Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1681   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 25/09/2012 - 14:15

Μην συγκρίνετε το ποσοστό ανθρώπων που αγόρασαν μια συσκευή για να δείτε πόσο καλή είναι! Γνωρίζετε πολύ καλά πως η πλειοψηφία που αγοράζει ένα smartphone, δεν γνωρίζει τις πλήρεις λειτουργίες του. Οι περισσότεροι δε, το αγοράζουν γιατί αυτό επιτάσσει η μόδα. Οπότε δεν είναι κριτήριο η ουρά που έχει ένα μαγαζί έξω τις πρώτες μέρες πωλήσεώς του. Προσωπικά, ούτε ΚΑΝ τα πόσα εκατομμύρια πωλήσεις έκανε το πρώτο μήνα το αποδεικνύουν αυτό. Και εξηγούμαι. Γνωρίζω πάρα πολλά άτομα που έχουν iPhone και πέρα από το να στέλνουν Sms, να παίρνουν τηλέφωνα και να μπαίνουν στο FB δεν γνωρίζουν τίποτε άλλο. Άντε και πως να βγάζουν φώτο. Μόνο που μετά δεν μπορούν να τις περάσουν στο PC γιατί δεν ξέρουν και γιαυτό τον λόγο τις ανεβάζουν στο FB και τέλος. Επίσης, πολλοί με 4s όταν βλέπουν πως χρησιμοποιώ το 4αρι μου όπως το έχω μορφοποιήσει και με το JB και με την πλειάδα άλλων δυνατοτήτων που έχουν, ξαφνιάζονται και ζηλεύουν εμένα που έχω 1 μοντέλο πίσω... Αυτό είναι ενδεικτικό του αριθμού που πραγματικά γνωρίζει πως να χρησιμοποιεί το iPhone και κάθε άλλο smartphone και από την άλλη που παίρνει το iPhone επειδή θα είναι "cool"!

Αυτό που πραγματικά μετράει είναι τα στατιστικά! Και οι τεχνικές συγκρίσεις που γίνονται! Αυτά αποδεικνύουν την ανωτερότητα μια συσκευής από μία άλλη.

Βέβαια από την άλλη, κάποιος θα έλεγε ότι όλα είναι παιχνίδια και ενώ τώρα προηγείται ο ένας σε μικρή περίοδο θα προηγηθεί ο άλλος.Προσωπικά, όπως το εφαρμόζω εγώ, το σωστό είναι σε κάθε περίπτωση να αγοράζω κάτι που με βολεύει και βρίσκω πραγματικά ευκολόχριστο χωρίς να είμαι φανατισμένος και απόλυτος στις επιλογές μου. Γιαυτό και οι συγκρίσεις που κάνετε κατά καιρούς με μόνη αυτή την άποψη [ότι πχ η Apple κοιτάει από ψιλά γιατί έτσι, ή η Apple έκανε πρώτη iPhone, ή η Samsung πουλάει αυτό που η Apple χρειάζεται για να υπάρχει (hardware) κλπ] δεν έχουν βάση..

ποσο μα ποοοοοσο δικιο εχεις! να λαμβανουνμε ομως υπ οψην μας και τα τεστσ που γινονται καθως επεισης και τα διαφορα reviews απο εγκυρες πηγες.... πχ θα πρεπι να λαβουμε σπβαρα υπο οψην μας και τα τελυταια τεστσ που εγινε για τις οθονες των smartphones που βγαζει αυτη του νεου μηλοφωνου καλυτερη και απο το 4αρι και απο του γαλαξια... !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1682   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 25/09/2012 - 14:50

ποσο μα ποοοοοσο δικιο εχεις! να λαμβανουνμε ομως υπ οψην μας και τα τεστσ που γινονται καθως επεισης και τα διαφορα reviews απο εγκυρες πηγες.... πχ θα πρεπι να λαβουμε σπβαρα υπο οψην μας και τα τελυταια τεστσ που εγινε για τις οθονες των smartphones που βγαζει αυτη του νεου μηλοφωνου καλυτερη και απο το 4αρι και απο του γαλαξια... !!!


Όσον αφορά την οθόνη του iPhone γενικότερα δεν νομίζω ποτέ κανείς να είπε το αντίθετο! Πάντα η ποιότητα του ήταν ανώτερη! B) B)

Σαφέστατα τα συγκριτικά τεστ αποδεικνύουν ποια συσκευή είναι ανώτερη σε κάθε περίπτωση! Και να στο πω και προσωπικά!

Για μένα λοιπόν που έχω συγκρίνει και πιάσει στα χέρια μου και τα 2 τηλέφωνα (iphone - όχι το 5 - και galaxy), ναι κρίνω πως σε κάθε περίπτωση και σε συνδυασμό με το Software και hardware και κάθε άλλο συνδυασμό, το iPhone για μένα ήταν και όπως προκύπτει είναι ανώτερο. Αλλά για μένα! Για τον καθένα όμως η γνώμη μπορεί να διαφέρει!!

Να το πω και πιο απλά! Με βολεύει περισσότερο και γιαυτό το επιλέγω!!
Και το Galaxy όμως αδιαμφισβήτητα είναι αντάξιος ανταγωνιστής του.

(OFF TOPIC)
Γιαυτό μην κάθεστε βρε παιδιά και βρίζεστε συνέχεια και ειρωνεύεστε ο ένας τον άλλον. Συζητείστε ήρεμα μπας και βοηθήσουμε και κάποιον νέο ενδιαφερόμενο μελλοντικό αγοραστή να κρίνει αν τον εξυπηρετεί να αγοράσει το iPhone ή όχι.

Και για τους καβγατζίδες trolls που σας εκνευρίζουν θα πω αυτό που ανέφερε και ο Vasilis.

" Don't feed the trolls "

#1683   dimpia

dimpia

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2012 - 15:01

Καλέ μην τσακώνεστε. Εχει κανείς κανένα iphone5 για πούλημα εστω και σε πιασοκωλέ τιμή να του το αγοράσω?

#1684   blitsos1

blitsos1

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2012 - 15:05

:)

#1685   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2012 - 15:05

ουρα προβατων σε γνωστη αλυσιδα



μεγαλη τρολια αλλα μονο για να γελασουμε λιγο

#1686   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 25/09/2012 - 15:08

μαθαμε ποτε θα ερθουν τα demo στην ελλαδα να παμε να τα δουμε?

#1687   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2012 - 15:10

Στη τελευταία πρόταση στο κείμενο με τα αγγλικα γράφει iPhone 5S ή εμενα μ φαίνεται;;; :)

<p>Μαλλον iPhones 5 θελει &nu%3


#1688   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:23

Ευχαριστούμε ,δάσκαλε.

εσύ μην προσπαθείς όλοι το έχουμε καταλάβει ότι είσαι ανεπίδεκτος μαθήσεως

#1689   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:25

να ρωτησω και κατι σχετικο που το χω και απορια καιρο τωρα......?

αν παρουμε apple care για iphone 5 μας καλυπτει εδω Ελλαδα?

#1690   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:29

Αν το iphone 4/4S ηταν 199 χρονια μπροστα, ναι μαζι σου ειμαι και συμφωνω οτι το 5 ειναι 200 χρονια μπροστα... :rolleyes:
Απο κει κ περα με τι προσπαθεις να μας πεισεις ρε συ; Λεγοντας μας για τις ουρες του κοσμου στα μαγαζια, η το ποσοι το ειχαν στο αεροπλανο του γυρισμου;;;

η πραγματική στατιστική έτσι βγαίνει... sorry αν δεν έχεις ιδέα ούτε και από αυτό! τα πράγματα είναι ακριβώς έτσι... το να ακούω κρίσεις από ανθρώπους που λένε ότι άκουσαν να τους λένε άλλοι χωρίς να έχουν οι ίδιοι γνώμη είναι ότι γελιοδέστερο μπορείτε να επιδείξετε... ύπαρχει και η επιλογή "δεν γνωρίζω, δεν απαντώ". Εσείς έχετε γνώμη επί πάντως επιστητού και επιμένετε σε πράγματα που δεν έχετε την παραμικρή ιδέα! Για να χαλαρώσετε λίγο γιατί με πονάνε τα μαγουλά μου από το γέλιο με όλα αυτά που γράφετε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΕΝΑ iphone 5 πέραν από τις φωτό!

#1691   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:34

εσύ μην προσπαθείς όλοι το έχουμε καταλάβει ότι είσαι ανεπίδεκτος μαθήσεως

Ευχαριστώ, δεν έχω κάτι να μάθω απο σένα όμως.
Αν εισαι καλο παιδι και λες την προσευχή της Apple κάθε βράδυ θα σε ανταμείψει ο Cook.

PS. Η στατιστική βγαίνει απο ένα αεροπλάνo.:o

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 25/09/2012 - 16:36

Αναρτημένη εικόνα


#1692   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:37

η πραγματική στατιστική έτσι βγαίνει... sorry αν δεν έχεις ιδέα ούτε και από αυτό! τα πράγματα είναι ακριβώς έτσι... το να ακούω κρίσεις από ανθρώπους που λένε ότι άκουσαν να τους λένε άλλοι χωρίς να έχουν οι ίδιοι γνώμη είναι ότι γελιοδέστερο μπορείτε να επιδείξετε... ύπαρχει και η επιλογή "δεν γνωρίζω, δεν απαντώ". Εσείς έχετε γνώμη επί πάντως επιστητού και επιμένετε σε πράγματα που δεν έχετε την παραμικρή ιδέα! Για να χαλαρώσετε λίγο γιατί με πονάνε τα μαγουλά μου από το γέλιο με όλα αυτά που γράφετε ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΕΝΑ iphone 5 πέραν από τις φωτό!

Θα ηθελα πολυ παντως να σε εβλεπα στο αεροπλανο να ρωτουσες εναν εναν τους 150 επιβατες τι κινητο εχουν, για στατιστικους λογους...
Στα υπολοιπα δεν απαντω, ολοι μας αντιμετωπιζουμε καθημερινα αρκετα προβλημα και κατανοω την συμπεριφορα σου.

#1693   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/09/2012 - 16:58

πολλοι δεν εχουν καταλαβει κατι.iphone δεν ειναι μονο smartphone.Ειναι μοδα κ σε οποιον το παιρνει,του δινει την εντυπωση πως τον "ανεβαζει" κοινωνικο στρωμα, κ τον ανεβαζει κ στα ματια των αλλων ανθρωπων. Αυτο απο μονο του αυξανει τις πωλησεις πανω απο 20%.

#1694   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2012 - 17:07

οντως αυτο συμβαινει με πολλους...δεν κοιτανε να το κρινουν σωστα και να δουν και τα υπερ και τα κατα (εχει και υπερ και κατα - και τα δυο δεν ειναι και για υπερβολικες αντιδρασεις)...οι πιο πολλοι θα το παρουν επειδη ειναι apple και οχι γιατι θα το χρησιμοποιησουν οπως πρεπει (θυμηθηκα και ενα βιντεο που καποιοι κοιταζαν το 4αρι που τους το παρουσιαζαν ως 5αρι και εβρισκαν!! οντως διαφορες απο το 4αρι!!)

#1695   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 25/09/2012 - 17:10

πολλοι δεν εχουν καταλαβει κατι.iphone δεν ειναι μονο smartphone.Ειναι μοδα κ σε οποιον το παιρνει,του δινει την εντυπωση πως τον "ανεβαζει" κοινωνικο στρωμα, κ τον ανεβαζει κ στα ματια των αλλων ανθρωπων. Αυτο απο μονο του αυξανει τις πωλησεις πανω απο 20%.

παλια ηταν το παπακι και ο γαρδελης,τωρα το iphone και ο stan.iphone 5 μεγαλη γκομενοπαγιδα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)