Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2506   kdiamant

kdiamant

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 19:43

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας πότε θα πωλείται το iPhone 5 στην Αμερική ξεκλείδωτο, χωρίς συμβόλαιο?

Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: kdiamant, 10/11/2012 - 19:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2507   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 10/11/2012 - 19:47

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος 3gs και έχω αρκετά μεγάλη επιδότηση που μου επιτρέπει να αγοράσω το 5άρι ή το galaxy s3. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα όμως και ακούω από γνωστούς διαφορετικές απόψεις θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο από τα 2 να επιλέξω. Δε θέλω να κάνω μία τέτοια αγορά και να το μετενιώαω μετά. Ευχαριστώ πολύ.

Εγώ πάντως φίλε έχω το 4αρι. Πρόσφατα επισκέφτηκα το πλαίσιο και είδα απο κοντά το 5. Δεν έχει κάτι που μπορεί να με πείσει να το πάρω. Πέρα απο βάρος που είναι ελαφρύτερο ήταν σα να κρατούσα στα χέρια μου το ίδιο κινητό. Ιδιο UI χωρίς να έχει κάτι παραπάνω να δείξει απο το 4αρι. Εγώ πάντως αν ήταν να πάρω ξανά κινητό σε αυτη την κατηγορια σίγουρα δεν θα ήταν το 5αρι. Θα επερνα οτιδήποτε άλλο. Το λεω αυτο γιατι την συγκεκριμένη στιγμή τυγχάνει να απολαμβανω και κινητο με λειτουργικό android των 200€ που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο οτιδήποτε άλλο κινητο εκτός απο τον αισθητήρα φωτεινοτητας που του λείπει. Γνώμη μου να δοκιμασεις και κάτι άλλο και όχι απαραίτητα το S3.
Οσο για τους άλλους που θεωρούν αστεία τα διάφορα gates που κατα διαστήματα ακούγονται και γω έτσι θα ήμουν αν εσκαγα 700 ευρω (στην φθηνοτερη εκδοση και κατα μεσο ορο) για ένα κινητο που και καλα θεωρείται το καλύτερο της αγοράς. Ετσι ήμουν και γω όταν πήρα το 4αρι και στην αρχή δεν ήθελα να πιστέψω στο antenna gate που δυστυχώς αποδείχθηκε πέρα για πέρα αληθινό και απο προσωπική εμπειρία. Για μένα δεν υπάρχει άπροβληματιστο κινητο αλλα άλλο είναι να δίνεις 400 και αλλο 700€.
Και προσέξτε πως γραφεστε μερικοί σας παρακαλώ, απο τους 25 που είχα το aircodition το έβαλα στους 30 απο τις κρύαδες που διάβασα (ειδικά εσύ "παιδί λάστιχο").

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 10/11/2012 - 19:53


#2508   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/11/2012 - 19:56

Πω πω, όχι άλλες μ@λ@κίες πραγματικά φτάνει.. Επίσης εγώ βρήκα τα εξής προβλήματα: όταν πατάς το sleep/wake, κατά έναν παράδοξο τρόπο σβήνει η οθόνη, ναι δε κάνω πλάκα... Επίσης παρατήρησα ότι όταν χαμηλώνω τελείως την ένταση δεν ακούω ούτε ήχους άλλα ούτε και όταν με παίρνουν τηλέφωνο. Το έχετε κι άλλοι αυτό? Α ρε apple έχεις τελειώσει, πως έπεσες έτσι...

Φιλε βρηκα κι αλλο bug. Εβαλα το κινητο στην δονηση,εβαλα νεσκαφε,νερο,ζαχαρη στο ποτηρι εριξα το κινητο μεσα και αρχισα να το καλω απο αλλη συσκευη. Το αποτελεσμα: o φραπες δεν ηταν καλα χτυπημενος και η οθονη αρχισε να μου κανει νερα,ανεπιτρεπτο :lol:

#2509   marfa

marfa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Twitter:@Marfa333Marfa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:03

Εγώ πάντως φίλε έχω το 4αρι. Πρόσφατα επισκέφτηκα το πλαίσιο και είδα απο κοντά το 5. Δεν έχει κάτι που μπορεί να με πείσει να το πάρω. Πέρα απο βάρος που είναι ελαφρύτερο ήταν σα να κρατούσα στα χέρια μου το ίδιο κινητό. Ιδιο UI χωρίς να έχει κάτι παραπάνω να δείξει απο το 4αρι. Εγώ πάντως αν ήταν να πάρω ξανά κινητό σε αυτη την κατηγορια σίγουρα δεν θα ήταν το 5αρι. Θα επερνα οτιδήποτε άλλο. Το λεω αυτο γιατι την συγκεκριμένη στιγμή τυγχάνει να απολαμβανω και κινητο με λειτουργικό android των 200€ που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο οτιδήποτε άλλο κινητο εκτός απο τον αισθητήρα φωτεινοτητας που του λείπει. Γνώμη μου να δοκιμασεις και κάτι άλλο και όχι απαραίτητα το S3.
Οσο για τους άλλους που θεωρούν αστεία τα διάφορα gates που κατα διαστήματα ακούγονται και γω έτσι θα ήμουν αν εσκαγα 700 ευρω (στην φθηνοτερη εκδοση και κατα μεσο ορο) για ένα κινητο που και καλα θεωρείται το καλύτερο της αγοράς. Ετσι ήμουν και γω όταν πήρα το 4αρι και στην αρχή δεν ήθελα να πιστέψω στο antenna gate που δυστυχώς αποδείχθηκε πέρα για πέρα αληθινό και απο προσωπική εμπειρία. Για μένα δεν υπάρχει άπροβληματιστο κινητο αλλα άλλο είναι να δίνεις 400 και αλλο 700€.
Και προσέξτε πως γραφεστε μερικοί σας παρακαλώ, απο τους 25 που είχα το aircodition το έβαλα στους 30 απο τις κρύαδες που διάβασα (ειδικά εσύ "παιδί λάστιχο").

The best comment

#2510   uriaman1

uriaman1

    iPH Enthousiast

  • 478 μηνύματα
  • Twitter:@ilperfecto
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:uriaman1

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:23

μολις ειδα το βιντεο με το scrolling, το ιδιο ακριβως συμβαινει και στο 4αρι μου, αμα κατα τη διαρκεια εντονου και γρηγορου scrolling πανω-κατω, το δαχτυλο φυγει λιγο εκτος οθονης...

#2511   argyDis

argyDis

    iPH User

  • 194 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:32

Ξέρει κανέις αν πωλείται το 5άρι unlocked στο Λονδίνο σε κάποιο πολυκατάστημα?(οχι apple store γιατί κάνω reservation απο 27 οκτωβρίου και δεν πήρα ακόμα εμαιλ)

#2512   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:47

Εγώ πάντως φίλε έχω το 4αρι. Πρόσφατα επισκέφτηκα το πλαίσιο και είδα απο κοντά το 5. Δεν έχει κάτι που μπορεί να με πείσει να το πάρω. Πέρα απο βάρος που είναι ελαφρύτερο ήταν σα να κρατούσα στα χέρια μου το ίδιο κινητό. Ιδιο UI χωρίς να έχει κάτι παραπάνω να δείξει απο το 4αρι.


Έχεις δίκιο. Δεν έχει τίποτα παραπάνω. Νέα σχεδίαση, μικρότερο βάρος, μεγαλύτερη οθόνη, πολύ καλύτερο επεξεργαστή, διπλάσια μνήμη κτλ κτλ. Τίποτα.


Οσο για τους άλλους που θεωρούν αστεία τα διάφορα gates που κατα διαστήματα ακούγονται και γω έτσι θα ήμουν αν εσκαγα 700 ευρω (στην φθηνοτερη εκδοση και κατα μεσο ορο) για ένα κινητο που και καλα θεωρείται το καλύτερο της αγοράς. Ετσι ήμουν και γω όταν πήρα το 4αρι και στην αρχή δεν ήθελα να πιστέψω στο antenna gate που δυστυχώς αποδείχθηκε πέρα για πέρα αληθινό και απο προσωπική εμπειρία. Για μένα δεν υπάρχει άπροβληματιστο κινητο αλλα άλλο είναι να δίνεις 400 και αλλο 700€.
Και προσέξτε πως γραφεστε μερικοί σας παρακαλώ, απο τους 25 που είχα το aircodition το έβαλα στους 30 απο τις κρύαδες που διάβασα (ειδικά εσύ "παιδί λάστιχο").


Μετα από παρακολουθηση μερικων post σου καταλαβα περι τινος προκειται. Γνωστο troll με νεο account. Ελπιζω να γινει αμεσα μια ερευνα απο τους admins και να ακολουθησει η διαγραφη σου γιατι εχεις καταντησει γραφικος και κουραστικος.

Υ.Γ Ποτε δεν πρεπει να απανταμε στις σαχλαμαρες ενος troll. Το γνωριζω. Όσο καμουφλαρισμενες και αν ειναι, πρεπει να αποφευγουμε το "διαλογο" μαζι του. Αναγκαστηκα να γραψω αυτο το post για να προειδοποιησω τους mods και τους admins. Ας κοιταξουν το θεμα.

#2513   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 20:51

Φιλε βρηκα κι αλλο bug. Εβαλα το κινητο στην δονηση,εβαλα νεσκαφε,νερο,ζαχαρη στο ποτηρι εριξα το κινητο μεσα και αρχισα να το καλω απο αλλη συσκευη. Το αποτελεσμα: o φραπες δεν ηταν καλα χτυπημενος και η οθονη αρχισε να μου κανει νερα,ανεπιτρεπτο :lol:


LOL

#2514   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 10/11/2012 - 22:32

Έχεις δίκιο. Δεν έχει τίποτα παραπάνω. Νέα σχεδίαση, μικρότερο βάρος, μεγαλύτερη οθόνη, πολύ καλύτερο επεξεργαστή, διπλάσια μνήμη κτλ κτλ. Τίποτα.




Μετα από παρακολουθηση μερικων post σου καταλαβα περι τινος προκειται. Γνωστο troll με νεο account. Ελπιζω να γινει αμεσα μια ερευνα απο τους admins και να ακολουθησει η διαγραφη σου γιατι εχεις καταντησει γραφικος και κουραστικος.

Υ.Γ Ποτε δεν πρεπει να απανταμε στις σαχλαμαρες ενος troll. Το γνωριζω. Όσο καμουφλαρισμενες και αν ειναι, πρεπει να αποφευγουμε το "διαλογο" μαζι του. Αναγκαστηκα να γραψω αυτο το post για να προειδοποιησω τους mods και τους admins. Ας κοιταξουν το θεμα.

Κερδίζεις άνετα το βραβείο του πιο ανοητου αυτού του forum.
Ξέρω και γω ότι δεν πρέπει να απαντάμε σε σαχλαμαρες ανοητων αλλα επίσης αναγκάστηκα να γράψω αυτο το ποστ για τους ίδιους ακριβώς λόγους με τους δικού σου.
ΥΓ. Δεν χρειαστηκε καν να διαβάσω τα ποστ που έχεις κάνει για να βγάλω τα παραπάνω συμπεράσματα.

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 10/11/2012 - 22:38


#2515   koustakis

koustakis

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 00:14

Πρόβλημα στο γρήγορο scrolling φαίνεται να με το iPhone 5 και iPod touch 5 τόσο στο iOS 6 και 6.0.1 που υποδηλώνει πιθανόν "πρόβλημα" με την οθόνη των δύο συσκευών. Το θέμα έφερε στο προσκήνιο η ιστοσελίδα Recombu μετά από tweet του developer CMA Megacorp και μπορείτε να το δείτε και εσείς στο παρακάτω βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=BnioM-nkhqc

Σε αυτό το σημείο δεν γνωρίζουμε εάν πρόκειται για κατασκευαστικό θέμα ή εσκεμμένη συμπεριφορά αλλά δεδομένου ότι το θέμα προέκυψε μόλις τώρα, δύο μήνες μετά την κυκλοφορία του iPhone 5, δείχνει ότι δεν έχει επηρεάσει τους χρήστες καθόλου.


[via MacRumors]

Τι εννοεί ο ποιητής " εσκεμμένη συμπεριφορά"; Συμβαίνει απ'ότι φαίνεται σε αρκετούς και σε άλλους όχι. Όπως και με το καινούργιο συμβάν με το πρασίνισμα στην οθόνη. Άσχετο αν επηρεάζει την καθημερινή χρήση, είναι κάτι απαράδεκτο για μια καινούργια συσκευή που διαφημίζει ως σοβαρό πλεονέκτημα της την ποιότητα κατασκευής της να έχει τέτοια προβλήματα. Τα ονόματα στα "σκάνδαλα" τα βγάζουν στο εξωτερικό επειδή είναι κάμποσο βαρεμένοι, αλλά οι ελλείψεις και τα προβλήματα είναι πραγματικά, άσχετο αν η ίδια η apple το παραδέχεται ή όχι. Για εμένα άλλο ένα αυτογκόλ, το πολλοστό τους τελευταίους μήνες.

#2516   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 02:40

Είναι εσκεμμένη συμπεριφορά και το κάνουν όλα .. Απλά επειδή το πετυχενεις δύσκολα κάποιοι δεν το κατάφεραν αν προσπαθήσουν πολύ θα το κάνουν..

#2517   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/11/2012 - 02:42

Και σιγά μην κάνεις αυτό το πράγμα στην καθημερινότητα σου, παιδιά είμαστε ή έχουμε χρόνο για δοκιμές? Κινητό είναι ... ας ξυπνήσουν μερικοί!

#2518   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 03:12

Πολλες απο αυτες τις μ@L@ki3s που βλεπουμε στο you tube, το κανουν μονο κ μονο για να εχουν στο καναλι τους μεγαλη επισκεψιμοτητα.
Ριξτε μια ματια και θα δειτε οτι μεσα σε 2 ημερες εχουν 200.000views, χαχαχαχα

#2519   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 10:29

Αυτο το scroll gate ειναι η μεγαλυτερη γελοιοτητα που εχω διαβασει τα τελευταια χρονια...
Αυτο δεν ειναι προβλημα κινητου, αλλα προβλημα εγγεφαλου του ατομου που το βρηκε...
Εχει κολλησει στην γνωστη κινηση (γνωστη και ως παλινδρομικη επαναλαμβανομενη) που κανει το χερι του πολλες φορες καθημερινως και το εβγαλε πανω στην οθονη...
Το θεωρω troll-gate και δεν θελω να χασω αλλο χρονο ασχολουμενος μαζι του.

#2520   mantsag1

mantsag1

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 11:05

Αυτο το scroll gate ειναι η μεγαλυτερη γελοιοτητα που εχω διαβασει τα τελευταια χρονια...
Αυτο δεν ειναι προβλημα κινητου, αλλα προβλημα εγγεφαλου του ατομου που το βρηκε...
Εχει κολλησει στην γνωστη κινηση (γνωστη και ως παλινδρομικη επαναλαμβανομενη) που κανει το χερι του πολλες φορες καθημερινως και το εβγαλε πανω στην οθονη...
Το θεωρω troll-gate και δεν θελω να χασω αλλο χρονο ασχολουμενος μαζι του.


Αυτή είναι η άποψη σου, όμως πρέπει κάτι να κάνουμε κι εμείς σαν καταναλωτές... Ας μαζευτούμε με τις δάδες μας και τις τσουγκράνες μας και ας πάμε να κρεμάσουμε τον Tim και τη παρέα του!!! :P

όντως ρε παιδιά έλεος με τι ασχολήθηκε και ανακάλυψε ο τύπος με το scrolling...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες