Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2551   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:02

To iPhone 5 είναι ένα υπέροχο τηλέφωνο-εργαλείο όπου όποιος μπορεί να το αγοράσει δεν θα το μετανοιώσει ! ! Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, όχι επειδή το έχω αλλά επειδή δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα! Είναι ταχύτατο σε όλα του και πλήρως αναβαθμισμένο ! ! Είναι ένα νέο iPhone ! !


Ναι και σε τιμή "ευκαιρία" στην χώρα μας!!! Και μόνο 16GB black. Σόρρυ, αλλά εγώ θέλω τουλάχιστον 32GB και λευκό, κάτι που δεν μας δίνουν την δυνατότητα να έχουμε για την ώρα, και... σε χαμηλότερες τιμές!.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2552   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:51

16gb η αλήθεια ειναι ότι ειναι λίγα.τα 32gb ειναι μία χαρά

#2553   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:00

Φίλε μου διαφωνώ ριζικά με ΟΛΑ όσα λες. Αν όλοι σκεφτόντουσαν όπως εσύ, τότε δεν θα έπρεπε να αντιδρά ο κόσμος σε τίποτα και θα τα δεχόμασταν όλα ότι και αν μας έκαναν. Μπορεί να λέμε ότι είμαστε έτσι ή αλλιώς εμείς οι Έλληνες και ότι είμαστε όλοι"πρόβατα" και άλλα πολλά, αλλά απλά ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα των εκλογών και θα καταλάβεις ότι ο κόσμος κάποια στιγμή, έστω και λίγο καθυστερημένα, καταλαβαίνει τι συμβαίνει και αντιδρά. Κάποιο κόμμα που έπαιρνε πάντα από 30% εώς και 40-45% (που και εγώ το είχα ψηφίσει κάποτε), τώρα βρίσκεται στο.. 6%! Και το αντίπαλο, που και αυτό έπαιρνε αντίστοιχα ποσοστά σε νικηφόρα αποτελέσματα, τώρα παλεύει να μείνει στο 20%!! Δεν λέω ότι αυτοί που είναι ανερχόμενη δύναμη θα δώσουν την λύση, έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό σίγουρα, καθώς έχουν στήριξη από το παλιό κατεστημένο (αυτό όμως είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που δεν πρέπει να γίνει εδώ μέσα σίγουρα), αλλά τελοσπάντων βλέπεις πως ο κόσμος αντιδρά.
Αν μπορούμε λοιπόν να αντιδράσουμε σε ένα παλιό κατεστημένο και να αλλάξουμε την εικόνα της χώρας μας σιγά σιγά, που είναι ένα πολύ σημαντικό θέμα, απείρως σημαντικότερο από την αγορά ενός iPhone σίγουρα(!), τότε δεν νομίζεις ότι μπορούμε να οργανώσουμε ένα απλό μποϊκοτάζ στις εταιρείες τηλεπικοινωνιών και στους προμηθευτές;;; Αν υπάρχει λίγη θέληση και λίγος συντονισμός μέσω Internet, όλα μπορούν να συμβούν! Και για το iPhone και για πολύ πιο σημαντικά θέματα!!

Το πιο επικό όμως που λες και δεν μπορώ να μην το σχολιάσω είναι ότι ουσιαστικά θα πρέπει να.. τρέξουμε να αγοράσουμε όλοι το iPhone ανεξαρτήτως τιμής για να μην "θυμώσουμε" την Apple και στο επόμενο iPhone μας έχει στο τελευταίο γκρουπ release, ή δεν μας στείλει καν iPhone!! Χαχαχά!!! Σόρρυ, αλλά αυτό το τελευταίο ιδίως (ότι δεν θα μας στείλει καν το προϊόν!) ήταν πραγματικά αστείο και απλά δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί, μην ανησυχείς και κοιμήσου ήσυχος αν αυτό σε "βασανίζει"! :)))

οι ελληνες ψηφισαν με βαση την "τσεπη τους" και τιποτα αλλο.Εχουμε πολυ μικρη αγοραστικη δυναμη σαν χωρα ωστε να ταρακουνησουμε οχι την apple αλλα πολυ μικροτερες εταιριες.Ενα μικρο χωριο ειμαστε και τιποτα αλλο.
Αν ειχαμε καταναλωτικη συνειδηση σαν λαος θα ειχαμε δειξει την δυναμη μας σε αλλα προιοντα που οι τιμες τους εχουν παρει την ανηφορα χρονια τωρα και ειναι ο ορισμος της απατης και των συμφεροντων.
Οποτε Κωστα μαλλον θα συμφωνησω με την προσεγγιση του nsxbass

#2554   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:57

Καλό το νέο iPhone αλλά φράγκα γιοκ!

#2555   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 12/11/2012 - 19:06

Φίλε μου διαφωνώ ριζικά με ΟΛΑ όσα λες. Αν όλοι σκεφτόντουσαν όπως εσύ, τότε δεν θα έπρεπε να αντιδρά ο κόσμος σε τίποτα και θα τα δεχόμασταν όλα ότι και αν μας έκαναν. Μπορεί να λέμε ότι είμαστε έτσι ή αλλιώς εμείς οι Έλληνες και ότι είμαστε όλοι"πρόβατα" και άλλα πολλά, αλλά απλά ρίξε μια ματιά στα αποτελέσματα των εκλογών και θα καταλάβεις ότι ο κόσμος κάποια στιγμή, έστω και λίγο καθυστερημένα, καταλαβαίνει τι συμβαίνει και αντιδρά. Κάποιο κόμμα που έπαιρνε πάντα από 30% εώς και 40-45% (που και εγώ το είχα ψηφίσει κάποτε), τώρα βρίσκεται στο.. 6%! Και το αντίπαλο, που και αυτό έπαιρνε αντίστοιχα ποσοστά σε νικηφόρα αποτελέσματα, τώρα παλεύει να μείνει στο 20%!! Δεν λέω ότι αυτοί που είναι ανερχόμενη δύναμη θα δώσουν την λύση, έχω τις αμφιβολίες μου και για αυτό σίγουρα, καθώς έχουν στήριξη από το παλιό κατεστημένο (αυτό όμως είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση που δεν πρέπει να γίνει εδώ μέσα σίγουρα), αλλά τελοσπάντων βλέπεις πως ο κόσμος αντιδρά.
Αν μπορούμε λοιπόν να αντιδράσουμε σε ένα παλιό κατεστημένο και να αλλάξουμε την εικόνα της χώρας μας σιγά σιγά, που είναι ένα πολύ σημαντικό θέμα, απείρως σημαντικότερο από την αγορά ενός iPhone σίγουρα(!), τότε δεν νομίζεις ότι μπορούμε να οργανώσουμε ένα απλό μποϊκοτάζ στις εταιρείες τηλεπικοινωνιών και στους προμηθευτές;;; Αν υπάρχει λίγη θέληση και λίγος συντονισμός μέσω Internet, όλα μπορούν να συμβούν! Και για το iPhone και για πολύ πιο σημαντικά θέματα!!

Το πιο επικό όμως που λες και δεν μπορώ να μην το σχολιάσω είναι ότι ουσιαστικά θα πρέπει να.. τρέξουμε να αγοράσουμε όλοι το iPhone ανεξαρτήτως τιμής για να μην "θυμώσουμε" την Apple και στο επόμενο iPhone μας έχει στο τελευταίο γκρουπ release, ή δεν μας στείλει καν iPhone!! Χαχαχά!!! Σόρρυ, αλλά αυτό το τελευταίο ιδίως (ότι δεν θα μας στείλει καν το προϊόν!) ήταν πραγματικά αστείο και απλά δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί, μην ανησυχείς και κοιμήσου ήσυχος αν αυτό σε "βασανίζει"! :)))

Κεφάλαιο εκλογές: Οι Έλληνες ούτε επανάσταση έκαμαν, ούτε τα δόντια τους έτριξαν. Έδειξαν το πόσο πρόβατα είναι και το πόσο εύκολα κατευθύνονται από ΜΜΕ και πολιτικά κόμματα. Μάλλον αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τα πράγματα...

Όσο για το τελευταίο που λες ΠΟΥΘΕΝΑ δεν λέω να τρέξουμε να αγοράσουμε το iPhone.
Λέω ότι και να μην το αγοράσουμε δεν θα ανησυχήσει πολύ η Apple. Ο τελευταίος τροχός της αμάξης είμαστε στην πίτα αγοραστικής δύναμης των χωρών κυκλοφορίας του iPhone...

#2556   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:15

Βρήκα ενα άρθρο με βιντεακι που δείχνει έναν πως έκανε το κινητό επειδή μέσα σε ενα μήνα το μαύρο iPhone του περιμετρικά είχε γίνει..... http://www.idownload...uffed-iphone-5/

#2557   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 12/11/2012 - 21:53

Βρήκα ενα άρθρο με βιντεακι που δείχνει έναν πως έκανε το κινητό επειδή μέσα σε ενα μήνα το μαύρο iPhone του περιμετρικά είχε γίνει..... http://www.idownload...uffed-iphone-5/


Ε ρε τρέλα!

#2558   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 13/11/2012 - 00:37

Βρήκα ενα άρθρο με βιντεακι που δείχνει έναν πως έκανε το κινητό επειδή μέσα σε ενα μήνα το μαύρο iPhone του περιμετρικά είχε γίνει..... http://www.idownload...uffed-iphone-5/

Ωραίος ο τύπος.
Τωρα που το βλέπω μου ήρθε και ιδέα για ειδικά γυαλοχαρτα για να ξυνεις την επιφάνεια του iPhone5 περιμετρικα. Εχει φύγει για kickstarter...θα σαρώσει. Στα μέλη του iphonehellas με iPhone 5 θα υπάρχει ειδική έκπτωση αν είμαι ο πρώτος που θα πατενταρει την ιδέα...να ξέρετε παιδιά.
(Πάντα με χιούμορ)

#2559   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 13/11/2012 - 16:30

Και με μπλάνκο μπορεις να το βάψεις λευκό!!!

#2560   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 13/11/2012 - 22:47

συμφωνω κι εγω

#2561   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 13/11/2012 - 22:54

Εκτός από την superslim της sena περιμένω αύριο μεθαύριο και αυτή http://www.more-thin...r-iphone-5.html

Λόγω του ότι είναι λίγο πιο χοντρή για να το προστατεύει λίγο παραπάνω από τη sena σε κάποιες περιπτώσεις..

Αν και με τη more δεν ήμουν και τελείως ευχαριστημένος άλλες φορές... Έφευγαν οι ραφές.. ξέβαφε στις γωνίες και τέτοια.. ΕΛπίζω να έχουν κάνει λίγο καλύτερη την κατασκευή της.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 13/11/2012 - 22:55


#2562   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 14/11/2012 - 04:22

Εκτός από την superslim της sena περιμένω αύριο μεθαύριο και αυτή http://www.more-thin...r-iphone-5.html

Λόγω του ότι είναι λίγο πιο χοντρή για να το προστατεύει λίγο παραπάνω από τη sena σε κάποιες περιπτώσεις..

Αν και με τη more δεν ήμουν και τελείως ευχαριστημένος άλλες φορές... Έφευγαν οι ραφές.. ξέβαφε στις γωνίες και τέτοια.. ΕΛπίζω να έχουν κάνει λίγο καλύτερη την κατασκευή της.

με αυτη τη θηκη και το βαλε βγαλε νομιζω θα σου ξεθωριασει τις γωνιες...απο την τριβη.

#2563   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/11/2012 - 09:49

Το λευκό δεν νομίζω να ειναι βαμμένο εκεί.

#2564   kotsa9

kotsa9

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/11/2012 - 14:31

Καλησπερα παιδια,υπηρχε ενα θεμα με τιτλο "i phone 5 apo USA" και μεσα σε αυτο απαντησε καποιος με πολλες λεπτομερειες για το ποια συσκευη ξεκλειδωτη λειτουργει στην Ελλαδα.Αν καποιος το θυμαται ή ξερει ας απαντησει,ευχαριστω

#2565   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/11/2012 - 14:36

Το Α1429 θα πρέπει να πάρεις απο Αμερική. Αυτό και μόνο σου φτάνει.

Με τη προυπόθεση φυσικά να είναι Factory Unlocked.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες