Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Γιατί μεγαλύτερη οθόνη; Ή αλλιώς, «Η ιδεοληψία της ίντσας»


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:21

Όταν σε λίγο θα θέλετε 2 μισθούς των 400Ε για να πάρετε ένα κινητό,να δείτε τι ωραία θα παίρνετε με 100Ε το πολύ και θα το βλέπετε και μια χαρά.

Και τον εαυτό μου βάζω μέσα.Οι εποχές των 700+ για κινητό πέρασαν για την Ελλάδα τουλάχιστον για 5-6 χρόνια ακόμα.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:30

Όταν σε λίγο θα θέλετε 2 μισθούς των 400Ε για να πάρετε ένα κινητό,να δείτε τι ωραία θα παίρνετε με 100Ε το πολύ και θα το βλέπετε και μια χαρά.

Και τον εαυτό μου βάζω μέσα.Οι εποχές των 700+ για κινητό πέρασαν για την Ελλάδα τουλάχιστον για 5-6 χρόνια ακόμα.


και πανω σε αυτο που λες, το 45αρι προγραμμα 2 χρονων δεσμευσης για ενα κινητο που δινεις και 300-400 επιπελον της επιδοτησης, και θα σου βγαινει το μηνα 55 παγιο για κινητο, ειναι επισης πολλα..

#108   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:31

Όταν σε λίγο θα θέλετε 2 μισθούς των 400Ε για να πάρετε ένα κινητό,να δείτε τι ωραία θα παίρνετε με 100Ε το πολύ και θα το βλέπετε και μια χαρά.

Και τον εαυτό μου βάζω μέσα.Οι εποχές των 700+ για κινητό πέρασαν για την Ελλάδα τουλάχιστον για 5-6 χρόνια ακόμα.

1)Περιγραφεις μια πραγματικοτητα που οι περισσοτεροι βιωνουμε καθημερινα(τουλαχιστον οσοι δεν εχουμε πλουσιο μπαμπα/μαμα απο πισω ωστε να θεωρουμε αυτονοητη την αναβαθμιση σε καθετι νεο που κυκλοφορει)

2) Παρολαυτα αδυνατω να κατανοησω τη σχεση του ποστ σου με το θεμα που συζηταμε

#109   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:33

Το ξέρω ότι είναι άσχετο και μάλιστα πολύ αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω την τόση μεγάλη αδημονία από κάποιους να αγοράσουν το 5 όταν υπάρχουν τόσα μεγαλύτερα προβλήματα.Αν δεις στο τοπικ της ανακοίνωσης της παρουσίασης οι περισσότεροι ρωτάνε πότε θα έρθει Ελλάδα κτλ.

Δε νομίζω όλοι αυτοί να είναι πλούσιοι.

Αναρτημένη εικόνα


#110   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:35

Το ξέρω ότι είναι άσχετο και μάλιστα πολύ αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω την τόση μεγάλη αδημονία από κάποιους να αγοράσουν το 5 όταν υπάρχουν τόσα μεγαλύτερα προβλήματα.Αν δεις στο τοπικ της ανακοίνωσης της παρουσίασης οι περισσότεροι ρωτάνε πότε θα έρθει Ελλάδα κτλ.

Δε νομίζω όλοι αυτοί να είναι πλούσιοι.

Αρα εχεις φορτωσει και λες οτι σου ερθει στο μυαλο :-Ρ
Θα σου παρουμε ενα iPhone 5 να χεις να παιζεις μπας ξεχαστεις:)

#111   italos

italos

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:36

Πάντως το καινούργιο μηλοπαντοφλοτηλέφωνο από πίσω δεν θα γράφει
΄΄Designed in California assembled in China΄΄ Αλλά θα έχει την αφιέρωση
''Πόσο μ@λ@κ@ς είσαι μαζί μου ασχολήσαι΄΄
Ετσι για να θυμόμαστε πόσο ασχοληθήκαμε μαζί του, δεν μας άρεσε και καλά
αλλά όλοι το πήραμε με πρώτο εμένα...
Αυτά,βαρέθηκα τώρα..

#112   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/09/2012 - 14:39

Αρα εχεις φορτωσει και λες οτι σου ερθει στο μυαλο :-Ρ
Θα σου παρουμε ενα iPhone 5 να χεις να παιζεις μπας ξεχαστεις :)


Πες το κι έτσι...
Ε αν μου πάρεις iphone 5 το έλυσα το πρόβλημά μου..

Αναρτημένη εικόνα


#113   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:01

Το ξέρω ότι είναι άσχετο και μάλιστα πολύ αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω την τόση μεγάλη αδημονία από κάποιους να αγοράσουν το 5 όταν υπάρχουν τόσα μεγαλύτερα προβλήματα.Αν δεις στο τοπικ της ανακοίνωσης της παρουσίασης οι περισσότεροι ρωτάνε πότε θα έρθει Ελλάδα κτλ.

Δε νομίζω όλοι αυτοί να είναι πλούσιοι.



Ειχα ξανατονισει,οτι κυκλοφορουνε αναμεσα ατομα μας...οι οποιοι θα δανειστουνε,θα κοψουνε απο καθημερινα εξοδα κ απο αλλες πρωτες αναγκες για να παρουνε το νεο αιφονι!



#114   harisk10

harisk10

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:alex kour

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:02

Πάντως το καινούργιο μηλοπαντοφλοτηλέφωνο από πίσω δεν θα γράφει
΄΄Designed in California assembled in China΄΄ Αλλά θα έχει την αφιέρωση
''Πόσο μ@λ@κ@ς είσαι μαζί μου ασχολήσαι΄΄
Ετσι για να θυμόμαστε πόσο ασχοληθήκαμε μαζί του, δεν μας άρεσε και καλά
αλλά όλοι το πήραμε με πρώτο εμένα...
Αυτά,βαρέθηκα τώρα..

ετσι σιγα σιγα αρχιζουμε και βαριομαστε και φευγουμε... Αντε μπας και το παρουν χαμπαρι

#115   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:05

αδερφε αν ηθελα συσκευη για να εμπαινα για λιγο στο ιντερνετ θα ημουν ακομα με το ν95 ν96....ειμαι πολλες ωρες εκτος σπιτιου οποτε σερφαρω αρκετα επεργαζομαι αρχεια on the go και αλλα πολλα τα οποια τα κανω πολυ ξεκουραστα με μεγαλη οθονη....


γιατι καποιοι δε μπορειτε να σεβαστειτε τις αναγκες των αλλων?

καποιοι θελουν 3.5 καποιοι 4.3 4.8 5.5 κτλ
ο καθενας οπως του αρεσει... σταματηστε να κρινετε να θελω του αλλου.



Κ ποιος σου ειπε εσενα,οτι εγω/εμεις δεν σεβαστεικαμε της αναγκες των αλλων?

Πως βγαζεις τετοιο συμπερασμα?Αν κ δεν μου απαντησες,βλεπεις ολοκληρες ταινιες στο γκαλαξυ σου?

#116   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:03

Η κατάσταση των προβάτων όσο πλησιάζουμε στην παρουσίαση του νέου iPhone γίνεται όλο και πιο διασκεδαστική!

Ξεκινήσαμε με τις 3.5'' οι οποίες ήταν για πάντα το ιδανικό μέγεθος οθόνης μέχρι να ανεβάσει τη διαγώνιο η Apple αφού σύρθηκε από τον ανταγωνισμό!

Πλεόν οι ιδανικές διαστάσεις οθόνης είναι οι 3.5´´ και οι 4 για όλα τα απανταχού πρόβατα!

Βέβαια κανείς δε θα κοιτάξει αν ο ανταγωνισμός πλέον έχει πολυ πιο εργονομικές συσκευές με μεγαλύτερη διαγώνιο οθόνης και ταυτόχρονα μικρότερο μέγεθος!

Βέβαια για τα πρόβατα το μέγεθος του iPhone θα είναι πάντα το ιδανικό!

Ζήτω το νέο ιδανικό τηλεκοντρόλ της Apple λοιπόν!!

Μπεεεεεεεεε!!!

#117   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:13

Η κατάσταση των προβάτων όσο πλησιάζουμε στην παρουσίαση του νέου iPhone γίνεται όλο και πιο διασκεδαστική!

Ξεκινήσαμε με τις 3.5'' οι οποίες ήταν για πάντα το ιδανικό μέγεθος οθόνης μέχρι να ανεβάσει τη διαγώνιο η Apple αφού σύρθηκε από τον ανταγωνισμό!

Πλεόν οι ιδανικές διαστάσεις οθόνης είναι οι 3.5´´ και οι 4 για όλα τα απανταχού πρόβατα!

Βέβαια κανείς δε θα κοιτάξει αν ο ανταγωνισμός πλέον έχει πολυ πιο εργονομικές συσκευές με μεγαλύτερη διαγώνιο οθόνης και ταυτόχρονα μικρότερο μέγεθος!

Βέβαια για τα πρόβατα το μέγεθος του iPhone θα είναι πάντα το ιδανικό!

Ζήτω το νέο ιδανικό τηλεκοντρόλ της Apple λοιπόν!!

Μπεεεεεεεεε!!!


Καλο θα ηταν να εισαι λιγο πιο προσεκτικος στις εκφρασεις σου.

#118   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:18

Βέβαια κανείς δε θα κοιτάξει αν ο ανταγωνισμός πλέον έχει πολυ πιο εργονομικές συσκευές με μεγαλύτερη διαγώνιο οθόνης και ταυτόχρονα μικρότερο μέγεθος!
!!

Αυτο που ειπες εδω φιλε ειναι και το ολο μυστικο στο οποιο χανει το παιχνιδι η Apple.

Γιατι εκει ειναι που πραγματικα υπερτερουν οι ανταγωνιστες της: στην εργονομια.

Κι ολα τα αλλα περι ποιοτητας κατασκευης και ομορφιας τα ακουω βερεσε. Αν εισαι μαγκας, προσφερε ενα τηλεφωνο με 4,8 ιντσες που θα το πιανεις στο χερι και θα νιωθεις οτι φτιαχθηκε για το δικο σου και μονο χερι, οπως εκανε η Samsung με το SIII, κι ασε τα τετραγωνισμενα και τα unibody και το εφε για την Apple και ασε και τα Apple fan boys να μιλανε για πλαστικουρες και πρασινα αλογα...

Τελευταία επεξεργασία από: blackmamba, 10/09/2012 - 16:18


#119   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:24

Αυτο που ειπες εδω φιλε ειναι και το ολο μυστικο στο οποιο χανει το παιχνιδι η Apple.

Γιατι εκει ειναι που πραγματικα υπερτερουν οι ανταγωνιστες της: στην εργονομια.

Κι ολα τα αλλα περι ποιοτητας κατασκευης και ομορφιας τα ακουω βερεσε. Αν εισαι μαγκας, προσφερε ενα τηλεφωνο με 4,8 ιντσες που θα το πιανεις στο χερι και θα νιωθεις οτι φτιαχθηκε για το δικο σου και μονο χερι, οπως εκανε η Samsung με το SIII, κι ασε τα τετραγωνισμενα και τα unibody και το εφε για την Apple και ασε και τα Apple fan boys να μιλανε για πλαστικουρες και πρασινα αλογα...


Οταν αγοραζεις κατι πληρωνεις πολλα πραγματα.Το να λες οτι δεν σε πειραζει η πλαστικουρα ειναι καθαρα δικη σου αποψη,εγω παντως δεν θα εδινα 700 E για μια τετοια ποιοτητα κατασκευης.Δεν λεω οτι η apple δεν εχει κολληματα,οπως το ραδιοφωνο ή το Τ9 που για μενα ειναι απο τα σημαντικοτερα προβληματα,αλλα φυσικα και προτιμω να εχω ενα τετοιο κινητο,παρα ενα που για να το μεταφερεις θες τσαντα,γιατι σε λιγο καιρο εκει φτανουμε.Τα κινητα θα γινουν tablet.

#120   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/09/2012 - 16:33

Η διάσταση της οθόνης ενός κινητού, έχει καθαρά ψυχολογικό χαρακτήρα. Όποιου του λείπουν ίντσες... τις θέλει σε οθόνη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες