Μόνο λειτουργικές αλλαγές και απ'έξω τίποτα?"

Ζήταγαν να μεγαλώσει η οθόνη. Ζήταγαν unibody iPhone.

Τους τα δίνει από ότι φαίνεται και πάλι γκρινιάζουν. Γιατί? Γιατί λέει το καινούριο τηλέφωνο "μοιάζει" με το 4/4S.

Που μοιάζει? Είναι τετράγωνο και έχει 4 γωνίες... Α και μπορεί το χρώμα του αλουμινίου στα πλάγια να είναι το ίδιο...

Και πάνω που είχε βαρεθεί ο Έλληνας να γκρινιάζει για το επερχόμενο iPhone, βγάζει η Apple την πρόσκληση για το event!

Άντε πάλι από την αρχή... Γκρίνια γιατί άργησε να στείλει προσκλήσεις. Γκρίνια γιατί φαίνεται η σκιά του 5. Γκρίνια γιατί το νέο τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να ονομαστεί 5 αλλά 6 ή new iPhone.

Πέρα από τη γκρίνια για το κάθε τι, δε μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο μου φαίνεται...

Λένε ότι η Apple είναι μανούλα στο να εφευρίσκει ανάγκες στον καταναλωτή. Ε ο Έλληνας είναι μανούλα στο να βρίσκει λόγους για να γκρινιάξει...

εισαι απολυτα σωστος ...

#22   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/09/2012 - 20:12

Ο Έλληνας φίλε μου δεν θέλει BT, ή Widgets, ή ράδιο...

Το πρόβλημα του Έλληνα είναι πιο βαθύ.

Ο Έλληνας θέλει να ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ!

Έχει ζέστη, παραπονιέται. Κάνει κρύο, λέει "αμάν πότε θα έρθει το καλοκαίρι".

Αναβαθμίζει το εξωτερικό του iPhone, (όταν βγήκε το 4) και λέει "πω πω τι μάπα κινεζιά κανείς δε θα το αγοράσει, μόνο φρου φρου και από λειτουργικό τίποτα".

Αναβαθμίζει το λειτουργικό με ΡΙΖΙΚΕΣ αλλάγές (iOS 5> iCloud, pc-free κλπ) και ο ΙΔΙΟΣ λέει "καλά μας δουλεύουν εκεί στην Apple? Μόνο λειτουργικές αλλαγές και απ'έξω τίποτα?"

Ζήταγαν να μεγαλώσει η οθόνη. Ζήταγαν unibody iPhone.

Τους τα δίνει από ότι φαίνεται και πάλι γκρινιάζουν. Γιατί? Γιατί λέει το καινούριο τηλέφωνο "μοιάζει" με το 4/4S.

Που μοιάζει? Είναι τετράγωνο και έχει 4 γωνίες... Α και μπορεί το χρώμα του αλουμινίου στα πλάγια να είναι το ίδιο...

Και πάνω που είχε βαρεθεί ο Έλληνας να γκρινιάζει για το επερχόμενο iPhone, βγάζει η Apple την πρόσκληση για το event!

Άντε πάλι από την αρχή... Γκρίνια γιατί άργησε να στείλει προσκλήσεις. Γκρίνια γιατί φαίνεται η σκιά του 5. Γκρίνια γιατί το νέο τηλέφωνο δεν θα έπρεπε να ονομαστεί 5 αλλά 6 ή new iPhone.

Πέρα από τη γκρίνια για το κάθε τι, δε μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο μου φαίνεται...

Λένε ότι η Apple είναι μανούλα στο να εφευρίσκει ανάγκες στον καταναλωτή. Ε ο Έλληνας είναι μανούλα στο να βρίσκει λόγους για να γκρινιάξει...


Φίλε μου, αυτά δεν τα λένε μόνο οι Έλληνες. Αν διάβαζες και ξένα φόρουμ, θα έβλεπες ότι εκεί πέφτει ακόμα περισσότερη γκρίνια και κράξιμο στην apple. Και με το δίκιο τους, αν θες την γνώμη μου.

Προσωπικά, το iphone το έχω πλέον μόνο για τα πολλά και ωραία παιχνιδάκια του app store και σαν κύρια συσκευή χρησιμοποιώ android.

Θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και το καινούριο iphone (ναι, υπήρξα κι εγώ apple fan boy στο παρελθόν) αν και το βλέπω πολύ χλωμό να με συγκινήσει ξανά αυτή η εταιρία.

#23   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 06/09/2012 - 20:41

Ένα έχω να πω: Τον DJTaurus τον πληρώνει η Apple! Πιο ευαγγελιστής και από τους μουφτήδες του Σουλεϊμάν!!! Πρόβατο-Alert !!! Πες μας και το άλλο εφόσον διακατέχεσαι από απέραντη αυτοπεποίθηση και βεβαιότητα: Ότι η Apple θα κυβερνάει το mobile μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία - αν δεν αναβληθεί στο τέλος γιατί και ο Θεός αποβλακώθηκε με τα παιχνιδάκια του Iphone και ξεχάστηκε! Τι άλλο θα ακούσουμε;;; Βέβαια, λογικό είναι λίγο πριν την επίσημη παρουσίαση να βγαίνουν οι κράχτες και οι τελάληδες να διαδώσουν το "κοσμοϊστορικό" αυτό γεγονός, της Αποκάλυψης του iPhone5! Γουφ!



Υ.Σ. Και αυτά τα γράφει, ο τελευταίος (από ότι φαίνεται) ενσυνείδητος αγοραστής του επόμενου iPhone. Όλους τους άλλους τους έχει πιάσει παροξυσμός....
Γράψε και άλλα ωραία - απλά δεν θέλω να υποφέρω γράφοντας και άλλα για να αντικρούσω τα επιχειρήματα, που μόνο ο Steve Jobs μπορεί να τα κάνει, των isheeps!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Feregorn, 06/09/2012 - 20:42


#24   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:00

Πωωωω ρε Feregorn, μπράβο, τη μούρη κρέας μας έκανες, πως θα κυκλοφορήσουμε στο δρόμο από αύριο?

Ντρέπομαι...

#25   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2012 - 21:16

Αν δεν υπήρχε ανταγωνισμος Γτ έγιναν οι μηνύσεις? ποσά αντροιντ υπήρχαν πριν 2 χρόνια κ ποσα τώρα?

200 νέα features? τα εισιτήρια που έβαλε? τα fonts κ colours που άλλαξε ή την αφαίρεση του YouTube app? δεν καινοτόμει. Προσωπικά αυτο βλέπω! Είδα το νέο pure view του lumnia κ έπαθα πλάκα. (αν στην τελική μορφή τ είναι έτσι) είδα το wireless charging κ είπα ναι, μάλιστα! Αυτά είναι βήματα! Είδα το cover των windows tablets κ είπα wow! Όπως είχα πει για το iPhone πριν κάποια χρόνια! Για μένα αυτά είναι feutures me @@, του iOS 6 είναι @@ feutures.

Και όπως είπα κ πιο πάνω, τα finance info τα κοιτάνε οι investors, όχι οι consumers!


Για την ιστορία να αναφέρω πως το pure view του Lumnia είναι fake, με δήλωση της ΝΟΚΙΑ

Πωωωω ρε Feregorn, μπράβο, τη μούρη κρέας μας έκανες, πως θα κυκλοφορήσουμε στο δρόμο από αύριο?

Ντρέπομαι...


ME SHITTING BRICKS!

#26   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 07/09/2012 - 13:51

Ένα έχω να πω: Τον DJTaurus τον πληρώνει η Apple! Πιο ευαγγελιστής και από τους μουφτήδες του Σουλεϊμάν!!! Πρόβατο-Alert !!! Πες μας και το άλλο εφόσον διακατέχεσαι από απέραντη αυτοπεποίθηση και βεβαιότητα: Ότι η Apple θα κυβερνάει το mobile μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία - αν δεν αναβληθεί στο τέλος γιατί και ο Θεός αποβλακώθηκε με τα παιχνιδάκια του Iphone και ξεχάστηκε! Τι άλλο θα ακούσουμε;;; Βέβαια, λογικό είναι λίγο πριν την επίσημη παρουσίαση να βγαίνουν οι κράχτες και οι τελάληδες να διαδώσουν το "κοσμοϊστορικό" αυτό γεγονός, της Αποκάλυψης του iPhone5! Γουφ!



Υ.Σ. Και αυτά τα γράφει, ο τελευταίος (από ότι φαίνεται) ενσυνείδητος αγοραστής του επόμενου iPhone. Όλους τους άλλους τους έχει πιάσει παροξυσμός....
Γράψε και άλλα ωραία - απλά δεν θέλω να υποφέρω γράφοντας και άλλα για να αντικρούσω τα επιχειρήματα, που μόνο ο Steve Jobs μπορεί να τα κάνει, των isheeps!!!


1) Το ποστ σου περιλαμβάνει χαρακτηρισμούς και κανονικά θα έπρεπε να πάρεις την ποινή σου. Σου απαντάω στο ίδιο ύφος μιας και δεν βλέπω να σε ηρεμεί κάποιος.

2)Δεν μπορεις να χαρακτηριζεις κάποιον ως πρόβατο ενω ειναι επι 1.5 χρόνο moderator στο Samsung Section του myphone.gr και εχειγραψει τοσους οδηγους για φλασαρίσματα και ιστοριες για αγριους (δυστυχώς έχασα πολυ χρόνο απο την ζωη μου....) με πάνω απο 10 android smartphone να εχουν περάσει απο τα χέρια μου.

3)Οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ απλως ποσταρα ενα αρθρο διαφορετικο απο τον σωρο αρθρων που διαβαζετε καθημερινα και σαφως δεν μπηκες στην διαδικασια να το διαβάσεις παρα μόνο να αραδιάσεις ενα μάτσο αρλούμπες. Δυστυχώς η χώρα μας τεχνολογικά (αρκει να δει καποιος τα στοιχεια του ποσοστού ελλήνων που χρησιμοποιούν το internet) είναι κάθε φετος και χειροτερα.

Ποσο μάλλον οταν η πλειοψηφία αυτων που συμμετεχουν στα forum ειναι της γενιας των Windows PC (τελη 80es και μετα) και εχουν μαθει να λειτουργουν/σκέφτονται μέσα σε κουτακια οπως και το περιοριστικό λειτουργικο της Microsoft. Απο εκει και πέρα δεν ειχα/εχω σκοπο να μπω σε καμια αντιπαράθεση απλως οπως ειπα πόσταρα ένα αρθρο.

Επίσης αν εσενα το 65% των χρηστων που σερφάρουν με φορητές συσκευές είναι απο iOS (ipad+iphone vs τα εκατοντάδες smartphone/tablet/etc των αλλων εταιριων) δεν σου λέει κάτι τότε πάω πάσο.

Αγαπητε άφησε τους ευκολους χαρακτηρισμούς. Στοιχεία/επιχειρήματα ωστε να αντικρούσεις ενα απο τα δεκάδες fact που αναφέρει το άρθρο έχεις?.... η ζεις ακόμα στον τεχνολογικό μεσαίωνα/μικρόκοσμο που λέγεται Ελλάδα? Λοιπον κάτσε και δες το χθεσινο event της Amazon, να δεις τι πραγματικά σημαινει innovation (οχι το αέναο κυνήγι των specs και των hardware αναβαθμίσεων pc/android smartphones) και πόσο επηρεασμενοι ήταν στην παρουσιαση τους απο το τεχνολογικο μοντέλο της Apple.

Πρεπει να καταλάβεις οτι εσυ και οι διαφοροι που πετάτε χαρακτηρισμους περι προβατων (οι γνωστοί ψευτομαγκες του keyboard) και αυτοαποκαλείστε οι εξυπνοι/tech geeks my ass είστε και θα παραμείνετε η μειοψηφια του αγοραστικου κοινου που καθορίζουν τις εξελίξεις και τα προιόντα.... και δυστυχώς τα μεγαλύτερα θύματα μιας και έχετε φάει αμάσητο τον μεγαλύτερο tech myth του open source..... open source για όλους και μετά σου παίρνουμε τα φράγκα μέσα απο τα συνεχή hardware updates, service,format,πληθώρα συσκευών χωρις ουσια και προσανατολισμο και φυσικά ενα κατακερματισμένο οικοσύστημα του κ.... που είναι λειτουργικό ανάλογα την συσκευή και δεν επιστρέφει φράγκο στους developers. Καποτε ισως καταλάβεις ότι ενα προιον για να είναι βελτισοποιημένο πρέπει software+hardware να είναι ενα!

Φαε και εδω το αλλο παραμύθι τελευταίε ευσυνείδητε αγοραστή... :P Το μπλε χάπι μην ξεχάσεις και οπως φεύγεις κλεισε και την πόρτα γιατι φυσάει.
http://www.myphone.g...highlight=intel

#27   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 07/09/2012 - 14:10

Φίλε μου, αυτά δεν τα λένε μόνο οι Έλληνες. Αν διάβαζες και ξένα φόρουμ, θα έβλεπες ότι εκεί πέφτει ακόμα περισσότερη γκρίνια και κράξιμο στην apple. Και με το δίκιο τους, αν θες την γνώμη μου.

Προσωπικά, το iphone το έχω πλέον μόνο για τα πολλά και ωραία παιχνιδάκια του app store και σαν κύρια συσκευή χρησιμοποιώ android.

Θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και το καινούριο iphone (ναι, υπήρξα κι εγώ apple fan boy στο παρελθόν) αν και το βλέπω πολύ χλωμό να με συγκινήσει ξανά αυτή η εταιρία.


Πρώτα απ ολα το πως χρησιμοποιείς εσυ την συσκευή δεν λέει απολύτως τιποτα general speaking :)
Tι εννοείς κράξιμο? Διαβάζω το πιο σοβαρό forum (καθημερινά) δλδ το Macrumors και στα 100αδες topic λογικό είναι να υπάρχουν και μερικα (1-2 max σε κάθε ενότητα) του τυπου.... μηπως βαρεθηκαμε το ios και θελει redesign?.... απο εκει και πέρα οι περισσότεροι ειναι υπερ-ενθουσιασμενοι (ξερω ξερω προβατα :P) και αναμένουν τη νεα σειρα των iPod, MBP Retina 13 και φυσικά το νέο iPhone.... στο οποιο διαβαζω οι περισσοτεροι θα το ηθελαν χωρις το 2-tone back plate.

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 07/09/2012 - 14:10


#28   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/09/2012 - 14:40

Eδώ στην Ελλάδα είναι γνωστό ότι ζούμε στον μικρόκοσμο της τεχνολογίας. Αναλωνομαστε σε αστειότητες του τύπου:

1) γιατι δεν υποστηρίζει file exchange μέσω ΒΤ
2) γιατι είναι υποχρεωτική η χρήση του itunes
3) το iphone είναι πανάκριβο... στα μισά λεφτά παίρνω ένα super duper τετραπύρηνο android με 2gb ram για έχα.

Ας δούμε και ένα σοβαρό συγκριτικό με επιχειρήματα.

AN HONEST COMPARISON
When making comparisons, we should always be careful to compare like with like. Market share is a means, not an end. Profit is the end for which market share was meant. Without profit, market share is meaningless.

Android v. iOS Part 1: Market Share
http://techpinions.c...rket-share/8603

Android v. iOS Part 2: Profits
http://techpinions.c...-2-profits/9369

Part 3
http://techpinions.c...ork-effect/9471

Part 4
http://techpinions.c...developers/9535

Part 5
http://techpinions.c...gged-stool/9596

For Google’s Android to come close to matching Apple’s, Android devices would have to outsell the Apple’s iOS devices by a factor of 30 to 1. Android may have market share, but that market share is not translating into dollars – not for Google and not for Android’s developers either. Google chose it’s business model. Now that have to live with the results.

Part 6
http://techpinions.c...the-future/9687

ενδιαφεροντα αρθρακια εαν καποιος αμφιταλαντευεται στο εαν θα αγορασει μετοχες της apple ή της google.εμενα ομως που με ενδιαφερει απλα η καταναλωση μπορει να μου πει κανεις αμα το μαμηνενο νεο iphone θα εχει bluetooth,φιαδακι και ραδιο? :P

#29   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/09/2012 - 16:49

Θα έχει Bluetooth 4.0 , αλλά όχι για file sharing, φιδάκι και ράδιο υπάρχουν free στο AppStore... :P

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 07/09/2012 - 16:50


#30   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 08/09/2012 - 21:12

Για να δούμε τα σημερινά νέα της apple που βουλιάζει :P


There's no sign of weakness for now. Apple collects 71% of the world's smartphone profits, analysts reckon; Even though Samsung ships the most phones, it takes 37%;Taiwan's HTC gets 1%. (That total exceeds 100% because it's offset by losses at Nokia, BlackBerry-maker RIM, Motorola, Sony, LG and others.)
http://www.guardian....music-streaming


Samsung says Android's multitouch software is not as good as Apple's
http://www.infoworld...d-apples-201903

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 08/09/2012 - 21:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες