Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2536   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/11/2012 - 22:53

εχει κατι κουτακια διπλα απο τις εφαρμογες στο itunesΟποιο τικαρεις συγχρονιζεται η αντιστοιχη εφαρμογη

πάντως κουτάκια τώρα που άνοιξα το itunes δεν μου εχει δίπλα στις εφαρμογές

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2537   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:06

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι η οθόνη του iphone 5 δεν γλιστράει το χέρι όπως με ένα ipad 3.. Το έχετε παρατηρήσει? Όπως επίσης η αντανάκλαση είναι μηδαμινή!

Τι έχετε να πείτε?

#2538   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:07

πάντως κουτάκια τώρα που άνοιξα το itunes δεν μου εχει δίπλα στις εφαρμογές

Θα εχει οταν συνδέσεις την συσκευή :)

#2539   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:07

Πιστεύω θα ήταν καλύτερα να γλιστρούσε λίγο ποιο πολύ το χέρι στην οθόνη...είχα συνηθίσει με το ipad..

#2540   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:10

Πιστεύω θα ήταν καλύτερα να γλιστρούσε λίγο ποιο πολύ το χέρι στην οθόνη...είχα συνηθίσει με το ipad..

Νομιζω οτι κυρίως γλυστράει λόγω της ολεοφοβικής επίστρωσης. Το πεντάρι έχει λιγότερη ?

#2541   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:13

Νομιζω οτι κυρίως γλυστράει λόγω της ολεοφοβικής επίστρωσης. Το πεντάρι έχει λιγότερη ?


Δεν τα ξέρω αυτά.... :lol: :P

Το μόνο που διαπίστωσα είναι ότι το χέρι δεν γλιστράει όσο στο ipad 3 που έχω, και έχει μηδαμινή αντανάκλαση..

#2542   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:18

Θα εχει οταν συνδέσεις την συσκευή :)

σε ευχαριστώ πολύ,

#2543   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:18

Για πείτε ρε παιδιά και εσείς που έχετε το 5. Δεν το προσέξατε?

#2544   tseloni

tseloni

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2012 - 02:55

Εγώ στις επαφές, διαγώνια όπως στο βίντεο.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, εσύ που κατάφερες να το αναπαράγεις.

Υπό ποιες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ συνθήκες χρειάζεται η συγκεκριμένη ΤΌΣΟ επαναλαμβανόμενη κίνηση?


Λοιπόν, οι μόνες πραγματικές συνθήκες που μπορώ να φανταστώ ότι χρειάζεται αυτή η κίνηση, είναι στο fruit ninja, όταν χτυπάς το bonus ρόδι που σκάει στο τέλος! Δεν έχω καταφέρει να αναπαράγω το "πρόβλημα" εκεί, ίσως επειδή προλαβαίνω να το κάνω 40-45 φορές max. Αν κάποιος το καταφέρει ας το πει! Πάντως πέρα από την πλάκα, δεν πιστεύω ότι το "πρόβλημα" αυτό είναι αξιόλογο, και είμαι σίγουρος πως στην 6.1 δε θα υπάρχει.

#2545   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 03:18

Εγω παλι σε σχέση με το 4ς που είχα τελευταίο και θυμάμαι καλύτερα, θεωρώ ότι η οθόνη γλιστράει πολυ περισσότερο. Τώρα για αντανάκλαση...δεν μπορω να πω ότι βλέπω κατι να με προβλιματιζει.

#2546   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 03:30

Εγω παλι σε σχέση με το 4ς που είχα τελευταίο και θυμάμαι καλύτερα, θεωρώ ότι η οθόνη γλιστράει πολυ περισσότερο. Τώρα για αντανάκλαση...δεν μπορω να πω ότι βλέπω κατι να με προβλιματιζει.


Που ξέρω εμένα έτσι μου φάνηκε ότι γλιστράει λίγο ποιο δύσκολα από το Ipad...iphone δεν είχα άλλο,και δεν ξέρω.Την αντανάκλαση καλά κάναν και την μείωσαν για τον ήλιο.

#2547   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:12

Δεν γλιστράει καθόλου και δεν εχει καμία σχέση στο πιασιμο με ένα 4S, χωρίς θηκη βέβαια :)
Γιαλι - αλουμίνιο= άλλο υλικό

#2548   gpap2004

gpap2004

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:26

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι η οθόνη του iphone 5 δεν γλιστράει το χέρι όπως με ένα ipad 3.. Το έχετε παρατηρήσει? Όπως επίσης η αντανάκλαση είναι μηδαμινή!

Τι έχετε να πείτε?

το ίδιο πρόσεξα και εγω στο 5άρι μου. γλυστραει ελαφρως δυσκολοτερα στο γυαλί απόν οτι στο 4s. Επίσης ξαναλέω, ότι με την 6.1 beta1 που έβαλα στο 5άρι μου, το πρόβλημα στο scrolling δεν υπάρχει. Αρα στο update της 6.0.1 θα διορθωθεί! :))

#2549 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 12/11/2012 - 12:28

To iPhone 5 είναι ένα υπέροχο τηλέφωνο-εργαλείο όπου όποιος μπορεί να το αγοράσει δεν θα το μετανοιώσει ! ! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, όχι επειδή το έχω αλλά επειδή δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα! Είναι ταχύτατο σε όλα του και πλήρως αναβαθμισμένο ! ! Είναι ένα νέο iPhone ! !

#2550   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 14:57

Άντε πάλι η ιστορία με το εμπάργκο...

Αρχικά καταλάβετε ότι ένα εμπάργκο από πλευράς καταναλωτών είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να γίνει σωστά και να πετύχει.

Δεν έγινε ποτέ, δεν θα γίνει τώρα από τους Έλληνες που δεν συμφωνούν ούτε για το αν είναι πρωί ή βράδυ...

Δεύτερον, μιλάτε για εμπάργκο σε μία εταιρεία.

Εδώ δεν κάναμε εμπάργκο αποχής από τις εκλογές μπας και καταλάβαιναν τίποτα οι ΚΛΕΦΤΕΣ που μας κυβερνάνε τόσα χρόνια, θα κανουμε τώρα?

Ας εξετάσουμε το ποιός ευθύνεται για τις τιμές στην Ελλάδα.

Η Apple? Δε νομίζω. Όσο πουλάει χονδρική στην Ιταλία πουλάει και σε μας. Γιατί να πουλάει περισσότερο?

Το μόνο που μπορείς να κατηγορήσεις την Apple είναι τα 40-50 ευρώ πάνω που είναι σε όλες της χώρες της Ευρώπης.

Οι πάροχοι? Δε νομίζω. Με τα ίδια ποσοστά κέρδους δουλεύουν και αυτό φαίνεται γιατί αλλιώς θα είχαμε εμφανείς αποκλίσεις από τον έναν στον άλλον.

Οπότε πως από τα σύνορα μέχρι το ράφι βγαίνει τέτοιο καπέλο?

Για σκέψου πόσοι νέοι φόροι και χαράτσια στα ΠΑΝΤΑ ήρθαν να προστεθούν στις ήδη υψηλές φορολογίες τα τελευταία χρόνια?

Πολύ σωστά. Έχεις το υψηλότερο ΦΠΑ στην Ευρώπη. Ούτε καν θέλω να σκέφτομαι τα έξοδα εκτελωνισμού κλπ...

Οπότε δε σου φταίει καμία Αpple και κανένας πάροχος.

Άντε και δεν το πήρε κανείς.

ΤΙ θα γίνει νομίζεις? Την άλλη μέρα θα το βάλουν 400 ευρώ?

ΌΧΙ. Θα σου πω τι θα γίνει.

Απλά η Apple θα πει "ΟΚ, πάμε γι άλλα, σιγά τη ζημιά..." και από το επόμενο release θα είμαστε στο τελευταίο γκρουπ ΚΑΙ ΑΝ!

Μη σου πω ότι δεν θα είμαστε καν στα πλάνα της...


Φίλε μου διαφωνώ ριζικά με ΟΛΑ όσα λες. Αν όλοι σκεφτόντουσαν όπως εσύ, τότε δεν θα έπρεπε να αντιδρά ο κόσμος σε τίποτα και θα τα δεχόμασταν όλα ότι και αν μας έκαναν. Μπορεί να λέμε ότι είμαστε έτσι ή αλλιώς εμείς οι Έλληνες και ότι είμαστε όλοι"πρόβατα" και άλλα πολλά, αλλά απλά ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα των εκλογών και θα καταλάβεις ότι ο κόσμος κάποια στιγμή, έστω και λίγο καθυστερημένα, καταλαβαίνει τι συμβαίνει και αντιδρά. Κάποιο κόμμα που έπαιρνε πάντα από 30% εώς και 40-45% (που και εγώ το είχα ψηφίσει κάποτε), τώρα βρίσκεται στο.. 6%! Και το αντίπαλο, που και αυτό έπαιρνε αντίστοιχα ποσοστά σε νικηφόρα αποτελέσματα, τώρα παλεύει να μείνει στο 20%!! Δεν λέω ότι αυτοί που είναι ανερχόμενη δύναμη θα δώσουν την λύση, έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό σίγουρα, καθώς έχουν στήριξη από το παλιό κατεστημένο (αυτό όμως είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που δεν πρέπει να γίνει εδώ μέσα σίγουρα), αλλά τελοσπάντων βλέπεις πως ο κόσμος αντιδρά.
Αν μπορούμε λοιπόν να αντιδράσουμε σε ένα παλιό κατεστημένο και να αλλάξουμε την εικόνα της χώρας μας σιγά σιγά, που είναι ένα πολύ σημαντικό θέμα, απείρως σημαντικότερο από την αγορά ενός iPhone σίγουρα(!), τότε δεν νομίζεις ότι μπορούμε να οργανώσουμε ένα απλό μποϊκοτάζ στις εταιρείες τηλεπικοινωνιών και στους προμηθευτές;;; Αν υπάρχει λίγη θέληση και λίγος συντονισμός μέσω Internet, όλα μπορούν να συμβούν! Και για το iPhone και για πολύ πιο σημαντικά θέματα!!

Το πιο επικό όμως που λες και δεν μπορώ να μην το σχολιάσω είναι ότι ουσιαστικά θα πρέπει να.. τρέξουμε να αγοράσουμε όλοι το iPhone ανεξαρτήτως τιμής για να μην "θυμώσουμε" την Apple και στο επόμενο iPhone μας έχει στο τελευταίο γκρουπ release, ή δεν μας στείλει καν iPhone!! Χαχαχά!!! Σόρρυ, αλλά αυτό το τελευταίο ιδίως (ότι δεν θα μας στείλει καν το προϊόν!) ήταν πραγματικά αστείο και απλά δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί, μην ανησυχείς και κοιμήσου ήσυχος αν αυτό σε "βασανίζει"! :)))

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 12/11/2012 - 14:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες